Špinění a slabé krvácení ve 12tt, stalo se vám to?

ashanty
26. pro 2013

Ahoj holky, hledala jsem v diskusích, ale nakonec jsem se rozhodla založit vlastní téma. Jsem 11+6 a v pondělí ráno jsem začala špinit – malinko bylo i krve na toal. papíře. Bez váhání jsme jeli s mužem na pohotovost s šíleným strachem o mimčo. Mám za sebou již jedno nepovedené těhotenství, ZT v 9tt. Na pohotovosti se mělo mimčo čile k světu a odpovídalo i velikostí. Doktorka říkala, že je to v tomto období docela běžné a poslala mě domů, že mám dodržovat klidový režim. Tak jsem ležela. Během dne ani večera se již nic neobjevilo. Tak jsem jen večer chtěla dodělat pár věcí na Vánoce. A asi 2 hodinky jsem stála u linky, ale nic těžkého… Večer mě trochu bolela záda. Ráno jsem se probudila a zase krev na toal pap. nebyla červená, spíše tak do oranžova či hněda… jako u slabé menzes. Pak už jen špinění a teď zase nic. Je to vždy jen jednorázově, ráno. Včera ani dnes už se nic nedělo, po špinění ani památky. Stalo se to některé z vás a bylo pak vše o. k.??? Jsem z toho jaksi mimo ☹ o dítě moc stojíme, ale to tady asi všechny. Bojím se zamlklého potratu. Na kontrolu jdu za týden. Zajímají mě dobré i špatné zkušenosti. Děkuji.

ashanty
autor
27. pro 2013

@muddledgirl Doktorka tam neshledala nic zvláštního - jen slabé špinění a vitální plod, řekla mi, že to mohlo být způsobeno tím, že placenta přejímá funkci výživy dítěte. Já tomu moc nerozumím. Hledala jsem to to na netu, ale nic takového jsem nenašla :-/ ... vylekalo mě to špinění (slabé krvácení oranž.krví) druhý den (jen na papíře). Od té doby nic, snad to opravdu byla jen nějaká cévka.

ashanty
autor
27. pro 2013

@veronika162 Doufám, že to bude stejný případ jako u tebe.

muddledgirl
27. pro 2013

@ashanty no kočí...kdyby to bylo něco horší...tak by jsi spíš krvácela....ze mě to tekla..jako masakr...a zvládli jsme to ...nebooojjj 😉

ashanty
autor
27. pro 2013

@muddledgirl vím, že spontánní potrat to nebude - bylo to opravdu jen malinko, ráno a druhý den ráno (jen na papíře) a pak už nic. Teď ani ťuk, více se začínám bát toho zamlklého...ale to si zase říkám, že by se projevilo změnou (poprvé mi úplně vymizely bolesti i nevolnosti), je mi stále těhotně. Snad je tedy malé v pořádku - dozvím se to za 5dní. Vím, že to neovlivním....ale to čekání je vždy ubíjející.

muddledgirl
27. pro 2013

@ashanty no kočíí..já když byla v tý nemocnici,tak jsem vždy čekala celý týden,bylo to strašný....nemysli na nic špatnýho,i když vím,že to je těžký... 😉 věř mu...

ashanty
autor
28. pro 2013

Opět se to objevilo, mám hrozný strach ☹

1velrybka
28. pro 2013

@ashanty Hlavně polehávej, nikde neběhej, nic nedělej... U těchto problémů se těžko radí, každá víme, že je to "strašák" těhotných, ale na druhou stranu to nemusí nic znamenat. Jak jsem psala, měla jsem to opakovaně. Bolesti nemáš?

ashanty
autor
28. pro 2013

Jen furt tak stejně - jako na MS ale slabě... není to výrazná bolest. Občas mě dloubne dole na pravo. Mám to tak nějak v průběhu těhu pořád - od 11tt trochu víc. Ale nic trvalého ani bolestivého. Teď jsem byla na wc a už zase vůbec nic. Zavedla jsem si utrogestan a vymačkala citron do vody. Jak dlouho takové špinění může trvat ? ... Dneska jsem jenom uvařila oběd, jinak jsem nic nedělala. Umyla nádobí ☹ 3 dny jsem neměla vůbec nic, myslela jsem, že už je to o.k. Může se to takto opakovat? Lekla jsem se tak moc, že ani nevím, jakou to mělo barvu ... ale spíše oranžovo-růžovou a jen hlen na papíře. Na intimce vůbec nic. Uvidím do rána a zajdu na pohotovost. Mohlo by to být to zamlklé ?

veronika162
28. pro 2013

Jestli je to zamlkle to Ti tu stejne nikdo nerekne... zajed si rano na pohotovost nebo rovnou na gynekologicke oddeleni. Ja taky jela do nemocky na gynekologii bylo to o vikendu a fakt dukladne me vysetrili... vse bylo ok... hlavne se nestresuj a rano tam zajed pak dej vedet 🙂 a neboj bude to ok... musi byt 🙂

zazulka
28. pro 2013

Já jsem špinila docela dost v 10.tt a tomu špinění už je 2,5roku 🙂 Takže hlavu vzhůru!

1velrybka
29. pro 2013

@ashanty Jak jsem psala, opakovalo se mi to takhle až do začátku druhého trimestru. Pár dní (někdy i 14 dní) byl klid, pak to zlobilo chvíli třeba i ob den, prostě různě. Ale nedělej opravdu nic. Mně uvařila mamka vždy na pár dní dopředu (bydlí kousek), takže jsem si to vždy jen ohřála. A když už byl doma manžel, tak mě doslova obskakoval. Takže nádobí nemyj, pokud nemáš jinou možnost, než si uvařit sama, tak si uvař něco rychlého a aspoň na dva dny dopředu, ať nemusíš každý den. Mě u toho břicho nebolelo, ale tu krev jsem nejdřív měla přesně jak ty - jen takový hlen na toaleťáku a ani ne červený, ale pak později - ke konci trimestru už i jasně červenou a i pak chvíli na intimce (jen malinko). Takže to nemusí nic znamenat, ale samozřejmě to my tady nemůžeme vědět. Jednou jsem takhle jela na kontrolu, byl to čtvrtek. A doktor mi dal na to špinění i Ascorutin, který většinou pomáhá zastavit krvácení. Mně nepomohl vůbec, naopak jsem od toho čtvrtka měla to špinění (vyloženě tmavě hnědé, jakoby zaschlou krev) v pátek, sobotu, neděli, pak v pondělí byl klid a v úterý zase. Tak jsem mu v úterý volala, že se to zhoršuje, tak říkal, ať přijedu, že na to mrkneme. Volala jsem tam kolem poledne, chvíli po telefonátu jsem špinit přestala a ten den už nešpinila, takže tam zase nic neviděl a vše bylo ok. Prohlídl mě zrcadly a jediné, co tam bylo, byl malý vřídek. Říkal, že je možné, že to krvácení je z toho vřídku. Já si zaváděla Utrogestan (nedali ti ho taky??) a možná jsem to tím ještě vždycky podráždila.

ashanty
autor
29. pro 2013

Ahoj, tak od toho včerejšího mini hleníku už nic. Dneska zase čisto. Polehávám. Na pohotovost jsem nejela. Nějak jsem si říkala, že bude lepší ležet než se někam kodrcat a nervovat. Ve čtvrtek jdu na kontrolu ke svému gyn., na té pohotovosti jsem byla už 2 x, čuměli na mě, jako na blázna a jediné, co mi řekli bylo - ležet. Utrogestan zavádím. Nějak věřím, že to bude o.k., dneska mě je opět pěkně špatně, prsa mě bolí ... i když to není směrodatné, ale cítím se prostě těhotně. Pomohla mi i tahle diskuse - díky holky. Snad bude ve čtvrtek na kontrole vše o.k, kdyby se něco do té doby objevilo tak pojedu. Ale někde jsem četla, že ani časté ultrazvuky nejsou moc dobré.

1velrybka
29. pro 2013

@ashanty Tak pak dej vědět, jak na kontrole - ale věřím, že bude vše ok 🙂

ashanty
autor
2. led 2014

Ahoj, tak jsme dopadli dobře - jsem 13+1 - vše o.k., jen jsem se chtěla zeptat, mám velké bolesti při chůzi v podbřišku. Doktor říkal, že je to níže položenou placentou, kvůli které jsem i krvácela ... ale já nevím, fakt mě to hodně bolí. Jo a neschopenku prý nepotřebuji - nerad je píše, takže s tou bolestí jsem dneska lítala 12hodin v práci. Já tedy spíš seděla ☹ chodit jsem už po pár hodinách nemohla.

muddledgirl
2. led 2014

@ashanty tak to bych si neschopenku kočí vydupala,nebo změň doktora.......velké bolesti a neřeší to?Nebo zajdi rovnou do nemocnice,aby Tě prohlídli...a dali Ti neschopenku...

muddledgirl
2. led 2014

@ashanty chce to klid a nezatěžovat břicho, mrkni na net...takže určo zatím neschopenka.. 😒

ashanty
autor
3. led 2014

Dneska už mě to nebolelo. Ale pěkně mi poskočilo bříško... tady na diskusích jsem našla několik odkazů, kde holky popisovaly to stejné s tím, že jsou to vazy a zvětšující se děloha. Možná i to, že jsem opravdu asi 14dní ležela a včera jsem byla od té doby poprvé na nohou. Asi to byl nápor, každopádně už to nebolí ani nešpiním ani nekrvácím, tak snad to bude v pohodě. Teď jsem zase 3dny doma a budu odpočívat, pokud by se to vrátilo, tak si neschopenku vydupu.

ashanty
autor
15. únor 2014

Ahoj holky, jak jste na tom ? .... u mě se to uklidnilo a vypadá vše o.k., v pondělí jdu na kontrolu a už zůstanu doma. Do teď jsem do práce chodila. Ale už je to náročnější. 2 x se mi stalo, že jsem otekla a jednou dokonce v obličeji. Tak nechci nic zanedbat a zajdu raději k lékaři a budu odpočívat.

lleennttiillkkaa
6. bře 2014

Já se vtírnu se svým dotazem. Jsem 11+4
Dneska jsem několikrát na záchodě měla, to snad ani není krev, ale spíše světlounce růžový výtok, na toaletním papíře. Mám začít vyšilovat? Jet k doktorovi? Nebo se zastlat do peřin a počkat do rána? Jako kdyby to byla jasně červená a čistá krev, tak je jasný, že jedu hned, ale takhle teda nevím...Jsem člověk, co nejezdí k doktorovi s každým dloubnutím.

lleennttiillkkaa
8. bře 2014

KOukám, že tady se člověk moc odpovědi nedočká co? 😒

madormi
8. bře 2014

@lleennttiillkkaa nevim nac se vubec ptate? Ja zacit spinit ci krvacet neptam se nikoho na nic a jedu k mudr ci na pohotovost

sanko1987
6. dub 2018

Ahojik . Mám podobný problém . v 16tt jak jsem šla čůrat slabě zakrvácela ( růžovoučká krev ), hned jsem jela k lékaři a ten při prohlídce nic nezjistil , že ani náznak krve . Za měsíc se mi to stalo znova , ale to jsem nikam nejela . Začalo se mi to opakovat zas v 18tt a to znova krev na papíře , tak jsem jela na pohotovost ,než jsem tam dojela ,tak mi to přestalo ,doktor opět nic nezjistil . Říkal ,že miminko je v pořádku placenta nahoře a nezasahuje ,tak jsem s klidným srdcem jela domu . Za pár dni znova při stolici na papíře krev ,než jsem se oblekla , tak zas to přestalo . Vůbec nevím co si počít a čím to může být 😢😢😢

keksikpepsik
6. dub 2018

@sanko1987 ahojky. Nic si z toho nedělej, pokud do teď bylo všechno v pořádku je i teď určitě všechno v pořádku. Já na to trpim.od samotného začátku, nejdříve to byl hematom, pak se od sebe oddělili plodové vaky a teď zase hematom. Jen se šetři a lež a zkus Ascorutin, ten mi vždy pomohl. Je to na zpevnění cév. A myslim si že jak ti tam mimi roste tak vždy praskne maximalne nějaká cévka "při tlačení"😊
Neboj se..

vineta
6. dub 2018

@sanko1987 A nejsou to spíš hemeroidy?

sanko1987
6. dub 2018

@vineta ne určitě nejsou , jde to z pochvy

@keksikpepsik moc děkuji🙂

keksikpepsik
6. dub 2018

@sanko1987 není zač, každopádně držím moc moc pěsti. Vím že je to hodně na palici. Asi měsíc v kuse jsem hlídala kalhotky při každé návštěvě WC. Ale Opravdu věřím že to nic nebude pokud je to jednorázové.

zelenaesmolda
6. dub 2018

Ja jsem mela slabe krvaceni,taky jenom na toaletaku v 7tt,jeli jsme do nemocnice,vysetrili me,udelali ultrazvuk a nasli mi hematom v deloze,zakazali nam sex a naridili klid na luzku na aspon tri tydny.Pri ultrazvuku ve 20tt bylo vsechno v poradku

janaz4
18. kvě 2018

Ahoj holky, ja jsem ve 12tt a začala jsem spinit a mam to uz druhy den, byla jsem u doktora a dal mi leky ascorutin a duphaston. Jelikož mam za sebou uz jeden potrat, tak se modlim aby vse dobre dopadlo. Jsou to nervy, mela jsem radost ze po 12tydnu a uspesnem screeningu budu z nejhoršího venku.... Diky za tuhle diskuzi, dost me uklidnilo číst ze se to stává bez následků na mimcu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru