Špinění v prvním trimestru. U mě trvá už přes 10 dní

blandik
2. zář 2011

ahojte, chtěla jsem se zeptat, jestli se vám stalo, že jsem déle špinily v prvním trimestru /u mě to trvá již přes 10 dní a není to zahnízdění valjíčka, embryo již jde na UZ vidět), jak dlouho a jestli jste si miminko udržely. Samozřjemě jsem v péči lékaře, jen by mě zajímalo kolik žen má zkušenost, že i přes špinění se těhotenství udrželo. Díky.

baileyssska
30. říj 2017

Ahojky holky, ted zacinam 9tt a uz 14dni spinim, nejdriv hnedym vytokem, pak ruzovym, pak jasne cervenym a pak uz nestihala velka vlozka, momentalne teda stačí intimky ale dopol ok a odpoledne kolem 3 hodiny mi začne bolet bříško a začnu víc spinit. Mezitim jsem byla 3x u doktora ( 2x pohotovost a 1x prohlidka u meho dr) a vse bylo v poradku. Dostala jsem klidovy rezim, tak jsem doma jen neco semtam poklidim, jdu se psem, na nakup dojedu nebo s malou do/ze skolky, prostě takové běžné věci jen. teď mám týden do další kontroly a jsem trochu nervózní , tak se chci zeptat jestli někdo má podobnou zkušenost a bylo vše ok.

maagda
30. říj 2017

Ahoj, vim ze je to tezke ale jak uz tu nekdo psal priroda a telo vi co ma delat. Znam to zvlastnibzkusenosti. Zacala sem silne krvacet v 7 tt. Nechali si me v nemocnici protoze se nam miminko podarilo pres IVF. Lezela jsem tam 2 tydny.dostavala jsem leky a kapacky protoze jsem mela hematom. Pak me pustili dom a mela sem narizeny klidovy rezim. Za dalsi 2 tydny jsem sla na kontrolu a vse bylo v poradku. Leky sem mihla postupne vysatovat. Ve 14 tydnu jsem zacala znova silne krvacet tak sem sla do nemocnice a skoro tyden sem tam lezela. Prvaceni ustavalo. Nakonci 14 tt jsem sla na screening a nasli u miminka vaznou vyvojovou vadu. Kdy to me krvaceni ve 14 tt nebyla ma krev ale miminka. V 15tt jsem musela podstoupit ukonceni tehotenstvi a porodit si mrtveho broucka. Bylo to strasne, bylo to nejhorsi rozhodnuti meho zivota dat miminko pryc ale nedokazala jsem broucka nechat trpet bolesti. Co bych dala za to kdyby se to radeji stalo v 6tt i kdyz je to tezke nez pak delat takove rozhodnuti. Jsem ale stastna ze s nama mohl byt broucek alespon par mesicu. Nakonec sem byla rada ze jsem si broucka mohla porodit a byt s nim az do konce. Holky hlavu vzhuru. Uvidite ze i na nas se brzo usmeje stesti. My se muzeme zacit snazit za pul roku a doufam ze vse uz bude v poradku.

rosalline
27. únor 2018

@baileyssska ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, jak to u tebe dopadlo. Já už špiním od 6tt, nyní jsem 10tt. Průběh stejný jako u tebe s tím rozdílem, že jsem si začala píchat agolutin, tak se to změnilo jen v lehké hnědé špinění až nic....jenže nyní jsem s ním přestala...a zase se vrátilo hnědé špinění ...:o(.

2hanah
27. únor 2018

@blandik krvácela jsem masivně i čerstvou krví celé 4 týdny a už začínáme 6.měsíc. Jen k těm doktorům, pokud se má miminko udržet, je zdravé a jedná se třeba jen o hematom mimo plod, udrží se i bez doktorů a pokud ne, žádný doktor ho tam neudrží jakoukoliv léčbou, chce to spíše klid, šetřit se a odpočívat než se stresovat a běhat po doktorech, i mi to tak vysvětlovala jedna zkušená paní doktorka, že císařský řez v prvním trimestru pro záchranu miminka udělat nemůžou, tak jen klid, že miminka nemají ráda, když se do nich "šťourá". Hodně štěstí!

lenicka2323
28. únor 2018

@rosalline i ja se pridavam krvacela jsem asi do 13tt a ted uz j

lenicka2323
28. únor 2018

@rosalline i ja se pridavam krvacela jsem asi do 13tt i cerstvou krvi a fakt masivne. Po kazde mi dr rekl ze bud praskla cevka nwbo krvaci hematom ktery jsem mela ted jsme ve 23tt a je vse v poradku =)

rosalline
28. únor 2018

@lenicka2323 díky za odpověď. Zítra jdu na utz, tak se klepu. Byla jsi vždycky taky tak vyděšená? Dávali ti nějaké léky na to? Přeji ti, ať je i nadále vše v pořádku....

lenicka2323
28. únor 2018

@rosalline byla jsem silene nervni a vystrasena. Brala jsem ascorutin, magnesko a anopiryn a po vysazeni magneska a anopirynu byl klid.Drzim pesti at je vse v poradku! 💋

rosalline
28. únor 2018

@lenicka2323 mám utrogestan, magnesium, ascorutinu se bojím

lenicka2323
28. únor 2018

@rosalline utrogestan jsem mela take. Toho se nebojte ten uskodit nemuze je to jen jakoby vitamin me hodne pomohl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru