Těhotenství nebo zdravotní problém?

petkadinky
11. kvě 2013

Ahoj všem, chtěla bych poprosit o radu. Poslední menstruaci jsem měla 18.4. a pohlavní styk 27.4. Od 2.5. mi začalo být divně - pobolíval mě podbřišek bylo mi na zvracení. Myslela jsem že je to zdravotní problém. Byla jsem u své obvodní doktorky, pak u urolaga a podle nich jsem v pořádku. Poslali mě na gyndu. Byla jsem u zástupu, ten mě jen prohmatal a prý je to zánět dělohy. Po 4 dnech jsem šla na kontrolu ke svému doktorovi. Ten zánět dělohy vyloučil, ale prý mám dělohu zvětšenou. Příští týden si mě pozval na krev, kvůli těhotenství. Je možné, že bych byla opravdu těhotná(to bych musela být v 2. týdnu)? Bodbřišek mě bolí stále ale spíš víc tlačí než bolí, nic mi nechutná, když už se k jídlu donutím, tak je mi pak zle nebo pořád říhám, jsem protivná sama sobě a mám stále pocit, že mám teplotu, ačkoliv teploměr tvrdí, že ne. Je možné, že jsem opravdu těhotná nebo je to nějaký zdravotní problém. Máte někdo podobnou zkušenost a jak jste nakonec dopadly?

lucavka
11. kvě 2013

@petkadinky já si myslím že to může být obojí. Jak nějaký zdravotní problém tak těhu... Co prsa a čich? Zvětšení prsou a výrazné zlepšení čichu se třeba u mě projevilo hned první týden co jsem byla po IVF těhotná...

petkadinky
autor
11. kvě 2013

Prsa bolí jako čert, ale to by mohlo být i kvůli blížící se menstruaci. A čich nevím, z důvodů silné alergie necítím téměř nic.... Kdyby to bylo těhu, tak bych byla ráda, ale nechci si dělat nějaké zbytečné naděje, tak se bojím nějakého skrytého zdravotního problému. ☹

lucavka
11. kvě 2013

@petkadinky - a domácí těhu test? Mě se teda prsa kromě bolesti i vyditelně zvětšili. Budu držet palečky, ale takhle to vážně může být obojí...

petkadinky
autor
11. kvě 2013

Menstruaci mám dostat až 16.5., takže test je samozřejmě negativní (nevydržela jsem a stejně jsem ho zkusila - co kdyby....)

sonka.77
11. kvě 2013

@petkadinky myslím, že 2.5. bylo na těhu příznaky ještě moc brzo, takže spíš nějaký zdravotní problém, ale to taky nevylučuje, že jsi zároveň i těhotná.

lucavka
11. kvě 2013

@petkadinky tak to je ještě brzo, test sem si vždycky dělala po dvou dnech a pozorovala jestli duch sílí. Uvidíš podle krve ale budu moc držet palečky.

petkadinky
autor
11. kvě 2013

ach jo, to čekání na krev je snad nekonečné:( do té doby se mnou doktor nechce raději nic dělat...

speedygon
11. kvě 2013

@petkadinky já když byla na testu z krve(v r. 1998), tak výsledky byly za cca 3 hodiny.....jak dlouho čekáš Ty?? Jinak to opravdu může být obojí...tuto otázku Ti nikdo stopro nezodpoví....

petkadinky
autor
11. kvě 2013

Já jsem na krev teprve pozvaná, až na příští týden....

posibilities
11. kvě 2013

Držím palečky ať je to těhu ;)

sarkad2856
11. kvě 2013

@petkadinky ahoj,ono záleží taky kdy byla ovu,podle toho by se dalo pak vypočítat zda by ti těhu test ukázal nebo ne.Ten má cenu dělat až tak 10-12 dní po oplodnění. 😉

maximka33
12. kvě 2013

@petkadinky teď je ještě moc brzy. nemá cenu testovat dřív než tak 10 dní po styku. ale v tuto dobu jsi to už překročila a test negativní, tak myslím, že těhotenství to nebude. pravděpodobně jsi měla ovulaci později, než byl styk.

evulinkab
12. kvě 2013

@petkadinky Pokud je tehotenský test negativní, tak to znamená, že se ti do tela nevylučuje HCG hormon....tedy ten, který zachytí test...a pokud ti test nezachytil HCG hormon, tak to znamená, že ho v těle nemáš(nejsi tehu) a nebo máš(pokud jsi tehu), ale zatim v tak malém množství, že nemužeš mit tím pádem žádné fyzické příznaky tehotenství...Za ty tehu příznaky totiž práve muže tenhle hormon...

petkadinky
autor
13. kvě 2013

Tak sliznici mám sice stále zvýšenou, ale hcg jen 1,2, takže těhotná nejsem. Místo radosti z miminka mě čeká běhání po doktorech:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru