UTZ při hCG 319, kdy bude něco vidět?

duracell79
23. říj 2013

Ahoja, potřebuji znát Váš názor. Od první MS od porodu, která přišla po 10měs, mám MS pravidelnou každý měsíc. Ovulaci poznám podle slabé bolesti podbřišku, navíc měřím BT. Naposledy jsem to měla 09.09.13, ovu asi byla cca 23-26.09 a 28.09. jsem si dělala ovu test a byl neg. 30.09. byl styk, ze kterého jsem otěhotněla (nechápu, ale stalo se tomu tak už podruhé). V průběhu dalších dní jsem cítila břicho, jeden den i hodně, že mě bolely prudké pohyby. 13.10. byla nejvyšší BT 37,4°C a druhý den špinění, jako před MS. Další den nic, pak slabě až do 19.10., kdy ke konci už to bylo opravdu hoooodně slabé a světlé. Předpokládám, že by to mohlo být uhnízdění. 17.10. první pozitiv mamatest, ten v tom plastu. Slaboučký duch. Pak každý den obyč test a čárka krásně zesílila. Objednala jsem se na ženské, kvůli tomu špinění a protože jsem na preventivku nějak zapomněla. Dr udělala UTZ s tím, že tam ale nic nevidí jestli jsem si dělala test... Koukala na mě, jako bych spadla z višně. Řekla jsem jí že ano, ale že mi na UTZ přijde ještě brzy, když styk byl 30.09. což bylo při prohlídce přesně 4 týdny. Vzali mi krev a dnes jsem byla pro výsledky z krve hCG 319, na UTZ vidět pouze volná tekutina v CD. Prý už by při hodnotě přes 300 mělo jít něco vidět. Dnes by mělo být hCG kolem 500-600. Dr. mě straší mimoděložním, ale mě prostě přijde hrozně brzo na UTZ. Má minulá Dr. mi říkala, že na UTZ je těhotenství vidět až při hodnotách cca 1000 jednotek hCG. Vlastně mi první těhotenství nesedělo o 2 týdny. Podle poslední MS jsem byla v 7tt, ale na UTZ teprve váček který odpovídal 4-5tt. Jsem teď akoráte nervózní. Jinak nemám žádné problémy, bolesti atd. Budu vděčná za Vaše názory...

sisi137
23. říj 2013

Tvá minulá dr má pravdu-na uzv jde něco vidět opravdu až od hcg 1000ui. Nevím, proč tě současná dr zbytečně stresuje 😒

mooncaa
23. říj 2013

@duracell79 Já měla HCG 998 a na UZ nic vidět ještě nebylo. Takže ta hranice 1000 a možná i o ždib víc platí.

duracell79
autor
23. říj 2013

@sisi137
@mooncaa Holky děkuji... Já dnes celý den sedím u netu a hledám jak šílená. Všude narážím len na to, že při hCG nižším jak 1000 nic ještě vidět není, i jsou případy, že až u hCG 2000 se objevil váček a že musí být hodně dobrý UTZ bo šikovný Dr., aby něco viděl alespoň při hodnotách 900. Trošku mě straší aj ta volná tekutina v CD, že prý to může být krev...ale na netu taky píšou, že ta tekutina je normální a má jí každá druhá. Že mizí a obnovuje se. Navíc si myslím, že měla odebrat znovu hCG a podle porovnání těch hodnot by mohla soudit jak těhotenství prosperuje. Že já tam vůbec lezla a nepočkala pár týdnů...takhle jsem opravdu na prášky ☹

elana
23. říj 2013

@duracell79 tak já měla dutinku při hcg 758, ale obecně se to říká, že až od hcg 1000. Každopádně okolo 300 se ani těm mým 700 a kusu neblíží ani zdálky, takže spíš bych nic moc nečekala...

saal
23. říj 2013

Ja pri 660 taky jeste na ultrazvuku nic nemela a za tyden uz byla dutinka. Ono taky zalezi jaky ma tvoje doktorka ulrazvuk. Tak nepanikar 🙂

rioko
24. říj 2013

Tak já teda u prvního těhu i druhého až přes 1000 dutinku dřív ani nenapadlo doktorku UTZ dělat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru