Syndrom mizejícího dvojčete. Máte zkušenosti?

lalula
27. črc 2007

Ahoj holky, ve středu jsem byla na ultrazvuku (9tt+4), kde mi bylo zjištěny dva plodové váčky. V jednom je živé mimi a druhé je prázdné a prý se vstřebává. Nemám žádné problémy, nešpiním ani nekrvácím. Doktor mi řekl, že se to tak stává, že se z dvojčat udrží jen jedno a druhé se vstřebá. Slyšela jsem, že mi teď nejspíš budou vycházet špatně krení testy a budu muset na amniocentézu. Nemáte s tímto problémem některá zkušenosti? Dnes jsem se dočetla na netu, že u syndromu mizejícího dvojčete dochází malinko ke krvácení, ale já nic takového neměla. Myslíte, že je možné, že ještě můžu přijít i o druhé mimi, které žije? Díky moc za odpovědi.

hlavinka
1. pro 2010

Ahoj holky,
tak se k Vam pridavam. dneska jsem byla na utz a bylo videt 1 miminko (mensi, nez byva v tomhle tydnu) a druhy gestacni vacek. Byla jsem na prvni prohlidce, cili kdybych prisla treba pred 14 dny, byly by tam jeste dve. Dr. rikala, ze se vacek vstreba a ze dobry. nicmene je to ted cerstve a je mi smutno. Rozumove si to vysvetluju jako dobrou vec, asi priroda vedela, co dela, nicmene pocitove je mi to lito.
tak ted pevne verim, ze to druhe mimi dozene (ma 16mm, i kdyz moje prvni tehu v tomhle tydnu melo uz neco kolem 3cm).
a ted druha vec - rekly jste nektera narozenemu diteti, ze vlastne byly v brisku chvili dva? nejak trosku verim na to, ze to "dusicky" vedi a ze tem prezivsim dvojcatkum neco chybi....Ja vim, je to trosku tema uz na hrane, ale nejak jsem na to nikde nenatrefila.
Dekuju.
A preju nam, aby nas tady v tomhle tematu bylo co nejmene a aby se nam rodily krasne zdrave deti.

kvetinka7
4. bře 2011

ahoj holky, nevite nahodou , v jakem procentu pripadu k tomuto syndromu dojde?
jsem uplne na zacatku tehotenstvi a vcera mi dr. oznamila,ze tam jsou 100%dva vacky..dvojcata.. ted trnu,co bude na UZV za 3 tydny,kdy tam jdu znova.. h;avne,aby tam zustalo aspon jedno zdrave mimi

meleri
5. bře 2011

ahoj mě se to stalo, čekala jsem dvojčátka ale ve 12 tt jedno nějak zemřelo. zůstalo tam a pomalu nějak vymizelo. snad prý zůstalo "přilepené" na placentě. dost často se to stává po IVF. člověk je z toho smutný ale nesmí tomu tak propadat...no nemyslím si že by mému synovi nějak dvojče chybělo, spíš mě když si vzpomenu že by si pěkně hráli dva.

myslím že až bude mít jednou rozum tak mu to možná řeknu...ale možná že taky ne....
já si taky myslím že možná to dvojče je kolikrát nemocné nebo postižené a příroda to tak vyřeší...

janakm1
24. črc 2012

Ahoj holky, stalo se mi také to co vám. Čekala jsem dvojčátka, v 9 týdnu byla obě v pořádku, ale včera (11 týden) jsem byla na UTZ a už je tam jen jedno, to druhé se už vztřebalo. Je mi tostrašně líto. První dítě už má 11 let a celou tu dobu jsem toužila po miminku. Teďka jsem mohla mít 2, ale bude jen jedno. Člověk už se na to začne připravovat, na to rušno co doma nastane a pak se musí smířit jen s jedním.Jen doufám, že aspoň to druhé bude v pořádku.

grurad
24. črc 2012

AHojky, jsem v 10+5tt. prošla jsem si syndromem mizejícího dvojčete. Čekala jsem trojčátka, ale dvě to vzdaly. Vše naprosto v klidu, bez jakéhokoliv krvácení, či špinění, vstřebaly se.

venuss
2. srp 2012

ahoj holky, mně doktorka v 7+3 řekla, že čekám jednovaječná dvojčátka,že tam jsou 2 srdíčka a že je tam ještě jeden váček, ale že v něm není embrio. Pro mě to byl docela šok, ale už jsem se s tím smířila a těším se na 2, i když to bude fuška teda. za 14 dni jdu na ultrazvuk, tak snad tam budou stále 2... 🙂

l.u.c.i.e
3. dub 2013

Ahoj holky. Dnes mi doktor dělal oba ultrazvuky, jak přes pochvu, tak i přes břicho. Ukázalo se mu 2 gestační váčky a v jednom je miminko s pravidelnou srdeční akcí a druhé sice taky mělo pulzaci, ale malou, jsou to prý cévy a vstřebává se to. Nerozumím tomu. Každopádně v papírech pro mého gynekologa mám napsané toto:
USG: V dutině děl. gest. váček se žl. váčkem a echem embrya, CRL 10,3mm, odpov. grav. 7+2, v souhlase s IVF, akce srd. patrná, prav., nejsou zn. krvácení do do dutiny dělohy, ovaria norm. velikosti.
O druhém gestačním váčku ve zprávě ani zmíňka. Myslíte si, že se jedná o syndrom mizejicího dvojčete, i když se o dvojčatech doktor vůbec nezmínil? Na kontrolu už ke svému gynekologovi jdu za týden. Jsem po IVF.

ratatooy
16. dub 2013

@l.u.c.i.e ahoj js t oc v tom obrázku nevidim ale možny to je a asi to dr nenpsal třeba kvuli tomu že ani nebylo v druhym vačku embryo,vkladali jste dve?mi jsme dali dve od 4 dne o ket špiním dneska 14den už spíš ví kvácím sestra si mysli že je to taky odchazejicii dvojče,k dr jdu v pátek hcg bylo včera ješte nizky takže na utz nebylo nic viet

l.u.c.i.e
16. dub 2013

@ratatooy, dle UTZ ze středy je tam jen jedno miminko a druhé již doktor neviděl. Zítra budu vědět více. Já jsem taky krvácela, ale jen 2 dny a to v době menzesu. Jinak ok. Proč tě nepozvou raději dříve, když krvácíš? každopádně na tebe budu v pátek myslet! A testíky ať sílí.

ratatooy
16. dub 2013

@l.u.c.i.e no v caru řekli rovnou at sem v klidu že je to běžnej jev ale už me hlida muj gyn,jinak si to ze me delá srandu ted to zas přestalo

l.u.c.i.e
16. dub 2013

@ratatooy, hlavně, že to přestalo. Vše dobře dopadne, uvidíš. Kdy jdeš znova na kontrolu?

ratatooy
21. dub 2013

@l.u.c.i.e ahoj byla sem na ko v pátek hcg vyrostlo na 1600 a odpovídá přesne stáří tehu dle utz byla už videt bublinka ale furt mi nikdo nedokáže říct čim to špinění,když zapomenu na utroš tak se špinění ukazuje takže ho budu brát asi dluho

l.u.c.i.e
21. dub 2013

@ratatooy, ahojky, to jsou krásné zprávy. Jen tak dál. Já jsem u malého špinila v kuse do 12tt a brala jsem denně utrouš + ascorutin. Jak jsem začala z jeden léků vysazovat, tak okamžitě se opět ukázala krev. Po 12 tt nic, žádná krev...

ratatooy
21. dub 2013

@l.u.c.i.e tak to je dobry to bude asi i neco podobnyho u nas

palinda
2. lis 2013

Ahoj Holky, jsem 8+2 a cekala jsem dvojcatka, ale tomu jednomu prestalo bit srdicko a muselo to pry byt pred dvema dny, protoze jsou stejne velike. Ted by se pry melo vstrebat a zaniknout. Bojim se, aby neohrozilo to druhe. Stalo se Vam to nekomu?

benjik
2. lis 2013

Ahoj,já v druhém těhu syndrom mizejícího dvojčete zažila.Přišlo se na to kolem 10tt.Vstřebalo se,těhu bylo bez problémů.Jen při porodu placenty,se zjistilo,že mám v sobě nějaký mini útvar,nejspíš druhou nevivynutou placentu.Musela jsem rovnou pod narkozu na vyčištění.Syna to nijak nepoznamenalo.Naopak mám pocit,že vstřebal energie toho druhého,je hrozný divoch.

palinda
2. lis 2013

Ahoj moc dekuju za odpoved. A kdyz na to prisli v tom 10tt, uz bylo castecne vstrebane nebo jeste velke? Zajimalo by me jak se asi dlouho muze vstrebavat. Kdyby vypadlo ven, tak by sebou pry mohlo stahnout i to druhe a toho se bojim ☹

benjik
3. lis 2013

@palinda u mě tam byl už jen jakože srpeček,takže se přestalo vyvíjet hned na začátku.V podstatě na to přišli náhodou,nezeptat se,jestli nejsou dvě,tak to ani nevíme. Za dva týdny na kontrole už tam nic nebylo.

palinda
4. lis 2013

@benjik moc děkuju. Snad tam za pár tydnu taky zmizí a zustane jen to jedno v pořádku.

benjik
4. lis 2013

@palinda hlavu vzhůru,bude to dobré

meggiemax
25. pro 2013

Máte zkušenost?
Včera jsem byla na pohotovosti se špiněním na začátku 8. týdne. Na ultrazvuku vše ok, jen tak najednou byly vidět dvě srdeční akce. Jedno mimi větší a jedno menší. Doktor říkal, že se může jednat o syndrom mizejícího dvojčete. Jsem z toho v šoku a chci jen vědět, zda tohle někdo měl. Zaráží mě to bijící srdíčko spolu se slovy doktora o mizejícím dvojčeti. Jdu ještě teď v pátek na kontrolu už ke svému gynekologovi. Tak uvidíme, zda tam něco půjde vidět.

katyxq
27. pro 2013

Vaše zkušenosti se syndromem mizejícího dvojčete můžete vkládat i do Wiki Modry koník - https://www.modrykonik.cz/syndrom-mizejiciho-dv...

jennyska
30. pro 2013

Ahoj @hlavinka @meggiemax @benjik @palinda @ratatooy @l.u.c.i.e @venuss @grurad @janakm1 @meleri a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Syndromem mizejícího dvojčete do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/syndrom-mizejiciho-dv... a pomoci tak všem ostatním těhulkám, které si právě prochází tímto obdobím a toto téma je zajímá. Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

ajulka11
21. kvě 2014

ahoj holky jsem v 9tt. a v čekala jsem dvojčátka ,v pondělí jsem byla na uz a doktor mi řekl že mi jeden váček skončil a druhý ma 1,6cm,dnes jsem začala krvácet ikdyž mě doktor varoval je to pro mě pořád celkem šok, máte stím některá zkušenost jak moc silné je krvácení a jak dlougo to muže trvat??díky

brunhylda
30. říj 2014

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti se syndromem mizejícího dvojčete. Dnes jsem byla u doktorky a kromě jednoho plodu 1,5 cm velkého (8+1) se srdeční akcí tam našla ještě „něco“ o čem si myslí, že to je mizející dvojče. Zatím vůbec nekrvácím ani nešpiním,ani jiné potíže nemám. Myslíte, že se to druhé/špatné dvojče může samo vstřebat a ani krvácet nezačnu? Mám strach že by to krvácení mohlo spláchnout i to zdravé dvojče.

27tery
11. kvě 2015

Ahoj holky cekala jsem dvojcatka ale jedno odumrelo a proto tetkon spynim ale dneska jsem byla u svi gynekolozky a ta mi rekla ze ten druhej plod se neviviji ze je porad stejnej je tam jen zloutkovi vacek jsem v 8tt adala mi jeste tyden myslite ze by se mohlo jeste obevit srdicko? Uz se to nektery stalonuz se stim zacinam smirovat ale je mi to moc lito ☹

svetlanap
16. kvě 2015

Taky jsem měla, 8tt dvojčata u obou srdeční akce, další kontrola cca 10tt pouze jedno, druhé se vstřebalo, bez špinění bez jakýchkoliv problémů, prý je to víc jak běžné. Dnes máme jednoho kluka jako buka

27tery
16. kvě 2015

Ja jsem vcera bohuzel potratila i to druhy byla jsem v 9tt a uz jsem doma po revizi a jsem stoho psichycky na dne ☹

lenasulc
9. pro 2015

Dobrý den,
v pondeli jsem byla na utz - kde mi dr rekla ze jsem 6+3 tt a cekame dvojcata, ale v utery jsem zacala krvacet... jela jsem k dr, ta mi rekla ze jsou obe zatim v poradku, jen ze jedno vajicko je jakoby splostele. muze se jednat o SMD? obe meli srdecni akci... vypadalo ze je vse ok...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru