Těhotná - startovací váha 110 kg a více

kacka125
30. srp 2016

Ahoj chtěla bych vědět jak moc jste přibraly vy holky s vyšší váhou. Jak docílit toho abych přibrala co nejméně? Jak jste to všechno zvládaly? V dubnu jsem byla na revizi a najednou bylo nahoře pět kilo ☹ no a teď se těším toho že k porodu půjde velryba 😒

tynice
30. srp 2016

@kacka125 Já teda neměla tolik na začátku, ale pribrala jsem 4,5 kg zatím.
Nejim skoro pečivo, často máme salátky. Maso jím často ale jen s přílohou jako třeba 1 brambor nebo vůbec a jen zelenina na páře. Moc nejim uzeniny, knedlíky a vůbec takové těžké jídla. Hodně taky bastime luštěniny 🙂

svetlus_pepca
30. srp 2016

Tak já měla 90 kg, jedla jsem normálně, tak nějak všeho s mírou, a přibrala jsem 10 kg. Břicho jsem měla pořádný, ale jinak v pohodě. Je pravda, že první tři měsíce mi bylo snad v jednom kuse špatně. Měla jsem ranní nevolnosti 24 hodin denně 😀 A pak nastaly naprosto skvělý těhotenský chutě. Někdy si říkám, že je škoda, že mi nevydržely 😀 Měla jsem období jogurtové, ovocné a zmrzlinové 😀

veri0007
30. srp 2016

první těhu počáteční váha 110,5kg, k porodu 120kg. Těhotenství v pohodě, žádné komplikace. Teď druhé těhu počáteční váha 114Kg a teď mám ve 25. týdnu 115kg, nicméně pořád musím lítat za dcerou, je to mazec. Do dalšího těhu s touhle váhou určitě nejdu. Zdravotní komplikace nemám žádné, je je toí prostě nepohodlné... 😝

maminkazdenicka
30. srp 2016

já jsem otěhotněla s váhou 105 kg a rodit jsem šla se 130 kg. Určitě by to chtělo pohlídat jídlo, pokud Ti bude dobře 🙂
do dalšího těhotenství chci být hubenější - teď mám 16 měsíců po porodu 80 kg a už nikdy nechci mít nad 100 kg - cítím se teď líp.

babovka_babovicka
31. srp 2016

@kacka125 "Bohužel" zatím bez zvracení 🙂)) takže jedu dál (tak na 90%) jídelníček, co jsem měla od výživové poradkyně před tehu a 2-3x týdne chodim na HEAT. Nemám zdaleka 100kg (asi kolem 65kg), ale jsem hodně mala, takže se snažím nebýt malej plejtvák🙂)) hlavně já hubnu těžko, takže se musím hlídat i teď🙂)

sara84
31. srp 2016

Mela jsrm.star 78, k porodu 84. Z porodnice 74 🙂 Tehu cukrovka- dieta jak cumel...ale do pul.roku znovu 78-79. :( a ty se me drzi a ne a ne pustit. Stale kojim, hybu se neustale, jime zdrave..a prd. :(((

bagrunka
5. zář 2016

Tak u me byla pocatecni vaha 119.. To uz je dost samo o sobe dost, ted jsme 31tt a pribrala jsem 6kg, coz neni moc, ale vzhledem k poc. vaze je to dost. Nebylo mi vubec spatne, ted me akorat trapi paleni zahy. Jinak jim na co mam chut. A i kdyz to zni desive, tak je muj problem opacny, protoze chut nemam na nic moc.. Mam problem snist cokoliv na co aktualne nemam chut, to radsi nic, takze jim to o co si maly rekne, at snim aspon neco.. I kdyz uz se to v poslednich dnech lepsi a donutim se snist i pripravene jidlo. Jinak u nas ve velkem jede ovoce. Takze u toho se ani nesnazim se omezovat. Brisko uz je slusne velke a uz zacina byt nekomfortni, zatim vse zvladam, ale nekdy uz je to s problemy. Jinak se mi maly tlaci poradne nahoru, takze mam taky problemy s dychanim a to i kdyz nic nedelam.. Uz se tesim az po porodu - spis po sestinedeli - budu moct chodit cvicit. Chodila jsem i pred tehu a dost mi to chybi i kdyz to znamena, ze budu muset makat azae od zacatku..

hermiouna
10. říj 2016

Ahoj já začínala na 117:/ a v 19tt mám 3kila nahoře..Holky cítili jste ve stejným týdnu už pohyby nebo měli břicho?? Já nemám od 12tt žádný nevolnosti u dr jsem byla naposled v 15tt tak doufám že je vše v pořádku kopance necítím a je mi jak bez těhu:/Jen potřebuju uklidnit

kacka125
autor
10. říj 2016

Tak jsem začínala že 115kg a teď v 16tydnu mám o osm kilo min. Mám velké problémy něco sníst z čeho me nebude natahovat.. kdyby to tak šlo celé tehu tak jsem poloviční 😀 bříško mi zničehonic vyskočilo v 13/14 týdnu (dodnes obviňují tchýni ze za to může její čočka 😎 ) ale ten kdo mě nezná si prostě jen myslí že jsem tlustá 🤐

@hermiouna buď rána ze je ti dobře.. co já bych za to dala 🙂 pokud necitis kopance tak se zkus poptat v okolí jestli by ti někdo nepůjčil angelsounds. Ja prcka šmíruju tak 2x do týdne a jsem spokojená 😉

hermiouna
10. říj 2016

Kacka125 jako já jsem ráda že je mi dobře měsíc jsem prozvracela a vím že je to děs!!:D Akorát jsem prostě nervózní.Nestaci stetoskop místo angelsounds?🙂

kacka125
autor
10. říj 2016

@hermiouna tak to nevím jestli stetoskop stačí možná že jo 😉 za vyzkoušení nic nedáš 🙂

hermiouna
10. říj 2016

@kacka125 no snad sezenu příští týden jdu do poradny a za dalších 14 dní na genetiku tak musím vydržet🙂 Ty už jsi něco cítila??

kacka125
autor
11. říj 2016

@hermiouna ja ještě ne proto šmíruju angelsoundem 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru