Screening v I. trimestru. Objednat se nebo ne?

anka.
10. srp 2011

Co si myslíte o screeningu v I. trimestru - je dobré se na něj objednat? Byly jste?

gepe
31. bře 2013

Za me 1.trim. screening, tzv. NT absolvovat, dale pak ty triplle testy pozdeji uz zbytecny, kor s ohledem na xx% chybovost.
Jinak lekari, kteri jsou specialne vyskoleni na screening, viz. odkaz:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/gepe/clanek/...
Jo a za NT jsem neplatila ani korunu.

petcep
10. dub 2013

holky, jsem pojištěná u RBP. Nevíte kolik mně toto vyšetření bude stát?

007kacabaja
14. dub 2013

Ahojky holky a jaký je ten screning za týden mám na něj jít a vůbec nevím co jak ....... jak to probíhá co s tebou dělají a bolí to? díky moc

007kacabaja
17. dub 2013

@lucyvivien
tak jak jsi dopadla ve zlíně jaké to tam je?? já tam mám jít příští týden, bolí to vyšetření a jsou tam v poho nebo nepříjemní?

lucyvivien
17. dub 2013

@007kacabaja Jo paráda, čekala jsem 2 hodky v čekárni, UTZ dopadol dobře tzv. negatívne a krev taky, pak mě poslali přesné výsledky domov poštou a mému mudr. 🙂 Jinak nejdřív ti dá sestřička vyplnit krátky dotazník v čekarni, pak tě budou volat na odběr krve a až pak si tě zavolají na UTZ a nezapoměn si předtým zaplatit 30 kč , teda pokud jdeš do nemocnice ve Zlíne 🙂 Držím palce, at vše dobře dopadne ! 🙂)) PS : a zatím to u nás vypadá na kluka 🙂 A ne nebolí to, UTZ dělají přes bríško vem s i manžela sebou a klidne i děti pokud máš, budou se dívat na velkou obrazovku na UTZ s tebou v ordinaci 🙂

krizovam
17. dub 2013

@lucyvivien Pokud bych nechtěla jít do Brna, ale do Zlína, protože je to tam prý zdarma, stačí si tam zavolat nebo musím mít nějaké doporučení od dr.? Jsem z okr. Hodonín, tak vzdálenostně to vyjde nastejno. Jaktože se jinde platí a tady ne? Díky za odpověď.

lucyvivien
17. dub 2013

já tam šla jen z těh. prukazkou zavolala jsem si tam a objednala, ne nic se neplatí 🙂 Jestli chceš číslo do toho OSCARU , tak ti ho pošlu 🙂

krizovam
17. dub 2013

@lucyvivien Už jsem se objednala a v úterý jedem 🙂 Tak to je super, ušetříme, moje dr. mě informovala jen o Brnu a tam se platí 1450,-Kč to je teda něco, za stejnou službu někde nic a jinde taková pálka 😒 Průkazku dostanu až příští pátek, tak snad mi bude stačit kartička pojišťovny. Sestřička na telefonu o ní ani nic neříkala. Díky za info.

lucyvivien
17. dub 2013

@krizovam tak snad jo, ja myslím, že když jsi už ve 12 týdnu, že to je jedno, jen jmeno mudr. budeš muset asi nahlásit 🙂 Jinak je to v porodnici , budova číslo 30 v přízemí , je to po levé strane od hlavního vchodu do porodnice 🙂 Pak dej vědet jak to dopadlo 🙂

krizovam
17. dub 2013

@lucyvivien Jj na jméno dr. se mě už ptala po telefonu. Díky za navigaci a za všechno 🙂

krizovam
23. dub 2013

@lucyvivien Děkuji za veškeré informace, byli tam opravdu všichni moc hodní a milí, ale máme špatné výsledky ☹ Takže nás čekají další testy a nevypadá to dobře ☹

lucyvivien
23. dub 2013

@krizovam Jak to, co vám vyšlo špatne ? ( Takže těd vás čeká odběr plod. vody, že ? Jinak vetšinou co maji maminky, špatný NT screening, tak výsledky z plodovky vyjdou dobře, takže se neboj 🙂

krizovam
23. dub 2013

@lucyvivien Vyšlo nám riziko na Downa 1:34, což je hodně špatné. Teď nás čeká odběr z placenty, bohužel až příští čtvrtek a výsledky v pátek ☹ Moc bych si přála, abys měla pravdu a dopadlo to dobře.

lucyvivien
23. dub 2013

Budu držet palečky ! Ono je to těžký já asi i kdyby byla 100 % jistota, že bude mít dawna, asi bych nedokázala dát kvuli tomu miminko pryč .Musíte to vydržet , miminko bylo určite zplozeno z lásky a také si určite zaslouži tu vaši, at to už dopadne jakkoliv .. budu na vás myslet 🙂

luciinka001
23. dub 2013

Já jsem zatím byla jen na krvi a příští týden jdu na ultrazvuk..myslím si že je to dobře se dozvědět jak na tom miminko je 😉I když jsem mladá nemusí to být automaticky všechno v pořádku 🙂 a ty peníze do toho klidně investuji..

markytka87
25. dub 2013

Taky jsem se dnes objednala. Čím víc budu mít informací,tím budu klidnější 😉

krizovam
26. dub 2013

@kacenka1979 Gratuluju! 🙂 To je zajímavé, Vám řekli, že ta nosní kůstka se do výsledku nezapočítává a u nás to byl jeden ze dvou hlavních faktorů proč máme pozitivní výsledek. Ten druhý nález byl taky hcg, oproti Vám mám 5,276 (řekli mi, že má být kolem 1 a teď u Vás čtu, že Vám řekli, že má být do 2). Jsem z toho zmatená a vystreslá, protože nám napočítali příšerný poměr 1:34 ☹

neominka
13. zář 2013

@krizovam nam vypocitali ve 12+3 NT 2.8 +Papp 02 , nosni kustka byla.
1:4 vysel muj pomer☹
Bohuzel Downuv syndrom se potvrdil ☹ v16tt jsem byla na vyvolavanem porodu☹
Ten kdo nejde na screening je dle me blazen - vlastni zkusenost.

saminomimino
13. zář 2013

@neominka já v prvních dvou těhu nebyla ani jsem nevěděla že to existuje a děti jsou zdravé,u třetího dítka jsem šla i teď půjdu,spíše pro klid 😉

jana21278
13. zář 2013

byla jsem a díky tomu jsem mohla odmítnout tripl test. pokud se povede další těhu určitě půjdu a doufám, že ho už bude platit pojišťovna.

neominka
13. zář 2013

@saminomimino ja jsem tam sla taky jen pro klid a miminko melo Downuv syndrom+ tezkou srdecni vadu ktera se tezce slucuje se zivotem . Takze za me proste ANO JIT!!!! Doktor rikal na prenatalu, ze proste je to blba nahoda, ze se to muze stat kazde mamince...☹
To je jen dobre, ze mate zdrave deti 🙂 ja bych za to dala vsechno na svete...

krizovam
13. zář 2013

@neominka To je mi moc líto ☹ Moc Vám přeji zdravé miminko, určitě se povede, držím palce.

sweetest
30. zář 2013

Ahojky holky. Brzy mě čeká NT screening a přemýšlím kam se na východě (HK a okolí) objednat. Nevíte, zda je i jiné zařízení kde se neplatí jako v OSCAR Zlín? Děkuji za rady 🙂

vrtulka81
30. zář 2013

Holky okr Hodonín,kam jít ve 12tt na screening,s dcerou sme byla v Brně Prenatal,ale ve 20tt,což teď rozhodně nechci,přijde mě to pozdě,se synem nikde,pač v tu dobu sem o tom ani nevěděla.Slyšela sem že se dělá i v Břeclavy? Nebyla ste tam některá? JInak bych asi musela zase Prenatal,ale ty peníze se mě teda za to dávat nechtějí,když jinde je to zdarmo,ani bych to neřešila,ale je to odtrhnutí dalším dvom dětem od pusy 🙂

jana21278
30. zář 2013

@vrtulka81 já byla taky b brně. ale slyšela jsem, že už se snad dělá i kyjově na poliklinice.

vrtulka81
1. říj 2013

@jana21278 to by bylo super,budu muset zjistiti více info,v nejhorším ještě zjistím tu Břeclav,co je na tom pravda

manteca73
1. říj 2013

Ahoj holky, já sem včera byla u doktorky a ta mi doporučila jít taky a to do Zlína centrum PREDIKO. máte s tím některá zkušenost?a ve kterém týdnu se má teda jít?Děkuji za radu🙂

misulka88
2. říj 2013

@manteca73 Ahoj, já zrovna včera byla na screeningu v Prediku - a můžu jen doporučit. Všechno mi pak doktor ukázal, vysvětlil a byl to velký zážitek, takže doporučuju. A chodí se 13tt - já byla včera 12+5tt 😉

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru