Třísla.

makka
23. únor 2009

Ahoj holčiny, potřebovala bych poradit. Jsem v 9 týdnu těhotenství a začaly mě trápit třísla. Jen ale na levé straně. Když mě to chytne nemůžu pořádně chodit. Nemáte s nimi také nějaké zkušenosti. Díky

cernobilka
24. únor 2009

asi te nepotesim, bude hur. Aspon ja nemuzu po ranu ani vstat. Hrozne mne boli trisla a kycle. A bohuzel se to spis zhorsuje.

lucinka1104
24. únor 2009

ja som to mala len do 12 tt tak ja som zase opačný prípad 😀

makka
autor
24. únor 2009

A proč to vůbec je? Dnes už mi je dobře.

svataterezicka
24. únor 2009

Makka mě taky bolí třísla a sval na vnitřní straně pravého stehna. Ptala jsem se na to v kurzu pro těhule a na gyndě, a bylo mi řečeno že to tak prostě je. Tudíž vydržet. Holt se ti napínají svaly a víc je namáháš.. i když já to takhle brzo neměla, spíš až od 20tt.

jasom
24. únor 2009

aj mna bolia a bolo my povedane ze sa to roztahuje lonova kost, mna to zacalo az v 30tt

usounek25
24. únor 2009

Ahoj, taky nepotěším. Ze začátku to bylo v pohodě, ale ke konci těhu tak od toho 8. měsíce mě začly neuvěřitelně bolet třísla a vnitřek stehen. Kolikrát jsem měla problém vstát a někam dojít, plazila jsem se jak lemra 😀 . Cca 3 týdny před termínem už jsem ani nechodila na každodenní procházky, protože jsem už na to neměla. Nepomohlo ani cvičení, holt se to musí vydržet. Jo, některý holky říkaly, že jim pomáhla teplá sprcha, mě teda ne.

makka
autor
24. únor 2009

Holky moc díky za odpovědi a rady. Koukám, že se máš ještě na co těšit 🙂 Zatím se to dá zvládnout.

katulena
18. bře 2009

To jsem ráda, že jsem na tohle téma narazila. Šíleným způsobem mě bolí pravé tříslo, chodím taky jak lemra. Jsou dny, kdy to ani nebolí, ale pak přijde den, kdy nemůžu vůbec nic. Taky to mám asi tak od toho 33-35 týdne těhu, doktor říkal, že je to tím, jak se roztahuje pánevní dno a jak se to připravuje na porod. Při prvním těhu jsem to nezažila, proto jsem z toho úplně mimo. Je to hrozná bolest. nejhorší je, když to přijde a jsem třeba v krámě nebo ve městě. musí to na mě bejt hroznej pohled.
Nikoho neznám, kdo by tyhle potíže měl, tak jsem aspoň ráda, že v tom nejsem sama.🙂

luciperka
18. bře 2009

ahoj holky, tak to jsem ráda že v tom nejsem sama. Jsem ted 38 tt a už měsíc mám neuvěřitelné bolesti v levé části nohy, ani ne tak tříslo jako spíš spodek, vazy nohy a celé to šíleně bolí a píchá až do pochvy - katastrofa. Byly dny, kdy sem se nemohla ani obléct bez slz, protože sem nemohla ani nadzvednout nohu 😒 Ted je to trošku lepší, byla jsem v nemocnici na rehabce, moc nic se mnou dělat nemohly, ale ukázaly mě nějaké cviky, co jsou dobré pro protažení a ty největší bolesti ustoupily. Každopádně chodím jak kdybych ... měla v katích, hrozně mi to vadí a hlavně už nic neujdu a po chvilce se bolest vrátí. Takže když nemusím tak už vážně nikam nechodím. Nejlepší to je, když hodně odpočívám a nic moc doma nedělám - to se mi ale nedaří každý den. No ale abych to shrnula - do porodu kousek, potom by to mělo přejít, jen si říkám, že si nedokážu s takto bolestivým pánevním dnem rodit - to bude asi větší masakr než by byl normálně 😎 No nechám se překvapit, asi to už brzo zjistím. Takže vydržet a protahovat.

peta.cz
19. bře 2009

Katulenko, já to u prvního těhu taky vůbec neměla a teď mě to takhle bolí asi 14 dní, většinou po spaní nebo ležení, jak vstanu, tak to začne děsně bolet, tak chodím taky jak kdybych měla plné gatě - stejně jako píše luciperka 😀 Je to opravdu normální, někoho to holt bolí a někoho ne..ale se divím, že nás to potkalo až při druhém těhu, když si člověk říká, že už by to asi mělo být roztažený od minule 😀

aluskas
19. bře 2009

Holky, mě bolí snad úplně všechno...ráno, když vstávám, cítím se tak na 70 let a večer je to ještě horší ☹

katy2
20. bře 2009

mna tiez boli cely spodok, vsetky kosti, chodi sa mi velmi tazko..... aj ked si sadam alebo vstavam, je to velmi bolestive.... zintenzivnuje sa to posledny tyzden.... a je to stale horsie... ☹

jitushkam
11. črc 2012

koukám, že je to staré téma, ale mě to bolí taky šíleně. Nejhorší při vstávání z postele, to se nemůžu pořádně na nohu postavit (bolí mě hlavně levá) a oblékání, no to je šílené, zvolila jsem pozici "na wc" prostě v sedě se to dá ve stoje bych to nedala ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru