Screening v 10/11. týdnu těhotenství, je to zbytečné?

verumik
28. lis 2013

Ahoj,

jsem v 9tt, dnes jsem byla na prohlídce a ptala jsem se doktora na jeho názor na screaning v 11. týdnu. Doktor mi řekl, že ho absolvovat můžu (na vlastné náklady), ale že nejsme v rizikové skupině a zatím je vše v pořádku, tak mu to přijde zbytečné (Stres + finance).
Chtěla bych se zeptat, jestli se běžně na tyhle testy chodí, nebo je to opravdu zbytečné? Prý takové testy stejně podstopuím v 16tt.
Moc děkuji,
Veronika

evca_
3. pro 2013

@whitelilith ahoj tak to je super co ctu ja mam jit do genetu a nevedela jsem jestli manzela vzit i kdyz by chtel. cekala jsem ze se bude delat jeste stale vnitrni ultrazvuk..myslis ze je to vsude stejne a budou delat ultrazvuk na brisku? dekuji za odpoved 😉

whitelilith
4. pro 2013

@amabilis Já byla na krvi u svého gynekologa (nějakých 150 testů-problém se štítnou žlázou) před prvním UZ v gennetu a teď před dalším UZ v gennetu jdu znovu na krev. Jak to bylo předtím netuším, ale nějaké změny nastali, to říkal i můj gynekolog-takže je možné, že je to jinak než za Tebe. Každopádně genetika u mě dopadla na výbornou-všechno negativní, takže by to mělo být standartní. A jestli se to jmenuje tripl test nebo jinak netuším-těch těhotenských info je trochu víc, než chci vůbec pobírat. 🙂

whitelilith
4. pro 2013

@evca_ Ahoj netuším. Ale zavolej si, tam kam jdeš, určitě Ti to rádi řeknou. Já budu brát tatínka dítěte teď na ten další (snad už to pracovně vyjde), protože už je to fakt docela legrační a pěkný :D A teď čtu, že jdeš do Gennetu, tak tam to bude vnější UZ. Nemyslím si, že by to měla každá jinak.

amabilis
4. pro 2013

@whitelilith Já byla zatím na jedné krvi a za týden jdu na první UTZ, tak pak dám vědět 🙂 Já si právě pamatuju, že když jsem tam byla poprvé, tak mi tam dělali triple testy a můj gynekolog si je pak žádal o výsledky. U druhého už se mi ptali a já nehctěla, proto mě to napadlo.

whitelilith
4. pro 2013

@amabilis Jj, výsledky chce můj gynekolog taky. Tedy bylo mi řečeno, "když to bude všechno v pořádku-jako že bude, tak se uvidíme až na plánové kontrole a pokud by to bylo jinak, tak dojděte hned". Jinak se přiznám, že si teď za boha nedokážu vzpomenout, jestli mi o té druhé krvi říkal gynekolog nebo v gennetu. Ale asi v gennetu (ptala jsem se, jestli dělají testy i na hormony štítné žlázy, že bych chtěla vidět, jestli je v tom nějaká změna-tak to umí-jen musí gynekolog vypsat žádanku přímo na tento druh testu). Tak ať testy dobře dopadnou 🙂

evca_
5. pro 2013

@whitelilith dekuji za info 🙂 uvidíme snad to opravdu bude všechno v poradku 😉

rerycha
18. pro 2013

Já jdu na screening ve 12 tt do baťovky ve zlíně a tam se nic neplatí,jen 30 kč.moc se těším,poprvé uvidím pohyby 🙂

llluckaaa
19. pro 2013

@rerycha Já mám pocit, že když jsem byla při druhém dítěti na screeningu v Baťovce, tak jsem taky nic neplatila. To jsem ráda, že to tak pořád funguje, chci jít zase.

verumik
autor
2. led 2014

Tak děkuji za rady, musím říct, že i když jsem byla před vyšetřením poměrně nervozní, tak výsledky mě opravdu uklidnili a celé vyšetření byl poměrně zážitek pro mě i pro manžela. Byla jsem v Gennetu v Praze, všichni se chovají opravdu profesionálně a výsledky jsem dostala hned i s ultrazvukem. Pan doktor vše podrobně vysvětlil a i během vyšetření říkal, co vidí. Stálo mě to 1100Kč a rozhodně to za to stálo 🙂

kzohova
16. led 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, která z vás už screening v 1. trimestru absolvovala, jak vyšetření probíhá? Rozhodli jsme se s manželem, že vyšetření podstoupíme. Včera jsem byla na odebrání krve, jsem v 11 tt a za 14 dní jdu na ultrazvuk a máme už znát výsledky z krve. Může u ultrazvuku být manžel a jak dlouho trvá? Je možné, že by nám mohli už říct i pohl. miminka? A ještě mě zajímá, jestli je do 3D ultrazvuk?

verumik
autor
16. led 2014

@kzohova Ahoj, asi záleží, kam jdeš. V Gennetu jsem byla asi 25 minut, manžel byl se mnou, výsledky byly hned a pohlaví někomu řeknou, my jsme se na něj neptali. Záleží taky, jak je miminko natočené. U nás to byl klasický ultrazvuk, ale už jsem i slyšela, že to někomu pustili 3D, to asi fakt záleží na konkrétním pracovišti. Tak hodně štěstí.

kzohova
17. led 2014

@verumik Tak to by bylo super, kdybychom se i dozvěděli pohlaví miminka 🙂 Ale teď hlavně doufám, že bude vše v pořádku.

hankatrdlinka
22. led 2014

já jsem asi v 8tt, dneska jsem byla na odběru krve a moč a na to vyšetření půjdu....jsem u 205 pojišťovny a ta to prý hradí, ale i kdyby to nehradila, tak bych stejně šla....nemám zkušenosti, je to moje první mimi, ale určitě si myslím, že riskovat se nevyplatí a nejsou to vyhozené peníze,,,,

leonakv
22. led 2014

Ahoj holky, taky přidám svou zkušenost u nás v Brně to stojí 1400Kč byla jsem na tom i u prvního mimi a i když nepatřím do rizikové skupiny půjdu určitě zas, pojišťovna 205 proplácí 1000Kč takže ze svého zaplatím jen 400Kč ale pro ten pocit klidu to stojí 🙂 U prvního už mi zjistili i pohlaví (chlapečka) a nakonec to tak opravdu i bylo 😀

rerycha
23. led 2014

Zdravím,nemáte některá zkušenost se zlínem s oskarem?byla jsem tam 13.1. na screeningu a na výsledky jsem nečekala a když prý nezavolají tak je vše ok a poštou pošlou zprávu s výsledkama a už to bude skoro 2 týdny a pořád nic nepřišlo.příště si na ty výsledky ty 2 hodiny radši počkám,jenže já musela do práce,tak jsem nečekala.myslíte že to trvá tak dlouho než to pošlou?díky za odpověď.

verumik
autor
23. led 2014

@rerycha Já myslím, že se ty výsledky posílají k Tvému Mudrovi, ptala jsi se u něj?

mar8
11. únor 2014

Já jsem byla ve FN v Olomouci, platí se tam 30 Kč, výsledky z ultrazvuku řeknou hned, vyšetření krve ten den, když je něco špatné volají, jinak výsledky posílají poštou kopii doktorovi a druhou domů.

luciebabickova
10. bře 2014

Ahojte maminy,chtěla bych se zeptat,jsem v 11tt a za týden jdu na kontrolu ke svému gyn. A abych mohla jít na vyšetření ten ultrazvuk,tak mu musím říct,že tam chci??A pak se objednat tam? ptám se asi blbě,ale chci to vědět...;)

neominka
10. bře 2014

@luciebabickova na screening se chodi mezi 12-13 tt a dle me se objednava driv jak tyden pred screeningem-vetsinou jsou cekacky ja jsem v 9tt a zitra uz volam

neominka
10. bře 2014

@verumik Ahoj ctu tady, ze doktorka rikala, ze neni nekdo v rizikove skupine tak nemusi podstupovat screening .
Ja jsem taky nebya v rizikove skupine, nikdy v rodine a ni u me a ani u partnera nebyla zadna VV a nic... a presto jsem v 16 tt porodila holcicku s Downovym syndromem-nahodila udalost co se muze stat kazdymu... takze pokud doktorka rekne,ze to neni potreba, tak je to hloupost!!! Ja jsem zdrava i manzel a i rodina a presto jsme cekali postizene miminko!!!!

Takze za me ANO PODSTOUPIT SCREENING, CIM DRIVE SE VV NAJDE TIM DRIVJE LEPSI TO RESIT!!!

Ja si tim prosla a nikdy u nas v rodine zadne postizeni nebylo a ani u manzela a presto holcickamela DOWN!!!!

janina419
12. bře 2014

Ahojky chci se zeptat zda je tu nekdo z Noveho Jicina nebo okoli jestli se dela taky tento screening? Diky

pavlapastekova
2. srp 2014

@zunem Mně třeba VZP proplácela část vyšetření... Ale je pravda, že na pobočce u nás je milá paní, která mi o této výhodě vše řekla a využila jsem to. Je to v rámci Klubu pevného zdraví... Nevím no

princina
22. srp 2014

ahoj, ráda bych obnovila tutu diskuzi a získala nové infromace a vaše zkušenosti. Chystám se na screening na začátku září - v rodině mám VV, takže pro jistotu tohle vyšetření podstoupím. Byla některá z Vás v Ústí na klinice Tornero ? Díky

andrea2154
26. zář 2014

Ahoj ja jsem byla na screeningu v 12+6tt v usti je mi 24 zaplatila jsem si jen za foto a pohlavi coz cinilo 200kc a jsem u VZP takze vysetreni jsem neplatila ,muzu doporucit doktor byl ochotny vse vysvetlil me i manzelovy 🙂

dancatinterova
4. říj 2014

@zunem Já mám také VZP a na screening v 12. týdnu přispívá pojišťovna 500,-, mají to i na stránkách...

happylenulka
16. říj 2014

mě to doktorka nabízela jako jednu z možností, ale sama říkala, že je mi 25, že to není potřeba, když nemám žádné nemoci či problémy se zdravím... ;) tak jsem to odmítla... sama jsem si říkala, že těch prohlídek hodlám absolvovat povinné minimum, nebudu se zbytečně stresovat ;) jsem mladá, zdravá, tak proč se zbytečně nervit... stejně říkala, že rizikovým rodičkám (nad 30 let) to stejně doporučuje...

luca_stastna
30. pro 2014

Ja muzu jen doporucit. 5. 12. Jsem absolvovala odbery krve a dnes jsem byla na screeningu v GENNETU a konecne jsem se ujistila, ze je vse v poradku a strasne se mi ulevilo. Muj gynekolog mi tvrdil, ze toto vysetreni je predevsim pro maminky, ktere maji deti v pozdejsim veku, ale i kdyz mi je 21 a priteli 26 tak jsme se rozhodli toto vysetreni podstoupit a i pro pritele to byl natolik krasny pocit, ze me jeste dnes pozadal o ruku. Rozhodne jsem ted klidnejsi a mam ze sveho těhotenství konecne radost 🙂

svobodpetika
30. pro 2014

já jen ze své zkušenosti, je mi 31 a lékař mi nabídl toto vyšetření které je podle něj lepší a přesnější nebo v 16 tt které už není tak přesné a bývá falešně pozitivní a podle mě mnohem více stresuje,já ve stresu vůbec nebyla naopak výsledek byl hned a obrázek k tomu 🙂 holky co podstupují tripl podle mého stresují mnohem více ☹

jitahh
2. led 2015

Ahoj, je zvláštní, jak je to všude jinak... Mně se doktor vůbec neptal, žádné komplikace (ťuk ťuk) nemám, prostě mě objednal. Je to najednou - krev a utz a nebudu za to platit nic. Toto vyšetření je hodně dobré, protože případné problémy dokáže odhalit brzo.

prcekpetulka
12. led 2015

Ahojky děvčata mám dotázek ☹ 27.1. mám jít na utz a krev kvůli mongoloismu je to ten daunův sindrom? nevyznám se jestli je to hloupý dotaz tak se omlouvám,je to první miminko toho 27. budu cca ve 13tt budou dělat jen utz a brát krev nebo co tam dělají? doktor mi nic nevysvětlil jen řekl že si mám nachystat 1450,- děkuji za odpovědi. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru