Růst těhotenského bříška - kdy jde vidět na štíhlé?

gwennie
29. lis 2012

Těhulky, jsem na začátku 3.měsíce, a už mám vypouklé bříško...tedy takto - jsem hodně hubená, normálně mívám břicho propadlé, ale ted prostě trochu vyčuhuje, takže ti, co mě neznají, si myslí, že jsem prostě normální najezená holka, a ti, co mě mají v oku, si ze mě dělají srandu 😉 ...protože jsou zvyklí na "obrácený lavor"... Je to normální, takhle brzo?? Děkuji 🙂

jarkalada
29. lis 2012

@gwennie no ve 4.měsíci už je to na většině vidět. Takže jestli teď už máš bříško aspoň "ploché", tak je to ok 😀 , někdy přece musí začít růst, není to ze den na den 😎

camelinka
29. lis 2012

@gwennie je to normální

ange_de_la_morte
29. lis 2012

taky sem to tak měla ... před těhu 52kg na 170 cm, břicho ploché spíš až vpadlé .... hned od začátku těhu sem viděla že mi roste, ale pro cizí to spíš než těhotenství vypadalo jako že jsem uplně normální postavy nebo trošku najezená .... a ti o mě znali mi říkali - no konečně jsi dostala rozum a pořádně jíš , nikomu to nedošlo , až mě to štvalo že si myslí že tloustnu 🙂 🙂

rasha
29. lis 2012

já jsem měla v prvním těhu na začátku 50 kg/169 cm,sama na sobě jsem bříško pozorovala už v průběhu 2.měsíce,ale myslím,že pro ostatní bylo moje těhotenství rozpoznatelné tak od konce 3.měsíce. teď čekám druhé,mám o 5kilo víc a v 8.týdnu jsem vypadala minimálně na 4.měsíc.teď to trochu polevilo,protože nepřibírám (nevolnosti 😒) ...

evaviki
29. lis 2012

ja som mala 56/177 a sama na sebe som to videla cca od tretieho mesiaca.. ale este na zacatku piateho mesice som to dokazala v pohode utajit pred ostatnymi, stacilo sa vhodnejsie obliect 😀 (bolo leto, takze to bolo trosicku komplikovanejsie, ale islo to..)

kasparci
29. lis 2012

Já jsem nikdy nebyla žádnej hubeňour, ale břicho jsem měla vždy plochý (i brzy po porodu). Při prvním těhu jsem měla břicho docela malý, začalo to být trochu vidět až po 20tt.......ale teď🙂 O co menší břicho jsem měla minule, o to větší bude asi teď🙂 Každá to máme jinak a každý těhu je jiný;)

xsenova
29. lis 2012

@gwennie spytaj sa tvojej maminy aka bola ked bola tehotna 🙂 pravdepodobnost je 89% 🙂 ze budes taka ista, alebo velmi podobna

gwennie
autor
29. lis 2012

@ange_de_la_morte to mě pobavilo, to mi asi taky budou říkat, to je přesné 🙂

gwennie
autor
29. lis 2012

@rasha asi to taky pozoruju jen sama na sobe, jak rikas 🙂 taky mam nevolnosti, ale bricho roste bez ohledu na nevolnosti... i prsa.. pritom jsem zvykla na svoje jednicky 😝 ale prdelka porad jak kminek a nohy jako hulčičky 🙂

gwennie
autor
29. lis 2012

@xsenova nestras, moje mamka pribrala v tehu 20 kg 😀 😀

kristi
29. lis 2012

Druhé čekám a je to vidět cca poslední týden - takze od 15tt

xsenova
29. lis 2012

@gwennie ale to musela hodne jest. Takze sa neobjedaj 🙂 Na co skor davaj pozor je vaha. Nemala by si pribrat viac ako 12 kg 🙂 brucho zmizne - ale podla vahy uvidis ako si vedies 🙂 Prve 3 mesiace by si mala pribrat max 1kg alebo stagnovat - pripadne schudnut 😀 2 trimerster das hore par kg a ten treti to dorazis 😀 vela stastia 😉

evulinkab
30. lis 2012

@gwennie Tak ona už deloha ve 2.mesici tehotenství je jednou tak velká než při netehotenství.Takže u hubených holek je to videt brzy.Já jsem taky hubená a to dost, takže u me to bylo taky videt brzy....Pak se mi to ale zpomalilo a naopak v nejakém 6.mesici jsem resila, že mám moc malé brisko.-)

renatalen
30. lis 2012

Tak já už těžko dopínala kalhoty už ve druhém měsíci🙂 Vážila jsem před oběma těhu 45 kilo při 160 cm a přibrala 14 a 16 kg🙂. A to jen do bříška🙂

verciiik
30. lis 2012

holky a kdy je to naopak vidět na těch nehubenejch? 😀 já už před těhu vypadala tak na 4.-5. měsíc 😀

jennyska
30. led 2014

Ahoj @verciiik @renatalen @evulinkab @xsenova @kristi @gwennie @kasparci @evaviki @rasha @ange_de_la_morte
@camelinka @jarkalada a ostatní těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Růstem bříška v těhotenství do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/rust-briska-v-tehoten... pomůžete ostatním ženám, které jsou těhotné, mají otázky kdy bříško vykoukne na svět a jestli když to trvá, tak zda je to v pořádku. Na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

mysicka_lb
30. led 2014

Ahojky, já jsem byla naprosto normální postavy (170 cm/ 60 kg), břicho jsem nikdy nijak ploché neměla a v prvním trimestru jsem dost výrazně zhubla kvůli nevolnostem..... Nicméně vidět to na mně bylo prakticky hned, co mi vynechala mentruace! Vždy před menstruací se mi břicho nafukovalo a teď se nafouklo ještě nějak více než obvykle a už nesplasklo. Už v 8. týdnu to na mně bylo vidět tak, že se lidi sami ptali, jesli jsem těhotná (tj. už to nebylo takové to "ta se nějak přejedla", ale klasické těhu břicho). Momenálně končím sedmý měsíc a mám větší břicho než mnohé den před porodem (opět to není jen můj dojem, ale už mi to několik lidí nezávisle na sobě oznámilo). Přitom mám jen 5 kg navrch za celé těhu, dokonce ještě i teď zapnu své původní kalhoty (bokovky), ale to břicho je prostě obrovské.....

stefanie1
19. únor 2014

Zdravím tak nakonec po roce snazeni jsem otehotnela 🙂
jsem 7 tyden.
CHtela jsem se zeptat jestli jste nekdo zvraceli jako ja ...
ranni nevolnosti jsou strasne 😒
nejsem schopna ani stravit vodu ,
odpoledne je to uz lepsi ale malo jim tak jsem se chtela zeptat jestli mate nekdo zkusenosti !
A jestli jste taky tak malo jedla jen ovoce a zeleninu co jim
a jestli to nemuze nejak miminku ublizit ze tak malo jim dekuji za odpoved....

gryfis
19. únor 2014

Každá to má jinak, já se cítím třeba naprosto netěhotně.. ale kamoška to má stejné jak ty.. hlavně klidek

atenka46
2. dub 2015

Na me je to videt od 9/10 tydne. Tedka na zacatku 16. uz mam teda pořádné břicho... Ale přesně byla a jsem hodne hubená a úzká takze to proste nema kam jinam růst...

zuzanazari
3. dub 2015

Je to tak, na hubených je bříško vidět brzo. Teď u druhého těhotenství jsem z toho v šoku 🙂 protože u prvního jsem byla normálně oplácaná, takže břicho šlo vidět až tak v 6.měsící. No a teď jsem ve 13.týdnu a břicho je vidět 🙂 ale váhový přírůstek mám tak max +1kg.......

welunka
21. dub 2015

No já nevím jak ostatní... já každému prdím na to kolik bych měla nebo neměla přibrat... jsem v 9.týdnu a bříško už mi roste.... za ty dva měsíce jsem přibrala dvě kila... prostě když mám hlad tak jím (nejsem nijak moc hubená, spíš plnoštíhlá) Myslím, že bychom si měli dopřát to na co máme chuť!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru