Špinění v 6. týdnu těhotenství, co to může být?

petrac1984
25. pro 2012

Ahojky, mám potvrzeno, že začínám 6 týden, dneska jsem se trochu vylekala, měla jsem menší špinění, nebyla to jasná krev, spíš takové dohněda, ale stejně. Nevíte co to může být nebo co s tím můžu dělat? K doktorce jdu na kontrolu až 9.1.2013.

zuzana_ka
23. pro 2015

@martinka01010 ☹ marti, je mi to moc líto, ale věřím, že příště to určo vyjde...

mymetka
23. pro 2015

@martinka01010 To je mi moc líto, čtu vše až dnes jak jsi psala červená a sliznice, tak jsem ti chtěla napsat, že to bude nejspíš blbý, ale pozdě. Asi bych zavedla preventivně listovku ještě před otěhotněním, ať máš zásoby, jinak virózy jsou dost špatné, pokud jsi teď nějakou měla, stačí i blbá rýma v blbé době. Určitě si nedělej v hlavě blok. Brzo to vyjde, uvidíš, a kdyby ne, tak tě pošlou na genetiku a na nějaké testy a třeba zjistí co a jak. Držím pěsti, já jsem poratila před třemi týdny v 7tt a jsem docela smířená.

martinka01010
25. pro 2015

Dekuju ženy za oporu jsem z toho taky pěkně špatna už je to po 2 v roce o to je to horší. .tu kyselinu listovou mi doporučil doktor,dokonce mi řekli že za 3 měsíce to mužů zkusit znovu. ...ale nevím jestli takhle brzo budu na to z psichyckeho hlediska Mít. .už mi doporučily i genetiku kterou podstoupim....spis proklinam sebe protoze Můj manžel má 2 zdravé deti Já 1 ....nám spolu to prostě nejde 😢

martinka01010
25. pro 2015

@jhoki vysoký tlak mam z prvního těhotenstvi Protoze jsem prodělala preeklampsii. ....to je mi 25 LET. ...to vyšetření už mi nabídly. ....a podstoupim ho tu genetiku. .

martinka01010
25. pro 2015

@zuzana_ka dekuju

martinka01010
25. pro 2015

@keny123 me to je taky lito ani nevíte jak moc. ....

lastovenka
18. lis 2016

Ahoj holky,jsem v 6tt. Na gynekologii jdu az nekdy za týden a půl, bylo mi řečeno že teď na ultrazvuku by stejně nebylo nic moc vidět. Když pominu to, že mě furt bolí v podbřišku,coz je asi normální že, tak dneska jsem trochu i špinila a dost mě to vyděsilo. Minulý týden se mi to stalo taky ale jen trošičku.Dneska znovu trochu víc ale jasně rudá krev to nebyla. Přijde mi že mám trochu víc jakoby pnutí v bříšku. Mám prostě strach. Určitě tu najdu trochu útěchy. Jak to tu pročítám tak špinění nemusí být hned důkaz toho nejhoršího, že ne?

babovka_babovicka
18. lis 2016

@lastovenka Ahojky! Jdu tě trošku povzbudit, protože vím, jak ti je... Já krvácela v 11tt a to docela dost.. neměla jsem žádné příznaky, ale když jsem šla na wc na malou, tak byla plná mísa jasně červené krve (pouze krev, bez "kousků")..
Hodně mě to vyděsilo, jeli jsme na pohotovost.. a zkrátím to - 4 dny jsem ležela v nemocnici, krvácení se už neopakovalo.. pouze takové špinění.. taky mě strašili začínajícím potratem (dost necitelně) a já na tom byla psychicky opravu hrozně..
NO - ALE jsem ve 20tt a vše je v pořádku.. můj dr. mi řekl, že to byla prostě prasklá cévka a je to naprosto normální, jak je děloho překrvená.. hlavně první trimestr 😉
Držím pěsti!

astyna
18. lis 2016

@lastovenka

stát se může ledaccos, já jsem teda nikdy nešpinila, ani nekrvácela. ALE co mám kamarádky, tak se občas u nich něco podobného objevilo a v pořádku dítě donosily 🙂 Jim bylo řečeno, že se děloha strašně prokrvuje, dochází tam k mnoha změnám a i takhle ranné stádium prochází velkými změnami a třeba to špinění může být z toho. Já bych to ale sledovala, jakmile to dojde do fáze krvácení, nech se hned vyšetřit, pokud to přejde, tím lépe. Ona si příroda poradí sama, ale jde spíš o tvé zdraví.

lastovenka
20. lis 2016

@babovka_babovicka děkuju moc za povzbuzení! Jsem ráda za každé povzbuzení! Také ti přeju vše nejlepší a krásné těhotenství!

lastovenka
20. lis 2016

@astyna máš pravdu, kdyby se to prehouplo ve vetsi krvácení, hned si raději dojdu k doktorce. Moc děkuju za radu! Pa

pekkaa
20. lis 2016

@lastovenka ahoj. Ja taky spinila v 6 a 7 tydnu. Moc se s tim bohuzel delat neda. U me to dopadlo dobre a prcek ma uz 7 mesicu🙂

50801
21. lis 2016

Ahoj holky,v pátek jsem začala lehce špinit jsem v 6týdnu těhu mám z toho opravdu radost ale ted se trochu bojím,byla jsem hned v ten den u dr předepsal mi prášky na udržení a beru ještě nějaký vitamíny......krvácení je občas ředěné je to jen na intimku,dnes už tolik nekrvácím.....snažím se odpočívat a bý v klidu enže mám obavy abych nepotratila. Další věc je že na ultrazvuku vidí embryo a říká že tam mám menší hematom ale zatím mimi nemá vidět srdíčko...kamarádka říá že u ní už vidět bylo...prosím kdyby jste měli podobné zkušenosti napište. Moc děkuji ☹

astyna
21. lis 2016

@50801

na srdíčko je (asi) brzo, u mého bilo asi až v 7. nebo 8.týdnu.

mymetka
21. lis 2016

@50801 na srdíčko je ještě opravdu chvíli čas, třeba i klidně další dva týdny

tecka79
6. pro 2016

@astyna Ahoj, můžu se zeptat, jak jsi si termín spočítala? už jsi byla u Dr.? Já měla poslední MS 29.10, ale k dr.jdu až 13.12, dnes jsem začala malinko špinit do růžova...tak nevím jestli vydržet nebo plašit na pohotovost :/ Bylo to opravdu jen malinko na papír po toaletě 😔 To jsou nekonečné nervy

kacenka115
6. pro 2016

Holky já slabě špinila, prvně do růžové pak hnědá, v 6 týdnu, pro jistotu jsme jeli na pohotovost a ještěže. Našli mi drobné odloučení choria a dali mi Utrogestan a Ascorutin a potom na kontrole bylo všechno ok. Pak jsem ještě párkrát špinila, ale už to nic nebylo. Hodně mi taky pomohl femibion.

zlobitko
20. pro 2016

Ahoj holky, jsem v 6. týdnu, mám za sebou jedno zamlklé těhotenství a pořád špiním, ale není to krev, je to oranžové a vždy jen na toaletním papíře, nemáte s tím některá zkušenost? Můj doktor už má dovolenou ☹

samaber
20. pro 2016

@zlobitko to by mohla být praskla žilka v děloze. Asi by bylo lepší se vydat ukázat do nemocnice, aby se mrkli

zlobitko
20. pro 2016

@samaber já právě nevím, jak moc to prožívat, tohle "oranžové špinění" mám od toho potratu, vždy od ovulace do menstruace, lítala jsem kvůli tomu po všech čertech, ale žádné testy nic neodhalily, takže jsem to neřešila, ale teď, když jsem těhotná, tak nevím ☹

kacenka115
20. pro 2016

@zlobitko jestli má doktor dovolenou a ty se bojíš, tak klidně zajeď na pohotovost. U nás na mě byli moc hodní, jsem jim řekla, že doktor má dovolenou, že jsem asi v 6tt, doktor mě jetště neviděl a bojím se aby bylo vše ok, kvůli špinění. Nikdo se na mě za celou dobu ani blbě nepodíval, byli moc hodní. 😉

zlobitko
20. pro 2016

@kacenka115 já bych to neřešila, ale po té zkušenosti, člověk nikdy neví ☹ zas se uklidnuju, že dokud to není jasně červené, tak je to v pořádku

zlobitko
20. pro 2016

@kacenka115 a co ti na to dali jestli se můžu zeptat?

samaber
20. pro 2016

@zlobitko tak navstivit toho lekare by bylo dobre, uz jen k vuli tvemu klidu, sama vim, ze klid je k nezaplaceni... ja se v druhem tehu malem slozila,kdyz mi dr rekla,ze je to asi zamlkle, zapaltila jsem si za tri stovky na soukrome klinice ko za tyden a nasli srdicko🙂

zlobitko
20. pro 2016

@samaber a teď "babo" raď 🙂 fakt nevím no ☹

zlobitko
20. pro 2016

ještě mě napadlo, objevili mi v únoru myom, jestli to nemůže souviset ☹ pořád nad tím přemýšlím, na pohotovost se mi moc nechce, s naší pohotovostí a nemocnicí obecně nejsou moc dobré zkušenosti, spíš otřesné ☹

samaber
20. pro 2016

@zlobitko ja mam taky otresne zkusenosti, ale nad to se musis v tu chvili povznest, mysli si neco o casti těla v zadu... šla bych normalne do porodnice s tim,ze svetle spinis a chces vedet,jestli je vse ok, budou delat ksichty (to oni umi) ale ve finale ti udelaji ultrazvuk a budes vedet (pravdepodobne ) ze je vse ok a asi je to jen prekrvena sliznice nebo praskla zilka, to premysleni ti akorat zkazi vanoce...

lucinka58
20. pro 2016

@zlobitko Já bych na pohotovost jela. Já jela takhle v září v 6 tt. Teda dívala se na mě blbě sestřička, ale mě to bylo u prdele..... Doktorka byla aspoň víc v pohodě, ale bohužel mi sdělila spontální potrat, děloha v té době byla prázdná a o těhotenství vypovídala jsem výška a struktura sliznice..... Osobně si myslím, že lepší je zajet hned - já vždycky se špiněním i krvácením jela. Bohužel mám za sebou zamlklé těhotenství i spontální potrat, ale taky jednoho zdravého syna a jedno miminko v bříšku 🙂 Takže vím, že krvácení může a nemusí nic znamenat 🙂......

astyna
20. pro 2016

říkala jsi to doktorce? Já jsem dostala komplex pro těhotné - vč. hořčíku, kterého mám nedostatek a co to beru, špinění se už neobjevilo. Když mě bolel i podbřišek, vzala jsem si Ascorutin na posilnění žilních stěn.

ono ber to i tak, že bez těhotenských testů bys ani nevěděla, že jsi těhotná. Bohužel v této době je to bud anebo a pokud to má odejít, nechala bych to, je tam příčina

kacenka115
20. pro 2016

@zlobitko mi píchli nějakou injekci a dali kapky tam a domů mi napsali Utrogestan a Ascorutin, a že je dobře, že beru těhuvitamíny 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru