Rentgen a magnetoterapie v časném stádiu těhotenství

handav
14. říj 2013

Ahoj, mám dotaz, odpoledne jsme objevila na testu dvě čárky - mrcha měla dorazit v sobotu. Za normálních okolností bych se strašně radovala. Ale jelikož jsem si myslela, že se budu muset léčit na imunologii a brát prednison a tam jdu až za týden, tak jsem si chtěla oběhat kyčel, pač s ním mám problémy, než budu těhu. Tak jsme byla na rentgenu a navíc mám teď za sebou 5 magnetoterapií (v plné palbě do břicha). Poržíváme teĎ hodně těžké období, v srpnu nám nečekaně zemřel roční zdravý chlapeček (nešťatná událost), tak se teĎ strašně bojím, aby bylo vše v pořádku a aby magnety a rentgen miminku neublížili. Nemáte někdo zkušenost? Na druhou stranu, nikdo se mě neptal (na rntgenu jsem papír vyplňovala na magnetu ne) a před ortopedem jsem se zmínila, že miminko plánujeme. I když vím, že si to musím hlídat sama.

bibianca
15. říj 2013

@handav Zavolej na gyndu.. Já zase dostala od zubaře 2 injekce a snědla jsem 3 ibalginy, a to den před tím, než jsem zjistila, že jsem těhu. Nikde jsem to neříkala, páč jsem se dočetla, že v takhle ranném stádiu plod ještě nevyživuje z těla matky. Ale můj případ je slabý odvar. Asi bych nečekala ani minutu a šla na gyndu.. taky asi hodně záleží jak dlouho jsi byla těhotná...

handav
autor
15. říj 2013

na gyndu budu volat,..ono teď stejně nebude nic vidět, te´d je ot buď anebo,.. měla jsme být třetí týden, někde jsem četla ,že do třetího týdne to nevadí,... že zářeni miminko poškodit nemůže a to se tam někdo ptal přímo na rentgen břišní dutiny,... na magnetu se sestřička taky smála, ež ot nevadí,... tak san dbude mimi OK,... ale sestřičce na gyndě o tom samozřejmě řeknu,...

betysek
16. říj 2013

Určitě zavolej na gyndu. Držím pěsti, ať je mimčo v pořádku. Já když se zmíním před zubařkou, že bych možná mohla být těhu, tak mi řekne, že RTG dělat nebude a že mám přijít až těsně po menses, aby byla jistota a pro jistotu ještě udělat těhu test. Ale říkala, že RTG zubů by vadit neměl, ale dává mi zástěru od krku až dolů, aleu RTG pávne netuším Ale co může udělat magnet s mimčem to taky nevím. Jinak MUDr. Koucký na www.porodnice.cz tam píše o pravidlu "vše nebo nic" - když okolo početí (v době do 3 týdnů od početí) dojde k nějakému zásahu zvenčí - RTG, léky, alkohol, tak buď dojde k časnému potratu (opožděná menstruace, většinou ani žena nevím, že byla těhu), nebo se těhu vyvíjí dál a bude v pořádku. 🙂

handav
autor
18. říj 2013

@betysek Děkuji, na gyndu jdu v úterý, tak o tom doktorovi řeknu. No taky si říká, že kdyby to vadilo, tak by se mimísek neuchytil

czdc1
5. čer 2023

@handav zdravím, mohla bych se zeptat,jak to dopadlo?dekuji

alpakovo
5. čer 2023

@handav než jsem zjistila třetí těhotenství, štíhlá sem 2rtg, celou sérii elektro léčby a magnety, malý je zdraví a nic mu není. Nahlásila jsem to na gynekologii, zkontroluje tě, ale u nás se fakt nic nestalo

handav
autor
5. čer 2023

@czdc1 zrentgenované embrio má za tři týdny deváté narozeniny 😊

czdc1
7. čer 2023

@handav děkuji, skvělé ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru