Špiním v 7tt, mám užívat Ascorutin?

nikina88
24. zář 2013

Ahoj holky, obracím se na vás se žádostí o radu, pomoc a předání zkušeností. Jsem těhotná s dvouvaječnými dvojčátky, konkrétně jsem na začátku 7tt, v neděli tj. 22.9. jsem objevila při návštěvě wc na papíře nahnědlý hlen a docela mě to vyděsilo, trvalo to cca 2-3 hoďky, vždy jen po utření na papíře, na kalhotkách nic, pak to přestalo, druhý den ráno při jednom z utření opět stejný problém a tak jsem se sebrala a jela na gyndu, jenže tam bylo vše ok a ten nahnědlý hlen jsem neměla a dr řekla že je vše v pořádku a že když se to opět objeví, že mě pošle preventivně lehnout si do nemocnice(tomu se chci vyhnout, mám dvouletou dcerku a manžela pracujícího daleko). No přes den se ten hlen objevoval v narůžovělé barvě, dnes dopoledne to už bylo spíš narezavělé(opět jen při utření), ale ani jednou čerstvá krev nebo náznak. Měla jsem jít do konce týdne na podrobnější utz, kuli tomu že čekám dvojčata (kuli určení přesné délky těhu), tak jsem šla dnes, abych se ujistila, že je vše ok, na utz bylo vše v pořádku a dr žádný problém neshledala, nyní má hlen normální zbarvení, ale počítám, že se mi zase ty potíže vrátí. Abych se dostala k jádru věci, koupila jsem si ascorutin (sama od sebe) a zvažuji, zda ho nemám teď preventivně pár dní užívat a pokud ano, v jaké dávce a kolikrát denně? když jsem se o tom snažila bavit včera s mojí gyndařkou (o tom ascorutinu) tak se k němu vůbec nevyjádřila, tak nevím. Jaký máte na můj případ názor? Může mi ten ascorutin pomoct? Děkuju za odpovědi.

ivular
24. zář 2013

@nikina88 Zkus jíst hodně pohanky, ta obsahuje rutinu docela dost 😉

nikina88
autor
24. zář 2013

@ivular takže ten acorutin není dobrý nápad? pohanku zrovna nejím ☹

ivular
24. zář 2013

@nikina88 Ten ascorutin v těhu nevím - ale na netu bude příbalák, tak mrkni tam. A rozvařenou pohanku zkus třeba přimíchat do oblíbeného jogurtu - já ji tak pašuju synovi 😉

elana
24. zář 2013

@nikina88 ale jo, klidně ho užívej, těhotným se na špinění předepisuje už 40 let a nikdy nebylo zaznamenáno poškození dítěte (toto jsou doslova slova jednoho lékaře, který mi ho v prvním těhotenství taky na tenhle problém napsal...vždy pokaždé jsem si ho pak už ordinovala sama). Samozřejmě v příbaláku je napsáno, že se nesmí, ale to je jen proto, že nebyly prováděné standardizované testy, jak říkám, několik desetiletí ověřená zkušenost hovoří naprosto jinak, v těhotenství neškodí. On není samospasitelný, pokud se má těhotenství nepovést, tak ho žádný Ascorutin nezachrání, ale pokud je příčinou opravdu jen praskání céviček jak se děloha roztahuje a vše je prokrvené a nakypřené, tak zachrání něco Tvých nervů a to za to fakt stojí 😉 Užívala jsem vždy v dávce 3x2 a jak špinění přestávalo, postupně jsem snižovala na 3x1, 2x1, pár dnů placebo 1 tabletku denně.

andelka
24. zář 2013

V příbaláku píšou že v těhu se nesmí bez porady s lékařem. Jinak píšou 1-2tbl 3x denně. Zastavuje krvácení způsobené tenkými cévami a propustností vlásečnic.
Já ho po krvácení v 7tt taky brala 3dny. Vždycky jsem měla všechno hodně prokrvené, špinila jsem v 1trim často.

nikina88
autor
24. zář 2013

Děkuju za názory, pokud se mi to vrátí, tak zkusím užívat pár dní ten ascorutin a buď zabere nebo ne, když ne, tak ho užívat nebudu.

paaajka
24. zář 2013

já jsem měla stejné problémy jako Ty, doktor mi ascorutin předepsal a moje potíže po několika dnech vymizely. Brala jsem ho první 3 dny po 3x2 tabletách, pak už jen 3x1.. na příbaláku se píše, že by ho těhule neměly užívat, ale jak tu někdo psal, doktor mě řekl ať se nebojím, že se předepisuje spoooooustu let.

evulinkab
24. zář 2013

@nikina88 Já čekám druhé dítko a u obou těhotenství jsem mela stejné problémy jako popisuješ ty-hnedy hlen.Nyní se mi objevil poprvé až ve 20tt a pak zhruba jednou za dva, tři dny.Divali se na me dva doktoři, problém neshledali a předepsali mi Ascorutin.Doslova řekli že je to jen vitamin, který rozhodne plodu neuškodí, naopak posílí krevní cevy.Brala jsem ho 3krát jednu tabletu.

nikina88
autor
24. zář 2013

Celé odpoledne a večer mám klid, tak jsem zvědavá zítra, byla bych raději, kdyby mi to dalo pokoj. U prvního těhu jsem měla narůžovělý hlen a ležela jsem s tím několik dní v nemocnici(zbytečně), bylo to kuli hematomu, nic mi na to nedali, že se to prý vstřebá, teď hematom nemám, tak bude příčina asi opravdu v té překrvené děloze atd.
Bohužel si opravdu nemůžu dovolit ležet x dní v nemocnici "jen tak", i když mi samozřejmě záleží na tom, abych měla zdravé děti, mám doma dvouletou dcerku, hospodářská zvířata a nemám hlídání ani starání, tak snad už to bude dobrý a když tak mě zachrání ascorutin. Díky holky za reakce 🙂

ivu83
24. zář 2013

Ahoj, ja jsem v 8. tydnu. Taky spinim a dnes mi doktor dal ascorutin, mam brat 3x2. Verim, ze by mi nedal neco , co nesmim 🙂

nikina88
autor
24. zář 2013

@ivu83 Vím, že se ascorutin používá při těchto problémech, ale hlavně jsem potřebovala vědět názor na to, zda si ho můžu takhle sama naordinovat a pokud ano, tak v jakých dávkách, tak díky za zkušenost 😉

nikina88
autor
25. zář 2013

Tak jsem si zobla první dvě tablety bo se mi to zase vrátilo ☹

zuny
25. zář 2013

@nikina88 já jsem u předchozích těhu nešpinila, ale u tohodle třetího jsem špinila v 7. týdnu. Taky mě to vyděsilo, jela jsem na pohotovost a doktorka mi předepsala Ascorutin, 3x denně. Když nebudu špinit, tak to brát nemusím. Ale když jsem vysadila, do půl dne se mi špinění vrátilo a dokonce jsem i krvácela. Po týdnu jsem byla u svého gyndaře a ten říkal, že to brát klidně můžu, ale je to jen vitamin, takže kdyby bylo něco v nepořádku, tak mimčo stejně nezachrání. Bere se na posílení cév, třeba i při krvácení z nosu. Ascorutin jsem brala asi 14 dní, pak jsem si dávku snižovala až v 9. týdnu jsem přestala brát úplně a od té doby naštěstí všechno v pohodě. Na vyšetřeních jsem byla a mimi je v naprostém pořádku.
Doktor řekl klid, polehávat (motala se mi i hlava a nebyla jsem schopná nic udělat), jenže doma jsem měla už dva rošťáky, tak to moc nešlo. Ale když ti malá bude spát třeba po obědě, tak se taky natáhni. 😉

tynulkaxix
25. zář 2013

@nikina88 klidně si ascorutin vzít můžeš 🙂 já ho brala taky 14 dní a všechno v pohodě,divím se, že ti ho doktor sám nepředepsal. Je to vitamín C, který v těhotenství potřebuješ 🙂 já jsme brala 3xdenně 2 prášky a všechno bylo v pořádku 🙂

nikina88
autor
25. zář 2013

Já mám to špinění v malé míře a jen pár hodin během dne, ale stejně z toho nemám dobrý pocit, u prvního těhu jsem tohle nezažila, jenže to jsem taky nečekala dvojčata, mám obavy, aby mě problémy neprovázely celé těhu, když už teď jsou jakýsi náznaky...

chris_n
25. zář 2013

@nikina88 mě dala dr. na špinění utrogestan

janceta88
2. říj 2013

ahoj holky, chris_n a zavádíš nebo polykáš? Doktorka mi řekla polykat a v příbaláku je že v těhu zavádět.
Jsem desátý týden a špiním

martinkanatalka
9. dub 2014

Ahoj...jsem těhotná a teď jsem 11+6tt...minulý týden jsem ležela v nemocnici s krvácením a nasadili mi ascorutin...po něm jsem do druhého dne přestala krvácet a začala jsem špinit...když mě ve čtvrtek pustili domů tak jsem ještě pořád špinila.Druhý den jsem jela do těhotenské poradny a tam mi doktor řekl,že ho můžu ještě chvilku brát.Včera jsem špinit přestala úplně,tak jsem volala na gyndu a sestra mi řekla že už ho brát nemusím...V letáku je napsané,že není vhodný pro těhotné,ale řekli mi,že když to doporučil lékař tak se smí brát...určitě to proberte se svým lékařem 🙂

123market
2. zář 2017

Ahojte holky potrebovala bych radu vcera mi v nemocnici predepsaly ascorutin stim ze me poboliva v podbrisku a kdyz jdu na wc tak jdou ze me kusy krve tak se chci zeptat ma stim nekdo skusenosti jsem stoho vydesena bojim se ze o dite prijdu jsem cca 7tt dekuji za rady

kaculik007
2. zář 2017

@nikina88 Neboj se ničeho, dokud to není čerstvá krev ve velkém. Zbytečně se neplaš. Bude to dobrý. Zkus si i dávat vodu s citronem. Máš to přírodní ascorutin 😉... pusť to všechno z hlavy, že by se něco dělo a tak to bude nejlepší. Nesmys myslet negativně. Pozitivní věci a myšlení dělá zázraky 😙

kaculik007
2. zář 2017

@nikina88 tak to je dobrý no 😂 když si člověk nepřečte rok 😃 koukám že máš krásné kluky 😍

kaculik007
2. zář 2017

@123market A jsi v nemocnici nebo doma?

wendissek
2. zář 2017

Neboj ja včera skončila v nemocnici mela SME jasné červenou krev. Vypadl ze me 5 cm hematom.lezim tady už jen spinimndnesni utz ukazuje že srdíčko porad bije a jako krve ze me šlo jako z prasete

123market
2. zář 2017

Jsem doma nemuzu si dovolit lezet v nemocnici mam doma 2leteho syna ja prave dostala ty prasky tak nwm rekly mi ze diteti bije srdicko ale okolo delohy je spousta krve na kontrolu mam jit na gyndu az 11.9 mno jato beru od vcerejska a kusy jdou ze me porad tak se prave bojim

wendissek
2. zář 2017

@123market me si hlídají píchání injekce na zastaveni krvácení a namasctreba nekoho kdo by par dnu pohlidal

123market
2. zář 2017

Nemam ale mam mit klidovej rezim a beru jeate gynprodyl tak snad mi to zabere za par dni....kdyz se mi to zhorsi mam jit do nemocnice

wendissek
2. zář 2017

@123market snad to bude v pořádku

123market
2. zář 2017

Snad no

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru