Těhotenská cukrovka, trpím nechutenstvím

arwen2010
14. pro 2013

Holky už jsem zoufalá ☹ Jsem ve 13tt , mám gestační diabetes ( podle testů to vypadá, že je problém už před těhotenstvím ☹ )
Vím, že musím jíst jenže do sebe nemůžu nic dostat. K jídlu mám naprostý odpor a to dokonce i když se dostaví hypoglykemie nemůžu do sebe nic dostat. Vím, že pokud budu před tou ledničkou stát ještě o chvilku déle omdlím.
Rvu všechno do sebe násilím a to až když už je úplně zle a to to ještě stokrát v puse přežvýkám než polknu.
Pak jsem úplně vyřízená,unavená a vysílená a už nedokáži celý den nic dělat.
Na kontrolu na dia jdu ve čtvrtek.
Nevím jestli jim to tam říct nebo ne. ☹

werumka
14. pro 2013

Ahoj, a jak jsi na tom s glykémií? Máš inzulín nebo jen dietu?
Při hypoglykémii je nechutenství o to větší, s tím se nic moc dělat nedá. Na kontrole to určitě řekni. V tuhle chvíli bych se snažila vyvažovat glykémii sladkou colou, dokud nepřejde to nejhorší.

jpetraa
14. pro 2013

@arwen2010 no jasně že jim to tam říct a ještě bych tam šla už v pondělí...

arwen2010
autor
14. pro 2013

@jpetraa Já nevím jestli tam bývá v pondělí ten můj doktor a raději bych šla k němu. Přece jen mě už zná. Nejhorší je že tenhle stav je každý den ☹
A pak že diabetici tloustnou....já mám 2kg dole za týden ☹

jpetraa
14. pro 2013

@arwen já držím dietu dva měsíce a mám dole 3 kg.

arwen2010
autor
14. pro 2013

@werumka Zatím dietu. Inzulín už jsem měla mít před 2 týdny ale naštěstí ta kontrola zrovna byla ok, tak to ještě odložil s tím, že bude potřeba určitě v budoucnu nasadit....Ale třeba se spletl. ( jenže u první dcery jsem byla na inzulínu, takže se mi šance na něj zvyšují) Chodím na dia každý týden od 6 tt
Dávám si když je nejhůř alespoň víc sladkou vodu se sirupem. Ale to stejně velice nestačí ☹

arwen2010
autor
14. pro 2013

@jpetraa Já u první dcery do pátého měsíce zhubla 7kg právě díky nechutenství. ale tehdy mi nebývalo tak špatně jak teď 😒

llluckaaa
14. pro 2013

@arwen2010 Předpokládám, že chodíš v Holešově. V pondělí vidím v ordinačních hodinách, že ordinuje pouze po objednání. Takže zavolej v pondělí ráno sestře a zeptej se jí, jestli můžeš přijít dřív a s čím máš problém. Sestřička je tam moc fajn a o těhotné diabetičky se starají dobře (což vím z vlastní zkušenosti), takže spolu snad něco vymyslíte.
Taky jsem se chtěla zeptat, jak jsi na tom s glykémiemi a jestli máš inzulín.
A proč si myslíš, že diabetici tloustnou? Některé gestační diabetičky i hubnou.

Aha, teď čtu, že máš diabetologa, tak to asi chodíš jinam. No ale stejně bych tam v pondělí ráno zavolala a zeptala se.

werumka
14. pro 2013

@arwen2010 Sladké pití je to jediné, čím teď pomoct před hypoglykémií. Ketony nemáš? Asi jo, že?
Ta cola hodně pomáhá... dávala jsem si jí, když jsem měla třeba břišní virózu, abych neměla hypo... jakmile budeš mít navíc ketoacidózu, tak Ti bude blbě od žaludku samo o sobě. Pomůže na to víc pít a hlavně nějaké ty cukry. Ještě jsem mohla třeba hroznový cukr, ten taky pomůže. Jakmile nebudeš mít ketoacidózu, bude Ti o něco líp a něco do sebe dostaneš (třeba piškoty, rohlík...). Inzulínu se asi nevyhneš, ale to je maličkost...

arwen2010
autor
14. pro 2013

@llluckaaa Jezdívám do Zlína do Baťovky. Ano gestační mohou hubnout ale při diabetu druhého typu se většinou tloustne. Proto se říká obezním lidem (přestože jí nemusejí mít) že budou mít cukrovku. A podle doktora je to problém už před těhotenstvím podle nějaké dlouhodobé glykemie.... Tak mi bylo řečeno.
No ale v každém případě tam ráno zavolám a zeptám se. 🙂

arwen2010
autor
14. pro 2013

@werumka Já vím s inzulínem trošku počítám. Zvládla jsem to předtím tak to zvládnu i teď. 😉
Spíše mám panickou hrůzu z nemocnic, tak se bojím že když nebudu moc do sebe nic dostat, tak že budu muset do nemocnice...
Vím, že jsem jak malá holka ale tohle mě úplně děsí. 😒

llluckaaa
14. pro 2013

@arwen2010 Prober to s nimi, to bude nejlepší. Na inzulín dojde asi brzy, ale to určitě zvládneš.
Tak s tím teda nesouhlasím. Je to tak, že obézní lidé mají horší inzulinorezistenci, která může vyústit v cukrovku. Nasazuje se jim dieta, která má zajistit, že budou pomalu hubnout, né naopak. Když budou přibírat, bude se jim diabetes spíš zhoršovat.
To ti asi měřili glykovaný hemoglobin, u gestační má být do 4% (nebo po novu do 40 mmol/mol).

werumka
14. pro 2013

@arwen2010 Já to znám, já mám z nemocnic absolutní psycho 🙂 Pokud nebudeš mít častý hypa, tak Tě tam hnát nebudou. Snaž se vyeliminovat tu ketoacidózu - z ní je člověk unavený a je mu nanic. Na nějaké pravidelné jídlo teď není prostor... to se holt stává i diabetičkám na inzulínu. Máš proužky na moč?

arwen2010
autor
14. pro 2013

@werumka ne nemám. Ale to jsem neměla ani v prvním těhu to mi dali glukometr. Musí to být?

arwen2010
autor
14. pro 2013

@llluckaaa Nooo přesně to mi dělali měla jsem nějak přes 60 říkal, že to není tragedie ale že už tam nějaký problém je 😒

Máti má silný diabetes 1. typu takže mám všechny předpoklady pro to mít to taky asi.

A Ty jsi z Holešova, že jsi tady chodila na dia? 🙂

werumka
14. pro 2013

@arwen2010 Nemusí, ale dobře tím zjistíš, jak jsi na tom s ketony... ty proužky jsou volně prodejné, na diabetologiích už je moc nedávají.

arwen2010
autor
14. pro 2013

@werumka já mám jedno jídlo na celý den a to nademnou musí ještě někdo stát abych to do sebe nasoukala....
únava je teda hrozná. Ráno jsem schopná spát do 10. a odpoledne ve 14 hod můžu jít spát znovu a večer v 20hod už nemůžu udržet oči.

arwen2010
autor
14. pro 2013

@werumka Takže si to klidně můžu koupit v lékárně? Pamatuji si že máti kdysi takové měla myslím zelené nebo nějaké takové jsou ne?

llluckaaa
14. pro 2013

@arwen2010 Nepomáhá třeba po kouskách ukusovat rohlík nebo křoupat suchary? Prostě něco, co je spíš tvrdší a není to ničím cítit.
No jasně 🙂 Vždyť jsem spolu byly v Holešově v cukrárně 😉

arwen2010
autor
14. pro 2013

@llluckaaa já jsem kus vola! 😀 já jsem nepoznala fotku 😀 Promíííň 🙂
Ne nepomáhá....Hledím na ten rohlík a říkám si, že musím hlavně kvůli malé, že se přece před ní nemůžu složit.
Mám všechno jídlo za trest ☹

No matka do Holešova chodila na dia a prý je paní doktorka protivná...no zase na moji matku jsem protivná i já tak se není co divit 😀

werumka
14. pro 2013

@arwen2010 Jojo, jmenuje se to DiaPhan - měří ketony a cukr v moči. A ty teď máš glukometr? Já když mám někdy ketoacidózu, tak jsem jak praštěná palicí do hlavy...

arwen2010
autor
14. pro 2013

@werumka ted ještě ne zatim chodim každý tyden na velký profil.

llluckaaa
14. pro 2013

@arwen2010 Z toho si nic nedělej, já bych tě taky podle fotky nepoznala 😅 😀
Tak protivná možná je, ikdyž teda já jsem s ní mockrát nemluvila. Spíš jsem řešila hodně se sestřičkou a ta se hodně zajímá, jezdí na školení, poučuje o dietě. Prostě jsem to myslela tak, že berou těhotenskou cukrovku vážně (a ne jako někde jinde, kde se k tomu staví docela laxně), půjčují glukometry, dávají proužky, měří ketolátky, hlídají kdeco... Asi se na ně půjdu brzy zase podívat 😠
Zkus na to nemyslet a každou chvilku aspoň něco malého zakousnout. Je to těžký, když člověk ví, že musí, ale prostě nemá chuť a nejde to ☹

Koukám, že už ti chodí malá do školky, to se máš 🙂 Naše se taky dostala, ale budu ji muset vozit k vám na venkov do pobočky 😀 😝

werumka
14. pro 2013

@arwen2010 A nemáš třeba nějaký příznaky hyperglykémie? Žízeň, nebo že by Ti bylo po jídle hůř?

arwen2010
autor
14. pro 2013

@werumka žízeň mam porad. Kdybych mohla vypiju rybník ale pri tom množství jídla co snim nemam nejak pocit divný. Pravda je ze kdyz se výjimečně zadari a najim se jak bych mela je mi blbě. Ale to je asi z prejezeni. 😀

werumka
14. pro 2013

@arwen2010 Hm, clovece, jestli nemas moc vysokou glykemii... Nemuzes se u mamky zmerit?

arwen2010
autor
15. pro 2013

@werumka jo to bych asi mohla. Zkusim jestli mi to treba na jeden den nepujci.

arwen2010
autor
15. pro 2013

@llluckaaa Tak Ty jezdíš sem k nám a ani se nestavíš?! Styď se 😀
Vidíš Anička chodí zase do školky na Grohovku 🙂 Já tady nechtěla kvůli jedné paní učitelce....ale to jsem Ti myslím tenkrát říkala, ne? 🙂

llluckaaa
15. pro 2013

@arwen2010 Nakonec jsem akci vození dětí do školek kolem Holešova odsunula na leden, takže od 6. nám to vypukne 😝 Ředitelka pořád slibovala, že se uvolní místo, kde chceme, ale nic se neděje. Jj, bavily jsme se o tom, mně se tam nechce, ale nic jiného na nás nezbylo 😒
Tak supr, že jste na Grohovce, tam se Aničce asi hodně líbí, ne?

Tak držím palce, ať s diabetologem něco vymyslíte a je ti líp 🙂

arwen2010
autor
15. pro 2013

@llluckaaa Jojo Anička je nadšená. 🙂 A já taky celkem. I když teď je celý prosinec doma, marodí....A já se dnes ráno probudila s oteklýma mandlema a horečkou... 😒
No můžu já mít někdy klid?!

Tak se pak někdy stav jak pojedeš kolem 🙂

werumka
15. pro 2013

@arwen2010 A tuhle nechuť k jídlu jsi měla celý první trimestr nebo až teď?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru