Ultrazvuk v 1. trimestru, jaké jste měly hodnoty?

innula
27. srp 2013

Ahoj holky, byla jsem včera na UTZ v prvním trimestru.Délku těhotenství dle PM byla 12+4 a hodnota BPD (biparietální rozměr-průměr hlavičky) byl 20mm, CRL (temeno-kostrční vzdálenost) 59mm, Srdeční frekvence 160 úderů/min. Prosím, můžete se podělit, kdo máte tyto hodnoty již měřeny v tom 12-13tt, jaké jste měly? Četla jsem, že dle velikosti hlavičky (toho BPD) je možné odhadovat pohlaví dítěte. Chlapečci mají trochu větší a také se u kluků liší více údaje toho CRL a BPD (tak, že mají častěji hlavičku BPD o pár dní větší než temenokostrční délku). Ale nevím, zda to platí již takto v tom 12-13tt, nebo až později jsou rozdíly ve velikosti hlavičky kluků a holek. Prosím, kdo můžete ze své zkušenosti, přispějte s hodnotami BPD a pokud víte, co čekáte, nebo se Vám již narodilo. Jen tak pro zábavu, je-li to alespoň trochu platné 🙂 Děkuji moc!

mamkamarketa
27. srp 2013

Podle hlavicky jsem to neslysela, syn mel opravdu malou hlavu, takze podle toho bych to nebrala.
Hlavne jina maminka pujde na utz o par dni driv a bude mit jine hodnoty. V tomhle obdobi rapidne roste mozek, takze i hlavicka 😉
Cetla jsem nekde,ze i podle tepove frekvence se to da poznat, zeny i v dospelosti maji vyssi tep nez muzi .

werumka
27. srp 2013

@innula Ahoj, já četla studii, která píše o tom, že kluci mají větší rozdíl mezi obvodem hlavičky (větší) a délkou stehenní kosti(menší). Obvod bříška odpovídá týdnům. Ale tyhle tři údaje se měří až později. Co jsem tak koukala, tak to zatím vždycky sedělo.

innula
autor
27. srp 2013

Takže asi je v tom 12.- 13.tt moc hodnotit nedá, ale později už ano. Každopádně, děkuji za názory. Kdo máte hodnoty BPD z prvotrimestrálního UTZ (12-13tt) písněne prosím Vaše hodnoty hlavičky- BPD a CRL. Pro porovnání. Děkuji 😉

innula
autor
27. srp 2013

@mamkamarketa Takže hodnota tepové frekvence 160 vypadá spíš na holku, nebo kluka? Mimčo bylo vzhůru aktivní 🙂Díky .. Jůů a máme stejný termín, já 4.3.2014

mamkamarketa
27. srp 2013

@innula to si uz moc nepamatuju.
Mrkni sem

https://www.youtube.com/watch?v=UyNEc0qg51U

tady vsechny mozny babsky rady o pohlavi ditete

selverin
27. srp 2013

tak jestli podle tepovky tak my měli 151 a čekám holčičku 😉
jinak hodnoty 12+3: velikost (CRL) 60,00 ml, nuchální translucence 1,7 mm, ale BPD tady vůbec nemám 🙂

innula
autor
27. srp 2013

@mamkamarketa Teď jsem koukala, ale rozumím jen díky tomu, že většinu těch "pověr" znám..zábavné 50:50. Ale prstýnek a pokus se soudou mi vyšel na holčičku🙂 tak uvidíme. Díky

innula
autor
27. srp 2013

@selverin Děkuju.. že by ten tep něco vypovídal? Nad 140 tepů, říká se holčička.. nebo zase spíš neověřená pověra?Ale děkuju!!!

selverin
27. srp 2013

@innula fakt netuším, ale nemyslím si to moc 🙂 doktor chtěl počkat až na 20.tt než mi řekl pohlaví, takže dle mne hold musí vidět jasně pipku nebo pytlíka 😀 a to ostatní to už jsou spíš báchorky jako třeba špičatý pupík, že je kluk atd 😝 já zas dávala na vlastní pocity a vzhledem k tomu, že jsem ke všem chlapům od začátku těhotenství cynická a trochu agresivní jsem si byla jistá, že to musí být holka 😀

innula
autor
27. srp 2013

@selverin Tak dle nálady, jak popisuješ, čekám také holku 🙂

mamkamarketa
28. srp 2013

@innula tak zkus to zeli 😉

Taky se rika, ze kdyz se ti zda o holce cekas kluka a naopak 🙂 me se se synem zdalo, ze je holka. Ted se mi 2x zdalo, ze cekam kluka. Hlavni je zdravi 🙂

innula
autor
28. srp 2013

@mamkamarketa Jojo, zelí můžu zkusit.. Na začátku těhotenství jsem měla sen a viděla jsem v něm chlapečka, takového podobného, co mám, blonďáčka, šišatou hlavičku, modrý oči, tak jsem byla spokojená 🙂 Takže by se mi mohla teď narodit černovlasá holčička, co 🙂 Dám pak vědět.. Díky za tipy. Jo, ještě jsem někde na diskuzích četla o nějaké hodnotě v těhotenské průkazce.. možná by to mohla být hodnota volný beta-hcg z toho prvního odběru krve, který se dělá v rámci prvotrimestrálního screeningu (krev a UTZ). Krev se bere nějak před tím UTZ, mě brali krev v 11tt a pak ve 13tt jsem byla na tom UTZ. Na výsledném papíru, co jsem dostala, mám hodnotu volný beta-hcg 69,9 mg/l. V té diskuzi bylo psáno, že hodnota nad 50 holčička a hodnota pod 50 chlapeček,, ale jestli je to pravda a jde o tuto hodnotu, jistě nevím. Máte někdo tuto hodnotu z krve z 11tt? A víte, co čekáte? Napište.. třeba to bude sedět. Děkuji!!!

mamkamarketa
28. srp 2013

@innula co cekame netusim 🙂 a podle tech hodnot... To jsem nikdy neslysela. Myslela jsem, ze se to dela ciste na downa.
Ja jdu na NT zitra, ale obavam se, ze nam pohlavi nereknou. Tak asi pujdu na 3D za par tydnu 🙂)

innula
autor
28. srp 2013

@mamkamarketa Tak držím palce zítra. Já jsem byla v pondělí u Apolináře. Hodnoty snad ok, celkový výsledek negativní, jen jsem měla NT 2,4. To je asi dost. Tak v 16tt jdu ještě na srdíčko. Jestli budeš mít ty hodnoty (volný beta HCG, PAPP-A, NT, BPD a CRL) tak jestli budeš chtít, písni je sem. Děkuju

mamkamarketa
28. srp 2013

@innula tak to asi budu mit pac jdu k apolinari. Tak dam kdyztak vedet

innula
autor
28. srp 2013

@mamkamarketa Tak jo, dej vědět.. PS: Máš krásnýho BOSSE .. frajer 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru