Tlačí me břicho ve 12. týdnu těhotenství - znáte to?

verundice
19. bře 2014

Ahoj dámy, chtěla bych se zaptat zda taky zazivate v teto fázi pocit tlačení břicha? Není to bolest, a stoprocentne nedokazu říct, jestli to neni žaludek, ale treba když jedu v aute, mam nutkani se furt narovnavat, protahovat. Mam to i kdyz lezim v posleli, rano i večer, jak kdybych mela kameny v břiše. Mam ho vyvaleny, ale řekla bych že ne vic nez před těhotenstvím, ale uz nesnesu uply kalhoty, desne mi to vadi....

winterska
19. bře 2014

@verundice roste ti děloha, tak to dělá ty tlaky - s tím počítej celou dobu těhu.. mně naštěstí po 13tt přestaly téměř bolet prsa.. a sundej obyč. kalhoty a nandej těhu, je to pohodlnější 🙂 holt jiný stav 😀

verundice
autor
20. bře 2014

Joooo...včera jsem pořídila sve prvni těhotenské kalhoty a je to teda dost úleva🙂

wildy
20. bře 2014

Já od úplného začátku nesnesla nic upnutého přes břicho. A nebylo to tím, že by mi rostlo. Nosím teda jen legíny, takže to je pohoda, ale doma co jsem měla tepláky s těsnější gumou, tak ty už jsem vyřadila. Bylo mi to nepříjemné.

danca98
1. kvě 2017

Ahojda chtěla jsem se zeptat jsem ve 12tt a nedávno jsem byla.na kontrole u mé doktorky a vše je v pořádku ale začíná mě pobolivat na pravé straně v podbřišku a tlačit na delší dobu je to normální? Čím to je? Hrozně se bojím abych o to nepřišla. Děkuji

linee
1. kvě 2017

@danca98 mimi si dela misto,roste deloha.Lepsi to uz nebude🙂a neboj se,ver mimcu i sobe,jinak si tehu vubec neuzijes🙂)

danca98
1. kvě 2017

@linee děkuji hrozně jsem se bála tlačí mě to břicho na pravé straně dole celý den a poboliva je to moje první těhotenství tak že nevím pořádně co je v pořádku a co ne 🙂

linee
1. kvě 2017

@danca98 ja myslim,ze je to normalnu,casto jsem mela pocity i jako bolest pri ms,a to i pozdeji.Pokud se ti neco nebude zdat,klidne zajdi k dr.Opravdu radeji vicekrat a zbytecne,nez pozde. Ale je to normalni,ve 2.trimestru je to s velikosti vetsi skok,me bolela i trisla.

danca98
24. kvě 2017

Ahoj mám jen dotaz jsem v 16týdnu a dnes jsem byla na kontrole u me doktorky zmerila mi tlak zvážila a zkontrolovala moč a pak mi jen brala krev nedělala mi žádný ultrazvuk už myslela jsem že uktrazvuk se dělá pri každé kontrole mám přijít za 14dní na další kontrolu jak dopadla krev kdyby bylo s miminkem něco v nepořádku určitě by na to přišla že? Neřekla mi nic jen zapsala do knížečky jsem s mou doktorkou spokojená ale bála jsem se kdy by mi mohla dělat opět ultrazvuk?

marki00
24. kvě 2017

@danca98 Všichni lékaři utz nedělají vždy, můj bývalý ho taky nedělal vždy. Dělal jen prohlídku pohmatem. Můj nový mi dělá utz každých 14 dní, ale kvůli mojí krevní mutaci. Sice to není pro plod ideální, ale musí hlídat, jestli roste správně.
To ti brali krev na druhý screening, ne?

luj89
24. kvě 2017

@danca98 ultrazvuk proplaci pojistovna 3x za tehotenstvi, urco ve 20. a 30. tydnu a potreti nevim, asi na zacatku? Me ho lekar delal ze zacatku pri kazde kontrole kvuli srdicku mimca a krom toho 20. a 30. tydne mi udela UTZ jeste v 36.tydnu kvuli odhadu vahy.

danca98
24. kvě 2017

@marki00 me dělala ultrazvuk v 7tydnu a v 11 týdnů a už jsem v 16 a to už nedělala a krev ani nevím na co.mi brala kvůli nemocem apod. Nic mi skoro neřekla ale jak zjistila ze to dítě je v pořádku? To mě nejde do hlavy

marki00
24. kvě 2017

@danca98 ani ti neprohmatala bricho? Z krve nezjisti, ze je miminko v poradku. To je teda zajimava kontrola.

normalnimatka
24. kvě 2017

@danca98 buď ráda, že ti nedělá utz vždycky.. já bych ho radši nechtěla, jen třeba 2x-3x za těh., ale byla bych za potížistku, což i tak sem:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru