Rychlé nabírání a růst bříška už v 5tt, máte to taky?

antymania666
23. črc 2012

ahoj holky, jsem v 5tt a dost se mi nafouklo bricho a uz ted jsem si musela koupit těhu kalhoty...je to mozne...mate to taky někdo? 😒

evly
26. lis 2012

jsem 7+4 a dnes jsem si objednala těhotenské legíny a rifle. Si připadám nafoukle už snad od oplodnění, kdy jsem stoupla na váhu a 2 kg navíc, už to zase o kilo spadlo, ale i tak, nalitá prsa, která mám už tak velká a nafouklé břicho, kdy mě kalhoty při sezení trochu škrtí v pase, nebo je to po celém dni sezení nepříjemné ☹ vzhledem k tomu, že to chceme ještě min. měsíc tajit, tak jsem nakoupila tuniku, svetrové šaty atd 🙂 už se těším, až to řekneme a nebudu muset přemýšlet, co si oblíct na návštěvy a vymýšlet výmluvy, proč nepiju 🙂

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucika1503
29. lis 2012

Ahojte kočky. Poznate nejaku dobru stranku na tehu gate?

kotrlka17
8. pro 2012

@kkklarka ¨
ahojk ykoukam ze ammas estejny mesic terminu 🙂

kkklarka
8. pro 2012

@kotrlka17 🙂 už jsi v červencovkách ?

mangold
10. pro 2012

taky se přidávám, těhu kalhoty nosím už od sedmého tt, vypadám, jak v 6měsíci. Doktor mi řekl, že není dobré nosit těsné věci, které tlačí na bříško, může to ublížit miminku

maladama
10. pro 2012

od 5tt jsou mi těsné džíny, od 8tt nosím sukně/kalhoty/upnuté šaty jen těhotenské (do té doby se to dalo obejít volnějšími nebo nedopnutými).
ale je to 2. těhotenství, otěhotněla jsem rok po porodu a navíc jso to dvojčata. nicc z toho fakt nepomáhá. a přitom váhu jsem tak tak dohnala předtěhotenskou, protože jsem na začátku furt hubla.
v prvním těhotenství mi břicho vyběhlo taky relativně rychle, ale na těhotenské kalhoty to bylo až ve 4. měsíci.

matu21
14. pro 2012

Jsem na tom stejně, sukně jsem vyřadila a nosím volnější rifle a při sezení rozepínám knoflík 😀 U prvního jsem to krásně tajila v práci do 3.měsíce, nic na mě nebylo vidět, za to teď mám břicho od začátku nafouklé.

kotrlka17
15. pro 2012

to netuším nelze s emi tam dostat 😖

funca
6. led 2013

čaute,

já jsem na začátku 8tt a bříško mám nafouklé dost, nosím legíny, jsou pohodlné a nic mě netlačí ;) před těhotenstvím jsem měla váhu 57 kg, ted mám sice furt stejně, možná 58 kg, ale to bříško jde vidět :D prsa o číslo větší minimálně..

makiska1
11. led 2013

@funca ahoj, mám to úplně stejné... 🙂 takové břicho bych čekala tak ve čtvrtém měsíci... 😀 a prsa taky povyrostly, a hrozně bolí.. .:-/ jsem 6+6...

gabriella84
15. led 2013

Já u prvního nešlo nic vidět do 6 měsíce u druhého jsem měla bříško už ve Třetím měsíci a minule těhu co jsem potratila jsem už od 3týdne cítila nafouklé břicho i prsa ted jsem v cca 5tt a citím trochu nsfouklé bříško a pálení žáhy ale jinak zatím ok ale také začnu brzo nosit těhu kalhoty protože moje jsou mi těsné a také mi vadí oblečení co není z bavlny 🙂 "citlivka" to moje malé mrně 😀

pisisinda
1. únor 2013

to @kkklarka a @marketkab: holky ani nevíte, jak jste mi zvedli náladu, jsem v 10+5tt, normální váhu jsem měla 60-62kg, přes Vánoce jsem se nežinýrovala a hned 2.ledna jsem zjistila, že jsem těhotná. Teď mám 66 kilo a to jím pořád stejně, dokonce se občas musím nutit něco sníst. Na sladké chuť vůbec nemám. Už jsem z toho byla nešťasná, protože jsem od začátku na neschopence a nehýbu se a manžel do mě furt hustí, ať se sebou něco dělám, že to není možné, že bych neměla ještě nic nabrat. Tak jsem ráda, že nejsem sama, jinak oblečení mám ještě svoje, ale nosila jsem hodně kalhoty bokové, takže je zapínám pod teď už velkým břichem 🙂

kkklarka
2. únor 2013

@pisisinda já jsem teď v 19+4 a oblečení nosím pořád stejné 😀 o vánocích jsem byla nemocná,celý týden jsem vůbec nic nesnědla a měla jsem dvě kila dole.Na posledních třech návštěvách u dr mám pořád stejnou váhu 65 kg,jdu za dva týdny tak jsem zvědavá jestli jsem přibrala.Jím pořád stejně jako před těhu, prostě mi stačí jíst 2-3 x denně a na sladký nějak extra chuť nemám.

lullaby87
2. únor 2013

Tak mám to podobně holky.. do kalhot se sice ještě vejdu, ale když sedím, musím rozepínat knoflík, jak mě tlačí.. když si dám upnuté tílko, tak je bříško docela vidět.. jsem v osmém týdnu a za ty dva měsíce jsem přibrala 4,5 kg!!!

pisisinda
2. únor 2013

to @kkklarka: teda "závist", já se děsím, jak budu vypadat za chvíli, váha pořád roste. to @lullaby87: z těch kil si nic nedělej, já byla streslá, že mám tolik, a furt jsem to řešila, ale doktor na prohlídce neřekl nic a prostě hold nejsme ty typy, co spíš shazují v těhu. Hlavně, že mimi bude zdravé 🙂.

berusinka1
5. únor 2013

Ahoj, tak jsem si pročetla vaše názory a jsem ráda, že nepřibírám sama a některé to máte podobně. Zatím mám sice jen 2kg navrch, ale bříško už mi vylezlo a to jsem teprve v 8. týdnu. Bohužel s tím ale nejsem schopna nic dělat.

kubulakubikula
11. únor 2013

Diky za tuto diskuzi, ktera me utvrdila, ze nejsem psycho a brisko jsem si nevsugerovala🙂. Jsem v 8tt. druheho tehotenstvi a bez tehu obleceni se neobejdu. Tak se vsechny drzme!

rottova
15. únor 2013

Ahoj , čemám druhé dítě a jsem v 5t a mám břicho jak balon. taky jsem si řikala jestli je to možný tak podle vašich příspěvků jsem se uklidnila. Při prvním dítěti jsem začala nosit těhu věci tak v 5 měsíci a teď v pátém tádnu bych je pomalu mohla začít nosit. 😝

rnika
11. bře 2013

Tak to mám taky tak - hned je mi líp - když vím, že je nás víc ... 😉 Svoje normální kalhoty už nosit nemůžu ....

katty6
15. bře 2013

Ahoj, mam to stejne :( V prvnim tehotenstvi jsem zacala nosit tehu kalhoty v 6. mesici tehu, ted jsem s druhym 8. tydeen a mam dvakrat vetsi bricho nez s prvnim, uz pomalu nedopnu kalhoty, nahore pres 2 kila, bricho je jak v 6 mesici tehu :(
Zadne nevolnosti a velka chut k jidlu .. no kdyz to tak pujde dal, tak ze me bude za par mesicu kulicka :(

sannynka
15. bře 2013

Ahoj holky, dnes mám týden po vynechání MS a snad milion pozitivních testů 🙂 chtěla jsem se zeptat, kdy jít k dr? nevím jak se počítají týdny, jestli bude na UTZ něco už vidět?

maladama
15. bře 2013

@sannynka týdny - den předchozí menstruace je den 0+0, týden první. A tak pořád dál, tedy 29DC je 4+1, týden pátý.
Srdeční činnost je takřka se 100% jistotou vidět v 7. týdnu, proto hodně doktorů objednává až na ten 7tt, aby nedělali dva ultrazvuky týden od sebe, když v 6tt by tam byla vidět jen dutinka.

sannynka
15. bře 2013

@maladama děkuji moc.. Takže teď bych měla být na konci 5tt asi.. No počkám ještě týden.i když nevím jestli to vydržím 😉

rnika
18. bře 2013

@sannynka No já naběhla k doktorovi hodně brzy.... úplně nejdřív mi musel dělat testy krve ... jestli jsem opravdu v tom 🙂 protože nebylo vidět vůbec nic.......... týden na to byla opravdu vidět jen "dutinka" takže jsem potom dalších 14dní byla nervní jestli se udělá srdíčko nebo ne.... možná je opravdu lepší přijít na to později.... ( já jsem teda děsnej nervák...) 😀

kacakkv
18. bře 2013

Jsem v 8tt, zatím je všechno oblečení mé původní a snad ještě nějakou dobu bude🙂

crawler
18. bře 2013

já to tak měla u obou těhu 😉

ined77
23. dub 2014

Dobrý večer milé maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Nafouknuté břicho v těhotenství https://www.modrykonik.cz/nafouknute-bricho-v-t....
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s nafouknutým bříškem během těhotenství.
Vaše rady, tipy a zkušenosti, jak tyto obtíže zmírnit, jistě ocení i ostatní těhulky, které se třeba zrovna teď potýkají se stejným problémem a hledají radu.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 !
Pěkný večer všem.

Denisa
@crawler @kacakkv @rnika @sannynka @katty6 @rottova @kubulakubikula @berusinka1 @pisisinda
@lullaby87 @kkklarka @gabriella84 @makiska1 @funca @kotrlka17 @matu21 @maladama @mangold
@evly ... a další 🙂 .

bielamacka
25. dub 2014

@antymania666

mně přijde, že to už trochu vidět je - i manžel to říká.... z profilu tam je vidět taková "klokanka" v podbřišku - a kámošce je vidět taky trochu od 8tt.... podle mě to je tím, jak se rozvinuje děloha.... jestli jsi měla břicho ploché, tak se to podle mě na něm už projeví.... jen můj názor... vidím to na sobě taky..... navíc se mi zvětšily prsa a objektivně mám už teď tak 5 kilo nahoře ☹ a bude jen hůř 😀

lavuna
30. srp 2015

Ahoj holky,tak já jsem momentálně 9+5,jsem jak v šestém měsíci,přibrala jsem 5 kg ,trochu mě to děsí...ale u třetího dítěte a s vytahaným břichem je to možná normální 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru