Těhotná se ženatým mužem.

gabri14
7. srp 2019

Zdravím všechny. Pročetla jsem si pár diskuzí a vím, že už se to tady řešilo a nakonec se budu muset rozhodnout sama, ale i přesto mě zajímá názor dalších lidí. Určitě mě hodně z vás odsoudí a já sama bych si nejraději nafackovala, že sem byla tak blbá a naivní. Ten náš "vztah" trval dva roky a měla sem ho opravdu ráda. Před pár dny jsem zjistila, že sem těhotná. Otec dítěte mě okamžitě bez váhání poslal na potrat a problém vyřešen. Já se, ale nedokáže hned takhle rozhodnout. Poslední dny ani pořádně nespím a nejím a přemýšlím co dál. Jestli si mimi nechat nebo ne. Nikdo se nic nemusí dozvědět a život jde dál, ale nevím jestli s tím dokážu žít. Když se na to dívám z praktického pohledu tak mi nedávno bylo 24 dodělala sem vysokou školu a pracuji teprve měsíc, i když něco našetřeno mám. Bydlím u rodičů, kde jsou, ale další 3 mladší sourozenci a místa moc není. Nevím jestli bych to zvládla, ještě když otec dal jasně najevo, že s ním nemám počítat.

monikaa_h
7. srp 2019

A ještě bych doplnila,že se tady nebavíme o dítěti před porodem,ale embryu. Ačkoli ano,dítě z nej vznikne. Cele těhotenství a život dítěte si slečna ponese to,že vzniklo za těchto okolnosti a ze je na to sama. A já osobně bych se bála ve 24, jaký vrstevník nebo i o něco starší chlap mě bude chtít už s dítětem. Ale to je můj pocit. Třeba všichni znáte případy,kdy se mladí kluci o takto mladé maminky jen perou.

pavca1982
7. srp 2019

Dítě bych si nechala a toho vyčůranýho kreténa bych kopla do kulí👍

kittyy17
7. srp 2019

@gabri14 já jsem šla na potrat v osmnácti, můj kluk mi řekl, že teď ještě dítě nechce. Teď mám báječného chlapa a dvě úžasné děti. Rozhodně toho nelituji

laka_lacenda
8. srp 2019

Bejt v situaci autorky a v jejím věku: šla bych na potrat.

Bejt ta stejná situace, ale o 10 let později, nechala bych si to.

Rozhodni se opravdu jen a jen podle sebe: pokud si nejses 100% jistá, že dítě chceš a dáš mu všechnu lásku a vše potřebné, raději jdi na potrat. Pokud by ses rozhodla ho nechat, raději bych otce úplně odstrihla a za cenu ztráty alimentu. A počítej s tím, že to lehké nebude, i když máš v rodině zázemí.
Ale opravdu se rozhodni jen podle sebe.

leilinka1234
8. srp 2019

Svůj život jsem si, plus mínus, nalajnovala, když mi bylo asi 20. Tak nějak to všechno vyšlo a já děkuji tomu nahoře, že mi k tomu pomohl. Nicméně, přijít mi do cesty dítě, které bych měla vychovávat v podobných podmínkách, jako bys měla ty, potrat bych zvažovala. Jsem člověk, který nechce řešit věci, až když přijdou. Chci být připravená. Proto jsem vystudovala, pak žila super životem, pak si našla super chlapa, s ním vybudovala super hnízdo lásky, měla super zásnuby, super svatbu a po svatbě super děti. Bylo to tak, jak jsem si to naplánovala ve svých 20ti letech. Potrat je hrozně ožehavé téma a nikdo za tebe nemůže rozhodnout. Nicméně, já na tvém místě bych asi nechtěla dítě s takovým chlapem. Času na další miminko je ještě dost. Držím palce, rozhodnutí bude těžké.

vineta
8. srp 2019

Další varianta je dítě donosit a dát k adopci... ale musí to být nepředstavitelně těžké, no. Ale aspoň by ti to dalo víc času na přemýšlení a třeba bys zjistila, že se ho vzdát nedokážeš...
Rozhodni se podle sebe, případně si promluv s rodiči. Je fakt, že máš všechno před sebou a dítě bez (funkčního) otce do toho moc nesedí, na druhou stranu školu máš hotovou, věk na mateřství máš taky... Já bych v tvém věku šla na potrat asi jen v případě, že by dítě bylo z nějakého naprostého úletu. Ale vy jste měli vztah, i když milenecký. K tomu chlapovi se asi nedá říct nic, je to strašnej člověk a zasloužil by, abys ho kopla do zadele nejen ty, ale i jeho žena.
Každopádně držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv.

petulik81
8. srp 2019

Ja jsem byla v podobné,ne li stejne situaci,bylo mi 21 a ten dotyčný nebyl ženatý ale měl pritelkyni a ,byl prilis do sveta,byla to ta povestna kapka lasky,davali jsme si pozor a nestačilo to,jenze doma mi bylo řečeno ze dítě není vitane žádná podpora od rodiny nebyla,nechtela jsem aby to dítě odneslo a tak jsem šla na potrat,je to uz 18 let a do ted si vzpomenu coby kdyby , měla bych už skoro dospělé dítě, teď mám dvě děti tak je to dostatečna naplast,ale mamce jsem toto neodpustila,ale neprozila bych zivot jak jsem prozila,nepoznala spoustu skvělých lidi, takže si promluv s rodiči a zvaz to ve sve hlavě,zda máš miminku co nabidnout,na toho chlapa nehled,je to tvoje rozhodnuti,on může maximalne platit alimenty, držím pěsti,neni to lehke rozhodnuti

barulina
8. srp 2019

Mimino si nech. Pokud jsi vedela ze jsi milenkandonrodneho listu ho nepis. Niicimmsi nepomuzes, alimenty platot stejnakmnebude kdyz nebude chtit. A ublizis.pripadnym.jehondetem pokudnexistuji(ublizil prevazne on) rekni munze sindote nechas, nebudes mundelat pekla, ale sepiste u nootare papir ze min do maturity budeesicne prispivat. On prspivat ty mlcet. Tohle byelo byt fer.

barulina
8. srp 2019

@monikaa_h ty jo. Tak ka jsem samozivotelka od svych 30 let a tesa nouze nebyla nikdy. Dokonce ii mladsi kluci nez jsem ja. A ted iz jsem res rok s mym vrstevnikem cekme druhe bejby. Tohle neni oo veku ale o mozku

gabri14
autor
8. srp 2019

Děkuji všem. Za 10 dní jsem objednaná k doktorovi na prohlídku, tak mám ještě trochu času na rozmyšlenou. Co nejdřív se to chystám říct doma. Dokonce mi včera oznámil, že on nechce ztratit svoje děti, ale tohle je přece taky jeho. Už se na něho nemůžu ani podívat nechápu kam sem dala rozum.

michaela_2
8. srp 2019

@monikaa_h ne, fakt není problém najít chlapa i když má člověk dítě 😃 nebo i třeba dvě děti,...a oproti tomu mám bezdetnou nejlepší kamarádku, která fajn chlapa porad ne a ne potkat - takže v dítěti to nebude, kór v jednom

@gabri14 já nemůžu anonymně radit a posílat nebo zakazovat potrat, to nejde
To víš ty, sama v sobě 🙂 a dost možná to víš už od začátku a takhle diskuze je jen aby te názory některých “podpořily”

Zvládneš to ale podle me v každém případě. I s dítětem, i bez nej. Taková situace kterou popisuješ je smutná, ale není zase tak ojedinělá bohužel.
V případě ze bych si dítě nechala tak bych ale hodně zvazila ten zápis otce do RL, těhotenství plánované nebylo, otěhotněla jsi i vlastní vinou nejen jeho a dost pravděpodobně se nerozvede, spis bude zase hledat jinou milenku - chceš pak k takovému “tatínkovi” dítě posílat? :/

barulina
8. srp 2019

@gabri14 jenze on ty deti uz zna. Ty deti uz vychovava. Udelal chybuba ted se boji. Ja byt tebou urcite munrodinu nenicim. Protoze sis to taky spiskala sama, nikdonte nenutil abys roztahla. Ja bych s jiim proste sepsala tuto dohodu o tom ze bude platit a ty budez drzet pusu. Kdyby se osval.pohrozila bych mu ze to reknuanzelce, ale ja bych to neudelala. Ta zenska za nic nemuze, nemuzou za to ty deti. Pokud bych ho k dohode nedokopala proete byvh to zvladla sama. Uz tak jsi moralne spadla kdyz jsi byla milenkou(bud vnklidu ja taky) ale nwchtelanbych ublizit dalsim trem lidem

miky124
8. srp 2019

Byla jsem ve stejne situaci jako ty, akorat mi bylo 19 a mela jsem tesne po maturite... sla jsem na potrat, spis proto, ze jsem byla donucena jak ze strany chlapa, tak mamou, kdyz jsem ji rekla s kym to cekam... Lituju toho, rikam si ze bych to zvladla uz v te dobe. Nastesti jsem potkala nynejsiho pritele a cekame mimi, tak snad vse bude ok. Ale myslim na to nekdy stejne, citila jsem se tenkrat hrozne, proste po psychicky strance to neco zanecha. Nekde jsem cetla, ze i studium se bere jako priprava na povolani vzhledem k materske, ale nevim co je na tom pravdy. Kazdopadne pokud te podpori rodina, tak bych si dite nechala.

lauriak
8. srp 2019

Mna asi ukamenujete ale ja by som si dieta ako samozivitelka nenechala. Ano, dieta je to obrovsky dar ale starat sa sama a nemat tu oporu v chlapovi musi byt sakra narocne. A urcite to sama nemoze utiahnut ani po financnej stranke z jedneho rodicaku. Navyse byvat v byte s rodicmi a troma mladsimi surodencami s dalsim miminom? Inak teda mam kamaratku, ktora si takto dieta nechala a je samozivitelka, musia ju stale dotovat rodicia, ktory tiez nemaju na rozdavanie, ziju z par korun, teraz riesi ako ist do prace kedze nestiha maleho aj rano vodit do skolky aj poobede ho vyzdvyhnut aby stihla odrobit. A to ma tiez vysoku skolu. 🤷🏼‍♀️

miguelita88
8. srp 2019

Nechala bych si TO vzít. Tohle není dobrý start. Jsem teď těhotná, poprvé, ve 30ti letech, termín mám na podzim. I přesto, že mám své bydlení vyřešené a zajištěné, nechtěla bych být bez přítele. Musí to být sakra náročné. Teď dokupuju poslední kousky výbavy a je to dost finančně náročné. Být na to sama, trefí mě. Samozřejmě v tom případě bych asi hledala po bazarech. ale i tak. A žít pak z nějakých 7500 tisíc??? Nedovedu si to představit. Na alimenty se nedá vůbec spoléhat, ještě k tomu, od někoho takového. 24 ještě není žádný věk. A přeci jen, ještě to není dítě. Patřím do skupiny těch, kteří potrat neberou jako vraždu. Najdi si práci, pořádnýho chlapa a časem si pořídíš dítě s někým, kdo o něj bude stát.

dc2015
8. srp 2019

Pokud se chcete zachovat správně, dítě si nechte a otce neuvedte. A dále nekontaktujte. najděte si partnera, pro něhož nebudete jen pichna. Pardon, ale tak to je. Mám dvě děti. Kdyby tohle udělal můj manžel, končí. Bez rozmýšlení. To ten váš ví. Jste oba stejní blbci a sobci. Že má děti jste věděla asi, že? Tak co po něm teď vlastně chcete? On si chtěl jen zasukat... Že jste mohla ublížit jeho ženě a dětem jste věděla a teď chcete soucit? Vím, jsem se tvrdá. Ale mazání medu pro kolem úst ještě nikdy nikoho neposunulo.

ah1234
8. srp 2019

@miguelita88 fiha tehotna zena a o dietatu hovori ako o "tom" ? 🤔 ja nie som proti potratom, ale dieta pre mna nie je ziadne "to" ani v momente ked vznika.

marketkaticha
8. srp 2019

@dc2015 Leč to může být drsné, tak s vámi souhlasím! Já bych si nikdy se ženáčem nezačala ani se zadaným a že se kolikrát nabízeli - hlavně v práci a to někteří byli i fakt k nakousnutí :D . Ale přes to vlak u mě nejede prostě...Věřím v karmu a nechtěla bych být ta, co někomu zničí rodinu..Ikdyž je chlap debil a bude to dělat dál třeba s jinou, ale to už je jeho boj... Otce bych na jejím místě neuvedla a spitovala svědomí a dítě vychovala jak nejlíp bych mohla a vzala to jako životní lekci... Snad mě tu nikdo neukamenuje :D

pavca1982
8. srp 2019

@gabri14 Není to finančně náročné pokud člověk není náročný. Ani postýlku nepotřebuješ. Kočárek můžeš koupit z druhé ruky za pár kaček. Stejně tak oblečení. Pokud budeš mít holčičku mám doma tři tašky krásných věcí po dcerce. Nechám Ti to. Ráda pomůžu někomu kdo to potřebuje.😉

codal
8. srp 2019

Tohle je úplně šílená situace a odnesou ji již narozené děti, manželka a i to nenarozené dítě. Osobně bych si miminko nechala a ať se on staví třeba na hlavu. Manželky je mi upřímně líto,osobně si myslím, že by to měla vědět,ale to už je samozřejmě diskutabilní, já bych to vědět chtěla. Nehledě na to, že ty děti budou mít sourozence a je hrozný, že o něm nebudou vědět...

editah222
8. srp 2019

Já bych šla na potrat. Ale tohle každý cítí jinak. Já se ve 24letech na děti necítila i když jsem byla zabezpečená a měla a mám dobré vztahy v rodině. Konečné rozhodnutí je na tobě
@gabri14 , žádná z nás nežije tvůj život. Držím ti palce ať svého rozhodnutí nikdy nelituješ, ať už se rozhodneš jakkoliv.

klpoiu
8. srp 2019

Přijde ti tu tolik rad...ale sama víš že rozhodnout se musíš sama. Je to rozhodnutí obrovské a to si taky uvědomujes,proto tu zadas o pomoc s rozhodnutím. A už tohle,že si uvědomujes vážnost problémů je dobrý krok k tomu zpravnemu rozhodnutí. Můj pohled...byla jsem s dítětem sama. Jelikož peci muže jsem neznala,nechyběl mi. Když něco nemám a neznám,nemůže mi to chybět. Chybí to, až když to člověk má a ztratí. Tedy když by sis dítě nechala,chovala a žila by ses tak jak ty sama chceš. Zivot by sis přizpůsobila sobě a diteti. Muž by ti nechyběl. Další věci ohledně dítěte není vůbec třeba zmiňovat, sama si uvědomujes. A potrat? Je to taky řešení, prostě by si "prezila" těžké období,vzala ponauceni a šla prostě dál svým životem. V obou případech si do dalšího života něco vezmeš,o něco přijdeš. Tvoje rozhodnutí musí jít z tebe sama,z tvého srdce i rozumu. Dej si cas. A neposlouchej řeči typů, zkazis si život nebo potrat je vražda. Tyhle názory mají asi sva opodstatnění,ale nejsou nikdy na tom zpravnem místě. Držím palečky a věřím že ať se rozhodneš jakkoli rozhodnes se zprávne.

vineta
8. srp 2019

Já bych se teda, v případě, že by sis dítě nechala, narozdíl od ostatních nerozpakovala otce nechat zapsat a alimenty chtít (pokud to teda není nějakej jasnej psychouš). Pokud se to bude snažit před manželkou ututlat, je naopak dost velká šance, že alimenty platit bude dobrovolně, aby mu nechodily obsílky, a do péče o dítě se asi nebude mít moc velkou tendenci vrhat... ale to je samozřejmě na uvážení a hlavně ve hvězdách, může se pak kdykoliv probudit a dítě najednou chtít.
Jinak na místě manželky bych ho asi zabila, fakt. Kdyby mi tohle můj muž udělal, tak to bych absolutně nedala.
A doufám, že už jsi taky poučená a příště budeš vyhledávat muže bez závazků, protože, na druhou stranu, jak sis myslela, že to dopadne? Mrzí mě, žes musela narazit až takhle, ale kterej slušnej chlap podvádí bez rozpaků manželku dva roky...

martiina_k
8. srp 2019

Já už jsem se tady vyjadřovala včera, nicméně mi vrtá hlavou jedna otázka - co sis myslela, že on udělá? Dva roky jsi "chodila" s ženatým chlapem co má děti... co sis myslela, že se stane, když mu oznámíš, že jsi těhotná? Nemyslím to nijak ironicky, ani útočně, myslím to opravdu tak, jak píšu...

ilonne
8. srp 2019

@dc2015 To je trochu přehnané, ne? On taky věděl, že je ženatý a měl by z toho případně jen tak vyvaznout a jede se dal? A ona si má poradit s dítětem sama? Jako pardon, ale když dva dělají totéž, je to totéž a ne že ne. Takže následky by měli nést oba.
Nicméně k zakladatelce, ať se rozhodneš, jak se rozhodneš, bude to správně, pokud to tak budeš cítit. Nejlepší by mi asi přišla varianta jak psala @barulina - dítě si nechat a uzavřít s ním smlouvu, ať platí. Do RL neuvadet. Ale nechat si dítě a jeho už nikdy nekontaktovat mi přijde jako nejhorší možnost.

pink_unicorn
8. srp 2019

V tomhle se nedá radit, každý má psychiku jinak nastavenou. Já bych v tvé situaci asi dokázala jít na potrat a obhájila si to v sobě. Ale pokud jsi citlivá a víš, že by ses tím užírala celý život, tak to nedělej. Není to nejlepší start do života, každá chceme mít muže a úplnou rodinu a ne se hned od začátku tahat o peníze a nemít pořádně kde bydlet. Na druhou stranu to neznamená, že už se to nemůže stát. Můžeš potkat super chlapa, který tvé dítě přijme a budete rodina. Ale taky třeba ne, třeba budeš dlouho sama, kamarádky budou randit, cestovat a užívat si života a ty budeš sedět doma s dítětem..... A každého potencionálního partnera budeš muset analyzovat hlavně jako otce, ne jako kluka, který se líbí tobě. Byla to osudová chyba, bohužel takových děláme v životě hodně. A pokud víš, že bys takhle šťastná nebyla, tak ze sebe nedělej mučedníka a jdi na potrat.

dc2015
8. srp 2019

@ilonne to je těžký... Popravdě si myslím, že idioti jsou oba 🙂 A ne... Projít by mu to asi nemělo... Ale... Zas já nějak neumím mít soucit s někým, kdo se dva roky chová jako svině a pak čeká co jako? Prostě ženatý muž s dětmi je tabu. Tak to mám... A to tak je to správné, když člověk nechce ničit životy lidem kolem sebe. A ty děti nic neprovedly. Ty nemůžou za to, že chtěl táta sukat tupou dvacítku... A tím nemyslím teď slečnu konkrétně... Prostě obecně... Být to moje kamarádka, řeknu jí to samé... To je o životní odpovědnosti...

ilonne
8. srp 2019

@dc2015 jasně, že jsou idioti oba, ale i tohle bude jeho dítě a má nárok na stejné zajištění jako předchozí děti. Proč by mělo jedno dítě "zivorit" a další žít v pohodě. Jednou je otec, u zplozeni byl taky, tak ať matku a dítě hmotné zabezpečí. Rodina se o tom ani nemusí dozvědět.

dc2015
8. srp 2019

@ilonne to je asi fakt... Dítě nemůže za to, že je matka úplně blbá... Nicméně v praxi ti dva kreténi ublíží úplně všem vcetne sebe samých... Ve 24 už by člověk čekal, že má holka aspoň půl mozku... Radši ani nechci znát věk toho experta... 🙃

sudylichozrout
8. srp 2019

@dc2015 tomu bude kolem ctyricitky. Typicky vek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru