Screening v 10/11. týdnu těhotenství, je to zbytečné?

verumik
28. lis 2013

Ahoj,

jsem v 9tt, dnes jsem byla na prohlídce a ptala jsem se doktora na jeho názor na screaning v 11. týdnu. Doktor mi řekl, že ho absolvovat můžu (na vlastné náklady), ale že nejsme v rizikové skupině a zatím je vše v pořádku, tak mu to přijde zbytečné (Stres + finance).
Chtěla bych se zeptat, jestli se běžně na tyhle testy chodí, nebo je to opravdu zbytečné? Prý takové testy stejně podstopuím v 16tt.
Moc děkuji,
Veronika

pavlinakotkova
13. kvě 2015

Ahoj děvčata, dnes jsem podstoupila screening a vůbec to nebyl stres.
Naopak jsem ráda že mi to paní doktorka nabídla.
Uklidnilo mě to, že jsem vyděla už takhle brzo celé miminko.
Že mu tluče srdíčko, kolik má prstů je to krása. Určitě bych to doporučila,
Každé těhulce. Je to přesnější než testy potom.
Nemusíte se honit na nějaké zbytečné odběry plodové vody.

kacka077
19. kvě 2015

@verumik ahoj,, já jsem ted v 9tt +3 dny a do 10 týdne to musím podstoupit a budu na to chodit celé těhotenství..mě doktor říkal že je to lepší a uvidí se tam tak vývoj miminka a je to moc krásný hlavně to kombinované na tvém místě bych si to nenechala ujít ...hradím si to sama ale pojištovna mi to proplatí tak jsem v klidu

jarousek123
25. kvě 2015

U prvního a jestli jsi na rizikovém si tam klidně zajdi, ale jinak je to zbytečné vyhození peněz...

jarousek123
25. kvě 2015

@jarousek123 Jinak co proplácí pojišťovna ať už OZP nebo jiná, tak toho všeho neváhej využít do posledního puntíku a sleduj na co máš nárok.

anetpierowska
25. kvě 2015

Tohle jsem dnes cetla v clanku na idnes : v 16. týdnu těhotenství tzv. krevní triple testy, dneska lékaři zvou ženy už mezi 11. a 14. týdnem těhotenství na vyšetření zvané prvotrimestrální screening, které kombinuje rozbor krve a podrobné ultrazvukové vyšetření a dokáže riziko nemoci odhalit mnohem dříve a také s větší přesností. Triple testy totiž často ukazují falešně pozitivní výsledek: u zdravého dítěte varují před postižením, nebo naopak - po negativním výsledku se narodí nemocné miminko.

Ja jsem byla na tom vysetreni, pro svuj klid, at to vim drive a pak uz se jen tesit na mimi a mit klid🙂 . Muzu jen doporucit. Doktor mi ukazal pekne mimi a vse zkontroloval. Urcite to neni zbytecne. Vzp ti zaplati 500kc zpet,

stverakovaj
29. kvě 2015

Holky, které jste byly na prvotrimestrálním screeningu... jsou výsledky hned PO nebo se čeká (případně jak dlouho)??? 🙂

kaccistar
29. kvě 2015

@stverakovaj to Ti povedia hned, ake mas pomery rizik, na nic sa necaka ;) najskor ale musis ist na krv - 4 ampluky.

pavlinakotkova
31. kvě 2015

Ahoj, @stverakovaj mě doktor bral jednu ampulku a pozval si mě asi za 14 dní že se podíváme zase na miminko a řekl mi výsledky až tam.

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru