Syndrom mizejícího dvojčete. Máte zkušenosti?

lalula
27. črc 2007

Ahoj holky, ve středu jsem byla na ultrazvuku (9tt+4), kde mi bylo zjištěny dva plodové váčky. V jednom je živé mimi a druhé je prázdné a prý se vstřebává. Nemám žádné problémy, nešpiním ani nekrvácím. Doktor mi řekl, že se to tak stává, že se z dvojčat udrží jen jedno a druhé se vstřebá. Slyšela jsem, že mi teď nejspíš budou vycházet špatně krení testy a budu muset na amniocentézu. Nemáte s tímto problémem některá zkušenosti? Dnes jsem se dočetla na netu, že u syndromu mizejícího dvojčete dochází malinko ke krvácení, ale já nic takového neměla. Myslíte, že je možné, že ještě můžu přijít i o druhé mimi, které žije? Díky moc za odpovědi.

doriska
28. črc 2007

Ahoj Lalulo,
já myslím, že se nemusíš bát. To, že nekrvácíš nebo nešpiníš, je spíš dobré znamení. Ber to tak, že kdybys šla na UZ až třeba ve 12tt, ani bys nevěděla, žes čekala dvojčátka. K těm krevním testům jsem ti už psala včera do pokojíčku Amniocentéza - odběr plodové vody, tak tam nakoukni.

kate77
29. črc 2007

Ahoj Lalulo,
jsem Tvůj případ...taky jsem ten syndrom měla,nemej obavy,prostě se to někdy stává-silnější přežije,tak to mělo být...to 2.mimi bude nejspíš velký bojovník,tak neměj strach-já jsem zatím úplně v poho,všechny testy vyšli vpořádku,jak si všimneš za 2 týdny mám termín...A moje velmi dobrá kamarádka to měla taky...celé těhu žádné problémy,dnes má zdravého 2 letého chlapečka..

delfin
29. črc 2007

Ahoj Lalulo,
ničeho se neboj,všechno dopadne dobře..také mi zjistili co Tobě v 7tt.,když jsem slabě špinila..Ležela jsem týden v nemocnici a je všechno zatím dobrý (dnes jsem 26+2).Testy mi také vyšli dobře..Vím,že máš určitě obavy,ale nenervuj se a bud v klidu..(to každý říkal mne a já si myslela své,ale jinak to nejde)

krista
29. črc 2007

Ahojky holky, to jsem ráda, že jste tady tohle téma rozebraly, mě zjisitili, že tam mám taky zřejmě druhé nevyvíjející se dvojčátko a nebo to prý ještě může být žloutkový váček, taky jsem jeden den slabě špinila a teď už nic, tak snad to bude OK, jsem ráda, že nemůže ohrozit 1.mimi 😵

lalula
autor
29. črc 2007

Ahoj holky, moc díky za vaše odpovědi. Moc jste mě utěšily! No, uvidíme, jak to nakonec všechno bude a dopadne. Ale věřím, že všechno je a bude v pořádku. První těhotenství jsem měla bezproblémové, tak doufám, že teď tomu bude zase tak. Já se té amniocentézy nebojím, ale spíš se bojím toho dlouhého čekání na výsledky! Každopádně je to příroda a já s tím teď už vůbec nic nenadělám! Takže musím přírodě a miminku věřit, že všechno je a bude tak, jak má být! 🙂)

gedren
30. črc 2007

Holky mne se stalo totez, ani jsem nekrvacela a nic necitila, proste jen na ultrazvuku v 9tt bylo neco podezreleho, ze tam bude asi to mizejici dvojce, a v 11tt uz tam nebylo. Bylo mi po nem dost smutno, ale asi to tak holt melo byt, treba by se tam miminka proste nevesly a musi prijit postupne 🙂. A jinak zadne problemy, vsechny testy OK a Helenka je taky v poradku, takze toho se nebojte, na to druhe detatko by to nemelo mit vliv.

fran
31. črc 2007

Ahojholky, mě se ve 12tt stalo to samé, ale ničeho jsem se nebála - doktorka mě na to připravila. Takže jsem věděla, že je vše v pohodě.

O tom, že mi budou ale vychazet špatně krevní testy, mi nic neříkala...???

Teď čekám na výsledky triplu a asi podle nich by mě kdyžtak poslala na amnio.
Možná nechce stresovat.

nikitka26
31. črc 2007

Ahoj lalulo, já jsem asi taky tento případ. Na ultrazvuku v 10tt mi dr. řekl, že to měla být dvojčata, že tam vidí kromě vyvíjejícího plodu ještě jednu zanikající dutinku. Docela jsem z toho byla v šoku a moc nechápu, proč to jiný dr neviděl na ultrazvuku, který mi dělal týden před tímto. ujistil mě, že je to docela běžné a jak tu někdo píše, kdybych neměla ultrazvuk v tomto období, ale třeba o 14 dní déle, tak to ani dneska nevím. Žádné krvácení a ni jiné problémy jsem neměla. Na ultrazvukovém snímku z toho 10tt je to dobře vidět, je to taková podlouhlá štěrbinka vpravo dole, tak jukněte ke mě do alba. A hlavu vzhůru, prý je to dost časté, ale málo kdy se na to přijde 🙂

nikitka26
31. črc 2007

jo a výsledky mi vycházely všechny dobře 😉

fran
31. črc 2007

No vidis Lalulo, je nás spousta. 🙂

krista
28. říj 2008

bambino • 1. srpen 2007 v 11:10
Maminy a tehulky prosim poradte mi.
Sme v 11 tyzdni a dnes sme boli na sone. Mali sme mat dvojicky, no dnes na sone nam povedali, ze jedno mimi sa prestalo vyvyjat a nebilo mu ani srdienko. Takze bude len jedno. Mate niekto skusenosti, ako sa to vyriesi? co ma teraz caka? Doky mi povedal, ze moze dojst ku krvacaniu a ze mam len lezat. Dakujem za kazdu odpoved.

fran • 1d • 1. srpen 2007 v 11:21
Ahoj Bambino, tahle diskuze už je tu založená, mrkni se do diskuze "Syndrom mizejiciho dvojcete" založila Lalula.

kili • 2d • 1. srpen 2007 v 11:21
toto sa stalo aaandrejka, skús jej napísať, alebo ju náisť v júlovkách.

bambino • 1. srpen 2007 v 19:16
Fran, dakujem, ale nemozem tu temu nikde najst. nevedela by si mi este pomoct? dakujem

bybi • 1d • 1. srpen 2007 v 19:26
bambino je to na ceskom konikovi:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

putyna • 1d • 1. srpen 2007 ve 20:04
bambino toto sa stalo j mne presne toto iste najprv som bola v soku ze cakam dvojicky a potom ked som s toho bola cela paf tak mi povedali ze umrelo jedno. ale to druhe je v poriadku ja som nekrvacala a ani nic povedali mi iba tolko ze to sa vstrebe ze to druhe ho utlaci a ze to bude v poriadku. 😢

bambino • 1. srpen 2007 ve 20:52
dakujem pekne putyna, ukludnila si ma, aj som si precitala par clankov na nete, tak som trosku kludnejsia. Je mi strasne smutno za mojim druhym miminkom, ale zrejme sa to pre nieco stalo. Len som sa bala, lebo doky ma hned chcel nechat v spitali, tak som nevedela, ze co sa ma diat. Ja len dufam, ze to prebehne v porriadku a ze to co ostalo sa udrzi a bude zdravunke. Ale co som citala clanky, tak som sa docitala, ze je to bezna vec, tak sa mi ulavilo.

bambino • 1. srpen 2007 ve 20:53
bybi dakujem

krista
28. říj 2008

petrach • 1d, 14tt • Dnes v 11:14
ahoj tehulky,
zajimalo by me jestli tady je nekdo kdo ma skusenost se syndromem zamlkleho tehu dvojcete

krista
10. lis 2008

nets • Dnes v 18:33
ahojte, tak dneska mi bohužel doktor oznámil, že jedno z našich dvojčat (po IVF v září) se přestalo v cca 7tt vyvíjet a nepracuje mu srdce. Druhé je v pořádku, jsem 11tt a embryo měří cca 4 cm. Dost mě to zamrzelo, těšili jsme se s manželem že to zvládnem na jeden zátah a nakonec bohužel ne. I tak si ale říkám že aspoň je tam to druhé a snad to bude v pořádku. Ale jsem o to víc nervózní což taky není nejlepší. Máte některá taky tuhle nemilou zkušenost?

bielanevesta • 1d, snž • Dnes v 18:36
ahoj Nets, áno ja túto skúsenosť mám. Tiež som najprv čakala dvojačné dvojčiatka. No jedno sa bohužiaľ prestalo vyvíjať veľmi skoro, tak v 6 tt ☹....No našťastie z druhej fazuľky sa vyvinula krásna a zdravá baba 🙂
Tak hlavu hore neboj sa dopadne to určite dobre 😉

bielanevesta • 1d, snž • Dnes v 19:15
tak je tu táto téma https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tak skús juknúť tam

andra76
26. lis 2008

holky čekám dvojčátka chtěla bych se s váma poradit ,do kdy může být syndrom mizejícího dvojčete nebo se to může stát v průběhu celého těhotenství? díky moc

petrach
26. lis 2008

andra me se to stalo v 9 tt..mela jsem hrozny strach o druhe mimi,ale je v poradku,tak se snad uz nic nestane 🙂
podle dr. se to stava ve 20 procentech tehotenstvi,ale nejcasteji hned v zacatcich,do toho 12 tt.,pokud by se neco delo asi by to slo uz poznat,me u toho druheho nenasel srdicko a pri pristi kontrole bylo o dost menší ☹
držím palečky at jste v pořadku a nic se nestane 😉

jmisa
26. lis 2008

Ahoj.
Taky jsem dneska vyslechla tuhle diagnozu. Na ultrazvuku jsem byla v 5+5 a na sonu byla mimča dvě s počínající srdeční akcí. Dneska jsem v 7+3 a na sonu bylo jen jedno se srdíčkem a druhé rozpadající se mimčo, které se zastavilo v 6+4.
Bylo mi doporučeno MAGNE+B6, protože to vstřebávání dráždí dělohu, ale jinak v pohodě. Ani jsem nešpinila nic.

petrach
27. lis 2008

jimisa bohuzel se to stava,me taky ☹
brala jsem leky na udrzeni,nedal ti nic? kdy mas kontrolu? me si ze zacatku hodne hlidal,ted je vse o.k. screening a tripli v poradku 😉
taky jsem moc nespinila ale hodne jsem se hlidala,nic netahej,hodne lez a odpocivej,aspon do toho 12 tt.,at mas jistotu ze je mimi v poradku,zato to stoji.
drzim palecky 😉

kacka.va
27. lis 2008

my měli mít taky původně dvojčata, ale jedno se nezačlo vyvíjet a vstřebalo se to. Doktor říkal, že to vůbec na to druhé mimčo nemá vliv a nic se neděje. A prý to nemá vyloženě souvislost s tím, jestli se to druhé mimčo udrží nebo ne. Pokud je něco špatně, tak si tělo prostě pomůže samo, ať tam byly původně dvě nebo jedno. Nešpinila jsem, nekrvácela, pak jsem teda musela na amnio, kvůli blbýmu tripple testu, ale jestli to bylo následkem toho, že tam původně byla dvojčata, to pochybuju 🙂.

petrach
27. lis 2008

ty tripli prave skresluji,teda ta krev ,pry to tam jeste je,vetsi hladina atd...me je delali k vuli tomu dvakrat,po druhe byli dobre,pry se to stava...
nekdy se stane ze to mimi jak spinis a odchazi,tak veme i to druhe,ale zrejme proto ze neni v poradku

ywushka
8. čer 2009

Ahojky holky,jsem rada ze je tu takova diskuze, pred 14ti dny jsme na kontrole meli dve miminka a dve srdicka,dneska uz bylo jen jedno miminko i s rucicnkama a to druhe bez srdecni akce,je mi z toho dost smutno,ale musim si zvyknout! Pan doktror me pozval na pristi tyden zase na kontrolu,abych pry mohla byt v klidu,ze je to druhe v poradku ze se mu nic nestane!! Pry se ted to miminko vztreba!! Je mi z toho dost smutno,ale jak tak vidim nejsem jedina komu se to prihodilo...!!! Tak snad to zvladneme tak pekne jak vy vsechny tady....

jmisa
8. čer 2009

Ywushko, to bude OK.
Já jsem celý těhu, včetně všech testů prožila bez problémů, ani jsem nebyla nijak víc sledovaná. Druhý zárodek se vstřebal bez problémů, ani jsem nešpinila, nic. Žádné léky krom Magne B6 jsem nebrala, a to Magne B6 jen asi do 12tt a pak konec. 😉
Raduj se z jednoho mimča, dává větší šance tomu, že těhotenství proběhne bez problémů.

janulla84
8. čer 2009

Ahoj taky mi v 10tt nasli druhy vacek ale byl s minimalnijm zarodkem a ten se do 3 tydnu sam vstrebal.Takze tyk potvrzrny sy mizejiciho dvojcete ale nemela jsem zadne problemy spineni a tak vsechno bylo O.K. a jak pise jmisa hlavni je radovat se s miminka ktere je v poradku 😅

marinka
8. čer 2009

ywushko, mrzí mě, že je nakonec jen jedno mimíško, ale nebuď z toho smutná, nestalo se to jen tak a radši mít jedno zdravé mimi, než dvě, ale jedno třeba nemocné.. Stává se to prý hodně často, kamarádka to tak taky měla, druhé se vstřebalo bez problémů, žádné krvácení neměla. Vyšel jim teď skvěle NT screening 😉

ywushka
8. čer 2009

No snad mate holky pravdu,ja jsem z toho takova rozhozena,ale i na to si zvykneme!!! Dekuji vam!!!

ruthi
13. črc 2009

Ahoj holky! I já jsem zažila podobnou zkušenost. Až do 20. týdne jsem čekala dvojčátka, potom jednomu z nich přestalo bít srdíčko. Teda, vidět, to zhroucený tělíčko na ultrazvuku bych nikomu nepřála. Celý zbytek těhotenství jsem se probála, aby to druhé miminko bylo v pořádku a vlastně ještě teď, když už je 4 měsíce na světě krásná holčička, je mi to pořád líto a nemůžu se přes to přenést. To víte, v pátým měsíci, už jsem měla i kočárek... Ale dobrá zpráva pro všechny, které to taky postihlo- druhé miminko se vyvíjelo úplně v pohodě, narodilo se zdravé a skoro v termínu (14 dní před- což je prý u druhého těhotenství normální), takže jestli se to některé z vás přihodilo, nebojte se, opravdu 99% miminek se udrží a jou to silnější, zdravější a prý i inteligentnějí děti 🙂 Držte se!

cazadora
14. črc 2009

Tak já se přidám, na utz v 8tt jsme měli dva váčky jeden byl už bez miminka a v jednom zdravé mimi. to první se vstřebalo bez problémů bez špinění a krvácení. Mudr říkal že jakmile se vstřebá to špatné těhotenství se považuje za jednočetné, takže neni důvod nějak víc sledovat těhotnou. NT screening vyšel dobře, tripple test taky. Taky říkal že člověk je dělanej na 1mimi a proto se příroda snaží s dvěma vypořádat(syndrom mizejícího dvojčete)když se jí to nepovede narodí se dvojčátka.
Dost mě překvapuje že se to může stát ještě v 5měsíci myslela jsem že je to otázka začátku těhotenství. Moje kamarádka je podruhé těhotná a obě těhotenství jí tento syndrom postihl, je to prý docela časté.

bublinka85
20. srp 2009

Ahoj holky,mám takovou otázku..jsem ve 13tt,bez problémů,miminko roste,srdeční akce normální,žádné krvácení ani špinění. Při druhé kontrole na gyndě mi dr.řekla,že miminku bije srdíčko a je v pořádku,ale že tam vidí ještě jednu skulinku,že je prázdná a že se nejspíš jedná o syndrom mizejícího dvojčete.Řekla mi,že se to stává,ale že většina ženských na těhu přijdou později,než já(4tt) a že se sama vstřebá.při druhé kontrole bylo zřejmě vše ok,skulinka tam byla,ale výrazně menší,než s miminkem,ostatně je to vidět na ultrazvuku,mám ho tu uložený. Jenže já si teď uvědomila,že poslední MS byla strašně silná a bolestivá,tak mě napadlo,jestli se nejednalo o potrat.. ☹ Nějak jsem si to nespojila,dr jsem o síle a bolestivosti poslední MS nic neřekla..Myslíte,že by to tak mohlo být??? Neměla bych tím pádem být o dva týdny v těhu dál?? 😲 Jsem z toho zmatená ☹

kacka.va
21. srp 2009

bublinka: já myslím, že o potrat nešlo. podle mého dr. se gestační váček druhého mimča, ve většině případů vstřebá a někdy maminky špiní. Ale pokud jsi měla silnou MS, tak to podle mě nesouviselo, to by tam doktorka už žádný gestační váček nenašla. Ale nechápu tvůj dotaz, proč bys měla být o dva týdny v těhu dál, vždyť přece jedno mimčo tam je a těžko by se stalo, že bys tam měla dvě děti a každé jinak staré. Prostě se jen jedno z nich ani nezačalo vyvíjet, ale jinak staré by byly stejně

bublinka85
22. srp 2009

Kacka.va: ano,někdy se stává,že jedno miminko je starší,stává se to málo,ale přesto občas ano.. Jdu ve středu do poradny,tak se zeptám. Díky za odpověď 🙂

kacka.va
23. srp 2009

bubli: ale tím pádem to nebyla dvojčata, jen bys neměla vstřebané to z předchozího pokusu a už bys znovu otěhotněla, což většinou (neříkám, že vždy) tělo neumožní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru