Těhotná se ženatým mužem.

gabri14
7. srp 2019

Zdravím všechny. Pročetla jsem si pár diskuzí a vím, že už se to tady řešilo a nakonec se budu muset rozhodnout sama, ale i přesto mě zajímá názor dalších lidí. Určitě mě hodně z vás odsoudí a já sama bych si nejraději nafackovala, že sem byla tak blbá a naivní. Ten náš "vztah" trval dva roky a měla sem ho opravdu ráda. Před pár dny jsem zjistila, že sem těhotná. Otec dítěte mě okamžitě bez váhání poslal na potrat a problém vyřešen. Já se, ale nedokáže hned takhle rozhodnout. Poslední dny ani pořádně nespím a nejím a přemýšlím co dál. Jestli si mimi nechat nebo ne. Nikdo se nic nemusí dozvědět a život jde dál, ale nevím jestli s tím dokážu žít. Když se na to dívám z praktického pohledu tak mi nedávno bylo 24 dodělala sem vysokou školu a pracuji teprve měsíc, i když něco našetřeno mám. Bydlím u rodičů, kde jsou, ale další 3 mladší sourozenci a místa moc není. Nevím jestli bych to zvládla, ještě když otec dal jasně najevo, že s ním nemám počítat.

sudylichozrout
14. srp 2019

@caverina ne, nema to kazda. Ale pokud ma dama IQ alespon 90, zdrave ruce a chut na sobe makat, muze mit leccos z toho.

caverina
14. srp 2019

@sudylichozrout tim myslis zvysovat si vzdelani? To by sice bylo hezke,ale uvedomujes si,ze by ti pak na jednu stranu nemel treba kdo upect rohlik a pak ti ho nasledne nemel kdo prodat? Castokrat jsem i od tebe slysela,ze dnes chce mit kazdy maturitu a nikomu se nechce pracovat rukama..

zelenaesmolda
14. srp 2019

@drep
jak si tim muzes byt tak jista,ze nikdo neslapal? 🙂

dominikaromanova
14. srp 2019

@caverina, všechno jde, když se chce. Mám kamarádku, je to samoživitelka co má 3 děti a pracovala ve fabrice na dvousměnném provozu, vydržela to tři roky, protože tam měla opravdu dobre peníze, za večerní hlídání platila sousedce. Během těch tří let si dálkově dodelala maturitu, protože měla jen ZS pak odešla pracovat do obchodu, kde se díky svému úsilí vypracovala na vedoucí a teď si nemůže stěžovat. Mimochodem, bydlí v Bruntále, kde je opravdu trh práce špatný. Tak ať lidé přestanou hledat výmluvy, ale raději začnou něco dělat.

sudylichozrout
14. srp 2019

@caverina nene, to nemyslim uplne primarne. Mluvim spis o celkove zmene pristupu k zivotu a k praci. I prace na kase v Tescu muze vest k tomu, ze nakonec budes sefovat cele pobocce. Chce to enthusiasmus, chce to urcite nadseni pro vec, chce to obetavost a nebrblavost. Nerikam tim, ze ma clovek drzwt hubu a krok, ale ma spravne vyhodnotit, kdy je treba bez kecu maknout a kdy si pak muze za to rict o nejakou odmenu ci pozadat o nejakou vstricnost.

urtica
14. srp 2019

@sudylichozrout Najít práci asi dnes celkem v pohodě..udržet si ji - pro samotnou ženskou s malým dítětem, které je každou chvíli nemocné, bez rodiny a pomoci, to může být nepoměrně obtížnější. Sama jsem takhle zažila zoufalou maminku, kterou jsem volala, aby si přijela pro dítko (onemocnělo) - a ona mi brečela do telefonu, že pro něj přijet nemůže, bo by ji šéf vyhodil...

sudylichozrout
14. srp 2019

@urtica Ale nevyhodil, dle zakoniku prace by vubec nemel jak ji vyhodit. To neni hrube poruseni pracovni kazne. Nicmene ona se mela zamyslet nad tim, proc pro takoveho zamestnavatele pracovala a nejspis jeste pracuje. Zamestnani neni otroctvi, nikdo cloveka nenuti akceptovat podminky, ktere mu nevyhovuji.

caverina
14. srp 2019

@sudylichozrout no on ji mozna nevyhodi,ale nasledne ji tu praci zneprijemni tak,ze nakonec odejde sama...jako zakonik prace je jedna vec a realita bohuzel jina...a proc pro neho pracuje? Protoze se takhle v urcitych regonech chovaji zamestnavatele docela bezne...je sice hezke ze je ted nizka nezamestnanost,ale porad jsou regiony kde je ta nezamestnanost pomerne vysoka a porad ti zamestnavatel muze rict...nelibi? Tak jdi...

dominikaromanova
14. srp 2019

@urtica, za toto ji zaměstnavatel vyhodit nemůže, k rozvázání pracovního poměru musí být zákonné důvody. Problém lidi v ČR je ten, ze ani neví na co ze zákona mají právo a na co ne. Spousta lidi ani neví jak vypadá občanský zákoník nebo zákoník práce. Proto toho zaměstnavatele zneužívají a dělají si co chtějí. A jak se říká, neznalost zákona neomlouvá, to, ze jsou lidé hloupí je jen jejich problém, ale ať si na svoji hloupost a lenost nestezuji.

michaela_2
14. srp 2019

@sudylichozrout ukňourany přístup k životu jde ruku v ruce s věčnou nespokojeností. Taky znám holky, které byly nespokojené ve škole, byly nespokojené v práci, na mateřské je to úplná hrůza .....
Pak mám dobrou kamarádku, která zila několik let sama se 2 syny a je jedním z nejvíce pozitivně smyslejicich lidi, v mem okolí.
Tady nejde jen o to dítě. Proste někdo je chronicky stěžovač si na cely svět a někdo bere život tak jak je a vždycky si nějak poradi. Být na dítě sama je sice hodně blby v těch začátcích a náročný, ale je hloupost říkat si “kdovikde jsem teď mohla být”
To si totiž muže říkat úplně každá máma, i ta vdaná 😃
Takže stop porodům asi 👍
Někdo zustane sám na dítě, někdo má zase zdravotní problémy, někdo má dítě po úrazu postiženy, tomu se proste říká život

sudylichozrout
14. srp 2019

@caverina Ne, ne a ne! Nechovaji. To jsou fakt kydy, promin, Cavi. Ano, chovali se tak za krize a velmi rychle se jim to jako bumerang vratilo. Z toho si mnoho zamestnavatelu vzalo pouceni. Nemuzes vzit cely region a rici, ze se tam zamestnavatele chovaji jako kokoti, neni to pravda. Pravda je takova, ze vetsina zamestnavatelu ti dnes vyjde vstric, kdyz pracujes a pracujes dobre. Nechodis pozde, nedelas zmetky, nechlastas, nemas prusery.

sudylichozrout
14. srp 2019

@michaela_2 presne. Vidim to stejne. Chronicti stezovaci, kverulanti... Ti to ale budou mit blby porad, no 😃 Take jednoho takoveho znam. Uz je to par let, co jsem ho odrizla, bylo to nesnesitelne.

dominikaromanova
14. srp 2019

@michaela_2, přesně. 👍

caverina
14. srp 2019

@sudylichozrout tak hadat se o tom s tebou nebudu...ja o proti tobe v jednom z takovych regionu ziju....a samozrejme ocekavam,ze nekdo odpovi,ze on taky nebo jeho znamy a ze to neni pravda....

denny27
14. srp 2019

Když člověk chce, hledá způsoby... když nechce, hledá důvody.
A já sama věřím, že když člověk vážně chce,tak si prostě tu cestu k nějaké vysněné práci/životu najde..
Vždyť to máte jako s hubnutím 😆😆
Vím, že kdybych chtěla, tak do roka budu hubená jak lusk....ale mě chybí vůle a ten opravdový chtíč!!
Je jasný, že se tu každej vymlouvá na NEJDE....
Ale...slovo Nejde...neexistuje!!😂😂 Musi se jen chtít.!

sudylichozrout
14. srp 2019

@caverina Polozim ti jednoduchou otazku, ktera jen zdanlive nesouvisi.
Kdyz ma zena za zivot deset partneru a z deseti ji devet bije, je chyba v muzich obecne, nebo v zeninych vzorcich vyberu?

zelenaesmolda
14. srp 2019

@sudylichozrout
rekla bych,ze v jejich vzorcich

caverina
14. srp 2019

@sudylichozrout vim co tim myslis🙂 zjistila jsem,ze o tomhle s tebou diskutovat nema cenu🙂 a k tve otazce....bez chlapa nakonec byt muzes ale bez prace ne.. Nechame toho...a az te zase v nejake podobne diskuzi oslovim,tak mi prosim te neodepisuj🙂 nemyslim to zle🙂 ale me to neda ti napsat a stejne se k nicemu nedobereme🙂

sudylichozrout
14. srp 2019

@zelenaesmolda presne tak to je. Analogie s pracovnim zivotem se nabizi. Pokud ma nekdo (zena ci muz) v regionu jen spatne zkusenosti se zamestnavateli (muze to byt klidne osm az deset realnych firem), je problem v obecnem pristupu firem k lidem, nebo v pristupu cloveka k praci a k sobe samemu? Rekla bych, ze B je spravne. A o tom jsem hovorila, kdyz jsem pouzila slovo makat na sobe. Chce to zmenit svuj pohled na sebe, na svuj zivot a na to, co vsechno muzu zdolat.

sudylichozrout
14. srp 2019

@caverina 😀

urtica
14. srp 2019

@denny27 Tak já za sebe jsem (momentálně) v dobré životní situaci a nemám si nač stěžovat. Lišíme si asi jen v tom, že si myslím, že při určité nešťastné konstelaci se v podstatě každý člověk může dostat do slepé uličky, kdy jenom chtít nestačí...

sudylichozrout
14. srp 2019

@urtica Z té slepé uličky ale vždycky existuje cesta ven. Jen ten, kdo se chce rochnit v tom, že je chudák a "oběť" systému a čehokoliv dalšího, v ní zůstává dlouhodobě.

caverina
14. srp 2019

@urtica presne tak...a to je to co v dnesni dobe lidem chybi...podivat se na veci i z druhe strany a nebyt si tak sam sebou a tim co mam tak jisty...

sudylichozrout
14. srp 2019

@caverina Promiň, musím odpovědět 🙂 Asi je nám souzeno se tu bavit o tomhle dokola 😀
Já se třeba na věc koukám i z druhé strany. Vůbec nezpochybňuji to, že to mají samoživitelky těžké. Mají a vím to, mám jich kolem sebe celkem dost. Ale já už asi opravdu přicházím na to, kde je rozdíl v našem myšlení. Píšeš, že "nebyt si tak sam sebou a tim co mam tak jisty". A to je ono, to je klíčová věta.

Aby byl člověk úspěšný v pracovním i soukromém životě, musí si sebou být jistý. Musí si být jistý svými schopnostmi, dovednostmi, znalostmi. Musí vědět, že na tuto konkrétní pozici má, nebo na ni jednou bude mít, protože se na ni dokáže připravit v průběhu nějakého časového období. A musí si být i jistý v tom, co chce od života, od partnera, jaký má partner být, co má zvládat. Pokud tyto věci o sobě ví, má reálnou šanci na to, prožít fajn život po boku fajn partnera.

U tebe tohle stoprocentně necítím. Cítím někdy jistou rezignovanost. Sice píšeš, že se máš celkem dobře, ale není to asi tak ideální, jak bys chtěla. Někde se stala chyba, něco se nepovedlo, proto to tak máš. To se stává a stává se to každému. Ale máš dvě možnosti. Buď se zavřít do ulity hořkosti zatrpklosti, kdy tě vlastní zklamání a nedůvěra v sebe sama bude stahovat do propasti brblání, remcání a omlouvání neúspěchu, nebo se kousneš a ukážeš sama sobě, že víš, jak se životem naložit. A osobně si myslím, že ty máš na to, abys přestala lavírovat na hraně jisté někdy až ukňouranosti.

Omlouvám se, možná jsem teď tvrdá, ale nějak vnímám ten zmar a trochu zahozenej potenciál.

denny27
14. srp 2019

@sudylichozrout v tom Ti dávám za pravdu.. třeba moje hodně hodně slabá stránka je to, že jsem málo sebevědomý člověk. Mám třeba strach navázat s někým konverzaci, nevěřím si, že bych ho třeba zaujala a od toho se pak odvíjí i další věci. Věřím, že kdybych na tomhle hodně zapracovala, začala si věřit, vážit si sama sebe a ukázat to všem na obdiv, tak věřím, že ještě dneska tady napíšu, že jsem si se čtyřmi dětmi našla brigádu 😀🤗

caverina
14. srp 2019

@sudylichozrout tak to se ale pletes...nastesti🙂 mam dobrou i celkem dobre placenou praci a ted i skveleho partnera🙂 ale byla doba kdy tomu az tak nebylo a asi prave proto mam tyhle nazory a uvedomuju si,ze v zivote se vsechno muze strasne rychle obratit...to myslim tou sebejistotou...ze tohle by se mi stat nemohlo protoze ja si to umim zaridit...🙂 jen mam si dost blbou vlastnost a na te budu muset asi zapracovat,v tom mas pravdu....nedivam se na svet jen ze sveho uhlu pohledu a to je chyba...

sudylichozrout
14. srp 2019

@caverina No vida, takže to není až tak zlé, jak to někdy vypadá A opravdu to někdy vypadá zle, nevím proč. Tedy tuším, ale je to škoda 🙂 Není špatné umět na svět nahlížet i očima jiných, ale nemělo by tě to semlít a srazit do uvažování, že vlastně my máme jen strašnou kliku a půlka republiky živoří. Tak to ani samozřejmě není. Každý žije svůj život a každý ho má ve svých rukách. Je jen na něm, co s ním udělá. A když někdo živoří i po letech pomoci ostatních, živořit chce, protože je to jeho životní cesta.

@denny27 🙂 Sebevědomí je klíčové. Nesmí se zvrhnout do nabubřelého ega, ale zdravé sebevědomí je motorem úspěchu. S jistou nadsázkou říkám, že zvládnu cokoliv a když se náhodou najde něco, nač nestačím, dokážu sehnat člověka, který to umí 🙂 (opravdu berte s nadsázkou) 🙂

caverina
14. srp 2019

@sudylichozrout me to fakt ale nesemila🙂 ziju si svuj zivot a je mi fajn🙂 jen proste neumim a to zrejme neni moc dobre mit na vse tak kategoricky nazor jako ty...to je cele🙂

zelenaesmolda
14. srp 2019

@sudylichozrout
ja to trosku poopravim....mame strasnou kliku a pulka sveta zivori.Kdyz se nad tim zamyslis tak Evropani jsou strasne rozmazleni 🙂

sudylichozrout
14. srp 2019

@caverina Ale já také nemám na vše kategorický názor. Jejej, takových oblastí, kde opravdu nedokážu říci jasné ano či ne. Například právě potraty (abychom se vrátily oklikou k tématu), euthanázie... Ale pak jsou věci, na které samozřejmě jasný názor mám. A možná je to právě jeden z důvodů, proč dělám to, co dělám a jak to dělám. Jsem všeobecně člověk, se kterým nelze příliš manipulovat, když v něčem nevidím smysl, nedělám to. A když v něčem smysl vidím, jdu zatím, dokud to nezdolám. Pak se mi opravdu jen těžko hledají slova pochopení vůči někomu, kdo svůj život dobrovolně tráví v nevyhovujících podmínkách, ať už v práci na hovno, nebo třeba ve vztahu na hovno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru