Tlak v prvním trimestru, od jaké hodnoty vám ho řešili?

gabina321
26. led 2014

Ahoj, vim, ze je tu diskuze, kde se resi vysoky tlak, ale tam se mluvi hlavne o druhe pulce tehotenstvi. Chtela bych se zeptat na prvni kontroly - od jake hodnoty s vami tlak nejak vyrazneji resili? Ja jsem byla na kontrole a byla jsem strasne nervozni. Pri prvnim mereni mne namerila sestricka az 145/92 , ale ja jsem uplne citila, jak mne strasne busi srdce (nikdy se mi to nestava) , protoze mam velky strach z doktoru. Pak ho merila za chvilku a klesl na hodnotu asi 137/83 , stale jsem byla nervozni, ale ne uz tak moc. Doktor se mne ptal na buseni srdce, toceni hlavy , bolesti hlavy atp. Ale ja nic z toho nemam. Pak rekl, ze dulezitejsi je ten spodni tlak, ktery je podle nej uplne normalni a jeste s ohledem na to, jak se u doktoru bojim. Navic jsem mela hodinu pred tim kafe, takze to vubec neresil a rekl, ze priste ho premerime. Kazdopadne jsem dostala docela velky strach, jestli to treba neni na hospitalizaci nebo na leky nebo tak. Diky za nazory

lavita
27. led 2014

Ahoj, já myslím, že ten tlak je v pohodě, máš pravdu, že ten dolní je určující a ten máš myslím naprosto v normě. Kdybys ale chtěla, řekni si lékaři, aby ti dal na jeden den tzv holtera, ten měří tlak během celého dne a doktor z toho pak pozná, jestli ti náhodou nelítá- proto třeba to bušení

marukm
27. led 2014

@gabina321 Klid. Já měla prvně 147/75 (to jsem ho ale upozornila, že jsem opravdu nervní, protože to byla kontrola s "verdiktem"). Podruhý 145/86. Nebyla jsem nijak extra nervní (ale byl to 1. screening). Ptal se mě, jestli mám normálně vyšší tlak. Řekla jsem mu, že o ničem nevím, problémy nemívám, doktor mi při prevenci před Vánocema nic neříkal, ani v nemocnici nic. Tak jsme se shodli, že asi syndrom bílého pláště. Nedalo mi to a koupili jsme s manželem tlakoměr. Měřím si ho už 14 dní (ráno a večer) a k velkému překvapení jsem zjistila, že ho mám naopak nízkej! Hodnoty si zapisuju a příští týden jdu na EKG k obvoďákovi, tak mu ty hodnoty chci ukázat. Takže moje rada: pokud máte tlakoměr, měřit doma. Pokud ne, doporučuju koupit (těžko se pak doktorovi dokazuje, že ho třeba normálně máte oukej). Není to velká investice, my máme asi za 300 a měří dobře.;) Co doktor změří jednou za x týdnů nemusí mít vypovídající hodnotu.

gabina321
autor
27. led 2014

ahoj, děkuju za názory 🙂 o víkendu jsem si nechala tlak párkrát změřit jedním členem rodiny, který je doktor a opravdu to ta nervozita strašně ovlivňovala. Když jsem byla v klidu, tak jsem měla kolem 120/70 , někdy i míň, ale když jsem se trochu "rozhodila" (třeba před prvním měřením), tak mně to vyskočilo nahoru - ale teda jen ten horní, spodní nikdy snad nepřesáhl 85, spíš se držel kolem 75, někdy i pod. Jinak problémy s bušícím srdcem mám jenom ve stresových situacích, na EKG jsem byla (moje nervozita sice způsobila strašnou tachykardii, ale jinak vše ok :D ), což doktorovi jen dokázalo, že mně asi nesedí lékařské prostředí. Ale ten tlakoměr si asi koupím, pro jistotu ;)

zuuzaa86
23. únor 2014

Já taky měla pokaždé malinko vyšší, ale pravdou je, že jsem pokaždé, když tam jdu nervózní, zda je vše ok, jinak problémy s tlakem nemám. Takže to budeš mít asi podobně, neboj a uvidíš jak to bude dál

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru