Těhotenství po mimoděložním těhotenství

anduli
30. pro 2007

Ahojky,
chci se zeptat, jestli je tu nějaká těhulka, která je těhotná po mimoděložním těhotenství, nebo maminka, která už porodila. Jaké jste měly pocity nebo bolesti v těhotenství? Mě pobolívá břicho, spíš dole jen na jedné straně, ale není to žádná velká bolest, jen slabá a občasná. A potom ještě cítím takové tahání kolem pupíku nebo opět jen na jedné straně, ale spíš výše než jsou vaječníky. Je možné, že tím, jak se roztahuje děloha (roztahuje se už v 6.tt...? Četla jsem, že snad ano, i když miminko je zatím úplně pidi..), tak mě to může tahat za ty jizvy po operaci, když mi brali vejcovod...? Měla jste to taky některá? Možná jsem to napsala zmateně, ale snad mě pochopíte. Ve čtvrtek jdu na první kontrolu a ultrazvuk, tak mám šílený strach, aby miminko bylo v děloze a strašně sleduju každé píchnutí... ☹
Díky za odpovědi,

A.

monnni
30. pro 2007

Ahoj mám za sebu také mimoděložní těhotenství a teď jsem měla pozitivní test. Na UZ půjdu také, až po Novém roce...mám strach jako ty, aby vše bylo v pořádku. Celý dny se pozoruji, kde mě píchne a bolest na levé straně pociťuji také. Zatím jsem, ale klidná jelikož bolest, kterou jsem měla při mimoděložním byla opravdu intenzivní a trvala většinou delší dobu. Tahle bolest vždy po chvilce přejde nebo se přesune jinam. Přeji nám oběma, aby vše bylo v pořádku 😵.

dann
3. led 2008

Baby, ja som mala mimomaternicove tehotenstvo v januari 2006, a teraz koncim 6.mesiac a cakame chlapceka. tiez som sa bala, ci to bude teraz v poriadku, a anduli aj monnni, stale som sa sledovala, ale potom som bola na ultrazvuku, ci je vajicko tam kde ma byt a vsetko bolo ok. maternica sa roztahuje a trosku citit tlaky v podbrusku, ale to tak ma byt. a presne ze ta jazva po odobrati vajickovodu trochu taha, a teraz ma maly obcas do nej aj kopne, ale je to ok🙂 takze sa teste a vsetko bude ok a budeme mat krasne zdrave deticky!

barbiek
3. led 2008

ahojte baby, chcem sa len opytat, ze ako skoro sa da odhalit ze ide o mimomaternicove tehotenstvo a ako to zena zisti, dakujem vopred za odpoved ☹

monnni
3. led 2008

Ahoj barbiek to se se nedá moc dopředu zjistit, vyloučit to může definitivně, až doktor na UZV. Nejčastěji se projeví tupou neustupující bolestí v podbřišku na levé či pravé straně. Na internetu o tom najdeš hromadu článku, ale myslím, že je lepší se tím nestresovat a věřit, že je vše v pořádku. Přeji ti, aby to tak 1OO% bylo.

barbiek
3. led 2008

dakujem monnni za odpoved, este mam jednu otazku, momentalne som zhruba asi 4tyzden a 4dni ked pojdem zajtra ku gynekologovi uz by mi vedel povedat na com som diky

many
3. led 2008

ahoj holky,moje sestra taky konečně po dvou letech po mimoděložním otěhotněla,je už v 9.t. a zatím si nestěžuje 😉 myslím,že je to stejný jako u nás,co jsme mimoděložní neměly 😉 taky mě pořád bolívá bříško,a je to tím,že se zvětšuje ta děloha 🙂 jinak já byla u doktora hned jak jsem zjistila,že jsem těhu a to jsem byla ve 4.t nebo 5.t. a už to viděl v děloze,takže úleva jako blázen,že to není mimoděložní 😉 sestra jak měla mimoděložní,tak prostě chytla bolesti a krvácela ☹ a valili do nemocnice,prý kdyby přijela později tak tady už nemusela být ☹ no je to hnus,tak ať jste všechny v pořádku a miminka taky 😉

stvura
8. únor 2008

Ahoj kocky, v lete minuleho roka som mala mimomaternicove tehotenstvo, ktore zacalo nevinne krvacanim. Nikdy som nebola v nemocnici ani nebola vaznejsie chora a preto ma to vylakalo. Nikto pravdaze nic nezistil, v Novozamockej nemocnici som si polezala tyzden s roznymi vysetreniami a kedze sa nic nedialo som sa pytala domov. Na moje naliehanie ze treba nieco spravit alebo idem domov sa konecne rozhybali a spravili mi laparoskopiu. Po zobudeni sa s ihlou v zapasti som sa dozvedela ze predsa som mala mimomaternicove - pravdepodobne prvy, maximalne druhy tyzden. Momentalne som v 14 tt, vsetko sa zda okej. Rana ma neustale pobolieva ale vraj to je normalne. Extremne nepriberam, mam nevolnosti, takze o ziadnom uzivani si tehotenstva nemoze byt rec.
Drzte sa - mimomaternicove je fakt otrasna vec, ani nie preto ze sa same seba pytame preco my, ale pre ten hrozny pristup lekarov, nemoznost pohybu a bolesti...
Drzim paste barbiek, nech je vsetko v poriadku. 😉

cmuco
24. únor 2008

Ahojte
Ja sa tiez pridam s mojou skusenostou. Pred rokom ma hospitalizovali v Thomayerovej nemocnici a odstranili lavy vajcovod. Potvrdilo sa mimodelozne tehotenstvo nastastie hned na zaciatku a ja sama som ani nevedela ze som tehotna. No a teraz po roku uz odratavam posledne dni pred narodenim naseho prveho potomka. Prajem vsetkym tehulkam pohodove tehotenstvo 🙂

denousek
20. bře 2011

ahoj..jsem po laparoskopii mimodelozního tehotenství a chci se zeptat jestli je ted nutna nejaka pauza ve snazeni?diky 😎

pajinkaa
1. dub 2011

@denousek Mně doporučovali půl roku, někteří radši rok (vzhledem k mojí anamnéze), no a 4 měsíc po operaci jsme si nedali pozor a je z toho chlapeček 🙂 Takže téměř do roka od operace jsem i porodila.. 😉
Držím pěsti! 🙂

denousek
1. dub 2011

@pajinkaa jejddaa 😵 no to je super 😀

drobcek26
10. kvě 2011

ahojte, je tu niektorá aj s tým že jej pri ukončovaní mimonaternicového tehu nezobrali vaječník?

daasenka85
23. dub 2012

@drobcek26 ahoj, asi trochu pozdě,ale mně nesebrali, protože mi ho nechali vstřebat přirozenou cestou.. bohužel nemám zkušenosti s dalším těhotenstvím, ale pevně doufám, že brzy budu mít a snažím se věřit, že do třetice vše dopadne ok!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru