Strašný hlad v I. trimestru. Co s tím mám dělat?

evulka1
10. bře 2008

Ahoj lidičky, nevím co mám dělat, jsem v šestém týdnu těhotenství a mám neustále strašný hlad. A to až takový, že si třeba dám ve 12 hodin normální oběd a za dvě hodiny je mi zle od hladu, že mám pocit, že jsem nic nejedla. Máte taky něco podobného? Vůbec nevím, co s tím mám dělat a to se snažím jíst šestkrát denně pořád něco.

zuzik03
11. bře 2008

ahoj evulko, já to měla v prvním trimestru úplně stejné, musela jsem jíst každé dvě hodiny, jinak mi bylo zle, ale byl to můj jediný projev těhotenství 🙂 nepřišlo mi na tom nic špatného, řešila jsem to tak, že jsem si do práce nosila kila jablek a pomerančů, zeleninu, jogurty i sladké a když přišel hlad, tak jsem se prostě najedla a bylo, s tím asi nic jiného dělat nejde 😉

marfuska01
11. bře 2008

Evul já jsem měla to stejný.. 🙂 Večer jsem usínala a tak mi kručelo v břichu, že jsem si šla o půlnoci udělat topinky dokonce míchaný vajíčka 🙂
Ráno jsem vstávala a zase hlad jako bych týden nejedla..

Nakoupila jsem si spousty ovoce a zeleniny, popř. takové ty polomáčené suchary nebo co to je.. Nikdy jsem to nejedla, nesnáším dietní věci, ale nechtěla jsem přibrat v prvním trimestru 10 kilo. Navíc to není zdravé ani pro mimino. Tak jsem se cpala ovocem a vším jiným..

Mám to i ted, ale naštěstí mi fakt chutná ovoce, tak jsem schopná na posezení sníst 7 banánů, kilo jablek či tři krabičky jahod 🙂

Když jsem byla jako ty, v tom 6tt, tak bylo naštěstí léto, to jsem jedla jen melouny 😀

dukie
11. bře 2008

Potvrzení, že jsme každá jiná...: Já jsem na tom byla v 1. trimestru přesně opačně. Krom toho, že mi bylo stále blinkavo, jsem vůbec neměla hlad ani chuť na jídlo... naopak jsem se musela nutit něco sníst (alespoň banán nebo kousek rohlíku a Lučinu... což byly jediný jídla, který se mi dařilo úspěšně držet v žaludku...), aby mi nebylo zle ještě víc (má to své "vědecké" opodstatnění... pokud klesne hladina cukru v krvi příliš, jsou těhotenské nevolnosti horší a horší...). A největší problém ze všeho bylo pití. Nejen že jsem neměla vůbec žízeň a do každého loku jsem se musela nutit, ale každý lok jsem dalších 10 minut rozdýchávala, aby to nešlo zase ven... Jsem teď na počátku 2. trimestru a hlad stále nemám. Nevolnosti se trošku zlepšily, už mi bývá zle jen občas, ale chuť k jídlu se zatím moc velká neobjevuje...

Toliko jako protiklad. 😵

fiallinka
11. bře 2008

evulka: zkus jíst míň, jen o trošku, ale pozor, co jíš, po některých potravinách, hlavně takových nezdravých 🙂, je vysoký glyk. index a ten zvyšuje hlad... no jez velice často, ale menší porce, třeba každou hodinu...

noangel
11. bře 2008

evulko: jak psaly zuzik s marfuskou: ja nejenze jedla za dva ale za tri, rano sem se musela najist v posteli jinak sem nebyla schopna ani vstat, klidne sem si dala prvni obed v 11 a druhej ve 2 a nejlepsi bylo ze do 20tt jsem pribrala jen kilo, takze si to obzerstvi uzivej 🙂 kdy jindy muze byt bez vycitek, jo a ja zdaleka teda nejedla tak zdrave jak pisou holky 😎

zuzik03
11. bře 2008

no je fakt, že mě to vlastně 1. trimestrem neskončilo, protože ze mě pak kolegové nemohli, když se mnou kolem 6. měsíce chodili na oběd do naší kantýny a já si brala naráz dva obědy - třeba guláš a k tomu ještě kuřecí stehno se zeleninou, bylo to brutální, ale jinak jsem prostě měla hlad 🙂
a přesně jak píše noa, na nočním stolku jsem permanentně měla sušenky a než jsem vstala, tak jsem jich pár lupla 😉

anta
11. bře 2008

Tak holky, myslím, že na mě nemáte, já totiž sežeru, na co přijdu od samého začátku těhu, já ani nevím, ale mám pořád pocit, že máme vyjedenou lednici 😀 . Teď je to ale dost strašný, budeme mít asi obra. 😉

pattie
11. bře 2008

Ahoj Evulko, tak to jsem měla úúúplně stejné. Jakmile jsem se najedla, už jsem měla zase hlad a bylo mi z toho až špatně 🙂 Ale naštěstí to byl jediný projev těhotenství. Doteď s sebou pro jistotu nosím musli tyčinku v kabelce. Hlady jsem se budila i v noci. Ale tak nějak to samo ustalo v cca 10-11 týdnu... Vydrž, dlabej a bude líp! 😉

misa84
11. bře 2008

cau evi, bez obav, u me je to stejne, ja mam hlad uz 20 minut po najezeni, dve hodky jako u tebe - o tom si muzu jen nechat zdat 😀 zatim se ale nastesti nepribrala - kdyz to tak beru tak jim jen jednou denne - od rana do vecera 😀 taky s sebou nosim porad musli tycinku, abych hlady neodpadla treba v autobuse cestou z prace 😨 taky doufam, ze to brzo prejde, kolegyne v praci, ktera jeste nevi, ktera bije vcera prohlasila, ze mam urcite v brise tasemnici 😀 😀

anza
11. bře 2008

Jojo, taky jím jednou denně... nejvíc mi teď jede lipánek duo 🙂 snad to není reklama. Bez toho bych nemohla!

misa84
11. bře 2008

ja jim hodne ovoce a zeleninu, i kdyz mi to pomalu zacina lezt krkem, mam pocit, ze za chvili zakorenim 😀
jinak jsem kdysi milovala lucinu a ted ji nemuzu ani citit...a chut mam pokazde na to, co nemam doma nebo u sebe...jakmile si pro to skocim do obchodu tak ztratim zajem 😀

sylvka
11. bře 2008

Holky,tohle je moje téma.Nejhorší je to v noci,jdu na záchod a než si lehnu do postele,mám žízeň,vyschlo v puse a do třech minut hrozný hlad 😅 A jinak přesně to,co říká Evulka,snídám okolo deváté a v 11 je mi blbě z hladu 🙂 a tak dál 😀

anta
11. bře 2008

Myslím, že bychom měly dostávat nějaké dávky na jídlo navíc, co říkáte? 😀 😀 Takhle si sežereme celou výplatu a co z toho? 😀 😀 😀

sylvka
11. bře 2008

To teda jo,neumím si představit,že bych čekala třeba trojčata 😉

lili03
11. bře 2008

Já mám taky pocit, jako bych měla v břiše tasemnici, pořád mám pocit prázdnýho žaludku, ale tak jak už je vám z toho zle, úplně staženej žaludek, neschopnej něco pozřít. Na jídlo nemám vůbec chuť, musím se do něj nutit, ale vždycky se mi pak udělá na chvíli líp. Zároveň mininálně 2x denně zvracím, je mi šoufl skoro celý dny. Taky jím asi 6x denně, vždycky jen něco málo, co jsem schopná a za půl hodiny mám zase už staženej žaludek, že úplně bolí. Nejhorší je, že vím, že mi to jídlo pomůže, ale je mi na zvracení, tak se donutit to do sebe natlačit. No, jak píše Dukie, taky se musím nutit do pití, to je totiž daleko nejhorší udržet. Doufala jsem, že nevolnosti přejdou naráz ve 2. trimestru (to mám za pár), ale moc jsi mě nepotěšila, že je ti ještě občas špatně. Doufala jsem, že si pak začnu těhotenství konečně užívat a těšit se na mimi, ale když je člověku špatně, tak ani ta nálada na nic není.

eliotka
12. bře 2008

Holky, já mám hlad taky cca po hodině a půl, často i dřív. Jíst musím pořád, ale nejhorší je, že mám velký odpor k jídlu, takže je mi špatně jen z představy na jídlo. Pití je taky kapitola sama pro sebe. Nedostanu do sebe nic. Jen si několikrát za den stoupnu ke džezu, napustím čtvrt sklenice vody a rychle to do sebe se zavřenýma očima hodím. Ale vypiju tak litr za den. Mám strach, aby ďěťátko mělo dostatek živin. ☹
Je fakt, že když se najím, je mi líp, ale dostat do sebe něco!

vakire
12. bře 2008

Ahoj holky, udelaly jste mi svym povidanim o hladu hroznou radost. Jsem v devatem mesici a uz tak od ctvrteho me trapi ukrutny hlad a velka chut k jidlu. Mam chut na vsechno a jim s neuveritelnou chuti. Zdrave i nezdrave veci. Zatim jsem pribrala jen kilo, ale obavam se, abych najednou nepribrala pet kilo pres noc. Vetsina kalhot uz me skrti, protoze se mi brisko uz docela vydouva. Nevim, jestli je to to mimi nebo to moje hodovani.

lili03
12. bře 2008

Eliotko, jsem na tom úplně stejně. 11. týden, pořád čekám, že to snad do konce března přejde! Zhubla jsem o 2 kila a skoro vůbec nechodim na malou, tělo si nechává, co jenom může. Ale nějak hrozně na tom nejsem, to by mě doktor poslal do nemocnice. Takže musíme vydržet a doufat, většina kamarádek to měla tak, že je to přešlo skoro ze dne na den. Ale taky jedný známý bylo špatně celý těhotenství a při porodu taky zvracela.
Vakire, asi jsi v 9. týdnu, ne měsící? 🙂 Chuť k jídlu ti závidím, radši bych pořádně přibrala, hlavně, aby bylo dítěti dobře.

anta
13. bře 2008

Vakire, no já osobně jsem přibrala nějakých skoro 11 kilíček, ale vzhledem k tomu, že jsem jinak drobná, tak se mi to evidentně všechno vráží do břicha, však se můžeš kouknout do alba, jaká jsem pěkná a břichatá 🙂 🙂

vakire
14. bře 2008

Ahoj Anta, do alba jsem ti zvedave koukla. Mas stesti, ze se ti to vrazi jen do bricha.

anngie
20. bře 2008

ahoj holky, hlad mě i budil v prním trimestru, žrala jsem všechno a doslova se přežírala i když jsem věděla že mi bude blbě. CHutná mi stále, ale už se nepřežírám, jak mám velký břicho tak pomalu trávím a taky mě občas pálí žáha tak se krotím. Oproti prvnímu trimestru nejím uzeniny, salámy a maso, nějak mi to začalo vadit 😎 jinak jím takřka vše, zdravé i nezdravé 😀

gabi78
21. bře 2008

Ahoj holky, mně ten velký hlad začal před dvěma dny, předevčírem v noci, vzbudil mně o půl 2 a v 5.00 a pak sem snídala v 8.00 a pak zas svačina v 11.00, pak oběd....no děs. Bojím se, že až řeknu v poradně, kolik vážím, tak mně asi přizabijou (z 59 kg původních na 64kg 😖 )ale co má člověk dělat, když má hlad a je mu špatně, když se nenají,že?nejvíc mi chutnají jogurty, termixy a hrozno 🙂 navíc mně trápí zácpa a hemeroidy, ale už sme to začaly léčit.

marilyn74
15. lis 2023

@dukie tak ja zazivam nyni oboji 🙂 prvni tehu pred 2 rokama, absolutni nechut k jidlu, vse mi smrdelo, nic sem nemohla podrit, ani blby suchy pecivo nic naprosto strasny. V prvnim trimestru 6kg dole. Ted druhe tehotenstvi jsem 6 tyden, a musim porad neco jist jinak je mi zle. Ale nejsem na to vubec zvykla. Co mame malou tak sem naucena pouze na snidani, obed a veceri. A ted..? Snim dva namazane platky toustoveho chleba se syrem a za hodinu priserne kruceni, dam si obed za dve hodiny zase hlad a furt a furt a furt. Nemam ani chute na to jidlo ale jenom hlad, porad vymejslet co mam zase jist, myslet na to ze sebou porad musim neco mit a doma nakoupeny zasoby… je to na palici taky 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru