Šíjové projasnění při 1. screeningu

kikanavratilova
23. srp 2017

Zdravím maminky,chci se zeptat..na prvním screeningu mi vyšlo vyšší šíjové projasnení 2.8..celkově byl sreening negativni,ale dr se to nezdá,takže 2.10.mám jít na kontrolní ultrazvuk s tím,že kdyby vyšel špatně,tak mi rovnou odeberou plodovku..Měla jste to některá podobně a mimi bylo zdravé? Jsem z toho nervózní,dr zněla jako že jsou možné všechny varianty..☹😢

alishka111
23. srp 2017

@kikanavratilova dcerka měla 4.2 a je ve svých 3 letech zcela zdravá, miminko, co se mám má každým dnem narodit, mělo 3.9, bylo důsledně sledováno, podstoupili jsme i free cell dna test a zatím vše vypadá ok. Plodovku mi ale lékařka již důrazně nedoporučila, kvůli riziku potratu. Podrobné utz sledování ale určitě doporučuji, protože tato hodnota muže signalizovat i jiné, např. srdeční potíže, které je dobré odhalit prenatálně...

kikanavratilova
autor
23. srp 2017

@alishka111 děkuji za odpověď,hned jsem klidnější..už u minulého těhu synovi více sledovali srdíčko,ale zjistili to až u druhého screeningu..nakonec je to v pořádku..🙂 vam přeji rychlý porod a ať jste zdravi..😉

anitttaa
23. srp 2017

miminko může být zcela v pořádku, kamarádka měla NT 3 mm a bylo to ok, ale také si připlatila pro lepší pocit tu volnou fetální DNA z krve matky.

lisianne
25. srp 2017

Měli jsme NT 2,7 a synek je zcela zdráv. Taky jsem kolem toho zbytečně vyšilovala. V zahraničí je údajně hranice NT 3 a výše. Do plodovky bych nešla, kdyby se jim něco nezdálo toho 3.9. Pro klid duše bych zaplatila neinvazivní test z krve např. Prenascan.

wawwaw
20. říj 2017

Cim je Nt vyssi tim "horsi"?? Nevite??

alkuska
20. říj 2017

@wawwaw Ano, čím tlustší je šíjové projasnění, tím horší.

bonulinka
20. říj 2017

Kamarádka měla u dítěte hodnotu NT 3, objednala se do Prahy na podrobný UTZ a vše ok. Chlapeček je zdravý.

vladienka
20. říj 2017

Malá mala 3,1 a je úplne v poriadku. Ultrazvuk bol robený až 14+0 takže podľa mňa to bola príčina...

wawwaw
20. říj 2017

@alkuska diky 🙂...

andreaseda
15. pro 2017

@kikinavratilova Mohu se zeptat jak vam to dopadlo? Dnes mi vyšel prý hraniční 2mm a mam jít na genetiku a nevím co me čeka.

lisianne
15. pro 2017

@andreaseda určitě zachovej klid, u nás je hraniční 2,5 a v cizině 3

digklariska
19. dub 2021

obnovuji diskuzi 🙂 máme šíjové projasnění 3, asi průměrem, doktorka mi ukazovala i 3,2 v papírech máme 3. Riziko 1:873. Zítra jdeme na genetiku. Už jsem přečetla hodně diskuzí. Nevíte, jak to na té genetice chodí? Vyplnili jsme papíry. Jdeme do HK.

vladienka
19. dub 2021

@digklariska na genetike sa len podrobne spytaju na rodinnu anamnezu a vysvetlia vam dalsie moznosti vysetreni a daju nejake doporucenie

digklariska
19. dub 2021

@vladienka to je všechno? čekala jsem ještě jednou ultrazvuk. Říkala mi, že asi možná budou brát krev. Tak jsem na zítra zvědavá. Děkuju ;)

vladienka
19. dub 2021

@digklariska mne robili rozsireny utz hned na tom screeningu. Kazdopadne u nas bola genetika v zmysle kancelarie s jednou pani za stolom 🤷🏻‍♀️

ema90
19. dub 2021

@digklariska Genetika je jen o povidani s genetickou/genetikem. Ti zadny utz nedelaji, ani nenabiraji krev.

Nicmene vas hned muzou odeslat na dalsi vysetreni (choriove klky, neinvazivni test z krve, plodovka).
Ale oni sami (genetici) jsou tam jen od toho aby vam rwkli rizika a doporuceni jak dal postupovat.

digklariska
20. dub 2021

@ema90 byla jsem tam dnes a opravdu jen pohovor odber placenty mi nedoporucila jen amnio,to jsem zatim nechtela.Zaplatila jsem si test z krve a vysledek budeme mit za 14 dni,snad v poradku.Kdybych se nezeptala,tak mi o nem ani nerekne,hned by chtela jen plodovku

ema90
20. dub 2021

@digklariska No tak oni vi co rikaji. V nekterych pripadech je lepsi amnio, protoze jedine plodovka je 100% a zvladne odhalit daleko vice vad nez neinvazivni test z krve.

digklariska
20. dub 2021

@ema90 jo ja vim ale jeste je na to casu dost zase tak velky riziko nemam oproti odberu plodovky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru