V 6+4tt srdíčko zatím nikde a já jsem na dně

diankaary
16. dub 2014

Dnes bych měla být 6+4 a dnešní kontrolní ultrazvuk opět bez srdeční akce. Stále jsem v nemocnici, zítra by mě měli pustit a měla bych přijít na další ultrazvuk ambulantě za týden. Doktorka, která mi dnes dělala ultrazvuk tvrdí, že by to nelámala přes koleno, že velikost sedí správně k týdnu. Doktor, který mi dělal ultrazvuk před 3 dny tvrdí, že nález viděl o něco větší. HCG se prý drží ,nerozumím tomu strašně se bojím. 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

irennn
17. dub 2014

@nikolav no právě mně to počítala dr a sestra na gynekologii podle poslední MS a pak jak jsem se byla registrovat v porodnici, tak mi tak dr. řekl,že ne a vypočítal mi přesný termín a ten byl o víc jak týden dál,podle své Dr. jsem přenášela a podle dr. v nemocnici jsem měla porodit až za víc jak týden...takže jsem při narození Davídka měla napsaný,že jsem porodila v 39tt. a podle své Dr. 41 😀 ....ale víš ono je to stejně jedno...týden sem,týden tam...

nikolav
17. dub 2014

@irennn To určitě, ale že každý říká něco jiného. Tam je to tak a tam zase jinak. To aby se v tom čert vyznal. Porod mi je jedno. Spíš mám nastoupit do nové práce a tak mi jde o to kdy by mohlo být vidět srdíčko, pokud by se to povedlo.

cicinky
17. dub 2014

@irennn
@nikolav
Holky, tak jsem se zeptala zkušeného odborníka a prý se to počítá takto:

Ke dni OPU připočtete 14 dní zpět, tzn.
27.3. OPU -14 dní = 13.3. a to je ten den, od kdy se to počítá 🙂

nikolav
17. dub 2014

@cicinky A co když jsem byla na KET? To se počítá jak?

cicinky
17. dub 2014

@nikolav zjistím ti to, vydtž 😉

nikolav
17. dub 2014

@cicinky Děkuji

cicinky
17. dub 2014

@nikolav Odpočítávali ti den na KET dle MS nebo OVU?

nikolav
17. dub 2014

@cicinky KET mi počítali dle ovulace.

cicinky
17. dub 2014

@nikolav tak by to mělo být od prvního dne ovulace 😉

nikolav
17. dub 2014

@cicinky I přes to, že mám normální cyklus v nativu?

cicinky
17. dub 2014

@nikolav Tak toť otázka, já jí zase napíšu a pak ti zase písnu 😉

nikolav
17. dub 2014

@cicinky Mám přirozený cyklus bez léků. Ovulaci jsem měla 6.4. a bylo i přírodní snažení a 12.4. byl KET 5. denní expandované blastocysty jedničkové kvality.

cicinky
17. dub 2014

@nikolav Super, vychrlím to na ni a snad mi do rána odpoví 😉

nikolav
17. dub 2014

@cicinky Dobře díky moc.

kvakuska
17. dub 2014

@nikolav pokud mělas KET v přirozeném cyklu, tak počítáš těhotenství normálně od prvního dne poslední menstruace ... dělám v tom, takže to vím naprosto jistě 😎

cicinky
17. dub 2014

@nikolav přišla mi ta samá odpověď, jako ti napsala. @kvakuska. 😉

nikolav
17. dub 2014

@kvakuska
@cicinky děkuji moc holky. Ano měla jsem v nativu KET.

78marcela
17. dub 2014

@kvakuska a kdyz je to rizeny ket 18 dc?

viktoriesarah
17. dub 2014

@svanhild
@diankaary holky hlavu vzhůru 🙂 já měla úplně to stejné a doktorka mi řekla ,že mě pošle na revizi ,ale sestra mi řekla ať příjdu za týden ,že když pracovala u výborného starého primáře ,že ten ji naučil ,že se má vydržet ,že vždycky je naděje.....přišla jsem za týden a srdíčko bilo 🙂 a to jsem doktorce říkala ,že podle menzes jsem 7+ ,ale že vím datum ,kdy jsme mimi dělali a že to vychází o 14 dnů méně a i tak si mlela svou ....kočeny teď díky sestřičce jsem 28 TT...držte se a určo se budu těšit ,že napíšete ,že vše dobře dopadlo..hlavně věřte...držím pěsti a moooc

vera_vila
17. dub 2014

Nelámala bych to přes koleno a přišla za týden znovu... Ono stačí otěhotnět opravdu později a už je to posunuté a už to vychází jinak a pak jsou z toho zbytečné strachy a obavy... Já byla vždy poprvé na UZ až ve chvíli, kdy mi vynechala MS podruhé a vždy bylo srdíčko a potvrzený 8tt dle MS... A počítali mi TP podle MS i když jsem měla inseminaci a řízenou ovulku... Takže ono je to fakt různý... Nevzdávala bych to... Někdy stačí opravdu jen pár dní, plod je mladší a pak se to vše zkresluje... Ten výpočet podle MS je fakt jen orientační a nespoléhala bych na něj, protože fakt záleží na délce cyklu i době, kdy je OVU, což výpočet podle MS nepodporuje a automaticky se bere, že cyklus je 28 dní a OVU uprostřed... I když víte přesně den (+-2), kdy nejspíš došlo k oplodnění (kor, když se zadaří z jednoho styku 😀 )

chroustinka
18. dub 2014

@makiska1 no ale predpokladam ze mimodelozni je doprovazeno nejakymi bolestmi, popr. hrozi spis u zen ktere treba prodelaly nejake gynekologicke problemy, srusty cysty atd..... ale taky si myslim ze ten 8+neco tt je tak idealka 🙂

kvakuska
18. dub 2014

@78marcela vždy se počítá 14 dní (jakoby do ovulace) + k tomu počet dní kultivace embrya (takže 14+3 nebo 14+5) ... výsledek je jak staré je těhotenství v den KETu ... takže u třídenní kultivace je těhotenství v den KETu 2+3, u pětidenní kultivace 2+5 😎

kvakuska
18. dub 2014

@viktoriesarah já fakt nechápu ty rychlé soudy lékařů a okamžité revize ... navíc mnoho lékařů je toho názoru, že s neprosperujícím těhotenstvím do 8tt si tělo poradí samo, že není potřeba hned do dělohy nějak rýpat, prostě dorazí opožděná silnější menstruace a hotovo

makiska1
18. dub 2014

@chroustinka jo to určitě, mimoděložní doprovázejí bolesti jak mimi roste ve vejcovodech, ale právě je to hodně nebezpečné, když to praskne, proto si myslím, že si občas lékaři ženy na utz zvou na dřív než na ten 8tt právě kvůli vyloučení mimoděložního...

pincola
18. dub 2014

@svanhild Hrůza! Po revizi???? 7 tt furt taky není moc! Držím palce!

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pincola
18. dub 2014

@svanhild
@diankaary Holky a všechny , co to teď řešíte. Zkuste si vzpomenout, kdy jste otěhotněly, nebo mohly otěhotnět. U mě byla ovulka naprosto nesmyslně pár dní před menzes. Takže mě víc jak týden po vynechání vycházely negativně těhu testy!!!! A v 6tt nebyl vidět ani váček, natož nějaké srdíčko. Celé těhu mě někdo nervoval, že dítě je malé na to v kolikátém jsem týdnu a nikdo mě nebral vážně, když jsem říkala, že jsem asi otěhotněla později v cyklu. Pokud jste z Prahy velmi a opravdu VELMI doporučuju zajděte si na Prahu 4 na kliniku Pronatal! Je tam doktorka , která je hrozně milá a dělá NT screeningy a je vybavená. za 600kč vám udělá ultrazvuk a řekne vám, jestli je v vše v pohodě nebo ne. Mám s ní výbornou zkušenost. nemá cenu se nervovat. Muj obvodní gyndař byl uplně na nic, jezdila jsem na UTZ k ní, hradila jsem si to a měla pocit naprostého klidu. Ona si zvětší co potřebuje, prohlédne a její slovo lze brát vážně. A je fakt milá. Škoda brečet doma, nebo jít na revizi příliš brzo.

diankaary
autor
18. dub 2014

@majka1niky Dnes jsem byla u sveho gynekologa,ktery mi rekl, ze rozhodne je na miste pockat. Vzhledem k memu hcg to vypada nadejne. Embryo je pry velke 7mm a srdicko je videt vetsinou pri velikosti 10-12mm. Na ultrazvuk jdu tedy pristi patek. Stale je mi na zvraceni a boli me prsa na dotek, i to je pry znamka toho, ze se neco deje.

diankaary
autor
18. dub 2014

@pincola 100% jsem otehotnela mezi 18.-21.breznem, 6.3 byla posledni MS

viktoriesarah
18. dub 2014

@kvakuska to taky nechápu ..no ještě ,že jsem dala na sestřičku a ne na doktorku...ptala jsem se pak sestřičky ,že kdybych šla na revizi ,tak přijdu zbytečně o mimi ....a ona říkala ,že by mi v nemocnici udělali znovu ultrazvuk ,tak snad bych o to nepřišla ,ale i tak mě to s prominutím nasralo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru