Úbytek váhy na začátku těhotenství. Stalo se vám?

2. kvě 2022

Ahoj holky,měla bych dotaz.Stalo se také některé z Vás,že jste na začátku těhotenství šly s váhou dolů?Ať už kvůli zvracení, nechutenství nebo tak?Já teda zvracím hlavně po večerech a přes den nevolnosti a občas také nechutenství.Jsem 11tt a už mám dole 6 kilo za měsíc.Na kontrole vše v pořádku,tak se chci zeptat vás,jestli jste to měly podobně.U prvního jsem tohle nezažila (kromě zvracení).Předem moc děkuji za odpověd🙂

veroniqess
2. kvě 2022

Ano, je to v pořádku. Ono záleží i na startovací váze, pokud si měla 45 a zhubla 6, tak by to lékař asi řešil, ale pokud máš třeba 75, tak to nevadí 😊 Já vždycky něco nabrala až tak v pátém šestém měsíci, poprvé. Teď jsem v šestém a nemám nahoře ani 1kg. Poprvé to bylo stejně, nakonec jsem měla +10.

autor
2. kvě 2022

@veroniqess tak to jsi moc nepřibrala🙂Já u první přibrala 17 kilo,ale 10 jsem nechala v porodnici a dalších 7 při kojení.Před koncem šestinedělí jsem měla stejnou váhu jako před porodem,ale měla jsem strašný chutě v těhotenství,tady je to naopak opačně😀

terkezz
2. kvě 2022

Já taky šla dolů, sice jen o 3kg ale zvracela jsem neustále😀 ale pak to šlo rychle nahoru, nakonec jsem rodila +20kg a taky bylo vše v pořádku

autor
2. kvě 2022

@terkezz už se těším až se budu moct normálně najíst beze strachu,že to půjde ven🤣

elllienka
2. kvě 2022

Já u prvního taký zhubla 3 kg v prvním trimestru, měla jsem nevolnosti, ale bez zvracení.. Ty naštěstí skončily s prvním trimestrem 🙏 nakonec jsem přibrala 18kg 😅
Ted jsem snad těhotná podruhé 🙏 a nevolnosti mám opět, tak snad zase přejdou...

krisstina93
2. kvě 2022

Jo u prvního syna sem hubla až do 20tt, pak se to přehouplo a začla sem zas nabírat. Aspoň sem moc nepřibrala a hned po porodu sem byla na původní váze.

bbarshaa
2. kvě 2022

🙂 Taky jsem ze začátku hubla.
Jen mě trosku pak stresoval gynekolog. Tak se případně nenechte. 😉 Pak se to srovnalo a normálně jsem začala postupně s rostoucím bříškem pribirat

ferda90
2. kvě 2022

Ahoj, mám kamarádku, která u druhého těhotenství hubla. Ze začátku zvracela, neměla chuť k jídlu a celkově za celé těhotenství přibrala jen 6kg. Malý je zdraví a všechno proběhlo v pořádku. Takže bych řekla, že je to v pohodě 🙂

emillyhk
2. kvě 2022

Před otěhotněním jsem měla 51kg, během prvního trimestru jsem zhubla na 48kg. Potom mi diagnostikovali GDM, takže dieta. 🙈 Před porodem jsem měla 57kg. Víceméně jsem všechno nechala v porodnici a po šestinedělí byla na své váze, nebylo poznat, že jsem rodila.

autor
2. kvě 2022

Holky všem moc děkuji za vaše zkušenosti.Moc mi to pomohlo🌹

katule1990
2. kvě 2022

Ano, taky jsem zhubla, od 11tt navíc na cukrovkový dietě. Nikdo se nad hubnutím nepozastavoval s tím, že miminko si vezme, co potřebuje 🙂. Váha před otěhotněním 72 kg, před porodem 74 kg 🙂. Nyní 75 kg 🙄😖😂.

versatilka
2. kvě 2022

ano, také jsem na začátku shazovala. Z 55kg na 50kg. Začala jsem přibírat tak od poloviny těhotenství.

terkezz
2. kvě 2022

To věřím, já pak futrovala jak divá🤣

terkezz
2. kvě 2022

To věřím, já pak futrovala, jak divá🤣🤣

superkousky
2. kvě 2022

Vždycky jsem v těhotenství zhubla. Na porodní sál jsem šla vždy o 3kg lehčí než před otěhotněním. Při prvním to řešili hodně, při druhém méně a při třetím vůbec. U Apolináře mi doktor řekl, že můžu být jedině ráda. Dcera měla 54cm a 4060. Za to teď 🤔.

anyyyn
7. kvě 2022

Já zhubla 4kg, a to jsem hodně jedla a vůbec jsem nezvracela.

autor
7. kvě 2022

@anyyyn já teď už zvracím naštěstí málo,ale za to jak "kocoviny"jak blázen.

emillyhk
7. kvě 2022

S pocitem nekončící kocoviny jsem přežívala do konce druhého trimestru 🤦‍♀️ Ve třetím to bylo lepší, to už mi bylo zle jenom když jsem byla unavená...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru