Těhotenství - první týdny

tyna13
27. lis 2016

ahojky holky,snad se nas tu sejde více 🙂
Snad poradite nebo reknete nazor. prikladam fotky testu ty svetlejsi jsou delany v jeden den,a ten nejsilnejsi je delany ted v patek. prasky jsem vysadila 21.10 a 24,10 prisla MS od te doby jsem 36 DC a ted v patek mi takto vysel tehotensky test,prasky jsem brala pouze dva mesice. v tydnu jsem mela bolesti a krece v podbrisku chvily jako kdyz to mam dostat pak zas pichlava bolest prsa natekla a bolala a obca sme boleli o zada navaly atd..v sobotu jako kdyz utne a nic prsa mi opet splaskla bricho boli momentalne minimalne a jen jako kdyz je ms a to jen kdyz sem treba v kliu a zacnu se hybat takzacne bolet, mela se i hodne vyboulney nafoukly bricho a taky splasklo,mam strach aby se neco nedelo,vim ze je to vse hodne na zacatku a k doktorce jdu teprv zitra ale testy jsou myslim jasne,spis se desim toho ze ze dne na den prestaly priznaky. je to poprida me prvni tehu,
dekuji moc za cenne rady 🙂 jsem z toho vyjukana je to moje prvni tehu diky.

tyna13
autor
5. pro 2016

Ahojky, ja byla u dr min tyden potvrzeno tehotenství a na srdicko mam prijit pristi pondeli, tak nevim zda bude videt uz,bojim se aby vse bylo v poradku protoze nemam zadne priznaky tehotenstvi ze zacatku me hodne bolel podbrisek a krece prsa sem mela natekla a ted uz jen obcas.. :/ prsa mi zas splaskly a bricho mam taky splaskle jakoby se ve me nic nedelo,,, jedine co tak mam horsi plet a obcas me boli bricho, bojim se aby tehotenství probihalo v poradku :/ a ja nebyla zklamana az pujdu k pani doktorce, co si myslite? dekuji holky🙂

tyna13
autor
5. pro 2016

@ivpad Ahojky tak jsem min tyden potvrzeno tehotenství na kontrolu pristi pondeli ale bojim se protoze nemam zadne prinaky tak se bojim aby bylo vsev poradku obcas me jen zaboli bricho jinak nic ani prsa nic tak uvidime stejne stim nic neudelam no

jade85
5. pro 2016

@tyna13 mam to podobny, byla jsem minuly tyden, jeste nebylo srdicko, mam prijit az pristi tyden, takze dva tydny cekani, prsa uz taky nemam tak nafoukly jako na zacatku, ale zas je mi trochu hur od zaludku a mam nizkej tlak, to jsem pred tim nemela. Bricho taky trochu poboliva, ale v podstate nic, ceho bych si vsimla, kdybych se ted tak nesledovala 🙂 zas bych ty priznaky tak neprecenovala 🙂

hest
5. pro 2016

@tecka79 už si nedělám moc iluzí, dneska to ze mne leje proudem..

ivpad
6. pro 2016

@tyna13 já také žádné neměla a vše ok. Budu držet palečky a dej nám zase vědět.

cikom
6. pro 2016

@hest Manželka od bratrance si myslela že potratila a dostala rovnou tu nejsilnější a bolestivější menstruaci co kdy měla a nakonec se jí narodila za 7 měsíců holčička, rodila o něco dřív. 😉

cikom
6. pro 2016

Tak včera jsem byla u doktorky a dneska jsem 6+2 a viděla už i srdíčku. Dnes je i druhý den co mám docela silný nevolnosti, nejhorší je sedět v práci když je mi špatně, doufám že to zase rychle přejde.

tecka79
6. pro 2016

@hest nemáme to jednoduchý...Je mi to líto. U nás to tak bylo loni v květnu, od té doby nic, až teď...Tak jsem zvědavá. nezbývá než čekat a nervovat se ☹

hest
6. pro 2016

Tak jsem holky vcera potratila..dneska jsem nemocnici porad to hrozne teklo...dostala jsem oxytocin..vetsinu jsem si odbyla.doma...snad do rana telo vypudi zbytek abych nemusela.na kyretaz. Tak vam drzim palce!

petuliee
6. pro 2016

@hest to me mrzi 😞 tenhle rok stoji za 😞

hest
7. pro 2016

@petuliee hmm to tedy;(

cikom
7. pro 2016

@hest to mě mrzí, příště to určitě vyjde.

cikom
7. pro 2016

Holky prosím o radu poslední dva dny mám opravdu hrozný nevolnosti, nejhorší je předstírat v práci že mi je dobře. máte nějaký spolehlivý způsob jak si od nevolností pomoci? Zatím mi pomáhá jen přijít po práci a celý den spát a víc jíst jinak nic. Nechci prospat celé dny ☹

tecka79
7. pro 2016

@cikom u prvního dítěte jsem prospala celých devět měsíců, nedalo se nic dělat....takže tady je každá rada drahá ❤

cikom
7. pro 2016

@tecka79 to by bylo teda blbý asi bych musela na nemocenskou, teď aspoň doufám že to chvíli vydržím a pak to přejde.

tecka79
7. pro 2016

@cikom pokud ta možnost je a finančně to zvládnete, klidně jdi na tu neschopenku a užij si těhu. Já chci dělat do porodu a hned po šestinedělí zpět, ale kdo ví, co bude,,,,,

cikom
7. pro 2016

@tecka79 to sem si tak plánovala taky ale doma sem se setkala z nevolí ze všech stran že alespoň na rok na mateřskou musím jít, o uvidíme jak to nakonec dopadne.

lucy131311
7. pro 2016

@cikom Já šla do práce s prvním synem po skončení té pulroční materské a na rodičáku zůstal manžel a už bych to neudělala. Ten čas, o který jsem s malým přišla mi nic nenahradí, takže využívám, že teď mohu být na neschopence od začátku a nějak si to s ním vynahradit, než se narodí mimčo

cikom
7. pro 2016

@lucy131311 každý má jinou potřebu být na mateřské, já bych šla třeba jenom na částečný úvazek, to by mi úplně stačilo. Měli bysme mít už babičku v důchodě tak by třeba občas pohlídala.

tecka79
8. pro 2016

@hest teda.....taky začínám krvácet 😖 V nemocnici jsem nebyla, musím do práce až do šesti, tak jedině pakvečer,zítra se z práce netrhnu 😔 To je jak u debilů poslední roky s otěhotněním, člověk má pořád nervy a strach😠

cikom
8. pro 2016

@tecka79 Třeba to bude jen stresem právě v práci, měla byste asi zkusit trošku zvolnit. Předtím než jsem zjistila že sem těhotná jsem chodila občas i do druhé práce, ale teď už to odmítám, říkám si že bych si to pak mohla vyčítat a udělám si jenom svých 8 hodin a jdu domů. Já třeba strach a nervy nemám a nebojím se ani že bych měla o dítě příjt.

tecka79
8. pro 2016

@cikom to je asi ono, po práci jdu zaskakovat za kolegyni úklid, chodím domů zbitá jak pes, navíc mě to nebaví 😝 Ale někdo to vzít musel, je dlouhodobě nemocná. Přijdu vyřízená večer a doma už nic nezvládnu, stresujímě i vánoce, doma bordel a ani výzdoba, dárky, nic,,,

cikom
8. pro 2016

@tecka79 já teda teď doma abych pravdu řekla nedělám nic, normálně doma skoro každej den vařím, ale teď to fakt nejde příjdu z práce a jsem ráda že lehnu. Je mi špatně a chce se mi pořád spát, sem ráda když vydržím chvíli v té práci nespat 😀 Možná byste se měla poradit s Dr. jestli to není na tělo moc tolik pracovat.

renykelly
8. pro 2016

Já si Teda užívám mateřskou jak to jde.mam ji na 3 roky a pokud vše bude probíhat,tak jak má,po skončení této by jsme měli mít druhý zlatíčko a na něj si ho dám možná i na 4 roky.chapu že ne vsichni si můžou dovolit bejt doma tak dlouho,ale vím že bych si vyčítala ze mi uteklo mimi období svých dětí a to je podle mě to nejkrásnější.😘💋

cikom
8. pro 2016

@renykelly já si zase neumím představit že bych byla tak dlouho doma, potřebuju mít trochu akční program, pořád se nudím když sem doma. Leda bysme měli zlobivý dítě, to bych asi měla programu víc než bych chtěla 😀

hest
8. pro 2016

@tecka79 mno, tak se pak nechej zkotnrolova,t může být hematom, u mne pátek ( po 12 tu hodinách na nohou) slabé jak když začíná MS, a v neděli jak jsem byla v MOtole, tak ještě bilo srdíčko nic nenaznačovalo, že by se něco po...ale v noci pak ms bolesti, a druhý den to ze mne začalo téct co hodinu nová vložka, tmavá krev s tkaovými sraženými kousky..a to mi bylo blbě a nějak jsem intuitivně věděla že je konec..šla jsem k dr. až v utery, měla jsem domluveného Mikuláše s dětmi u kamarádů, tam jsem strávila víc času na wc než v obýváku, ale ot bylo už dávno jasné, no jenže to pak teklo hrozně i další den, a dr. když jsem u něj byla můj mi řekl že samo už tam nic není (to jsem i sama na tom utz viděla rozdíl z neděle a teĎ) a že radši na revizi jeslti to takhel moc teče.
V Motole mi ale dali přes noc oxytocin, neb zase utz zjistitli že tam je zbytek už jen..a do rána to třeba tělo samo vyčistí..tak vyčistilo..ale stejně dneska střídavě krvácím víc a míň, snažím se hlavně neklesat na mysli, ta psychika a asi díky těm rozbouřeným hromonům je příšerná..a to jsem sama dula, sama provázím ženy různými situacemi v těhotenství a po něm, racionálně si to umím všechno objasnit, vím že má dvě krásný děti doma, že o můžu třeba na jaře zkusit taky znovu..ale ten pocit prázdna..ten tu je..

tecka79
8. pro 2016

@cikom ono je to fuk, zaskakuju a nikdo jinej není :/ Bojím se přijít o práci a pak nedej Bože potratit, kam bych šla 😔

tecka79
8. pro 2016

@hest ono je to fakt, taky mám doma dvě zdravé děti, takže mi hodně záleží na té práci. Miminko se udrží, pokud je silné a chce na svět, pokud to je jinak a tělo těhu nepřijímá, nenadělám nic...a čím dřív bude konec nejistoty, tím líp 😔 Teď špiním malinko hnědě, jako při začátku MS, prsa pořád bolí. Je divné, že špiním ráno nebo večer - v noci, během dne ani ne. Pořád na to myslím a počítám hodiny do gyndy. Nevím, co by mi řekli, kdybych přijela v osum večer na pohotovost, že trošku špiním, doktor by vyletěl z kůže, že ho otravuju, jak znám naši gynekologii😠

renykelly
9. pro 2016

@cikom my chodíme hodně na procházky výlety a 2krat v týdnu hlídám děti ve školičce.takze se nenudíme.taky bych nemohla jen sedět doma na zadku 😁😉

tyna13
autor
10. pro 2016

@ivpad urcite dam vedet po pondelku 😊dekujiii

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru