Screening v I. trimestru. Objednat se nebo ne?

anka.
10. srp 2011

Co si myslíte o screeningu v I. trimestru - je dobré se na něj objednat? Byly jste?

baterka
12. srp 2011

čau holčiny, tak za mě určitě taky ano!!! Minule jsem nebyla (dr. neměl potřebný utz ani další "udělátka") a pak mi vyšly tripply 1:20 DS.... No děs! Ta hrůza týdně a něco, než jsem šla na amniocentézu a než byly výsledky! A malý je ok! Jen proto, že jsem měla trochu delší cyklus a na tripplech jsem se nevešla do tabulek... Takže teď jdu na NT určitě!

hhranolka
12. srp 2011

@jenny.kay a to vsechno je tam videt? ja u sveho doktora na ultrazvuku videla srdicko,.. ale tot prakticky vse,... zbytek byl spise jen flek, takze predstava ze skoro pocita prstiky mi prijde neuveritelna! 😀

navi
12. srp 2011

@hhranolka je to o moc lepší ultrazvuk, nám totiž doktor né že skoro, ale opravdu prstíky spočítal 😀 Malej tak krásně nastavil ručičku, že to v pohodě šlo. Většinou tam už jsou schopní určit i pohlaví miminka 😉

hhranolka
12. srp 2011

@navi tak to fakt není mozny, holky byly jste tam fakt v prvním trimestru??? 😀
Ještě jen jeden dotaz - ultrazvuk i odběr krve Vam delali ve stejny den? Připadne co dřív? A za jak dlouho jste věděli vysledek?

navi
12. srp 2011

@hhranolka jj ve 13tt 🙂 Mě dělali obojí ve stejný den, ultrazvuk je jasný hned, pak k tomu posuzují ještě výsledky z krve a další faktory jako je věk těhulky. Dokrtor mi řekl, že to vyhodnotí ještě ten den a když se mi do 17 hod nikdo neozve, je to v pořádku. Celou zprávu pak odeslal mojí doktorce.

copa
12. srp 2011

@anka. byla jsem při prvním a při druhém bych šla znovu, peněz nelituju, je to spolehlivější než tripply 😉

@hhranolka byla jsem 13tt + pár dní, krev i utz mi dělali v 1 den, výsledek nám řekla dr hned 😉

anka.
autor
12. srp 2011

no, já jsem se objednala, s tím, že když si to rozmyslíme, tak to zruším...takže vítám další názory
vážně je tam vidět už i pohlaví? (přijde mi to za chvíli) 🙂

benjik
12. srp 2011

Ahoj,také chci jít na tyto testy. U dcery se tady nedělali,ale ted když je tu ta možnost,co to neuvyžít. A s tím pohlavím by mne to zajímalo,jestli už se to dá zjisit.

hhranolka
12. srp 2011

Aha, tak ted tedy Nevím, zda nepůjdu brzo dle menstruace budu 12+2, ale dle velikosti mimca to bude asi jen 10+2

benjik
12. srp 2011

@hhranolka u nás s edělá mezi 11.-13.týdnem

martina_z
12. srp 2011

Urcite ANO. Mnohem presnejsi a spolehlivejsi nez triple testy v 16. tydnu.

hhranolka
12. srp 2011

@benjik nojo, ale dle menzes či dle mimca- to nikde nepíšou a ja mám bohužel tak veliký rozdíl 😒 ikdyz někde jsem četla, že to dělají mezi 10-12 takže jsem teoreticky v mezich

benjik
12. srp 2011

@hhranolka aha,tak to nevím u nás se to pak vždy upravuje na začátku dle mimča. Já třeba měla být už 8.týdena,le mimčo je o pár dní mladší tak jsem v 7.. Takže asi dle mimča.

tercina
12. srp 2011

souhlasím s @martina_z . Mě dělali tento screening v Gennetu. Nejdříve mi brali krev, Dr. se podívala, jak je mimi velké a dle toho mě pozvala na UZ. Na ten jsem šla asi za týden. Byly i výsledky krve,takže to vše Dr. porovnala a vše bylo ok. Ukazovala jsem pak výsledky svému gyndaři a ten se mě zeptal, zda chci vůbec jít ještě na triple testy. Nešla jsem, protože screening byl v naprostém pořádku. Na tomto screeningu se upravuje i termín porodu dle velikosti miminka

sudina
12. srp 2011

Rozhodně jsem pro NT screening. Nejenom pěkný zážitek i pro partnera, ale zajistí to ve většině případech klid na duši a vědomí, že je miminko v pořádku Vás hrozně uklidní. A taky nám řekli pohlaví už, které teď potvrdili. 🙂

martina_z
12. srp 2011

Mne gyndos dokonce rekl, ze jsou triple testy zbytecne, kdyz NT screening dopadl dobre.

jenny.kay
15. srp 2011

Mně odebrala krev moje doktorka cca. tři dny předem a výsledky nechala poslat rovnou doktorovi, který dělal NT screening. Takže to srovnal s výsledky z ultrazvuku a hned nám vyjel papíry, jeden pro nás a jeden pro doktroku. Tam bylo okamžitě vidět pravděpodobnosti výskytu VVV a rovnou nám řekl, že to riziko je naprosto minimální. Na tripply mě pak už doktorka ani neposílala, když NT dopadlo tak dobře. A jsem za to i ráda, protože tripply vychází často podivně (známých dcerka měla mít rozštěp páteře a je krásná a zdravá).

usounek25
15. srp 2011

Také jsem pro NT screening. Já už jsem vlastně teď těhotná celkově potřetí, ale první těhu bohužel skončilo v 24. tt kvůli špatné funkci placenty. Při druhém těhotenství se synem jsem se o NT dozvěděla, až už bylo pozdě, ale určitě bych na něj šla. Samozřejmě jsem absolvovala triple testy, které mě vyšly špatně - měla jsem tam nižší nějakou hodnotu - teď už si nevzpomenu přesně co to bylo, ale vím, že mě dr. upozornil na to, že by to mohl být zase problém s placentou. Takže jsme museli na velký ultrazvuk do Prenatalu v Brně, kde se naštětstí ukázalo, že je vše o.k.. Navíc jsme tam narazili na velice ochotnou paní dr., která si mě pozvala ještě za měsíc na další ultrazvuk, aby byla jistota, že vše funguje jak má. A teď u druhého jsem NT absolvovala opět v Prenatalu - tam to funguje tak, že prvně odeberou krev a za chvíli tě zavolají na ultrazvuk. Opět jsem měla štěstí na velmi příjemnou dr., která vše popsala a ukázala. Takže bych do toho určitě šla. Než čekat na triple testy a velký ultrazvuk - to už je docela dlouhá doba. Ty peníze za to určitě stojí 🙂

petku0204
15. srp 2011

zdravím, já jsem taky objednaná na NT screening. Nejdřív mi budou brát krev a za 14 dní na to, půjdu na ultrazvuk, kde dostanu rovnou i průkazku. Můj gynekolog provádí odběry i samotný ultrazvuk u sebe v ordinaci 😉

verusa.j
15. srp 2011

Mě dneska mudra vyjela žádanku, dala mi na výběr nemocnici, kde to dělají a já se tam dnes objednala

verusa.j
15. srp 2011

@anka. - vidím, že máme skoro stekný termín porodu, mě to vychází na 29. 3. 🙂 také by mě zajímalo, jestli už tam uvidíme pohlaví, ale hlavně, at je v pořádku drobek

hhranolka
15. srp 2011

@verusa.j a na kdy jsi objednána? Na jaky týden?

verusa.j
15. srp 2011

@hhranolka - na krev mě objednala 2.září to budu asi na začátku 10.týdne a na Ut jdu 20.9. A ještě týdny počítala podle ultrazvuku, že prý pro jistotu

anka.
autor
15. srp 2011

@verusa.j jojo, já budu hrozně nervózní...a na kdy Tě objednali na ultrazvuk? (mě 15.září)

anka.
autor
15. srp 2011

pardon, než jsem to odeslala už to tady je...no, doufám, že toho 15. není moc brzo (ta sestřička co mě objednávala nebyla zrovna příjemná)

verusa.j
15. srp 2011

@anka. - já už budu asi permanentě nervozní než porodím, o řádek výše jsem psala, kdy jdu na ten NT screening, klasikcou kontrolu mám až 22.9.

anka.
autor
15. srp 2011

@verusa.j chápu 🙂 (tu nervozitu)

martinakl
15. srp 2011

Ahoj, ja mela asi dost stesti. Minuly tyden jsem sla na prohlidku ke svemu gynekologovi, mel akorat novy UZ a muze na nem zmerit i NT a tak. Takze se ani neptal, zmeril NT, poslal me do nemocnice na genetiku na krev a pristi tyden budou vysledky... Platila jsem 400, coz bych za ten UZ stejne platila.. Ale sla bych, i kdyby se platilo vic, mela jsem v planu se ho na to optat. Urcite je to setrnejsi s presnejsi nez triple. Nechapu, proc pojistovna plati triple a na NT treba nektere maminky nemaji. Jinak nam NT vyslo 1,98, neni to asi uplne nejlepsi, ale doufam, ze to nic neznamena.

luci9
17. srp 2011

Já na NT byla a pro dobré výsledky triply už vysloveně nedoporučili, tak mi je doktor nedělal, že je to vesměs totéž (nic navíc). Jen asi týden po velkém USG se mám objednat na vyšetření srdíčka kvůli zamlklému těhu v 11tt před 2lety (ztráta srdeční aktivity). Při příležitosti screeningu nabrali i manžela, aby vyloučili i jiné genetické dispozice. Jinak v Plzni a ve Varech stojí screening včetně 2 fotek 3D "jen" 1000Kč a za stejné peníze se dá natočit i DVD - já asi půjdu kolem 24tt, ať je miminko pořádně vidět 🙂

usounek25
17. srp 2011

@martinakl ahoj, mě bylo na NT řečenou doktorkou, že hodna šíjové projasnění do 3 je v pořádku, takže jsi o.k. Já měla 1,6. Ještě uvidíš jak ti výjdou výsledky krve, ale přeji aby bylo všechno v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru