V 6+4tt srdíčko zatím nikde a já jsem na dně

diankaary
16. dub 2014

Dnes bych měla být 6+4 a dnešní kontrolní ultrazvuk opět bez srdeční akce. Stále jsem v nemocnici, zítra by mě měli pustit a měla bych přijít na další ultrazvuk ambulantě za týden. Doktorka, která mi dnes dělala ultrazvuk tvrdí, že by to nelámala přes koleno, že velikost sedí správně k týdnu. Doktor, který mi dělal ultrazvuk před 3 dny tvrdí, že nález viděl o něco větší. HCG se prý drží ,nerozumím tomu strašně se bojím. 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

laurital
16. dub 2014

@diankaary Ja jsem otehotnela v polovine listopadu a srdicko bylo videt az na KO na zacatku ledna, tj osmy tyden.
Hlavu vzhuru 🙂

kmotrice
16. dub 2014

pokud odpovídá tt tak bych se nestresovala, muze byt dobre schovany, určitě vše dobře dopadne 🙂 držím pěstičky

samasa
16. dub 2014

len sa nestrachuj...neboj sa ..všetko bude dobre... a je uplne normálne že teraz srdiečko ešte nevidiet..ja som bola tehotná tri krát a vždy to bolo až po 8tt...no stres 🙂 bude to dobre neboj

marecekavendulka
16. dub 2014

@diankaary neboj se,držím palce,ať to dobře dopadne 🙂

kvakuska
16. dub 2014

@diankaary před dvěma dny v této diskuzi https://www.modrykonik.cz/forum/1-trimestr/v-nemocnici-nejde-videt-srdicko-ale-hcg-v-norme/ jsi byla 5+4 a teď po dvou dnech jsi najednou 6+4? A doktor před třemi dny viděl na UZ nález ještě o něco větší? Promiň, ale nějak mi ty tvoje počty nesedí 😕

zuza01
16. dub 2014

To je hodně brzy, můj dr. mě na první utz objednal nejdřív na 8tt, aby viděl srdíčko, ještě je čas. A když velikost odpovídá, tak to je dobře, jen vydržet 😉

mymetka
16. dub 2014

já ho viděla až 7+2, je příliš brzy propadat panice

diankaary
autor
16. dub 2014

@kvakuska No to ani mě ne,jsem z těch doktorů už mimo, od posledních měsíčků to je prý 6+4. (5+4 vychází od ovulace)
Velikost sedí s poslední MS a HCG se prý pořád drží.
..Sama nechápu proč mi jiná doktorka řekla, že doktor, který mi dělal první ultrazvuk viděl embryo o něco větší, zítra mi má udělat ultrazvuk znovu primář a domluví se semnou na dalším ambulantním ultrazvuku

pincola
16. dub 2014

@diankaary Já 6+ ještě taky neměla vidět srdíčko. Já snad měla vidět teprve váček!!! A pak se to srovnalo a o toho 8 tt už jim velikost seděla. Ale ze začátku jsem taky měla stres. HCG by se ti mělo zdvojnásobit každé dva dny. Pokud se zdvojnásobuje (přibližně, každé tělo je jiné) zkrátka pokud nestojí na místě, tak se plod vyvíjí. V tvém týdnu je vše ještě hodně rizikové, ale rozhodně máš určitě ještě šanci. 6+4 není až tak moc.

gwennie
16. dub 2014

Nebooooj, to ještě není ztraceno.... já v 6+ něco taky ještě neměla, ani u jednoho dítěte, vždycky až 7+něco

svanhild
16. dub 2014

ahoj, ty jsi na tom přesně jako já. já jsem dnes 6+3, plod velikostí odpovídá, ale také bez srdeční akce:( moje doktorka mě dnes poslala na revizi, ale z porodnice mě vrátili zpět, že ještě nějaká naděje je. jdu na kontrolu zas v pátek...

milada2
16. dub 2014

Zlato, me se srdicko po mega nervech taky ukazalo az v 8. tydnu 😉 Drzim pesti a opatruj se
@diankaary

milada2
16. dub 2014

@svanhild Drzim pesti!

svanhild
16. dub 2014

@milada2 děkuju🙂

kacenka1979
16. dub 2014

držim palce určitě se ukáže ....může to být o týden mladší plod může být jen o kousek větší......mě to taky neodhadly měla jsem ovulaci dřív pak se to srovnalo a ve 12tt malej odpovídal snad na den přesně a stejně se narodil ve 42+0....tak klid srdíčko určitě uvidíte brzy

kacenka1979
16. dub 2014

jo jinak srdeční akce by měla být vidět od 6+3 ale stačí fakt ovulka jinak se čeká do7+6 co já vím pokud plod roste a srdíčko se objevuje ve velikosti plodu ca 10mm.....tak to řekli mě takže fakt bud v pohodě

kacenka1979
16. dub 2014

@svanhild bych změnila doktorku a to hned.....máš čas proboha ....

sarriku
16. dub 2014

Ahojky, nestresuj se, hlavně, že se mimčo vyvíjí a zvětšuje se.
Moje mimčo velikostně neodpovídalo, potom zase jo a pořád mi mění termíny, tak jsem taky byla v presu, s kým to dítě mám(😀).
je to hrozně brzo, hlavně se nenech dotlačit k revizi.
Pokud se ti zvyšuje HCG, což určitě jo, tak buď v klidu. Ber věci tak jak přicházejí.
Papa a klííídek:-*

romantika
16. dub 2014

ja mela az 7+5 jestli pomuze k nadeji

diankaary
autor
17. dub 2014

@svanhild Taky jdu na kontrolu ještě v pátek ke svému gynekologovi 😔

katchi
17. dub 2014

Drzim palce 😉 ja v 6tt vzdy sla na prvni prohlidku a utz, srdicko videt nebylo, vzdy jen vacek. Na dalsi KO jsem sla po mesici a to uz srdicko bylo. HCG mi dr. nikdy nekontroloval.

saminomimino
17. dub 2014

@svanhild doktorka tě v 6+3 poslal na revizi??Ty vole,to je brutus,to je normální vražda,moje dr pokud v 7 tt není srdíčko,jako že nikdy nebylo v 7tt,čeká 3 týdny,k takové dr bych už nepáchla,bůh ví kolik potratů už způsobyla zdravím dětem,jen se nevyvíjících podle tabulek,fuj ☹ ☹

curdibilka
17. dub 2014

@svanhild Nechápu, jak tě může dr. v tak nízkém týdnu poslat na revizi!!!! 😲 To mě úplně nervlo, že jsem si proti svým zvyklostem řekla i pár sprostých slov. Běžně se srdíčko ukazuje i po 8. a 9.tt - není to výjimka a ona tě v neukončeném 7.tt pošle na revizi, no to mě po+er! Drž se a bojuj za miminko!

mercedesse
17. dub 2014

@svanhild k tě dr bych uz nikdy nešla. To snad není možný.

@diankaary ještě je čas, uvidíš, bude to dobré.

katchi
17. dub 2014

@svanhild tyjo, ted ctu, ze jsi mela jit vcera na revizi 😠 jeste ze v nemocnici meli rozum a poslali te domu. Drzim palce, at se srdicko ukaze a jak pisou holky, nejlip asi zmenit doktorku.

saminomimino
17. dub 2014

hele na srdíčko je čas,já byla u doktora podle MS 6+4 a nebylo ani embrio,vím kdy byla ovulace takže jsem byla podle ní 6+0,to by už měl být gestační i žloutkový váček,nebyl,byl jen gestační a prázdný odpovídající 8 týdnu,vůbec to nevypadalo dobře,no a za 3 týdny mám termín porodu,opravdu těch faktorů je mnoho,jednak kvalita ultrazvuku jednak schopnost doktora ultrazvuk číst,ale vždy si normální doktor na potvrzení srdeční akce vyčká minimálně do 9tt,neboj se,miminku už srdíčko dávno bije,jen je potřeba si uvědomit že samo embrio je milimetrové srdíčko má setiny milimetru a utz přístroje ne vždy vše zachytí podle tabulek,neboj 😉

saminomimino
17. dub 2014

@curdibilka bohužel je to poměrně častá praxe doktroů,vím tady na koníku od hodně holek že byly v neukončeném 7 týdnu na revizi,strašné,kolik zdravých a chtěných dětí bylo kvůli takové stupiditě usmrceno ☹

curdibilka
17. dub 2014

@saminomimino Já jsem tady vcelku nová a aje fakt, že se spíš kochám, co je nového, oproti cca pěti letům zpět, kdy se mi narodila dcera. 🙂 Diskuze povětšinou nečtu, ale jestli je to tak, holky neblázněte a stůjte si za svým, na srdíčko je času dost.

chroustinka
17. dub 2014

ja tedy nechapu proc se chodi na prvni utz tak brzy? bud to ma moje doktorka na haku nebo je to vsude jinak ja byla pri obou tehotenstvich na prvni prohlidce az v 9tt tedy presneji v 8+4tt. to jiz bylo srdicko videt krasne.

v sestem ci sedmem tydnu si neumim predstavit ze lekar posle zenu na revizi, to mi prijde silene.

svanhild
17. dub 2014

Ahoj holky. Včera mi to nedalo a zašla jsem si na krev. Prostě jsem si řekla, že si alespoň sama ověřím, jestli se ještě něco děje, abych měla klid. Hcg včera bylo 25801 a dnes po zhruba 21 hodinách bylo Hcg 34371! takže není pochyb o tom, že se něco děje. Vím, že to neznamená, že je vše určitě v pořádku, ale rozhodně to znamená, že konec ještě není. Je hrozné, když si představím, že jsem už mohla být po revizi, nebýt toho, že jsem narazila na rozumnou doktorku. Takhle je pořád ještě naděje 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru