Špinění v prvním trimestru. U mě trvá už přes 10 dní

blandik
2. zář 2011

ahojte, chtěla jsem se zeptat, jestli se vám stalo, že jsem déle špinily v prvním trimestru /u mě to trvá již přes 10 dní a není to zahnízdění valjíčka, embryo již jde na UZ vidět), jak dlouho a jestli jste si miminko udržely. Samozřjemě jsem v péči lékaře, jen by mě zajímalo kolik žen má zkušenost, že i přes špinění se těhotenství udrželo. Díky.

pajinka29
2. zář 2011

@blandik Ahojík. Já jsem v podstatě lehounce špinila už tak od 7tt, někdy skoro vůbec, někdy víc a ve 12tt jsem potom krvácela hodně (ale ne jasnou krví),tak mě na týden hospitalizovali, brala jsem ascorutin a ležela a po propuštění jsem ještě tak 14 dní došpiňovala. Zbytek těhu byl naprosto v pořádku a mám krásného dvouletého darebáčka(často si beru tvé rady ohledně vzdoru z jiné diskuze k srdci, takže tě tímto zdravím a děkuji). Nikdo mi pořádně nevysvětlil, co to bylo, placenta byla nedotčená, takže říkali, že to byl asi nějaký hematom, který se mi v tom 12tt uplně uvolnil a proto to vedlo k tomu masivnímu krvácení. Neboj, já myslím, že bude všechno v pořádku. V nemocnici nás tehdy se stejnou diagnozou v různém tt v prvním trimestru leželo aspoň pět a co vím, tak všechny zdárně donosily krásné dětičky.

jop
2. zář 2011

já jsem v průběhu 1. trimestu špinila asi dva týdny (nebyla to jasně červená krev). Miminko v pohodě, žádné potíže, narodilo se přesně v den termínu 😉

hehena
2. zář 2011

@blandik byla jsem na tom obdobně, špinila jsem i v předchozích cyklech prakticky hned po ovulaci, tak 2-3 dny... takže i po otěhulení jsem špinila s různýma přestávkáma různou intenzitou (i zakrvácení bylo) zhruba do 11-12tt, brala jsem od začátku Utrogestan a Ascorutin. Jako první pomoc klidně vymačkej citron a s vodou vypij (pokud nemáš teda od dr. léky), ascorutin je v podstatě vitamín C ve vysoký dávce. Pak jsem ještě špinila v 16tt po těžce problinděný noci (migréna), to mi dr. pak vynadal, že radši dva silný paraleny, než takovejhle zápřah na břicho (bo k ránu už to byly jen silný křeče a už jsem neměla co blindit).... dle mě je to většinou překrvením, čípek je citlivej, můžou prasknout cévky... třeba v 9. týdnu jsem si dala deci vína a vyloženě ze mě tekla červená krev proudem a všechno nakonec dopadlo na výbornou 🙂 tak držím palce!!!! 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sylvka
2. zář 2011

@blandik ahoj,u prvního jsem špinila od cca.6tt-14tt.a příčinou byla vcestná placenta 😉 dr.mi doporučil klidovej režim s proházkama 😎 po 14tt to zmizelo a v září 2008 se mi narodil zdravý 4kilový valibuk 🙂

blandik
autor
2. zář 2011

@pajinka29 @jop @sylvka - děkuji moc za zkušenosti. @hehena - děkuji za tip na citron s vodou. Já mám od dr duphaston, látka podobná progesteronu. Tak snad to taky dobře dopadne. 🙂

hehena
2. zář 2011

@blandik jo pravda.... jak píše @sylvka já měla taky placentu téměř na hrdle (ale to mi řekl dr. myslím až kolem toho 16. týdne, pak se to srovnalo. a taky se mi narodil téměř 4 kilový valibuk 🙂)) 3,8 a 54 cm 🙂)

blandik
autor
3. zář 2011

@hehena - dneska jsem přestala špinit, téměř. Tak mám velikou radost,. Jsem zvědavá, co bude na UZ, zda poroste...První těhotenství probíhalo celé v klidu, vůbec mě nenapadlo něco řešit, jestli bude nebo nebude ok a tohle je jako horská dráha, nahoru, dolů, nahoru, dolů....Děkuji za odpově'd.

maruskadavid
12. bře 2012

ahojky jsem 6 tydnu tehotna a spinim uz asi vic nez 2 tydny co myslite?je to v pohode nebo ne?diky za odpoved

kaculka46
12. bře 2012

Při posledním těhotenství se mi to taky stalo,byla jsem strašně vyděšená a bála se potratu a teď to moje štěstí bude mít za chvíli dva roky.

leenkaa87
16. bře 2012

ahojky, tak jsem se tady docela uklidnila ... taky jsem na začátku těhu, potvrzené doktorem to sice nemám, ale jsem již objednaná a dnes jsem začala poránu mírně špinit (slabě růžový výtok) , během dopoledne v poho a teď zase trošku, ale bříško mě nebolí, tak snad to neznamená nic špatného i když jsem si taky pobulela... Myslíte, že by to mohlo být i tím, že jsem měli včera večer s přítelem sexík?? (ale opatrnej)

kacito
16. bře 2012

Ahojky..nejdříve jsem taky lehce špinila,a pak už ze mě začla vytékat jen čistá krev..takže jsem jela do nemocnice a potratila :( Byla jsem v 7 týdnu.. samozřejmě nechci nijak strašit,ale myslím že dokud jen tak lehce špiníš je to ok 🙂 ale hned jak to začne zesilovat navštiv co nejdřív mudr. 🙂 pro jistotu.. Držím palečky

salomee
16. bře 2012

@leenkaa87 Ahoj, no tím sexem to rozhodně být může, mám svoje zkušenosti...a jak se všude píše, že sex v pohodě a mírné špinění po něm může být normální, bo je všechno překrvené...tak můj dr. se na to teda netvářil a řekl mi, že tak do osmého (?) týdne, kdy embryo přechází ze žlutého tělíska na placentu, je to těhotenství dost fragilní a že si mám sex raděj odpustit,...jako určitě je to v pořádku a fakt je to jenom tím překrvením...jen říkám, co bylo řečeno mě. Jo a dal mi ascorutin.

veras82
18. bře 2012

Ahoj holky, tak já jsem v 7týdnu a taky špiním. V pátek jsem byla u doktorky. Jen mi řekla, že mám přijít zase za týden. Nic mi na to ale nedala. TAk nevím.

leenkaa87
19. bře 2012

ahojky, tak jsme nakonec byli v 6týdnu, včera jsem ale začala silně krvácet, tak jsme jeli na pohotovost a mimi odešlo samo, prý se přestalo vyvýjet ☹ ale nemuseli mě čistit, prý to odejde s krvácením ☹ tak mi je dneska smutno, ale snad bude líp a příště se nám to povede 😉

slundo
19. bře 2012

Po sexu na začátku těhu jsem taky krvácela. Dost silně. Ještě jsem o těhotenství nevěděla a myslela si, že se spustila opožděná menstruace. Nakonec to bylo těhotenství a vše bylo ok. Špinila jsem několik týdnů, když to sílilo , jela jsem na pohotovost a tam na mě koukali co jako po nich chci....U nás teda vše dobře dopadlo, ale strach jsem měla velký. Jak je vidět- u někoho špinění nemusí nic znamenat a u někoho ano. Takže bych to raději nepodceňovala a zašla k dr. nebo na pohotovost. Je lepší mít klid. Je jasný, že s něčím se už nic dělat nedá, bohužel. Někdy se mimi od začátku nevyvíjí správně a tak to příroda vyřeší po svém a ani lékaři to nezmění. Pokud je ale vše vpořádku a mimi potřebuje jen trošku pomoc , dají se nasadit některé léky, které pomáhají těhu udržet. To Leenkaa87 - je mi to moc líto, ale určitě se příště zadaří a bude to dobrý 🙂

petrufa86
19. bře 2012

holky dávejte si bacha aby špinění nepřešlo v krvácení. Já jsem minulý týden v 6tt začala krvácet, udělal se mi hematom a ten hajzl když ze mě odcházel strhnul bobka sebou, takže jsme o něho přišli ☹ ☹ Takže i když budete mít blbý 2 kapky krve jako já, tak hned k doktorovi nebo na pohotovost.

petrufa86
19. bře 2012

@leenkaa87 ahoj, já o mimi taky přišla minulý týden v 6tt ☹ ☹ taky je mi z toho smutno, kór když to byl náš 2 transfer při umělým oplodnění ☹ ☹ ale nedá se nic dělat, nejsme první ani poslední, život jde dál. a já doufám, že se mimi dočkáme co nejdříve 🙂

luciemeli
20. bře 2012

Ahojky holky toho já jsem se bála a hodně!! Naštěstí jsem vůbec nekrvácela bohu dík...ani ted ve 25. tt a jsem ráda. 🙂 Malý se tam drží jako o závod!

trdlinka3
7. říj 2012

Ahoj já sem teprve v 5 týdnu na ultrazvuku není ještě nic vidět tak doufám že brzy bude...před dvěmi dny sem zašla špinit tak sem ihned jela na pohotovost abych něco nezanedbala a jelikož na ultrazvuku není nic vidět tak vše zjištují podle hladiny Hcg zítra jdu pro výsledky tak doufám že vše dopadne ok sem docela na nervy aby bylo vše ok ale tady podle těch komentářů sem se docela uklidnila tak doufám že prcka donosím a že budu štastná jako vy🙂

matysikovad
7. říj 2012

@trdlinka3 musíš věřit, nestresovat se, jsem v necelém 7tt a zjistila jsem, že se kontroluju, jak praštěná už.....pořád běhám na záchod, kontrola, pořád se prohlížím, kontrola, pořád číhám na nevolnosti - kontrola, už mi z toho začíná šibat.... 🙂 v 5tt jsem tam měla jen dvě prázdné 4mm dutinky 😀 týden na to 2mm embryo a teď už jsme velicí.... máme 7mm 😀 aspoň ty vzali krev, mně nic. jen jsem musela čekat... 😒 to špinění takhle v ranném začátku není to to implantační? neříkali ti to na pohotovosti?

trdlinka3
7. říj 2012

@matysikovad Tak jasně že věřím ale i přesto má člověk obavy 😒 Jo to mi povídej taky se pořád prohlížím kontroluju a kdo ví kde co ještě už si taky říkám že jiné maminy to nijak neřeší a mají zdravé krasné děti tak že bych se měla už taky uklidnit... 😅 Implantační?? no tak nevím o tom mi ani nic neříkaly. ☹ Ale tak doufám že hladina hCG půjde nahoru a že škvrně tam už bude vidět no co už zítra touto dobou budu vědět na čem sem 😵

trdlinka3
7. říj 2012

@matysikovad Jinak moc gratuluju at je prcek zdraví a at krásne roste 😵

matysikovad
7. říj 2012

@trdlinka3 jo implantační, že si prcek vybral místo a uhnízdil se.... 🙂 kdy jdeš na další kontrolu?

ella_k
8. říj 2012

Já jsem v 9tt a také jsem před týdnem začala špinit. Slabě, spíše hnědý výtok. Doktorka mi řekla ať beru Ascorutin dokud špinit nepřestanu a poté ho mám brát další 3 dny. Špinění přestalo hned jak jsem ho začala brát, takže jsem ho asi za dva dny vysadila a po dalších 3 dnech to začalo slabě zase, tak jsem to začala brát znovu, tentokrát zkusím dodržet ty tři dny. Ultrazvuk byl v pořádku, tak taky doufám, že to nic neznamená, kolem mě špinilo hodně těhotných kamarádek. Tak snad!

kukujda
9. říj 2012

Já mám 1. den 8. týdne a od soboty krvácím, docela dost. Dneska na UTZ mělo miminko 4,2mm, ale bylo tam. Srdíčko ještě nic. Mám přijít příští čtvrtek kouknou se na to jestli to bude na revizi nebo jestli malíček poroste. Co si myslíte?

ella_k
12. říj 2012

Kukujdo, to je asi těžké odhadnout. A tobě doktor na to krvácení nic nedal? U mě doktorka na UTZ srdeční akci viděla, ale myslím, že určitě není zase tak neobvyklé, aby v 8 týdnu ještě nebyla. Držím palce aby ti to dobře dopadlo!

vercanika
13. lis 2012

Zdarvím mám dotaz. Jsem v 7+0tt a už asi 2dny špiním někdy to jsou takové větší tmavě červené kusy krve. Bojím se. S manželem jsme se snažili o mimi 4roky. Na ultrazvuku je vidět jen gestrační váček bez embrya. Máte s tím někdo zkušenost? Jsem z toho celkem vyplašená. Doktor o tom ví ale říkal, že to nějak neovlivní že se mám stavit na kontrolu ve čtvrtek.

zuzicek242
14. lis 2012

ahojky, já špiním už týden ☹ minulý týden UZ, už máme srdíčko a mimi prý roste. pan doktor mi předepsal Utrogestan.. tak si zavádím 2 tabletky na noc.. jediné, co mě uklidňuje, že na spoustě webů píší, že je to normální.. tak doufám, že to brzy přejde.. držím všem palce..

matu21
14. pro 2012

Já špiním 4. den, no včera nic, mám taky utrogestan 3x denně. 27.12. mám kontrolu, tak to bude snad ok, zatím tam byl žloudeček. Tak sem i víc v klidu, když v tom nejsem sama a je nás to nemálo. Tak se holky držme a v létě pohodový porod. 🙂

lumov
11. čer 2014

Dobrý den, prosím Vás, kdy poprvé doktor viděl srdíčko? Jsem 5tt, zatím jen žloutkový a amniový váček, špiním už 3 týden, takže beru Utrogestan a Ascorutin, doktor mě svou reakcí trochu vyděsil, prvně neviděl žl. váček a pak, že nevidí bít srdíčko, není to moc brzo? Děkuji a hezký den všem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru