Špinění a bolest v pobřišku v 8tt, máte zkušenost?

spimy
1. srp 2013

Ahoj holky, jsem 8tt a začala jsem před dvěma dny cítit bolesti v podbřišku a od včera mám slabě růžový výtok. Vychází mi to přibližně na dobu, kdy bych menstruovala, ale minulý měsíc jsem podobné problémy neměla.
Zneklidňuje mě hlavně ta bolest pobřišku, která je úplně jako na menstruaci.
Měl jste někdo podobnou zkušenost? Jak to dopadlo?
(Lékařka dnes neordinuje, musím vydržet.)

megy
1. srp 2013

tak na to jedna rada, běž k dr., může to být právě jak píšeš období ms, ale může to být i něco jiného. raději na kontrolu xkrát než ani jednou, držím pěstičky

bellka
1. srp 2013

přikláním se k tomu, raději 100x zbytečně, než jednou pozdě a když lékařka neordinuje, jistě je nějaký zástup, přinejhorším normálně do nemocnice, já tak jela s krvácením a byl to hematom, mrcha, ale ty nervy a pláč, než jsme tam dojeli...takže za mě, nechat se zkontrolovat a ujistit se, že je vše v pořádku 😉

fykyska
1. srp 2013

Bolesti v podbřišku a občasné špinění v době těhotenství jsou běžné nikdy bych to ale nepodceňovala je třeba se ,,pozorovat" - špinění by nikdy nemělo mít výraznou intenzitu ani světle červené zbarvění - bolesti mírné tahání pnutí a napínání v oblastni podbřišku jsou v prvních měsících těhu také normální je to způsobeno růstem dělohy, změnou v děloze i velkým vlivem ženských hormonů v těle..Opět by ale bolest něměla být neunosná a omezujicí. V každém případě dostaví-li se špinění či krvácení nebo bolest která se mi nějak nelibí zajedu raději k dr na kontrolu lepší 10x zbytečně než 1x pozdě ..Pokud je už určeno vyšetřením utz že se nejedná o mimoděložní těhotenství z předchozích gyn. kontrol a embryo je namístě tam kde má být - sledovala bych intenzitu špinění a nebo navštivila pohotovost pokud ještě nebylo potvrzené umístění embrya jela bych okamžitě aby byla vyloučena mimoděložní gravidita 🙂

simka77spain
1. srp 2013

ja jsem takhle zacla spinit, a vubec jsem nemela nejake silene bolesti a bylo to mimodelozní tehotenství, akorat zjistene v brzkém stadiu, takze jsem mela jeste stestí vlastne ze jsem sla! Nechci strasit, ale vykasli se na vsechno a bez na pohotovost. Ja jsem taky nesla hned ten den, ale az na druhý protoze jsem si rikala ze jeste pockam a takové...ale nakonec na druhy den sjem si rekla ze na co sjem takhle bojovala, abych tady ted jen sedela doma a nevedela co se se mnoud eje, tak to ne! a sla jsem. tak ty bez taky a jestli to nic není, tak ti to reknou ze ti nic neni, ale jestli je, tak ti muzou pomoct. doma s tim nic neudelas. hodne stestí a doufám ze miminko je v poradku!!! :-*

sonka.77
1. srp 2013

Mě dr. říkal, že v prvních třech měsicích se stejně nedá proti přírodě nic dělat a že pokud bych špinila, ať to nějak zvlášť neřeším, že je to časté a pokud by to mělo znamenat něco zlého, tak s tím lékaři stejně nic nenadělají. Špinila jsem víc než týden v 7tt, ale byli jsme na horách, tak jsem šla až na další plánovanou kontrolu. Byl to hematom, který ničemu nevadil a za další dva dny to přešlo. Být tebou počkala bych na tvého doktora, třeba tam zítra zavolej, ať ti řeknou zda máš přijít.

tulanek
1. srp 2013

Urcite bych zajela na pohotovost..Budes sedet doma stejne na nerva a premyslet,co se deje...Opravdu radeji stokrát zbytecne, nez jednou pozde...

paaajka
2. srp 2013

Ahojda, určitě si pro klid duše zajdi.. já jsem poprvé těhotná, od počátku to bylo všelijaký, takže jsem se snažila nenervovat, ale... Já jsem začala špinit v 10tt, ten den mi dělali vnitřní UZ, tak jsem si myslela, že je to z toho.. špinění přešlo po pár hodinách. Druhý den v práci jsem začala špinit zase a více, volala jsem na gyndu, sestřička mi poradila ať jedu hned domů a ležím a odpoledne se ukážu. Odpoledne jsem jela k doktorovi, prohlídnul mě, řekl, že vypadá vše v pořádku, že by se nemělo dít nic zásadního,že praskla nějaká žilka (a podle zbarvení to vypadalo na krvácení staršího data, ale tím UZ se to asi spustilo) předepsal mi ascorutin a dostala jsem neschopenku. Musím říci, že ležení, dostatek spánku a odpočinku (a hlavně žádný stres z práce) mi velice pomohlo. Teď pomalu končím 12tt, sice jsem pořád doma a nějakou dobu budu, ale zdraví má přednost. Co se týče bolestí v podbřišku - bylo mi řečeno, že je to tím, že se zvětšuje děloha a pánev, že je to normální. Držím pěsti, ať je vše v pořádku!

ejmate
14. zář 2018

@spimy Ahoj, prosím tě jak jsi tenkrát dopadla?

spimy
autor
29. říj 2018

@ejmate Dopadla jsem tak, že mám 4,5letého úžasného chlapečka!

ejmate
29. říj 2018

@spimy Super 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru