Tvrdnutí břicha na konci prvního trimestru. Normální?

malineta
1. srp 2011

Ahoj holky, prosím o radu, jsem v 11tt a vždy k večeru mi začíná hodně tvrdnout břicho. Je to nepříjemný stav, kdy břicho mám tvrdé jako kámen a cítím, že je to spojené s nadýmáním ☹ Zkoušela jsem závislost na stravě, např. večeřela jsem ve 20h a bylo mi pak opravdu zle, další den jsem zkoušela večeřet v 18h, stejně mi bylo zle, včera jsem večeřela v 16h (pak si vzala ještě večer rohlík), ale zase se ten stav opakoval. Až do oběda mohu jíst normálně, ale je normální že se mi pak dělá zle a tvrdne mi břicho?! na začátku těhu jsem vypozorovala, že mě hodně nadýmá čerstvá zelenina, tak jí více méně vynechávám. Jinak nejsem žádná citlivka, nebývám nemocná, nemám žádné alergie, normálně se starám o dítě (dá se říci, že téměř sama, neboť prarodiče bydlí daleko a manžel dochází z práce domů, když už dítko spí, tento víkend také nebyl doma, prostě normálně funguji, jen ty večerní stavy 😢 )

terkao
1. srp 2011

Ahoj, já na tvrdnutí břicha brala magnézko, napsal mi ho gynekolog, když mi taky tvrdlo břicho.

malineta
autor
1. srp 2011

Ahoj, děkuji, a může se magnézko i na začátku těhu? Někde jsem slyšela, že to není úplně dobré, proto se raději ptám.. Děkuji 🙂

ronyx
1. srp 2011

@malineta Ahoj souhlasím,já sice takový případ nejsem ale kámoška měla ty samé případy a taky jí gyndař napsal magnézium.Může se brát i na začátku těhotenství,ale tvůj gyndař ti určo poradí. 😉

adenka84
2. srp 2011

@malineta mě také tvrdne bříško prakticky od začátku těhu...gynekolog mi napsal Magnosolv..je to prášek, který se rozpouští ve vodě a pka se vypije..ze začátku mě to velice pomohlo..teď už bohužel na něj nereaguji, ale užívat ho mám nadále....co je, ale pravda a za což jsme moc ráda, je to, že po něm mám pravidelnou stolici..takže, alespoň na něco mi pomáhá...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru