Gynekolog neviděl srdeční akci plodu

pawlisanda
14. bře 2018

Byla jsem u gynekokoga dnes 14.3.,ktery mi potvrdil tehotenstvi,zaroven me i vydesil,kdyz pronesl,ze sice vidi plodovy zloutek i obal,ale ne srdecni akci,ta by pry podle posledni ms (18-21.1.) a u embrya 4mm mela byt.Dle meho ale nelze soudit podle ms,jelikoz jsem 31.1. byla na folikulometrii,kde jsem mela folikul 10 mm - coz je pry malo a nedozravaji mi vajicka,byl mi predepsan clostyl,ten jsem ale nezacala uzivat,protoze me vydesil pribalovy letak a objednala se radeji na horm.rozbor,na ten jsem jiz nedorazila,protoje dalsi ms uz neprisla. Aha,takze s tim nedozravanim to asi nebude tak pravda,proste jen nejsem podle tabulek... Jedine sexy v unoru jsme meli 3., 4. a 11.2., dle meho muselo k oplodneni dojit ten posledni termin,kdy mohlo byt vajicko dostatecne zrale,mam zrejme posunutou ovulaci,coz by odpovidalo i neg.testum v pulce cyklu. To tedy znamena,ze nejsem vv 8tt dle ms,ale teprve v 5tt, je to mozne? Mela jste to nektera take nejak tak? Je mozne,ze na srdicko je jeste brzy,nebo je v pravde doktor ato skutecne zle? jsovulaci az ke konci cyklu cas,kdy doslo k oplodneni

pawlisanda
autor
14. bře 2018

Pisu z mobilu a nejak se mi posasil ten konec,pardon ☹

lobella
14. bře 2018

@pawlisanda bohuzel neporadim, musis jen verit, ze je prcek mladsi... Ja jdu na prvni ko ted v patek, dle ms 6tt+3,dle ovu 4tt+5...jsem jak na trni, vycitam si, ze ty diskuze tu ctu a stresuju se uz predem... Ale verim, ze maly je bojovnik a bude vse v poradku... Nic jineho nezbyva... Kdy mas dalsi ko?

kafr
14. bře 2018

Holky hoďte se do klidu 😉. Pokud nejste po IVF, kdy to víte vlastně přesně na hodinu, tak to může být různě.
Ovulaci opravdu můžete mít až těsně před MS a otěhotnět. Teď nezbývá než věřit svému tělu a miminku. Pokud je vše v pořádku, tak to v pořádku bude. Pokud je něco špatně, příroda se bohužel postará... To teď neovlivníte. Já si povídala s dělohou, ať to miminko hezky přijme, hýčká, že už se na něj moc těšíme.
Držím palce, tohle čekání je strašné 🍀🍀

oveckaluky
14. bře 2018

Pokud ovu i sex byly 11. 2., nejsi v 5. tt, 5. tt je to od ovulace, je potřeba k tomu připočítat dva týdny (jakoby od MS, počítá se to tak), takže jsi nejméně v 7. tt. A to ještě srdíčko být vidět nemusí - u nás byly srdeční akce vidět slabě na UTZ 7+2, a to i sám doktor říkal, že teď to ještě není srdíčko jako takové, ale zatím jen neurální trubice, takže akce bude teprve sílit 🙂

lobella
14. bře 2018

@kafr snazim se myslet presne takto, nestresovat se a necist tady to negativni, s prckem si povidam kazdy den, jak se tesim az ho uvidim a ze jdeme k dr.na kontrolu, kdyz me boli bricho, tak zase ze nam krasne roste a jak je sikovny... Proste sama sebe presvedcuju, ze to bude dobre, nespinim, mam par priznaku, tak verim, ze je mu dobre..

pawlisanda
autor
14. bře 2018

Děkuju za podporu 🙂 Věřím, že vše bude, jak má být, já totiž poslední dobou spoléhám čím dál víc na vlastní tělo, než na to, co řekne doktor. Na kontrolu jdu příští středu, tak uvidím, jak to dopadne. Krom občasného píchnutí v podbříšku, bolesti prsou a občas žaludku na vodě ani nevím, že jsem těhotná, všechno je v pohodě. Musím přiznat, že jsem pár diskuzí pročetla a naopak mě to docela uklidnilo, protože spousta lidí píše, že na srdíčko může být brzy, musí se jen vyčkat, což je hodně velký rozdíl oproti tomu, co mi řekl doktor: "nevidím srdíčko, mělo by tam být,kdybyste špinila, tak se to odlučuje samo" - to hodně povzbudí ☹ Až teprve na to, když jsem mu řekla, že myslím, že k oplodnění došlo později, řekl, že počkáme do příštího týdne...klidně bych počkala i dva, není kam spěchat, když mi to nedělá neplechu. Mám problém docela s tím, že je se vším hned tak hotový, jak jsem psala výš i s tím dozráváním a tak, nebylo to tabulkové, hned by do mě pral hormony, přitom stačilo udělat něco trochu jinak a počkat. Ještě že jsem ho neposlechla! Zaneřádila bych si tělo úplně zbytečně... Mě tenhle přístup tak štve! ☹

fiedlermonika
14. bře 2018

@pawlisanda zmenila bych gynekologa, ja chodim do car teda, ale doktorka semnou vsechno probira, napriklad kdyz po ketu byla nizka hladina hcg tak se me ptala jestli chci jeste cekat jestli se zacne zvysovat, nebo ne, nenutila me hned vysadit leky, ja sem se rozhodla necekat, ale kdybych se rozhodla cekat respektovala by to, predtim jsem chodila ke gynekologovi ktery byl hrozny, byl na me dost hruby, netaktni, nemel absolutne lidsky pristup, a ja k nemu chodila se strachem co zase rekne, tech chodim i do car kde je klasicka gynda mam super gyndarku a uz zadny stres, ted si rikam ze sem tak dlouho chodila k tomu predchozimu mohla sem si usetrit tolik stresu.

uzivatelkapetra
14. bře 2018

Neboj se nic, stejně ti nezbývá, než čekat a nic s tím neuděláš, teď je to na prckovi, mysli více pozitivně.
Teda já nevím, jak byl prcek starý, ale vím, že při jedné kontrole měl 4mm a šlo tam vidět mikroblikání, ale já byla v ivf centru, kde mívají výkonnější utz. Starší stroj nemusí zdaleka vidět co ty nejnovější.

Neboj a vyčkej🙂

90bobisek90
14. bře 2018

Taky jsem byla ve stresu, ty příspěvky na koníkovi jsou návykové, znám to u sebe :D Před vánoci jsem šla na kontrolu v 6+4tt a srdíčko nikde. Celé vánoce jsem byla jak na trní, další kontrola 8+4tt a srdíčko nádherně bilo. Teď už jsme s mimišem 19tt a stresovala se zbytečně 🙂 chce to počkat a být v klidu 🙂

pawlisanda
autor
4. lis 2019

Tak...je to už přes rok...nějak jsem nezvládla reagovat, bylo toho nějak moc. Dopadlo to tak, že plod se nakonec opravdu nevyvíjel, skončilo to zamlklým potratem a o 2 týdny i potratem skutečným (odmítla jsem revizi), bylo to docela bolestivý, ale to se vysvětlilo následně - zjistili mi endometriózu, změnila jsem doktora, začala se léčit, jelikož se další těhotenství stále nedařilo, tak jsem teď podstoupila laparku a čekají mě lázně... tak snad to pomůže.
Všechno to (včetně nechutného chování bývalého gyn.) a předchozí ztráta práce mi tak nějak hnulo s psychikou a potřebovala jsem se srovnat asi celkově, jsem teď na tom mnohem líp, už si tak nezoufám a mám plno nové naděje a energie, věřím, že to bude fajn. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru