Screening v I. trimestru. Objednat se nebo ne?

anka.
10. srp 2011

Co si myslíte o screeningu v I. trimestru - je dobré se na něj objednat? Byly jste?

danny617
17. srp 2011

@hhranolka Já taky chodím do Gennetu a krev berou dříve (měla by se brát dříve) a pak asi 14 dní na to jsem šla na ten UTZ.
Výsledky byly hned po UTZ (vyhodnotí PC a doktor). Na tomto UTZ také doktor upravuje datum porodu (staří plodu). Pak již je toto určení (stáří) nepřesné. Já třeba také byla asi o dva týdny pozadu a na tomto vyšetření se to hezky srovnalo s MS 🙂.

hhranolka
17. srp 2011

@danny617 dik ja jsem si dnes volala, jak to bude,.. tak pry odeberou krev a udelaji ultrazvuk klasicky jako na gynde a tim urci velikost mimca a dle toho me objednaji na ten ultrazvuk

martinakl
17. srp 2011

@usounek25 Ahoj, no tak snad jo. Vysledky budem mit 24.8. Ted nas spis trapi hmeatom velky jako mimco, kvuli kteremu jse vcer zacala krvacet ☹ Pry se to vetsinou vstreba, tak snad to tak bude i u nas..

ivulka1
17. srp 2011

Jéé, holky, já měla při prvním vše OK i NT+ i tripply (mimochodem se malej narodil s roztěpem) a teď, když jsem těhu podruhý, tak NT+ vyšel negativní s tím, že mám nízkou hodnotu PAPP hormonu, takže hrozil Down. Byla jsem v po na plodovce, ještě v po nám volali, že to Down není. Je fakt, že člověk zažívá stresy při čekání na výsledky, ale není nad to vědět, že prcek bude OK. Kámoška nikam nešla, tripply nevyšly OK, a pak zjistili, že prcek nemá vyvinuté pohlaví. Zažila hrozných stresů....... ale dopadlo to dobře. Já si myslím, že pokud je dobrá finfanční situace, tak je dobréj ít. Nakonec se uvažuje, že tripply v 16. týdnu se zruší pro svoje falešné výsledky a bude se dělat jen NT+ ve 12. týdnu (+,-). Ale je fakt, že je to všechno věc názoru..... stejně tak jak přerušení u postiženého mimi atd..... je to boj, co? 😉

danny617
17. srp 2011

@hhranolka Jj, tak to bude asi nejlepsi a nejpresnejsi 🙂 a pak uz budes mit i vysledky hned po UTZ sreeeningovem, kdyz ti budou brat krev jiz nyni.

usounek25
18. srp 2011

@martinakl Marti, já mám zase cystu, naposledy, když jsem byla u dr. měla nějakých 5x3 cm 😒 , ale naštěstí to vypadá, že se nezvětšuje. A kvůli tomu se mi pořád vrací špinění, brala jsem na to Utrogestan, ale moc to nepomohlo. Teď jsem se před pár dny radovala, že už se nic dlouho neobjevilo, takže to už snad dá pokoj - no a předevčírem zase. Naštěstí to není moc, ale i tak mám z toho nerváka. Dr. mě říkal, že se většinou ty cysty do konce třetího měsíce taky vstřebají, ale u mě to bohužel neplatí. Já prostě nemůžu mít ani jedno těhotenství normální. Tak snad vše dobře dopadne, nezbývá než doufat 🙂 . Snad budete taky v pohodě 😉 . Dej vědět, jak jste dopadli s krví atd.

martinakl
18. srp 2011

@usounek25 No presne.. Ja jsem tehotna podruhe. Poprve jsem potratila kvuli mimodeloznimu dvojcatku, o kterem nikdo nemel tuseni. No a tak jsem si v pondeli rikala, ze dalsi den zacinam 13. tyden, takze tech 12 kritickych jsme zvladli nez jakychkoliv potizi a v utery tohle.. Urcite dam vedet. Na kontrolu jdu v utery, genetika bude ve stredu, tak se ozvu 😉

hhranolka
18. srp 2011

tak dnes jsem byla, odebrali mi krev a udelali UZ pro zjisteni velikosti mimca - mimco je o 2 tydny mensi, takze nyni odpovidam 10tt, na UZ jsem objednana na 12tt 😉

hhranolka
19. srp 2011

jo a ještě v HK v sanusu to stojí 1400Kč

amrash
21. srp 2011

Zdravím. Já jdu zítra na UZ v rámci kombinovaného testu v I. trimestru. Byla to dobrovolná volba, i když vzhledem k věku mě na ni lékař pouze upozornil a vše náležitě vysvětlil. U nás je možno si vybrat ze dvou možností - buď se jde do nemocnice, kde je to plně hrazeno, nebo patrně na soukromé pracoviště, kde se platí. Údajně v tom druhém případě mají přesnější výsledky. Volila jsem tedy tuto možnost. Těším se, ale zároveň jsem dost brutálně nervově vystresovaná. Jo... a tatínek jde automaticky, vždyť vidět už teď mimčo ve 3D, mít jeho fotku a znát i pohlaví, to je fantastický zážitek!

sylvka
21. srp 2011

půjdu,u našeho dr.to stojí 500 kč,není co řešit. 🙂

amrash
22. srp 2011

Tak jsme byli dnes, sice jsem byla zklamaná tím, že nebyl 3D (ale ten se asi dělá až ve 20 tt), vše bylo moc rychlé, ale hrozně jsem si oddychla, že je vše v pořádku. Moc mi na tom záleželo - ostatně jako asi každé normální mamince. Byly to nervy, ale stálo to za to. Šla bych určitě znovu!

anka.
autor
23. srp 2011

@amrash a co miminko? vypadalo už miminkovsky? a vážně bylo vidět jestli je to kluk nebo holka?

misahe
23. srp 2011

Ahojky, holky je nutné mít žádanku od doktorky a nebo se lze někam objednat i bez ní?

usounek25
23. srp 2011

@amrash ahojky, já myslím, že ten NT screening se dělá vždy normálním ultrazvukem 2D. Tím 3D se totiž nedají přesně vyšetřit orgány dítěte zkrátka přesně diagnostikovat jestli je mimi zdravé nebo ne. Je to spíš podívaná pro rodiče. Na 3D se můžeš objednat až kolem toho 20. týdne 😉 . Já mám fotku malýho z 3D v 24. týdnu a je super.

usounek25
23. srp 2011

@misahe ahoj, žádanka není potřeba nebo alespoň u nás ne, protože tady se to dělá v Brně v Prenatalu a je to pojišťovnou nehrazené vyšetření, takže si je musíš zaplatit tzn., že ani žádanka od dr. nepomůže. Ale za ty penízky to stojí 😉

amrash
24. srp 2011

@anka. No mimčo vypadalo už líp, než na normálním UZ u lékaře. I když jsem to popletla a myslela, že se ten 3D dělá už teď. Ale i z fotek je vidět hlavička, tělíčko... pozná to dokonce i mužskej 🙂 Lékař mi řekl, že pohlaví viděl, ale pochopitelně bez 100% záruky. Takže asi tušíme, ale více se dozvíme za 2 měsíce.

@usounek25 No já to popletla, myslela jsem totiž, že se na všech těchto specializovaných pracovištích dělá vše ve 3D. Takže si chvilku počkám. Viděla jsem ale vystavené fotky v sesterně, a byly úúúúžasnéééé!

hhranolka
30. srp 2011

Tak ja to mám dnes za sebou... Vyšel nám negativne, takže super... Lékař koukal normálně a pak prepnul i na 3D takže máme 3D fotecku... Akorát Mimco zrovna spinkalo a bylo k nám otočení zády... Takova truc poloha 😀 ale jinak super, manza tam byl se mnou... Velka tv, na ktere bylo vše hezky videt

anka.
autor
30. srp 2011

@hhranolka chápu dobře, žeste byli v HK? A je to tedy ultrazvuk přes břicho? a jak dlouho to tak trvá? díky za info 😔

hhranolka
31. srp 2011

@anka. Jojo, v hk v sanusu.... Samotny ultrazvuk Je prez břicho....jak dlouho jsme tam byli nevím cca 20min.... A jak jsem psala výše, tak před tím byl odběr krve a vaginalni ultrazvuk na zjištění velikosti mimca

hhranolka
31. srp 2011

@anka. Jo a koukám, že jsi uz v 10tt tak to je nejvyšší čas, na krev mě objednali pravé v 10tt

anka.
autor
31. srp 2011

@hhranolka díky moc za info. jojo, krev mám příští týden a ultrazvuk už objednaný na 15. září... asi tam půjdem ze zvědavosti 😔 doufám jenom, že to dopadne dobře - teda vlastně negativně 😀

giraffe8
12. zář 2011

ahojky chtela bych se zeptat na tyhle testy.. ve stredu jdu na krev... a pak za 2 tyydny na uzv...

za jak dlouho budou vysledky te krve?az v ten den jak pujdu na uzv?
muze už byt videt pohlaví?
a dělaa se vaginální uzv nebo přes bříško?děkuji

giraffe8
12. zář 2011

prosím prosííímm holky co jste naa tom byli ☹ a kolik vam brali ampulek krve?jen jednu?

verbalinka
12. zář 2011

Ahoj, já na tom byla nedávno a brali jen jednu ampulku. A za cca 3 týdny jsem šla na UTZ a tam jsem dostala výsledek (oni si spojí krev s týdnem těhotenství a k tomu udělají ten UTZ). Ale stejně jsem mu moc nerozuměla - jen mi stačilo, že dítě je zdravé a nic špatného nenašli. A má vše, co má mít 🙂

romcovaklarka
12. zář 2011

@giraffe8 Ahoj, u mě už při ultrazvuku věděli výsledky krve a zapracovali to do celkového výsledku, který byl hned hotový. Ultrazvuk dělali přes bříško. Na pohlaví mi řekli, že je moc brzo. Tož tak 🙂

beruskaev
12. zář 2011

@giraffe8 mi brali 1 ampulku krve a za 14 dní jsem šla na UTZ, který dělali přes břicho a trvalo to cca 15-20 minut. Výsledky krve jsem měla až s UTZ, kdy jsem dostala celkovou zprávu. Všechno jsem měla v pořádku, tak jsem byla moc ráda. Ještě jsem chtěla říct, že tohle vyšetření můžu maximálně doporučit, je to sice placené, ale stojí to za to v každém případě, protože tripple testy mi vyšly hraniční a jenom díky screeningu v 1.trimestru jsem celkem klidná, tripply vycházejí často falešně pozitivní a potom je to hrozný stres, my musíme teď vydržet do velkého UTZ, ale věřím, že je všechno v pořádku.. Toho vyšetření se vůbec neboj, je to všechno bezbolestné, hlavně ať je mimi zdravé..

giraffe8
12. zář 2011

holky dekuji moc!!!vysetreni se nebojim..prave naopak..docela se těším.. 🙂 akorat vysledku se bojim ale musim verit ze jsme zdraví 🙂 ve stredu na krev a pak za 2 tydny na uzv tak dekuji 🙂

daja4
7. říj 2011

Ahoj Holky, ráda bych se zeptala zda nějaká z Vás nemá zkušenost s kliknou Gennet,(Praha 7), dnes jsem byla na krevní odberu a docela by mne zajímalo,jestli za těch 14 dní budou dělat UTZ přes břicho a jestli to bude 3D? děkuju za odpověď

hojda
7. říj 2011

@daja4 Já tam byla taky, ultrazvuk je přes břicho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru