Špinění v 1. trimestru - musím celou dobu jen ležet?

lucisuska
9. črc 2014

O víkendu jsem začala špinit, byla jsem na pohotovosti a pak u mé gynekoložky. Dostala jsem Utrogestan, Ascorutin a mám mít klidový režim. Myslíte, že klidový režim znamená opravdu celý den jen ležet v posteli? Nebo mohla bych něčemu ublížit, když budu třeba sedět u počítače? Moc Vám děkuji za Vaše zkušenosti...🙂 Ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho asi tak budu muset ležet? Celý první trimestr? Od pondělí je to v pohodě, ale nechci to zakřiknout...

kass86
9. črc 2014

@lucisuska Já v 7. tt začala krvácet a malém jsme o malého přišli, takže jsem opravdu měsíc ležela. Poté se hematom rozpustil a mohla jsem jít do práce. Myslím, že pokud doma občas sedneš ke kompu, nemělo by to vadit, ale raději bych fakt moc nikam nechodila.

lucisuska
autor
9. črc 2014

@kass86 Moc děkuji za odpověď. 🙂 Ať se daří...🙂

andelka
9. črc 2014

@lucisuska u staršího jsem začala v 8tt slabě krvácet, jeli jsme na photovost, tam se na utz nezjistilo nic závažného, ani Utrogestan mi nedali, že už je na to pozdě, že prostě buď a nebo. Ascorutin jsem si naordinovala sama, a celý den jsem ležela. Další dny už ne (rozhodně ne kvůli špinění v 7tt celý trimestr, to je nesmysl), jen jsem prostě měla klidnější režim, asi týden, 14dní, do další kontroly u normálního gynekologa.

sherane
9. črc 2014

taky jsem špinila asi od 4tt, no pár dní potom, co mi potvrdili těhotenství, taky jsem dostala utrogestan a ascorutin, klidový režim, žádný sex :(, pak jsem přestala špinit, pak zase začla, byl to nejhorší měsíc, fakt jak u magorů, pořád jsem lítala k doktorovi v panice (na podzim jsem prvního prcka potratila v 9tt, tak jsem nechtěla nic zanedbat) a naštěstí od 10tt se to srovnalo a už ani kapička. Ale doktor se mě pořád vyptává, z práce mi dovolili pracovat z domu, jinak bych byla určo tak do 14tt doma, k počítači asi klidně jdi, mě doktor říkal, že i můžu do práce, že pokud se má mimi udržet, tak se udrží, ale radši jsem byla doma.. tak uvidíš a hodně štěstí!!! a hlavně žádný stresy 🙂

kass86
9. črc 2014

@andelka Tak ono záleží na velikosti hematomu. Pokud je větší než bublinka s miminkem, myslím, že klidový režim je fakt třeba. Jestliže se jedná jen o lehké špinění a sraženina je nepatrná, není třeba ležení přehánět. Každopádně řídila bych se radou lekáře. Na další kontrole jistě řekne, jak to vypadá. V mém případě hematom mizel měsíc, takže já v podstatě do konce prvního trimestru ležela ☹. Doktor mi poté doporučoval ještě 14 dní zůstat doma, ale vzhledem k tomu, že sraženina byla fuč, šla jsem do práce.

scheetje
9. črc 2014

@lucisuska Pokud ti nebyl zjištěn hematom, tak jen ležet nemusíš. Já špinila 8-9tt, taky brala Utrogestan a Ascorutin. Je fakt, že bych mohla i sedět, ale já jsem byla po*raná strachy, takže ten týden jsem si vzala peřinu a celý den poctivě ležela v obýváku u TV 😀 Skoro jsem se nehýbala 🙂 I když, dle slov mého gynekologa, co se má udržet, se udrží, co se má potratit, se potratí. Takže je asi jedno, jaká opatření děláme. Nicméně, pak to přestalo, ale doktor mi práci už nedoporučil a nechal mě na neschopence. Jo a sex zakázal taky 😀

andelka
9. črc 2014

@kass86 z dotazu nevyplývá o co šlo 😉

kass86
9. črc 2014

@andelka Máš pravdu, já automaticky předpokládala, že když doktorka nařídila klidový režim, bude to hematom. Má chyba... Ale snad jsme alespoň trošku společně poradily 😉.

lucisuska
autor
9. črc 2014

@kass86 já tam mám nějaký mini hematom, ale velikost netuším...v diagnóze z pohotovosti v nemocnici bylo napsané, že nad gestační váčkem je minimální hematom. A ukazovala mi ho i moje doktorka v pondeli na utz. Srdíčko zatím vidět nebylo, snad bude příští pondělí. Zatím byl gestační a žloutkový váček.

lucisuska
autor
9. črc 2014

Každopádně moc děkuji za radu...🙂

svija
9. črc 2014

@lucisuska - já u prvního těhotenství lehce špinila taky ten 7. nebo 8. týden a normálně mě nechal doktor i chodit do práce, že pokud se má mimi udržet, tak se při běžné denní činnosti udrží. Napsal mi Askorutin, zakázal sex, ale běžný provoz jsem směla. Určitě netahat nic těžkého, nestresovat se. Podruhé jsem začala ve 14+0 fakt silně špinit kvůli hematomu, týden jsem musela nosit vložky. A i tak byl přístup doktora stejný. V té době jsem měla doma navíc už i starší dítě, o které jsem se musela postarat, takže ležení celý den nepřipadalo v úvahu. Fakt se v tom i jednotliví gynekologové dost liší.

annna79
10. črc 2014

Ahoj potřebuji radu dnes bych měla být v6t.Jsem v Chorvatsku na dovolené a začala jsem hnědě špinit tedy ráno jsem si toho všimla pak se mi udělalo nevolno na omdlení.Co mám dělat.

simka77spain
10. črc 2014

@annna79 to hnědé spineni není tak hrozné ale jestli tam musis vydržet do konce dovci tak hodně lež a setri se. držím palce ať je vše v pořádku.

annna79
11. črc 2014

Tak odpoledne jsem dost krvácela a bolelo mně v podbříšku v nemocnici jsem dostala duphaston 3x2 a folacin 1x. Celou dovolenou musím ležet nekoupat se neslunit.Čekat zda samovolně potratim a nebo ne.Ale mám obavu,že v děloze asi nebude plod,jelikož se ještě neobjevil.Alespň já jsem na ultrazvuku viděla jen černý flek a nic.Tak nevím jestli se ještě může objevit nebo už ne moc jsem ji to nerozuměla.

misa845
13. črc 2014

🙂 ahoj všem! 'Dle těho.testu jsem zjistila, že jsem v tom. Dle mého by to mohl být tak 4. týden. V pátek jsem volala do nemocnice, začala jsem trochu špinit, bála jsem se, chtěla jsem vědět na čem jsem. Na ultrazvuku je vidět gestační váček, zatím bez embria. Pak jsem šla na normální kontrolu, stále jsem trochu špinila. Nakonec mě poslali na krev, v pondělí ještě jednou. Měří těhot. hormon Hcg.. včera i dnes se mi ale krvácení rozjelo, docela dost. Tak jsem si vystudovala, že bud to může být známka potratu, vajíčko se nezahnízdilo a odešlo ven, nebo porušení blanocysty, či prasklá cévka.. vzhledem k tomu, že krvácení bylo docela silné(jako menstruace), tak spíš počítám s tou horší variantou.. přesto jsem si ale zkusila těhot. test dnes ráno, stále mi to ukazuje dvě čárky.. NO tak člověk aby se v tom vyznal. Stále si říkám, že příroda je mocná čarodějka a musí si poradit sama. Každop.v pondělí jdu opět na krev, pak hned na gyndu, tak se dovim jak to tedy je.. ale řeknu vám, není to příjemný pocit.. člověk stále věří, že to dobře dopadne.. no uvidíme, stejně nic nenadělám...

kass86
13. črc 2014

@misa845 Budu ti moc držet palce. Také jsem silně krvácela a miminko se udrželo. Každopádně pokud se nechceš trápit nejistotou, jela bych na pohotovost.

misa845
13. črc 2014

@kass86
asi už mi o nic nejde.. zle mi není, nemocnice nesnáším a stresovat se ještě tam.. jdu tam stejně zítra.. takže to už nějak zvládnu ..děkuji za podporu.. ale co se má stát stane se, pokud je to slabý jedinec, nemá smysl, aby se ve mně udržel.. myslim, že příroda to ví 🙂

annna79
13. črc 2014

@misa845 hrozný pocit úplně tě chápu.Taky jsem dost krvácela, včera jsem měla 3 hodiny hrozné bolesti v podbříšku jako když rodim.Už jsem prosila ať to skončí a najednou bolest z ničeho nic přestala.teď už krvácím malinko , spíše při močení když se utírám.Tak taky nevím na čem jsem a to jsem v zahraničí . Jedna doktorka tady mě poslala na krev odpoledne toho dne jsem víc krvácela tak jela do nemocnice a tam na krev ne, za týden k doktorce na kontrolu.Přitom z krve by něco poznali takle budu čekat až do ČR pak zajdu hned.

phuskova
13. črc 2014

Já špinila/lehce krvácela v 9tt, hematom jsem neměla,ale měla jsem drobné odlučování a musela sem ležet, doktor mi říkal, ať ani nesedím, nebo určitě ne u pc, že se tím mačká bříško, tak ať radši jen polehávám, tak sem radši týden v kuse ležela a pak spíš odpočívala a moc neseděla rovně nebo předkloněná 🙂

misa845
13. črc 2014

@annna79 je to těžký. Přitom dřív to člověk ani nevěděl, žádné testy nebyly a nějak to taky dopadlo. Dnes je ta doba šílená a člověk se jen pořád něčeho bojí, pže tě každý jenom straší. Ale v tomhle případě fakt musíme použít selský rozum a prostě si říct, že pokud to nemá dopadnout dobře, tak to tak nedopadne.Dnes se snaží udržet těhotenství různýma hormonama, ale copak je to normální? Není to trochu proti přírodě? Dnešní doba je fakt šílená..

misa845
13. črc 2014

@phuskova a v kolikátem ted jsi? Hodně štěstí! 🙂 hlavně bez problémů 🙂

phuskova
13. črc 2014

@misa845 26tt 😉

misa845
13. črc 2014

@phuskova tak to je úžasný!! Jen tak dál 🙂

simka77spain
14. črc 2014

@annna79 a kdy se vracis z te dovci? drzim palce moc!!!

misa845
14. črc 2014

ahoj všem!! tak podle dnešního vyšetření jsem o to samovolně přišla.. v děloze najednou nebylo nic.. celý víkend jsem krvácela jako při normální menstruaci, ženská tuší, že to není v pohodě... hormon Hcg jsem měla v pátek ještě vysoký, ale dnes to rapidně kleslo... jsem ráda, na čem jsem, jsem ráda, že to přišlo ted a ne později. Nevzdávám to a doufám, že příště se zadaří a věřím v to...mějte se, těhulky! 🙂

annna79
14. črc 2014

Dnes jsem potratila 😢

misa845
15. črc 2014

@annna79 Ani, výjde to příště, tomu musíme věřit 🙂

kass86
15. črc 2014

@misa845 @annna79 Holky, moc mě to mrzí ☹. Věřím, že se vám brzy znovu zadaří.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru