Jak doktor vypočítává termíny porodu?

alice2122
19. říj 2018

Dobrý den, chci se zeptat na počítání týdnů těhotenství. Při první kontrole která byla 18.9.2018 Mi doktor řekl, že vidí jen tečku a bílý okraj. Že to může být 3.-4.týden. Šla jsem pak na kontrolu 2.10.2018 a tam mi řekl že vidí srdíčko. Poslední menstruaci jsem měla 17.8.2018 což by vycházelo termín porodu na 24.5.2019. Ale udělal mi ultrazvuk a změřil plod a řekl mi, že jsem k 2.10.2018 7+2t a termín porodu je 19.5.218. Podle počtu bych měla mít početí cca kolem 26.8.2018 +- samozřejmě. Jenže pan doktor mi řekl termín početí 6.8.2018, což nerozumím tomu jak by se k tomuhle datu dopočital ... a nebo teď nevím jenom jestli jsem ho špatně neslyšela ... tak jsem z toho nějaká mimo. Prosím o radu. Děkuji 🙂

janylu
19. říj 2018

@alice2122 to jsi ho asi špatně slyšela. Nemůžeš mít termín početí 6.8. Když jsi poslední ms měla 17. 8. Datum početí bych opravdu tipovala okolo toho 26.8. A rozdíl mezi datem porodu podle ms a podle ultrazvuku je 5 dní a to je v pohodě.

lachtanice86
19. říj 2018

@alice2122 to jsi blbě slyšela

swetlusska
20. říj 2018

Taky jsem měla 2 termíny, asi týden od sebe. No a samozřejmě všechno bylo jinak a dítě se narodilo uplně mimo tyto termíny 🙂 Takže v klidu, jsou to jen odhady.

xxxdeny
21. říj 2018

Mame to podobne o den. 18.8.pm, dle kalkulacky bych mela mit tp 25.5.2019. Ovsem dle dr se nam to posouva dle gestacniho stari na utz. To je uplne normalni, kor takhle z kraje.
U me oplodneni bylo 31.8. Jsem si 100%jista, protoze jsem po ivf a 6.9. Jsem dostala blastocystu.

alice2122
autor
22. říj 2018

@xxxdeny tak já se spíš ptala z důvodu toho početí, že mi to nevycházelo a že jsem netušila jak k tomu došel 🙂 ale právě jsem četla, že některé slečny (paní) byly těhotné a přitom menstruovali a nebo, že jim těhotenský test ukazoval furt negativní a přitom prý byly těhotné. Mně první slabou čárku test ukázal až 14.9. A každým dnem víc a víc tmavla. Tak mi právě proto nedával smysl ten termín početí 6.8.2018. No uvidím na screeaningu 🙂

xxxdeny
22. říj 2018

@alice2122 on si spis spletl mesice a myslel 6.9.

😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru