Uškodí mi v 1. týdnech těhot. zvýšená fyzická aktivita?

anika7
30. srp 2011

Ahoj, mám důvod si myslet, že jsem těhotná - tedy mám zatím jen ten pocit, test je negativní, menstruace teprve přijde za týden nebo taky ne.. (pozoruji příznaky jako bolení bradavek, píchání a tlak v břiše, více únavy, a divné chutě k jídlu...). Mám příští týden běžet desetikilometrový závod, což jsem zvyklá a fyzicky to pro mě není problém. Nicméně váhám, dítě si moc přeji... - myslíte si, že bych mohla případnému těhotenství zvýšenou fyzickou aktivitou uškodit? Nebo to takhle brzy nehraje roli. Děkuji za názory🙂

amallie
30. srp 2011

Nevadi, neublizi. Jestli jsi tehotna je vsak otazka, jestli mas mit ms az za tyden, tak spis tezko? Vajicko se zahnizduje 7-10 dni po ovulaci, tak je to malo pravdepodobny, ze bys ty "priznaky" mela od toho. Coz ale samozrejme nevylucuju, ze se vajicko nezahnizdi 😉

eimmy
30. srp 2011

já bych si to odpustila... hlavně pokud je dítě chtěné tak bych neriskovala....

weri1
30. srp 2011

když už bych to věděla tak bych se bála, ale kolik mamin třeba do 3 měsíce ani neví, že jsou těhotné a dělají vše "zakázané"

zvalentova
30. srp 2011

Ono záleží co je zvýšená fyzickou aktivitou. Holka, která jen sedí v kanclu u telefonu je aktivní jen když dobíhá autobus. Ženská co např.dělá na poště a k tomu pravidelně cvičí má pomyslnou hranici někde jinde.
Osobně jsem 14 dní po embryotransferu a dělám všechno jako normálně, jen fitko jsem si odpustila a místo toho chodím na procházky. Většina lékařů radí "fungujte normálně, hodně se prokrvujte, pokud se to má chytit tak se chytí".

anastrianna
30. srp 2011

Ze jsem tehotna jsem se dozvedela asi az v sedmem tydnu. Do te doby jsem denne jezdila (a bohuzel i padala) na konich. Pak jsem jezdila az do 4 mesice (ale to uz bez padu). Taky do tohoto obdobi padl konec rekonstrukce RD, takze celodenni uklidy, stehovani, malovani a pod. Takze bych si davala pozor, netahala priserne tezke veci, ale myslim, ze muzes fungovat. Tedy v pripade, ze jsi zdrava, nemela jsi potrat a tehotna jsi prirozene.

blandik
30. srp 2011

Obecně ti to nemusí ublížit, ale nikdy nevíš, jaké to těhotenství bude a hodně těhotenství končí potratem, mnoho žen má špinění a hrozbu potratu - což si zrovna prožívám já a dle dr mám ležet, nic nezvedat, klid...a jsem asi 5tt, dva krát týdně chodím na gyndu. O mimi se snažíme dva roky...Takže ten běh je určitě risk, nemusí mít žádné následky, a může. Při prvním těhu mě ani nenapadlo, že bych měla mít strach, všechno šlo v pohodě, rekonstruovali jsem, fungovala jsem až do porodu...a tohle je jiné, takže člověk nikdy neví...

berenika39
30. srp 2011

Nejsem si úplně jistá, jestli je jeden desetikilometrový závod tak důležitý, aby dobrý pocit z něj překonal případné výčitky, kdyby to nedopadlo dobře...rozhodně nejsem proti aktivnímu těhu, se sportem, ale můžeš přece na dva týdny nejistoty vynechat a pak sport přizpůsobit těhotenství. Rozhodně ti nikdo cizí neřekne, jak to máš udělat, nemusí se stát nic, ale stačí špatně upadnout, zkolabovat, nízký cukr....je to na tobě.
Přestala jsem s intenzivním sportem při prvním podezření na těhu, a po třetím měsíci jsem zase pokračovala- i když v jiném "režimu" 😉

lucy222
30. srp 2011

No, já když si zpětně uvědomuji co vše jsem dělala... 12.týden - letecká dovča, aquapark, do 4.měsíce ježdění na koních (já tedy na rozdíl od @anastrianna žuchla a až to mne donutilo skončit), konec 7.měsíce - letecký "výlet"... A celkem dost aktivní těhu... Tehdy jsem byla "free", ale zpětně když si pomyslím co vše se mohlo stát.. 😝
Rozhodni se sama, ale můj názor je, že pokud je těhotenství fakt vymodlené, tak by mi za to ten závod nestál...stát se nemusí nic, ale kdo Ti dá nějakou záruku, že... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru