Termín porodu červen, červenec. Je tu někdo na chat?

jituskamou
19. pro 2020

Ráda budu když mi tu někdo napíše

janulec30
24. únor 2021

@weronyc ano já ho beru už pár dní pac sem špinila 3x denně,Teď už jen 1denne. A vzhledem k tomu ze mi rekla, ze nekomu to dela zle tak jeatli chci tak vaginalne ale jestli mi to nevadí tak normlane spolknout. A musím říct za tu dobu co ho beru pouze polilam.

weronyc
25. únor 2021

@janulec30 Me teda Dr. rekl, ze mam uzivat jen vaginalne, az v lekarne mi pani rekla, ze muzu i polykat. Ale ja mam pocit, ze mi to snad dela zle i vaginalne, natoz to polykat. U prvniho tehotenstvi mi na tvrdnuti bricha napsal jen magnesium, ted tohle, tak me to prekvapilo.

nagojka
26. únor 2021

Ahoj holky,tak ja ode dneska pozitivni ma covid v 18+3tt...smad to bude v pohode,krome toho ze me zacina desne skrabat v krku a semtam suchy kasel mi nic jineho neni...Kez by to tak zustalo a vsechno bylo v poradku..

bbarshaa
27. únor 2021

@nagojka Tak držím palce 🙂. Ale víceméně v mém okolí měli nejhorší průběh, pouze zvýšenou teplotu nad 37. Jinak jak popisuješ, spis takové nachlazení. Tak hlavně klid a držím palce ať je to co nejdřív pryč.

mrszizy
27. únor 2021

Holky, nemate nahodou zpracovany nejaky seznam obleceni, co je fajn koupit pro ty nase letni prdely, jak je oblikat?

pepickovapavlinka
27. únor 2021

@mrszizy tak aby jim nebylo horko a když bude pršavo ať je můžeš zase přioblíknout.Stačí selský rozum.Určitě bude potřeba vše jako v zimě

ema90
27. únor 2021

@mrszizy Ja jsem tedy prvorodicka, cekam dvojcata, ale spoleham na svuj rozum.
Zalezi i na pocasi. Ne kazdy den jsou paraky.
Jeden den muze mit mimco bodycko a druhy den bude potreba teplej overal.

nagojka
2. bře 2021

Ahoj holky...tak jak se vam dari?musim se priznat ze zacinam byt trochu nervozni...vlezla sem dnes rano na vahu a ja ooravdu zatim vubec nic nepribrala🤷🤷🤷🤔🤔🤔🙈😞vazim se pokazde na stejne vaze u nas doma,naha a na stejnem miste...trochu me to desi jestli je to v poradku...na jednu stranu sem zase rada ze moc neotejkam ale...

pepickovapavlinka
2. bře 2021

@nagojka neboj teď nepřibíráš ale ono to příjde.Co já bych za to dala já mám od začátku těhu nahoře už 8kg a minule na kontrole mě sestřička sprdla že je to moc.Jak kdyby se to dalo ovlivnit 🙈Kolik jsi tt?

gabina80
2. bře 2021

@nagojka 😁😆 buď v klidu jsem 22 týden, taky pořád nic a teď za 2 týdny 3 kg😆😂 prý je to u každého jinak

nagojka
2. bře 2021

@pepickovapavlinka dnes koncim 19tt...jo me na posledni kontrole rekla co by za to jine dali..je pravda ze ja jim jak vrabec...proste po par lzicich ale vickrat za den...nemam asi pribirani v genech protote i kdybych pred tehu o pulnoci snedla kilo jidla o mekace treba tejden v kuse stejne bych nepribrala...Ale kdyz vidim jak vsichni kolem pribiraji tak si rikam jestli je to vsechno v pohode kdyz ja nic nepribrala...Porad se tocim na svejch 50kg plus minus...a jeste sem se chtela zeptat jak je to s zelezem?brali ste v tehu preventivne zelezo?

nagojka
2. bře 2021

@gabina80 tak uvidime a nechame se prekvapit...na posledni kontrole doktor rikal ze neni dulezite zda pribiram ja ale hlavne ze roste ten mrnous🙂ja sem z toho vsecho porad takova naka vyvalena😂😂😂asi bych mela prestat tolik cist...

ema90
2. bře 2021

@nagojka Do 21tt jsem nemela nahore ani kilo a to cekam dvojcata. Nebyvalo mi ani vubec zle, takze jsem ani nic nezhubla, proste stale stejna vaha.

Od 22tt to jde nahoru, co tyden, to dve kila. Za mesic pres osm kilo.
Akorat nevim, kde je mam, roste jen brisko 😀

nagojka
2. bře 2021

@ema90 tak to je ale zase super ne?a vis co budete mit?budou dva kluci ci holky nebo od kazdeho jedno?taky mi zatim roste jen brisko...🙂

ema90
2. bře 2021

@nagojka Vime to uz od prvniho screeningu, ale neventilujeme to 😊

Jj, je to super, jen reaguji na to, ze bych si s tou vahou nelamala hlavu, ze je to uplne normalni 😊
Kamaradka pribrala za cely tehotenstvi 6kg a naopak druha kamaradka pribrala 30kg. Takze je to fakt hodne individualni.
Ja jsem byla vzdycky hubena a nikdy jsem s vahou problem nemela, takze jsem rada, ze miminka pribiraji jak maji a ja zustavam stejna 😂

nagojka
2. bře 2021

@ema90 tak na tom asi budu podobne jako ty🙂a delas dobre ja mam take plan to neventilovat ale sem takova slepice ze to urcite nevydrzim🙈🙈🙈mi ale pohlavi zatim nevime...Dekuju moc za uklidnujici prispevek hned sem o neco klidnejsi👍🙂🍀

pepickovapavlinka
2. bře 2021

@nagojka železo mi dali vždy až po porodu v těhotenství jsem vždy brala a zase beru magnesium.Jinak neboj ono nějaké to kilčo ještě naskočí.Já mám 98kg co bych dala za tvých 50 🙈😂

sanyy22
Autor odpověď smazal
Zobraz
sanyy22
2. bře 2021

Holky já před těhotenstvím měla 81kg, do konce prvního trimestru jsem přibrala cca 0,5kg ,před 2 týdny jsem byla na kontrole po 7 týdnech u svého gynekologa sestra mě zvážila a měla jsem 85,6 kg a sestra mi řekla že nesmím tolik jíst pokud nechci mít na konci těhu 120kg, že bych měla omezit jídlo abych přibrala jen týdne 0,5kg.🤔🤔

Jinak dnes jsem 20+4tt

pepickovapavlinka
2. bře 2021

@sanyy22 jo to mi taky říkala že bych měla přibrat jen 0,5kg týdně.Ale jak to mám udělat to teda nevím 🤷🏻‍♂️

mrszizy
2. bře 2021

23 týden dnes a od začátku 5.7kg nahoře. Řekla bych taky hlavně na břiše... No, nemuselo by to být ve finále těch 20 kilo, když zůstaneme u 10 budu ráda 😃.

weronyc
3. bře 2021

Já jsem ve 20. tt a přibrala jsem zatím cca 2 kg. Asi je to i tím, že jsem od začátku denně xkrát zvracela, přešlo to tak před 2 týdny teprve. Nepřála bych to nikomu... Za to teď mám pořád chuť na prasárny typu čínská polívka, mekáč, kfc, kebab .. 🤣

l.u.c.i.e
3. bře 2021

Taky jsem už přibrala. Už mám 4kg nahoře. Nejste v tom samotné 😃

l.u.c.i.e
3. bře 2021

Holky, tak se zatím stále držíme a doufám, že i nadále budeme. Dnes průtoky celkem ok. Mrně má 345 gr. Doktor měl radost, že není žádné prudké zhoršení. V pondělí kontrola u svého gynekologa a ve středu znova v rizikové poradně, kdy mi udělají rovnou druhý screening. Navíc se musím objednat na echo miminka.

l.u.c.i.e
8. bře 2021

Dnes kontrola u svého gynekologa a vše v pořádku. Potvrzená z 90% holčička. Roste jak má. Ve středu kontrola v rizikové poradně.

nagojka
8. bře 2021

@l.u.c.i.e tak to je super zprava...mi jdem na kontrolu ve stredu to bysme meli byt teoreticky 20+0tt..tak sem zvedava a doufam ze i mi se konecne dockame pohlavi...me se zda ze zatim kdome prvniho screeningu snad zadne jine dulezite vysetreni nemam🤣🤣🙈🙈na kontrolu uz se tesim a doufam ze bude tez vsechno v poradku...

pepickovapavlinka
8. bře 2021

@l.u.c.i.e já jdu na druhý screening zítra snad bude vše v pořádku a dozvíme se už definitivně pohlaví

nagojka
8. bře 2021

Co se vse kontroluje nebo by se melo kontrolovat na druhem screeningu?

bbarshaa
8. bře 2021

@nagojka No především orgány mimca 🙂. Kouknou se zda je vše tak jak má a kde má, průtoky krve apod. Taky nám tam měřili nožičky a ručičky a tak. 🙂

ema90
8. bře 2021

@nagojka Mnozstvi plodovky, organy, hlavne i srdecni vady, mozek, velikost a vaha plodu. Znovu se kontroluji nozicky, rucicky. Je toho dost 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru