Rizikové těhotenství cca od 13tt, jak se počítá PN?

bielamacka
19. kvě 2014

Ahoj holky,

doktorka i šéf mi doporučují rizikáč - mám tak nízký tlak, že ho ani ten přístroj nebere 😀 (80/62 a kolem 60 tepů) a ani nevyjdu jedno patro schodů bez toho, abych viděla barevná kola. V práci (doslova) usínám s hlavou na stole a moje produktivita je tak 5% - čítající příchod a odchod, protože fakt nejsem schopna tam nic udělat. Celý den je mi blbě a opravdu mi to v tom kanclu neleze ani do paty, ale zároveň mě moc neláká mít vycházky 6 hodin denně a dostávat almužnu místo výplaty. Nicméně bojím se, že to bude horší a horší ☹ Trpím totiž na otoky končetin i mimo těhotenství a už teď cítím, že se to rozhodně k dobrému obracet nebude ☹ a za chvíli je léto.... Jaké s tím máte zkušenosti? Jak se počítá nemocenská, když je člověk na rizikáči? Jaké máte zkušenosti s kontrolami?

zuzazuzanta
19. kvě 2014

Ahoj.Já měla úplně to stejné jako ty.Okamžitě rizikové těhu,nemocenská a v 8 tt hospitalizace ( nechci tě strašit),Nemocenská se počítá z platu i na rizik.těhu.Je to prostě nemocenská jako každá jiná.Já kontrolu neměla,ale kámoška na rizikovém ji měla několikrát.

bielamacka
autor
19. kvě 2014

No jako hospitalizace by mě teda fakt dorazila, zas tak chromá si nepřijdu, ale blbě je mi fest ☹ Moje vlastní doktorka mi říkala, že byla na rizikáči a vůbec ty hodiny neřešila, chodila si ven jak chtěla - a nikdy nic. Hlavně co můžou - když člověk spí třeba?

bielamacka
autor
19. kvě 2014

Já na nemocenské nikdy nebyla, takže vlastně ani nevím, kolik peněz člověk dostává.....

zuzazuzanta
19. kvě 2014

Myslím,že je to 60% z výdělku??

bielamacka
autor
19. kvě 2014

no to potěš, tvl

zuzazuzanta
19. kvě 2014

Ale zas co naděláš...Za ten uzlíček to stojí.

bielamacka
autor
19. kvě 2014

no to sice ano, ale když zrovna právě v téhle době člověk potřebuje ty peníze nejvíc 🙂

frantiska85
19. kvě 2014

Kafe tě na nohy nepostaví?

martina_z
19. kvě 2014

Penize budou, my nebudem. Dulezity je zdravi. Byla jsem na nemocenske od 7tt az do konce a za tak bajecneho a sikovneho syna (i kdyz trochu zlobiveho) to rozhodne stoji. Tech 60% to asi je, nepamatuju si presne.

peicul
19. kvě 2014

tady si to můžete spočítat podle platu http://www.penize.cz/kalkulacky/nemocenska

luckag2
19. kvě 2014

Taky mám od začátku těhu rizikové a nemocenskou. Je to cca 60 % z platu. Není to nic moc,to je pravda,ale co naděláme...A za tři měsíce jsem měla kontrolu už dvakrát.

mat_ova
19. kvě 2014

Já jsem na rizikovce od začátku, prakticky ještě dříve, než jsme byla těhotná (po IVF, od punkce vajíček jsem doma). Vycházky dodržuji, kontrolu jsem měla jednou. Příjem není zas tak strašný, záleží, kolik standartně vyděláváš - je to normální nemocneská, tedy 60% platu, na netu jsou kalkulačky. Mě to dělá ve výslekdu rozdíl cca 3- 4 tisíce. Zvykám si na mateřskou a dvouletou rodičovskou, ten příjem bude +- stejný 🙂

bielamacka
autor
19. kvě 2014

@frantiska85 smrad z kafe mě obrací naruby

bielamacka
autor
19. kvě 2014

no když mně se nechce chodit ven jenom v době, kdy mi to nějakej debil přikáže..... co když budu chtít jít na procházku v osm večer, protože přes den bylo vedro???? V kterou denní dobu ty kontroly chodily?

uztotakbude
19. kvě 2014

@bielamacka Máš nárok na šest hodin denně - vycházky. Zeptají se tě, jak si je chceš sama nastavit. Můžeš mít třeba tři hodiny ráno a tři odpo, nebo pět ráno a hoďku odpo, prostě jak chceš. Takže je to dle tebe, ne debila a jeho příkazů 🙂

bielamacka
autor
19. kvě 2014

no jo, jenže to je pořád nepraktický, jak já vím, kdy mi bude dobře a kdy ne? Nastavím si vycházky od 13-19 a co když mi jeden den bude dobře dopoledne a jiný až pozdě večer? Mělo by to být variabilní......

martina_z
19. kvě 2014

Mne teda kontrola neprisla ani jednou, ale uz je to 3 roky a vychazky jsem mela od 8 do 8...jenze jsem stejne co nejvic lezela a nikde netrajdala.

mzp
19. kvě 2014

Dnešním dnem jsem na neschopence (rizikové) 180 dní a žádná kontrola nebyla. Ze začátku jsem fakt vycházky hlídala snad na minuty, ale bylo to období zimy, takže brzo tma a zima. Asi bych to neměla takto veřejně psát, ale mám super doktora, který mi řekl, že mohu ven řekněme od 9 do 20 a jestli najdu ve schránce, že mě nezastihli, mám mu zavolat a on se o to postará. Nikdy jsem si ale netroufla někam jet přes noc. Příští týden nastupuji na mateřskou, tak už se vycházek zbavím! 🙂

bielamacka
autor
19. kvě 2014

no já mám gynekoložku přímo svou kamarádku, takže by to pravděpodobně taky asi nějak vyžehlila 🙂 štvou mě ty peníze, ale fakticky sotva lezu.... teď jsem na balkoně pověsila prádlo a funím, jak kdybych doběhla olympijskou osmistovku. Možná do toho asi fakt půjdu....

pt1981
19. kvě 2014

@bielamacka ahoj, já mám rizikový a nemocenská je fakt těch cca 60% z platu. Ze začátku jsem měla vycházky 8-9 a 14-17. Až po třech měsících na PN mi je prodloužila až do 19h. Dost často je mi zle, hodně spím a většinu z nich ani nevyužiju... Ale jsem ráda, že je mám. Kontrolu jsem zatím neměla. Moje ségra ale byla na rizikáči minulý rok a měla kontrolu každý měsíc 2x. Asi na udání. Já čas dodržuju, mám strach....

bielamacka
autor
20. kvě 2014

No já bych řekla, že to musí být vždycky na udání, protože těch žen na rizikáči jsou tisíce a to by se uběhali.....

bielamacka
autor
20. kvě 2014

Napadá mě, jestli to nesouvisí třeba i s místem bydliště, že třeba ve velkých městech se obtěžují, ale někam do všech pekel se nepotáhnou? Odkud která jste?

pkolin
20. kvě 2014

Přidávám, co jsem slyšela já, prý sociálce vybírá náhodně počítač, koho mají jít zkontrolovat a nebo pak na udání samozřejmě. Já jsem také na rizikovém (krvácení) a zatím za 2 měsíce žádná kontrola. Vycházky se snažím dodržovat, někdy to např. o 5 minut nestihnu, ale to je tam maximu. Mám půl hodinky ráno (na cestu do školk) a 5,5 hodinky odpoledne. Je to sice celkem opruz, ale co se dá dělat...

bielamacka
autor
20. kvě 2014

no já slyšela, že tam je jakési pravidlo, že po sedmé se nesmí ven vůbec.... a já nenávidím restrikce a výmysly, které tu jsou kvůli lidem, co toho zneužívají. Mně je obvykle nejlépe právě večer a taky každý den jinak, samozřejmě :-/ to je to hlavní, co mě na tom točí.... asi si to napsat nechám, protože je mi v té práci fakt hodně zle, ale na nějaké vycházky jim kašlu.

uztotakbude
20. kvě 2014

@bielamacka Tak já byla teď na nemocenské se zádama - dle mne je naprosto jedno s čím jsi, prostě nemocenská jako nemocenská. Včera mne doktorka s okamžitou platností uschopnila a dneska mi přišla kontrola. Tj. v den, kdy už legitimně pracuji 🙂 Chtějí vysvětlení proč nedodržuji léčebný režim a nebyla jsem doma 🙂 Asi proto, že jsem byla uschopněná. Podotýkám, že dneska je to první den, kdy by mi už nemocenskou neplatil zaměstnavatel, ale stát. Takže hned přiběhli, i když už neměli proč. Řekla bych, že chodí... Kamoška byla na rizikovém od začátku do konce a asi pět nebo šest kontrol měla.

pucmelinka
20. kvě 2014

Tak já byla na neschopnece cca od konce září do půlky února (bohužel mimi nevyšlo☹ ), kontrola mi nepřišla ani jednou... A přiznám se, trajdala jsem, kde se dalo, i přes noc, ale věděl o tom můj dr. a ten mi řekl, že kdyby něco, ať dám vědět, že řekne, že jsem byla u nich... teď jsem doma po operaci žlučníku asi 2 měsíce a kontrolu jsem tu měla min. týden okolo 11 (vycházky mám od 1-7). Kámoška je na rizikáčí, někdo ji prásknul, tak měla taky kontrolu...

bielamacka
autor
21. kvě 2014

opravdu nechápu, že to mají lidi zapotřebí někoho práskat :-O

zuhra
22. kvě 2014

ja mam taky problem, jestli nastoupit rizikac. cert vem penize, i kdyz se mi vazne hodi🙂 ale presne, vychazky stanovene, navic bych rada travila cast tehu u matky a sestry, a to chci videt, jak mi da dve mista pobytu na nemocenske. je to vazne opruz

paracka
22. kvě 2014

@bielamacka ahoj, s prvorozenym sem byla na rizikovym od 8.tt a vychazky dodrzovala. Prvni trimestr sem mela jen 4 hodiny a pak maximalnich sest. Moje gyndarka mi taky rekla ze kdybych mela ve schrance listek o kontrole ze to nejak vymyslime. Ted co sem na rodicaku s malym a cekam druhe uz nastesti vychazky resit nemusim.

soleilll
22. kvě 2014

@bielamacka Jen poznámka k těm příjmům - možná ti 60% z platu přijde málo, pak jsem zvědavá, co řekneš na rodičák. 😀 A je vtipný, jak řešíš vycházky, přitom plačeš, jak strašně blbě ti je. 😝 No nic, užij si to ve zdraví vás obou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru