Srdíčko plodu bije, ale neroste, jak má. Může být vše v pořádku?

anonym055
15. čer 2022

Ahoj,
Prosím o Vaše rady, jestli máte podobnou zkušenost.
Jsem podruhé těhotná. První tehotenstvi bylo ZT ve 12 tt (revize proběhla v březnu 2021).
Další tehotenstvi se nám stále nedařilo, proto jsem od ledna tohoto roku začala docházet k mému gyn. Na folikulometrii a užívala jsem clostilbegyt. Následně mi dr. Vždy píchnul injekci na vyvolání ovulace. Čtvrtý měsíc tohoto snažení, se nám opravdu zdařilo. Máme z toho s manželem opravdu velkou radost. Poslední ms začala 18.4.2022. První ultrazvuk proběhl v pořádku. Druhý ultrazvuk byl 7.6. A dr. Říkal, že je miminko o týden menší než by mělo být (bylo 6+1), ale srdíčko bilo, což bylo prý dobre znamení. Toto pondělí večer jsem začala spinit a měla bolesti v podbrisku. Vše jsem viděla dost černě.. a hned v úterý zašla na kontrolu s obavou. Na ultrazvuku bylo krásně vidět, jak miminku bije srdíčko, bohužel jeho velikost byla stejná, jak při kontrole před týdnem.dr to trochu znepokojilo, ale tvrdila mi, že to nic špatného znamenat nemusí.. předepsala mi klid na lůžku ascorutin proti spineni(příčinu při prohlídce nikde nenasla) a k tomu utrogestan pro povzbuzení růstu miminka. Další kontrolu mám za týden. Prosím myslíte, že může být opravdu vše v pořádku? Mám opravdu velký strach, ale uklidňuje mě, že mu bije srdíčko to musí přeci znamenat, že je miminko živé.
Děkuji za rady

nikolb99
15. čer 2022

@anonym055 nevím jak je to takhle na začátku těhu, ale známé řekli kolem 22tt že je její mimi menší než by mělo být, prý mu chyběly nějaké hormony, užívala je tedy v tabletkách a nakonec byl prcek i větší než měl být, teď má krásné a zdravé miminko 🙂
Tak držím palce aby to u vás dopadlo taky takhle dobře☺️

anonym055
autor
15. čer 2022

@nikolb99 děkuji za podporu, jak je člověk doma, tak má spoustu času a napadají ho různé scénáře.. ale snažím se myslet pozitivně 😊

jjasmina
15. čer 2022

@anonym055 Pokud bije srdíčko, myslím, že je to na dobré cestě a může to být v pořádku

daasqua
15. čer 2022

Mně vždycky na začátku přišlo, že se jim to musí hrozně složitě měřit, zda to má 6 nebo 7mm, plno UTZ není tak "kvalitních", můžou se o dost seknout dle mého... hlavní je srdeční reakce 🙂

anonym055
autor
15. čer 2022

@daasqua děkuji za pozitivní reakci, moc si přejí a doufám, že bude vše v pořádku 🙂

lady742
16. čer 2022

U mě toto bohužel znamenalo zamlkle těhotenství,o týden později už srdíčko nebilo,ale jak píši holky výše může to být jen nepatrná chyba v měření,ať to dobře dopadne 😉

moncheris
18. čer 2022

Držím palce 🍀

jitulkabobulka
18. čer 2022

Malá byla ze začátku i dva týdny menší. I Dr. mi říkala,že uvidíme. Teď už tady lozí. Hodně štěstí.

sebinka123
18. čer 2022

Kluky jsem měla zhruba odpovídající, ale holčičku jsem měla na začátku tak o 10 dní mladší. A 100%jsem věděla, kdy k ovulaci došlo, takže mladší být nemohla.
Jak jste teď na tom? Držím moc pěsti 😉🙏

zuzik22
19. čer 2022

@anonym055
Ahoj,
když jsem loni otěhotněla, lékař mi při kontrole v 7tt. řekl,že tehotenstvi neodpovídá uvedenemu týdnu. Ať se objednám za dva týdny a uvidíme. ( měla jsem za sebou 3 potraty). Bála jsem se...a přesto bylo za další dva týdny vše v pořádku a narodil se nám zdravý syn.
Moc držím palce.🍀💗

anonym055
autor
19. čer 2022

@sebinka123 děkuji za pozitivní vzkazy..teď se snažím myslet pozitivně. Kontrolu mám až v úterý. Trochu strach určitě mám, ale manžel mi dělá skvělou oporu. Je neustále pozitivní asi to i trochu předstírá, aby mi bylo líp.. ale moc to pomáhá.. no ten týden mi přijde nekonečný..

anonym055
autor
19. čer 2022

Všem moc děkuji za pozitivní zprávy. Jsem moc ráda, že u většiny z Vas dopadlo tehotenstvi dobře. Dává mi to naději ❤😊

mourovatakocka
19. čer 2022

@anonym055 Dej vědět, jak to vypadá 🍀

anonym055
autor
21. čer 2022

Tak dnešní kontrola dopadla špatně. Jde o další zamklé těhotenství.. tento týden musím podstoupit revizi. No asi to takhle mělo být.. tuhle bolest už jsem nechtěla nikdy zažít...

mourovatakocka
21. čer 2022

@anonym055 Je mi to moc líto 😢 Držím palce, ať vyjde lépe 🍀

fouskovi
Autor odpověď smazal
Zobraz
aaaa15
21. čer 2022

@anonym055 Moc me to mrzí, také jsem si prošla ZT 2x. Jednou se stejným průběhem jako vy. Srdíčko tlouklo, ale jinak nerostlo.
Nakonec máme 2 krásně děti a jsem za ně neskonale šťastná. Podle mě mě ta 2 první tehotenstvi měla ukázat, že to prostě není samozrejmost donosit zdravé miminko a přehodnotila mi priority.
Moc držím palce, ať to příště vyjde a vše proběhne v pořádku 🙂

camillaq
21. čer 2022

Příště už to určitě vyjde. Nám se těhotenství podařilo po 2 letech a bylo ve 12 tt zamlklé. Na další těhotenství jsem čekala další dva roky a zase zamlklé, pak se podařilo po dvou měsících a máme syna. Další těhotenství taky vyšlo hned a musela jsem ho ukončit v 17 TT kvůli vvv. Pak se to podařilo taky hned a máme druhého syna. Takže 5 těhotenství a dvě děti 😁 tenkrát mi to připadlo hrozné, teď si říkám, že to tam mělo být .....

moncheris
21. čer 2022

@anonym055 moc mne to mrzí 😥 posílám hodně sil ❤️ držím palce, aby se to brzy podařilo 🍀🍀🍀

zuzik22
21. čer 2022

@anonym055 Moc mě to mrzí 😥😥😥

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru