Těhotenská cukrovka, trpím nechutenstvím

arwen2010
14. pro 2013

Holky už jsem zoufalá ☹ Jsem ve 13tt , mám gestační diabetes ( podle testů to vypadá, že je problém už před těhotenstvím ☹ )
Vím, že musím jíst jenže do sebe nemůžu nic dostat. K jídlu mám naprostý odpor a to dokonce i když se dostaví hypoglykemie nemůžu do sebe nic dostat. Vím, že pokud budu před tou ledničkou stát ještě o chvilku déle omdlím.
Rvu všechno do sebe násilím a to až když už je úplně zle a to to ještě stokrát v puse přežvýkám než polknu.
Pak jsem úplně vyřízená,unavená a vysílená a už nedokáži celý den nic dělat.
Na kontrolu na dia jdu ve čtvrtek.
Nevím jestli jim to tam říct nebo ne. ☹

rozzaarka
15. pro 2013

@arwen2010 Ahoj, na cukrovku fakt odbornik nejsem, ale neco jist musis... co ovoce? jestli se ti lip pije, delala bych si ovocne kokteily. vis treba banan rozmixovat s jablkem nebo necim vodnatejsim, dolit vodou nebo jen treba ten rozmackany banan na kasi... aspon tekutou stravu. A k dr bych urcite zitra rano volala

arwen2010
autor
15. pro 2013

@werumka to mam poslední 2 tydny tak ☹

werumka
15. pro 2013

@arwen2010 Tohle totiž nevypadá na úplně klasický těhotenský nevolnosti... připomíná mi to stavy, kdy mám vysokou glykémii. Vzhledem k tomu, že máš zatížení na cukrovku 1. typu, která se těhotenstvím bohužel taky někdy rozjede, tak bych si nechala co nejdřív změřit glykémii.

arwen2010
autor
16. pro 2013

@werumka Tak jsem se dnes ráno měřila u máti glukometrem a 2 hodiny po snídani ( půl hrnku čaje s jednou lžičkou cukru a půlku rohlíku se šunkou) jsem měla 8.1 😒

To jsem neměla ani když jsem posnídala a pak dopila po malé horkou čokoládu. Asi před 3 týdny

werumka
16. pro 2013

@arwen2010 Ten cukr v čaji už Ti teď určitě neprojde sám o sobě, ale i na to je to poměrně vysoký - na to, že je to po dvou hodinách... záleží taky jakou glykémii jsi měla před jídlem. Ale obávám se, že to asi bude muset vyřešit inzulín... Ty ketony jsi zkoušela?

arwen2010
autor
16. pro 2013

@werumka nezkoušela....no jedna lžička na půllitrový hrnek snad není tragedie ne? 🙂
Teď jsem zrovna lehla s bolestí v krku tak dia musí vydržet do toho čtvrtka ☹

werumka
16. pro 2013

@arwen2010 Při klasický těhotenský cukrovce to problém být může... Osobně bych lobbovala za to, aby Ti udělali rozbor krve na množství inzulínu (kolik ho vlastně Tvoje slinivka produkuje). Vím, že bys chtěla počkat do čtvrtka, ale radši bych se ohlásila dřív - oni udělají nějaké větší odběry - vědí, že mamka je diabetička 1. typu? a nasadí inzulín. Uleví se Ti. Zvlášť ve chvíli, kdy máš třeba nějakou virózu, při té glykémie skáčou nahoru jak divé. Ať se Ti brzy uleví 🙂

arwen2010
autor
16. pro 2013

@werumka Já vím, že by bylo lepší jít hned ale já teď nezvládnu v tomhle stavu s malou cestovat 20km a někde dopoledne trčet kor hlady ☹ Je to na prd....

werumka
16. pro 2013

@arwen2010 Hele, tak to zkus udělat tak, že pošli někoho pro ty proužky na moč - podle toho si orientačně můžeš do toho čtvrtka zjistit, jak to s Tebou vypadá. Případně kdyby mamka mohla postradat glukometr, tak se orientačně změřit, ať pak jdeš na tu diabetologii s jasným výsledkem a oni hned můžou reagovat.

jpetraa
16. pro 2013

@arwen2010 ono hlavně cukr Ti zakážou úplně, je jedno jestli lžička na deci a nebo půllitr..teda myslím

werumka
16. pro 2013

@jpetraa člověče, já tady moc nevím... myslím, že by bylo potřeba udělat test na hladinu inzulínu v krvi... ona se takhle může v těhotenství manifestovat i cukrovka 1. typu - a tam je jedno ,jestli sladíš, nebo ne.... 😒

jpetraa
16. pro 2013

@werumka fakt?aha...tak to beru svoje přesvědčení zpět, já se v tom moc neorientuju, já vycházela z toho, že mi řekli, že kategoricky žádnej cukr, byť by to bylo pár zrnek do pití..ale já mám "jen" tu těhotenskou. teda pevně v to doufám..
ale tak hlavně b to chtělo ten glukometr a zjistit třeba i hodnoty na lačno,ne?

werumka
16. pro 2013

@jpetraa Určitě jo, tohle je trochu problematičtější, když má člověk zátěž na cukrovku 1. typu... Pakliže by to byla klasická těhotenská cukrovka na dietě, tak cokoli sladkého je fakt zakázané. V případě, že by to nepomáhalo, tak inzulín. Ale u žen, které mají rodiče diabetika by se zároveň měla kontrolovat protilátky a hladina inzulínu, abys se případně odhalila počínající cukrovka 1. typu a tam skutečně musí být pouze inzulín - a je pak už ta strava vedená trochu jinak. .. je zvláštní, že glukometr arwen2010 ještě nemá, taky bych jí ho dala hned od začátku, být doktorem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru