V 5. tt je vidět pouze gestační váček

peha86
5. zář 2013

Ahoj holky,
ráda bych se s vámi pobavila o mé dnešní zkušenosti. Byla jsem u Dr. na ultrazvuku. Při minulé návštěvě(pouze potvrzení těhu) mi Dr. spočítala, že je to cca 5.tt podle poslední menstruace 22.7. a pozvala mě na dnešek. Při první návštěvě 23.8. mi potvrdila těhu pouze díky vysoké sliznici + 4 pozitivní testy(čárka postupně sílila) Dnes na mě během vaginálního utz vyrukovala s tím, že se jí to nelíbí a jde tedy nejspíš o zamlklé těhu, protože vidí pouze gestační váček a v 7.tt už by měla vidět srdíčko :( Začala už mluvit o revizi, takže mě samozřejmě totálně rozhodila. Myslím, že špatně odhadla délku těhu, teda spíš v to doufám. Myslím, že když ovulace byla cca 7.8. odpovídalo by to až teď tomu 5.tt. Udělala mi ještě test na hcg a to bylo cca 19 000. Dr. mi teď ještě volala, že se tedy nejspíš spletla v termínu a že bude snad všechno v pořádku. V neděli letíme na dovču, tak jsem z toho všeho nešťastná :(
Jaký na to máte názor? Díky moc

cabalkova
5. zář 2013

@peha86 Verila bych HCG z krve. Pokud jsi mela ovulaci 7. srpna, tak jsi dneska 6+1tt a to srdicko byt muze, ale ještě nemusi, zalezi na tom, jak dobry ma dr utz. Drzim palce, aby to bylo v poradku a dovolenou sis nalezite uzila.

ladie
5. zář 2013

A mas kontrolni hcg - abys vedela jestli roste?

bebinka
5. zář 2013

Myslím, že to bude v pohodě, s Klárkou jsem to tak taky měla.

peha86
autor
5. zář 2013

@cabalkova Děkuju...doufám, že během dovči na to myslet nebudu a těch 14 dní do další kontroly uteče!

peha86
autor
5. zář 2013

@ladie Tohle bylo první měření hcg, takže jinou hodnotu nemám :(

gepe
5. zář 2013

@peha86 zachovej klid 🙂 me bylo potvrzeno tehotenstvi jen na zaklade pozitivniho testu domaciho a na jeho zaklade kontrolni utz v 4tt+4 s tim, ze jsem mela pouze gest. vacek, ani zaklad zlout. 🙂 dalsi kontrolu a utz jsem mela az 9tt+2 a mala nam uz ted lezi v postylce 🙂
HCG jsem nemela vubec mereny, zadny odber. Jo a hezkou dovolenou hlavne ;)

peha86
autor
5. zář 2013

@bebinka Díky, taky doufám, že to bude v pohodě. Dr. mě hrozně překvapila, že mi to řekla jen tak...jako by nic. Podle ní bych měla být v 7.tt a to by mělo být vidět víc než jen gestační váček.

peha86
autor
5. zář 2013

@gepe Snažím se být klidná, jak jen to jde 🙂 Teď lituju, že jsem šla k dr. tak brzo, ale chtěla jsem kontrolu před tou dovčou. Asi to nebyl nejlepší nápad :(

sariss
6. zář 2013

@peha86 Dobres udelala zes sla k Dr, mas aspon jistotu ze je tehotenstvi v deloze. Resit na dovolene treba mimodelozni by asi nebylo prijemne. Muzes si zajit do laborky na test hcg jako samoplatce (pry to stoji par korun) a vysledek mas rychle. HCG se ma co dva dny zdvojnasobit. Takze pokud by ti to pridalo na klidu...na netu najdes i tabulky kolik ma byt hcgv danem tydnu tehotenstvi...Peknou dovolenou, zkus si ji uzit, tehu ted bohusel neovlivnis. Pozor na syrove maso, ryby, plisnove syry atd atd ;)

bibianne
1. srp 2016

Ahoj holky,rada bych obnovila diskuzi,snad se prida..muj dnesntek u lebyl uplnenekdodnesnizauplnelekare mych predstav..brala jsem cca 13 antikoncepci. Kdyz jsem vysadila,hned se nam zadarilo 🙂 ale ASI jsem mela ovulaci pozdeji nez mi spocital kalendar,tutiz dle vypoctu bych mela byt 8tt(7+1)ale doktor po utz mi rekl,ze to vypada spis na 5tt cca..tudis,bud plod spatne roste nebo bylo oplodneni pozdeji..nemaze s tim nekdo zkusenost?

linee
1. srp 2016

@bibianne pokud nevis, kdy byla ovu, tak je potreba mit kontrolni utz, aby se zjistilo, zda se plod vyviji a uplnou jistotu ziskas odberem krve a zhodnocenim hladiny hcg + kontrolni odber, zda hladina spravne stoupa. Zatim je to jedina jistota, jak zjistit, zda plod spatne roste a nebo je vse v poradku a oplodneni bylo pozdeji.

andreaandrejka
1. srp 2016

@bibianne A co ti ještě řekl doktor? Vyjádřil se k tomu nějak?
Já mám mimčo o týden menší, jelikož ovulace byla jindy. To je normální a běžné.
Pokud jsi podle MS 7+1tt a podle UZ 5tt, tak bych v tom momentálně problém neviděla. Odchylka 14 dní je normální.

bibianne
1. srp 2016

@bibianne *13let antikoncepci,ne 13-druhu 🙂

bibianne
1. srp 2016

@andreaandrejka rekl, ze pravdepodobne ovu prisla pozdeji,ze priznaky vyssi teploty 37.1 a bolet prsou jsou plus,vzal mi krev a cekam na čtvrtek,resp.na zítřejší odpoledne na vysledky hcg..citim se dobre,tak snad neni nic spatne..

bibianne
1. srp 2016

Z dneska..

andreaandrejka
1. srp 2016

@bibianne Myslím, že to tak určitě je 🙂 Držím palce.

bibianne
2. srp 2016

Tak mám dobrou zprávuuuu 🙂 volala jsem doktorovi kvuli výsledkům hcg a říkal, že hodnota roste!!! 🙂 Říkal, že to podle toho vypadá, že se plod vyvíjí úplně tak, jak má. Ve čt mám jít na další utz a prý by mohlo být vidět už i srdíčko, tak moc doufám a těsím se <3
Děkuju všem za podporu..

nikolkiki
21. lis 2019

Ahoj holky možná to tu nepatří ale mám dotaz byla jsem na gynekologii a dr mi řekl že jsem podle PM 5tt ale já fotce nevidím nic on řekl že za 14 by tam melo jit vidět i srdíčko prikladam foto. Vidíte tam něco?já ne a podle mě je ta bublina na 5tt hodně velká

linee
21. lis 2019

@nikolkiki na 5tt uplne normalni nalez. Videt tam gestacni vacek a velvo nahore se uz vyviji podle mne plod (ten vybezek). Co bys chtela jeste videt? Mimi az pozdeji🙂)

nikolkiki
21. lis 2019

@linee děkuji to mě uklidnilo jen mám strach

linee
21. lis 2019

@nikolkiki ale v 5tt v podstate jen zjistujes, ze jsi tehotna, opravdu tam jeste neni co videt. Dalsi vyvoj zavisi uz jenom na miminku a jedine, co muzes udelat je verit sobe i jemu a dat nohy nahoru a dat se do klidu. Stres rozhodne nepomaha😉

nikolkiki
21. lis 2019

@linee děkuji tak snad se vyvíjí vše jak má v pondělí jdeme na kontrolu a už by mělo být i srdíčko dr řekl tak uvidíme.

linee
21. lis 2019

@nikolkiki nemusi byt. Dulezite je, aby porostlo, jak ma. Drzim palce.

nikolkiki
25. lis 2019

@linee děkuji dnes jdu na kontrolu držte prosím palečky ať je tam naš prcísek i se srdickem 🙏

linee
26. lis 2019

@nikolkiki jak si dopadla?

nikolkiki
26. lis 2019

@linee jsem 6-7 týden a už bylo i srdíčko kontrola za 3 tydny 😊😍 a vše je v pořádku

linee
26. lis 2019

@nikolkiki tak drzim palce, at jde vse nadale, jak ma🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru