Strach o mimi na začátku těhotenství, co mě uklidní?

mart83
16. pro 2012

Ahoj, chtěla jsem poprosit o radu. Mám po zamlklém potratu a ted jsem těhotná znovu asi 7tt. Dokud jsem to nevěděla, bylo vše ok.Teď dva dny jsem uplně stažená a mám panickou hrůzu o miminko. V noci špatně spím a hrozně se všeho lekám. Snažím se s tím bojovat, myslet pozitivně, ale nejde to..jsem z toho neštastná, protože vím, že miminku to neprospívá. Nemáte prosím někdo nějakou radu, jak se toho zbavit, čaje na uklidnění nebo něco jiného?Děkuju moc.

slundo
16. pro 2012

Tvůj strach je pochopitelný. Na tvém místě bych běžela k psychiatrovi, který Tě bude sledovat, popřípadě předepíše léky. Jde o to, že ten strach se může zhoršovat a může se z toho vyvinout i něco vážnějšího. ( úzkostné poruchy apod. ) Takže je lepší to podchytit hned z kraje a vyhnout se zbytečnému stresu a dalším problémům 🙂 Přeji ať to brzy zmizí a můžeš si těhu užívat 🙂

mart83
autor
16. pro 2012

Děkuju za radu, i to mě napadlo, mám velkou podporu v rodině a to mi moc pomáhá. V ut jdu k dr. a proberu to s ní.

mabe
16. pro 2012

@mart83 naprosto te chapu, ja mela dva MA za sebou, pak uspesny tehu a tedka pred rokem treti MA, chtela bych pristi mesic zacit snazeni a mam strach, aby to zase nedopadlo spatne, ale rikam si, ze kdyz se dcera povedlo, tak proc ne dalsi dite. 🙂 takze vim, ze strach je to , ale nesmi to prerust pres urcitou hranici. urcite bude vse ok 😉

veruska007
16. pro 2012

@mart83 Ahoj, jsem na tom stejně. Také jsem v 7.tt, mám za sebou dva potraty, v 19. a 12.tt. Děsím se každého výtoku, v noci se mi zdá, že miminko umřelo... fakt psycho. Ale vím, že jak miminko začne kopat, tak se uklidním. Bylo by fajn chodit do práce a myslet i na něco jiného. No... prostě to budeme muset vydržet.

mart83
autor
17. pro 2012

Děkuju za příspěvky. Čekám, že s zítřejší kontrolou se uklidním. Už je to lepší. Říkám si, že není důvod, proč by to ted mělo být špatný. Navíc nemám žádně těhotenské obtíže, kromě toho, že mě trochu bolí prsa,takže to je další věc. Mám pocit, kdybych raději každý den zvracela, že to bude lepší🙂( jako pro můj pocit, že tam mimco je). Mabe, Veruska 007 vidím, že toho máte taky dost nepěknýho za sebou. Budu držet palce at vám vše vyjde!

veruska007
17. pro 2012

@mart83 Díky. Neboj, bude to dobrý. Držím palce na kontrole! Bohužel jsou to věci, které prostě nemůžeme ovlivnit. Jen doufat. Je fajn, že to vyšlo kolem Vánoc, člověk má i jiné starosti 😉

athena30
17. pro 2012

@mart83 já když jsem měla problémy např s usínáním, tak jsem to řekla gynekolovi a on mi napsal prášky na přírodní bázi které mimi neuškodí...a jsou nejen na spaní ale na celkové zklidnění. čaje ikdyž bylinkové se nedoporučují...
Před spaním si dej teplé mléko, nebo kakao, nebo si čti to tě unaví a usneš.
Nemá cenu radit jak se hodit do klidu, nic nepomáhá, ikdyž se snažíš. Držím palce.

veverka.terka
17. pro 2012

@mart83 ahojky, taky vím, jak se cítíš...mám po 1 zamlklém těhu po IVF a tedka už to snad doklepem do konce v pořádku 🙂 😉 ale řeknu ti, že mě teda ani pohyby miminka moc neuklidnily, protože, když se pak půl dne nehýbalo, tak sem šílela. stejně. bojím se celé těhu, není den, kdy bych byla naprosto vklidu....ale určitě se snažím myslet, co nejvíc pozitivně, ale občas to fakt nejde. určitě s eporad s lékařem, třeba by ti mohl doporučit i nějaké homeopatika proti strachu. přeju, ať vše dopadne nejlíp, jak může 🙂 😉

maximka33
18. pro 2012

@mart83 tak to jsme na tom stejně, jsem taky 7tt. nechceš se připojit do našeho tématu Srpen 2013? mám za sebou dva potraty, takže obavy jsou znásobené.. mně teď hodně pomohlo vidět srdíčko. je fajn se pořád něčím zabavit, pracovat, zlepšovat bydlení, vařit, chodit mezi lidi. na tohle je asi lepší i chodit do práce, to člověk přijde na jiné myšlenky. já jsem už sice doma na rizikovce, ale jsem víc v klidu, protože v práci mně šéf hrozně deptal.

jancip
18. pro 2012

Zkusit dělat co nejběžnější věci. My jsme v době, kdy jsem otěhotněla, byli už hodně zaměstnáni přípravou svatby, přípravou oslavy mých kulatin, chodila jsem do práce a hledali jsme domek nebo pozemek ke koupi, takže jsem byla opravdu "zaměstnaná" až až a nějaké problémy jsem si nepřipouštěla. Takže jak píše @maximka33 zútulňovat bydlení, vařit, vymýšlet nové recepty, naučit se něco nového (plést, háčkovat). Jen nechystat pokojíček a dětské věci, to pak na to člověk myslí pořád.

mart83
autor
18. pro 2012

@veverka.terka To chápu, ale neboj máš to za pár a určitě už vše dobře dopadne!

mart83
autor
18. pro 2012

@jancip To se snažím, ale ne vždy je to uplně jednoduché. Dnes jsem byla u doktorky a zatím to vypadá dobře, takže jsem pozitivně naladěná, tak snad už to bude jen dobré!

mart83
autor
18. pro 2012

@maximka33 Ahoj, určitě se tam mrknu. Vše je znásobeno tím, že na to první nepodařené jsme čekali docela dlouho. Ted se člověk třepe a má možná zbytečné obavy, ale kdo si tím prošel tak ví..je to asi normální, že ten strach tu bude pořád...každopádně všem tady držím moc moc palce!Určitě vše bude v pořádku, věřím tomu!

mart83
autor
18. pro 2012

@veruska007 Beru to tak, že jsme si dali krásný vánoční dárek a v létě si ho rozbalíme🙂vím, že strach zase s další kontrolou přijde, ale snažím se nemyslet na těch dalších 14dní čekání a jak psaly holky hlavně se zabavit něčím jiným🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru