První UTZ a menší plod v 5+5. Kolik jste měly vy?

mikulka
24. čer 2011

Ahoj holky,

jsem po KETu, který byl 30. 6. 11. Test pozitivní, včera první UZ.
Gestační váček 14 mm, to je snad ok, ale plod jen 2,7 mm. Včera podle MS jsem byla 5+5.
2.7 mm se mi zdá strašně málo. ☹
Bohužel to srovnávám se svým prvním těho, ze kterého je zdravý klouček. Také jsem s ním byla na 1. UZ v 5+5 a to měl 4,7mm a už srdeční akci (což bylo asi dost brzo).
Taky test s kloučkem byl jiný, druhá čárka tam tehdy naběhla hned a byla silná jak kontrolní, tady naběhla po chvilince a nebyla tak silná.

Mám velké obavy, aby bylo vše v pořádku, aby embryjko vyrostlo a spustila se srdeční akce.
Pořád se mi honí hlavou těch 2,7 mm a zdá se mi to tak málo.

Kolik jste měly v tomhle termínu mm vy? Co si o tom myslíte, je to málo, nebo dostačující? Dr. mi nechtěl nic říct, prý kontrolo za týden a uvidíme. Ale netvářil se, že by to bylo špatné. To jen já asi moc srovnávám a děsí mne, že je takový rozdíl ve velikostech. 😔

Holky, uklidněte mne nějak, je šance na zdravé těho?

mikulka
autor
24. čer 2011

Tak nikdo neporadí? 😢

camelinka
24. čer 2011

@mikulka ja bych nejake mm vubec neresila, verim ze nez naskoci srdicko tak je to desnej nervak a vpodstate to bude az do konce 😅 ,ale vubec bych si nepripoustela nejaky stresy 😉 . jestli byl mudr v klidu, tak bud taky a nenervuj se ju 🙂 .my meli srdicko az po 7tt a vse je taky ok.drzime pesticky a kliiiiiiiiiiiiiiid a hlavne nesrovnavej hm 😉

mikulka
autor
24. čer 2011

@camelinka Děkuji moc za povzbuzení. To jsem potřebovala slyšet. Snad bude příští týden již srdíčko.
Holky, a nevíte, jak se počítají ty týdny? Třeba 5+4 je 6. týden, nebo 5.?

camelinka
24. čer 2011

@mikulka od toho tu taky sme ne? 😉 😉 pocita se to tak, ze 5+1 uz je 6ty tyden atd 🙂, takze 5+4 je taky 6ty az do 6+0. od 6+1 je to uz sedmy,...... 🙂

mikulka
autor
25. čer 2011

@camelinka Aha, díky, já už si to nepamatuju, tak snad to bude příště ok, když už budu 7 tt. 😕

mikulka
autor
26. čer 2011

Holky, ještě některá napíšete? Nemáte poddobnou zkušenost?

mispulka22
27. čer 2011

@mikulka Obavy chápu, ale myslím, že nejsou na místě 🙂. Píšeš, že Tě děsí, že je takový rozdíl ve velikostech...koukni se na pravítko, jaký je rozdíl mezi 2mm a 4mm 🙂. To měření na utz nemůže být úplně přesné...jiný doktor by pravděpodobně naměřil zas něco jiného... Jinak když jsem byla s dcerou 6+3,tak ještě ani plod vidět nebyl (takže jsem taky plašila, protože jsem věděla, že jsem otěhotněla učebnicově v půlce cyklu), byl jen gestační a žloutkový váček, po týdnu byla akce ale plod byl o týden menší...a po dalším týdnu už plod naprosto odpovídal 😀. A ke konci pak zas pro změnu strašili, že je plod o tři týdny větší.....po mých (ještě i dalších) zkušenostech už neberu doktory a jejich údaje tak smrtelně vážně 😉.

mispulka22
27. čer 2011

@mikulka Jo a testy u obou těhot. se mi taky lišily co do rychlosti naběhnutí a intenzity čárky a i tak mám dvě krásné zdravé děti 🙂.

mikulka
autor
27. čer 2011

@mispulka22 Díky díky, ani nevíš, jak jsi mne potěšila 😉

aksmanova
14. srp 2013

Holky já jsem tak vyděšená! Poslední menstr.jsem mela 23.6.
Soulož 3.7. 4.7. a 8.7.
Plodné dny od 6-8.7.
15.7. jsem mela pozitivní test
24.7. Kontrola u Dr.a podle Menstruace 4+3 ale teprve se uhnizduje říkala,že nejde ani změřit jen nepatrná tečka cca 0,94 mm - takže 2+3 ??????
2.8. kvůli bolestem v nemocnici v Podolí tam Dr.změřil plodové vejce GS 9mm a napsal 5+6 ze odpovídá!!!! Jenže plod neviděl!!!! Čemu odpovídá???? Dle poslední menstruace, ne? Plod je přeci o dva týdny ve skutečnosti mladší ne?
Dnes 14.8. jsem byla u své Dr.a ta říkala ať příjdu za týden,že naměřila jen 1cm plodové vejce a uvnitř plod již byl jen měl jen 1,5 mm bez srdeční akce a stáří 5+6 ne 7+3!!!!! takže je buď MLADŠÍ nebo se nevyvíjí. Pokud příští týden nebude bít srdíčko pošle mě na revizi.
Myslíte že máme naději????? Že mě Dr.odbyl v Podolí a ňák to tam změřil hala bala???? Nebo maji Dr.jiné Už????je možné, že plodové vejce nepovyroste,že povyroste jen plodík? Předepsala mi utogestan 3tbl denně a mám neschopenku,ale s dvouma rošťákama 4 a 6 let si moc neodpočinu :/ Máte to někdo podobné či stejné??? To čekání mě utrápí ☹

Děkuji za odpovědi Bára

ivarei
14. srp 2013

@aksmanova Když jsem byla na ultrazvuku 7+2, miminko ještě nemělo srdíčko a jevilo se o týden až dva menší. Teď všechno dohnalo ;). Držím palce.

aksmanova
14. srp 2013

Ale to jsi byla na 1. UZ ne? To bývá to jsem četla,ale mě Dr. 2.8. Naměřil 9mm a po 12 ti dnech také jen tam byl už plůdek. Je možné že roste jen plod a vejce ne? Gratuluju a ať jste zdravý 🙂

ebsian
14. srp 2013

Já byla také pozadu o 14 dní a srdeční akce až v 7+0tt 🙂

maivo1
16. srp 2013

já bych teď měla končit podle menzes šestý týden, byla jsem na UZ 5+4 dle menzes, ale dr. plůdek, jak on říká ani nenaměřil. Taky mě trošku vystrašil, ale říkal, páč mám delší cyklus než 28 dní, že může být těhotenství o týden mladší, tudíž brzké a bez srdeční akce. Na další UZ jdu 4. září, to už by měl plůdek hodně vyrůst a taky už tlouct srdíčko. Chápu tvé obavy, prostě cokoliv je trošku odlišné než má být, tak vyvolá strach ☹ nezbývá nám než věřit, že bude vše ok....držím moc palce!

aksmanova
17. srp 2013

Děkuju no doufáme,ale je je to jen stres...v úterý dam vědět holky děkuji moc za podporu

aksmanova
17. srp 2013

Děkuju no doufáme,ale je je to jen stres...v úterý dam vědět holky děkuji moc za podporu

neytiri25
19. srp 2013

Ahoj, to je ještě hrozně moc brzy. Já byla na uzv v 5+6 a taky srdíčko ještě nemáme, teď jsem 6+3 a další kontrola je až za dva týdny. Někde jsem četla, že srdíčko je 100% až od 7 týdne.

risanek
19. srp 2013

ahoj holky chcy se s vámi podělit o své zkušeností. Dnes jsem byla na UZ, jsem 7+3tt a mimi jen 4,1mm a žádná srdeční akce. Byla jsem před 3 dní na UZ a mimi bylo 3,3mm, což jasně vidět že roste ale doktorka mně dnes řekla že to spíš vidí na ukončení tehu. Jsem zoufala čekala jsem na těhotenství 15 let. Nechápu jen jednou věc byla jsem na embriotransferu po IVF 14 července, jasně to mimi odpovídá velikostně na ty 6TT což je reálné staří mého tehu, proč teda počítají ještě 2 týdní navíc, když to není přirozené otěhotnění, žeby nebyly jistí přestym terminem otehotnění. A nechápu jak múzou v tak ranním stadiu zaručit že to mimi 100 procentné nevyvíjí když po 3 dnech jasne vyrostlo a na nové hodnoty Hcg ještě čekají, ve čtvrtek jsem měla 20360 jednotek, mate nikdo zkušeností. Děkují za odpovědi

risanek
19. srp 2013

Tak e to asi v hají ted jsem volala na krev a hodnoty rostou hrozně malo ve čtvrtek bylo20345 a dnes 21255, mělo by se to zěovat 2x tolik jsem zoufala

neytiri25
19. srp 2013

Ještě počkej, nemá smysl se nervovat a hlavně nečti strašáky na netu. Já to dělala a málem mi hráblo. Já byla na prvním UZV ve 4+6 a byla vidět jen zvětšená sliznice, o týden později černá tečka a teď jdeme až 8+6.. na srdíčko může být ještě brzy.

neytiri25
28. srp 2013

@mikulka Jéééé to je hrozně brzo, taky sem tam nic neměla, byla jsem 5+6 a byla tam jen tečka 🙂

neytiri25
28. srp 2013

@aksmanova já měla teda delší cyklus teď 34 dní, 7/8 pozitivní test ( což byl den, kdy jsem nejpozději čekala menstruaci ), druhý den UZV, byla tam jen zvětšená sliznice. 15/8 druhý UZV ( 5+6 ) černá tečka bez srdeční akce. A pak 7+3 - zjištěna srdeční akce, ale mimi je podle UZV 5-6 staré, což ale odpovídá mé ovulaci ( měrila jsem si teplotu a taky mívám výtok ). Takže jsi si jistá, kdy jsi měla ovulku ?

neytiri25
28. srp 2013

aksmanová - ono může být ovulace i před ms, já ji teď měla 19 DC

aksmanova
28. srp 2013

měla jsem afetální-prázdné vejce :( v pátek jsem byla na revizi :( Tak snad příště........ ☹ 😢

mikulka
autor
9. zář 2013

@neytiri25 Ahoj, díky, ale tohle už je stará diskuse, miminko se mi narodilo krásné a zdravé před rokem a půl!!!! 😀 Takže mm neřešte!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru