Špinění v 6. týdnu těhotenství, co to může být?

petrac1984
25. pro 2012

Ahojky, mám potvrzeno, že začínám 6 týden, dneska jsem se trochu vylekala, měla jsem menší špinění, nebyla to jasná krev, spíš takové dohněda, ale stejně. Nevíte co to může být nebo co s tím můžu dělat? K doktorce jdu na kontrolu až 9.1.2013.

vorllinka
25. pro 2012

Špinění může být, vůbec to nemusí nic znamenat, buď v klidu. Kdyby se ti to nezdálo a pořád bys špinila zašla bych k doktorce nebo do nemocnice, jen pro ujištění, že je všechno OK 😉

petrac1984
autor
25. pro 2012

Děkuju, na diskuzi jsem četla i něco o nedostatku vitamínu C, nemám to zkusit taky s ním?

vorllinka
25. pro 2012

Tak s tím bohužel neporadím, to slyším poprvé 😲

mppm
25. pro 2012

@petrac1984 Já jsem v 5.týdnu a dnes mě po ránu vyděsil úplně ten stejný problém :( Samozřejmě jsem se zbytečně vystresovala, obrečela atd..pak jsem netu našla radu vypít vodu s vymačkanou šťávou z citronu, že to může být nedostatek vitaminu C. Tak jsem vymačkala celý citron, vypila to a odpoledne už to bylo dobré. Uvidíme, co zítra..pokud se to bude opakovat, tak vyrážím do nemocnice. Držím palce, ať je ti lépe.

pawlla
25. pro 2012

Ja jsem mela se spinenim a naslednym krvacenim na zacatku tehu taky problem doporucuji brat askorutin da se volne koupit v lekarne a bere se 2 krat nebo trikrat denne, pokud je to hneda krev je to jeste ok ale pokud by toho bylo vice a i cervena cerstva krev je to z delohy a honem na pohotovost ja s tim lezela dvakrat v nemocnici.

eloana
25. pro 2012

@petrac1984 obvykle to nic neznamena.... muzes si koupit ackorutin me v 7tt dali jeste utrogestan.
Jinak bylo mi receno ,ze bud to ma byt a bude nebo nema a nic mi nepomuze..... kazdpadne bych byla v klidu)
Jsem po 3 tehotna a v tomto tydnu jsem spinila u kazdeho tehotnestvi a v pohode

andulka86
25. pro 2012

já tě taky uklidním u obou dvou těhotenství jsem takto "špinila" v začátku. Můžeš dostat ascorutin, ale to je spíš tak pro Tebe pro klid duše. Může to být i mechanického původu jak se vše zvětšuje a prokrvuje. Stává se to i jak to říct slušně " post coitum". Já u prvního těhu lítala na pohotovost a zkusila jsem si strašného strachu, aby mi vždy řekli, že to je OK. Z vyprávění vím, že když se stane to "nejhorší" tak to vypadá opravdu jinak.

petrac1984
autor
25. pro 2012

Už sem si taky vymačkala citron, tak to do sebe naleju a uvidíme, kdyžtak zítra napiš, jestli se ti to ještě ukázalo nebo ne. Jinak taky držím palce, ať to zvládnem 🙂

mppm
25. pro 2012

@pawlla
@eloana Opravdu se doporučuje brát askorutin? Dle specifikace výrobce je uváděno: Podávání přípravku těhotným a kojícím ženám je zakázáno.???

@petrac1984 Musíme to zvládnout 🙂

eloana
25. pro 2012

@mppm jj primar gynekologie mi pokazde rekl, ze sice v letaku pisu,ze se nema,ale normale se to dava...... ze mam byt v klidu.... tak jsem v klidu byla.... jinak bylo mi to receno asi od 3 gynekologu

eloana
25. pro 2012

@mppm ja krvacela v den ms -to mi dali prave jen askorutin- volala jsem svemu, zda ho mam dobrat- rekl,ze at ho v klidu doberu,ze neuskodi...... v 7tt jsem spinila a to mi dali jeste utrogestan

pawlla
25. pro 2012

@mppm me to dali rovnou na rizikovem tehu v nemocnici to je napsano na vsech lecich vyrobce se tim chrani ale je to vlastnjen vit C brala jsem to do 12 tt

pawlla
25. pro 2012

@petrac1984 neboj to bude dobre hlavne hodne odpovivej nozky nahoru a pokud to vylozene neni krvaceni tak je to jeste ok ale i velike krvaceni nemusi znamenat nutne konec tehu ja jsem toho prikladem 🙂

petrac1984
autor
25. pro 2012

Holky jelikož sem dostala i velké bolesti,tak mi manžel odvezl na pohotovost.Doktor mi napsal ascorutin a duphaston,protože zjistil že mám protahlý gestacni vláček,což prý může vést k potratům :( Moc sem tomu nerozuměla,ale vystrašilo mě to :(

ivapo
25. pro 2012

mě bylo řečeno!! pokud se spiní .. tak honem. do nemocnice .. jen at tě prohlédnout .. to neni sranda!!!!ja špinila v 7 a 10 tt a šup do nemocnice!!!taky dali ascorutin

janicka38
25. pro 2012

@petrac1984 Ja jsem to spineni nechala na prirode a minuly tyden bylo z toho spineni krvaceni a samovolny potrat. Dr. na pohotovosti mi rekl,ze se to proste stava. Porad se ptam zda se moje telo chtelo zbavit nepovedeneho embrya nebo jsem to posrala ja, protoze jsem sla k dr. pozde.

mppm
26. pro 2012

@petrac1984 Tak já dnes byla taky na pohotovosti a vše je prý v pořádku. Že slabší špinění je v pořádku, ale pro jistotu jsem také dostala Ascorutin. Prcek už má 8mm, tak prý za dva týdny uvidíme, jestli nebudou dvojčátka, že je to dost velké :D

petronela83
30. pro 2012

no... já taky špinění. do toho podle MS už 8tt, podle UTZ včera v nemocnici 5tt
takže mě poslali domů, že buď je to menší, nebo zmlklé. za týden kontrola. to jsem teda zvědavá ☹

janicka38
30. pro 2012

@petronela83 tak drzim pesti. Dej pak vedet jak jsi dopadla.

hrusah
2. led 2013

@janicka38 určitě jsi to nezkazila.to se stava.ja jsem ted na 14 dni doma protože krvacim. 5tt a dvojcata. Stava se to.doktor mi taky řekl že to muze dopadnout jakkoliv.priroda ví co je nejlepsi. Doktor by ti stejne nepomohl, dal by ti ascorutin a maximalne Tě nechal ležet.ale ani to neni zárukou že vse bude ok.... Taky si říkám jestli mi priroda nechce něco naznačit....

janicka38
2. led 2013

@hrusah ale stejne vam drzim pesti at to vse dobre dopadne!!!! Vy mate alespon nadeji, me nezbyva nez cekat na dalsi snazeni.

janicka38
2. led 2013

@janicka38 vy mate jeste alespon nadeji. me nezbyva nic jineho nez se tesit na dalsi snazeni. 😉

hrusah
3. led 2013

Držím pěsti.aspon víš že to jde! Tím se uklidnuji taky 🙂)) a muz snažení určitě uvítá 🙂))))

evade
16. lis 2015

Prosím o řádu,je mi 40 let,7.10.2015 jsem měla menstruaci, a pak koncem měsíce 31.10.2015.Tak jsem si udělala test, jasně mi ukázalo těhotenství. Ale bohužel krvácím,jasně červená krev.Moc ne,ale na papíru to je tam,nevim co mám dělat.

loc
16. lis 2015

@evade urychlene na gyndu ( pohotovost). Zkontroluji mimi ultrazvukem, zjisti, zda je to napr. hematom nebo take bohuzel zacinajici potrat ( s tim bohuzel nic delat nejde). A mohou ti predepsat ascorutin nebo hormony na podporu tehotenstvi. Take to muze byt v ramci hnizdeni, kdy se nahlodavaji cevy ve stene delohy...

pekkaa
16. lis 2015

@evade taky bych bezela. v tehotenstvi je lepsi radsi jet zbytecne nez toho pak litovat...
nic to byt nemusi, ja jsem taky spinila na zacatku tehu a vsechno dopadlo v poradku.
ale duvodu proc se tak deje je opravdu hodne a tezko se da takto rict, jestli je to jeste v ramci normalu nebo ne.
drzim palce

evade
17. lis 2015

Dobrý večer, tak jsem byla na pohotovosti. Doktor mi udělal ultrazvuk, řekl že děloze nevidí těhotenství. Menses jsme měla 31.10.15.Udělal HCG krvi, a výsledky ukazují na těhotenství. Zítra mám jít do Nemocnice, a chce udělat laparoskopiu,při to je mimoděložní těhotenství. Nevím co mám dělat, co když miminko ještě je moc malý na to, aby zjistil teh.na ultrazvuku.Prosím o radu.

hodbodova
17. lis 2015

@evade Já bych rozhodně ještě počkala....miminko bývá vidět na ultrazvuku až v 5tt. Zajdi zítra ke své gynekoložce a ještě se s ní poraď, protože pokud by to bylo mimoděložní těhotenství,tak tě může ohrozit na životě. Proto tě doktor žene na laparoskopii. Pokud by to bylo mimoděložní těhotenství, tak hladina HCG nestoupá, ale je stále stejná. Ještě je matoucí ta tvá menstruace...7.10. a pak 31.10. Je to fakt těžké ☹

evade
17. lis 2015

@hodbodova Tak nemám jít zítra do nemocnice?

loc
17. lis 2015

@evade Klidne jdi na gyndu, gestacni vacek se muze objevit na ultrazvuku kazdym dnem. Ale s tou laparoskopii bych na tvem miste urcite jeste par dni pockala. Mimodelozni je samozrejme stav, ktery se musi okamzite resit, aby nedoslo k prasknuti vejcovodu ( kde je plod pri mimodeloznim nejcasteji ulozen), ale pokud te nebude bolet bricho nebo nebudes krvacet, urcite je lepsi pockat, zda se mimi v deloze neobjevi. Take zalezi na hodnote hcg, kolik byla? Do nejakych 2000 jednotek neni vetsinou jeste nic videt, jen vysoka sliznice ( ktera je ale i u mimodelozniho). A hcg se muze zmerit pozitri, u normalniho tehotenstvi by mela byt cca 2x vyssi nez ta minula. U mimodelozniho je narust hcg nizsi. Drzim palce, at je nakonec vse v poradku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru