V 6+4tt srdíčko zatím nikde a já jsem na dně

diankaary
16. dub 2014

Dnes bych měla být 6+4 a dnešní kontrolní ultrazvuk opět bez srdeční akce. Stále jsem v nemocnici, zítra by mě měli pustit a měla bych přijít na další ultrazvuk ambulantě za týden. Doktorka, která mi dnes dělala ultrazvuk tvrdí, že by to nelámala přes koleno, že velikost sedí správně k týdnu. Doktor, který mi dělal ultrazvuk před 3 dny tvrdí, že nález viděl o něco větší. HCG se prý drží ,nerozumím tomu strašně se bojím. 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

ivetapo
17. dub 2014

@diankaary
@svanhild
Určitě bych neplašila, na prvním UZ jsem byla v 8.týdnu a doktorka nemohla najít srdíčko. Až po dlouhém hledání (a to už to chtěla vzdát) ho našla. Takže ještě se nestresujte a vyčkejte 🙂 Přeji aby vše dopadlo dobře 🙂

alyssa.anna
17. dub 2014

@diankaary Nezoufej a neboj se, my měly srdíčko 7+2tt

mattie
17. dub 2014

@diankaary ak sa ti HCG každé 2-3 dni cca zdojnásobí, tak by to malo byť ok, ak nie, tak nie

svanhild
17. dub 2014

@ivetapo Já jsem už celkem klidná 🙂 vím, že to nemusí skončit dobře, ale v tuhle chvíli taky nikdo nemůže říct, že není naděje. Mě ale dost šokovalo, že mi tři doktoři ( ke dvěma dalším jsem šla na konzultaci poté, co mi moje doktorka tvrdila, že je konec a já jí nemohla uvěřit) řekli, že není naděje, až ta čtvrtá chtěla počkat. Tři lidi by s klidným svědomím přerušili těhotenství na základě jednoho UZ a tvrzení, že pokud už vidí embryo, musí vidět i srdíčko. Bez odběru krve, bez počkání alespoň týden. Mimochodem dost mě taky překvapilo, že každý naměřil velikost embrya jinak. Pochopím malé odchylky, ale rozdíl 5 mm v nejrozdílnějších odhadech? Ve hře mám míry 3mm, 4,2 mm, 4,8 mm, 6,1 mm a také 8,2 mm. Ne v tomto pořadí a v rozmezí zhruba 45 hodin 😀

prdecek
17. dub 2014

my měli srdíčko v 7+1 a to byl prcek velkej 10mm

lena80
17. dub 2014

@diankaary mě doktor při prvním těhotenství neviděl srdíčko v 7. týdnu a řekl mi rovnou, že to vidí skepticky a že o víkendu určitě potratím. Pokud ne, mám přijít znova na ultrazvuk. A srdíčko tam najednou bylo 🙂. Neztrácej naději 😉

pegynka
17. dub 2014

Ja jsem byla na UZ v nejakem ctvrtem tydnu a doktor me objednal az za mesic,ze pokud bude vse ok,bude i videt,zda je prcek tam,kde ma....Takze nezoufej,srdicko se vetsinou ukazuje cca kolem 8.tt...

diankaary
autor
17. dub 2014

@svanhild no vidíš, mám radost za Tebe 🙂

laurital
17. dub 2014

@diankaary Dianko, ja jsem dnes byla na gynde a schvalne jsem se zeptala, kdy bylo videt srdicko, ptz si to po peti letech az tak presne nepamatuji jen vim, ze jsem ze stejneho duvodu jako ty chodila na UTZ kazdy tyden.Nastesti moje Dr. me nijak neznervoznovala.
Takze opravuji svuj uplne prvni komentar, srdicko bylo videt 8+2, takze se snaz byt v klidu 😉 .

diankaary
autor
17. dub 2014

@laurital Díky za podporu, budu věřit

saminomimino
17. dub 2014

@svanhild ale tady je to jasná věc,je brzy,ta doktorka by měla být zbavena licence,opravdu na závěry že je něco špatně je čas,rozumný doktor si zve pacinetky na 8-9tt na první prohlídku a ne že v 7 pošle na revizi,hnus

lvicek2000
17. dub 2014

@diankaary
@svanhild Holky, já žasnu. Já neměla srdíčko ani v 7.tt a neslyšela jsem ani slovíčko o tom, že je to špatně, prostě se doktor usmál, uklidnil mě, že se určitě ukáže za týden, at přijdu a bylo až 8+4, tedy v 9.tt. A to mi přijde jako správný postup, ne stresovat a dělat unáhlené závěry. Nedejte se...

nolies
17. dub 2014

@diankaary Ahojky, u nás bylo vidět srdíčko už v 6+0tt, doktorka se velice divila, že tak brzo. Nakonec z toho vyšlo, že miminko bylo o 10 dní starší. Nechápu přístup některých lékařů a je to hnus. Nedej se 🙂

irennn
17. dub 2014

@svanhild tak to držím palečky! Ještěže jsi vyhledala i jinou Dr....je to hrozné....zbytečně bys tak mohla přijít o miminko. Je trestuhodné, že to někteří doktoři tak uspěchávají. Ale vím, o čem mluvíš...já byla na prvním UZ a primář furt jak je to divný a nemám si nic slibovat...pak jsem šla na druhý,byla srdeční akce a on zase, že když mi vypíše těhu průkazku, že určitě potratím, že to tak prostě často bývá a to já byla po IVF a tolika stresu a místo toho,aby mě podpořil,furt mě strašil...šla jsem k jiné Dr...a paní Dr. hned v 7tt. počkejte před porodem, to teprve uvidíte a tak...prostě přede mnou mluvila,že mimčo jasně donosím a bude vše v pořádku. Dobře jsi udělala! Bude to dobré uvidíš

lvicek2000
17. dub 2014

@irennn Taky nechápu některý doktory, že mluví od začátku tak skepticky, berou to jako rutinu...Netuší asi, jaký je to stres od začátku. Naštěstí jsem narazila na doktory, kteří jsou už trochu osvícení a naopak ani na chvíli nezapoychybovali. Když jsem šla s krvácením na pohotovost, když už jsem myslela, že je po všem, paní dr mi vytiskla dokonce fotku, abych viděla i doma, že je prcek tam, kde má být, u gyn mi dali hned v 9. nebo 10.tt takový tu krabici s věcmi pro těhule a maminy...Jako síla když to čtu, jak to někde funguje 😠

irennn
17. dub 2014

@lvicek2000 Přesně....já tehdy brečela manželovi,že už k němu nepůjdu.....a on mě hned objednal u jiné dr...ta mi vrazila do ruky fotku a prenatal box....a celé těhotenství mě maximálně podporovala....jj.prostě někteří lékaři jsou rádi skeptičtí a radši říkají tyto věci,kdyby to náhodou nevyšlo,ale žena potřebuje cítit i naději a to,že má bojovat!

yamdena
17. dub 2014

Mně dva doktoři taky potvrdili, že potrácím (jeden dokonce ode dveří) - nebyla vidět srdeční akce ani gestační váček, ale že embryo je velké a na tu velikost a stáří už musí být vyvinuté. Tvrdila jsem, že mám dlouhé cykly, ale to je nezajímalo. Třetí doktorka se mě zeptala, zda o to miminko stojím 🙂 řekla jsem, že pro to udělám vše 🙂 poslala mě na hcg, které prokázalo velké skoky, takže bylo zjevné, že se něco děje a revizi plánovanou na druhý den zrušila (první den jsem ji odmítla). Jinak od samého začátku mě každý týden moje doktorka (mmchodem velmi pečlivá) posílala na ultrazvuky s podezřením na mimoděložní těhotenství, protože hcg rostlo, ale nebylo nic vidět nebo velikost hcg neodpovídala velikosti embrya a bylo možné, že je někde mimo další embryo. Kdybych tenkrát nezabojovala a nedala na svoje instinkty, syna bych neměla :( když jsem ale poprvé potrácela, cítila jsem, že to není v pořádku. Držím Vám pěsti, že to velmi těžké období.

cicinky
17. dub 2014

@irennn Mohla bych tě poprosit o radu? Jsem také po IVF, a marně přemýšlím, jak si spočítat ve kterém týdnu těhotenství jsem.
Dle posledního datumu 1.dne MS mám být v 7 + 0tt.
Ale měla jsem dlouhý protokol, prodlouženou kultivaci, ET 1.4., 14.4. HCG hodnota 950.
Na UZ jdu až 5.5. 😉
Předem děkuji za odpověď

A kdyby se našel i někdo další s radou a odpovědí, tak budu moooc vděčná 🙂

makiska1
17. dub 2014

@chroustinka já taky byla na utz až v 9tt, ale zase je fakt, že když se jde brzy, tak se aspoň vyloučí mimoděložní, z toho já měla ze začátku hrozný strach... v každém případě, v 7tt revize je opravdu pitomost... ☹

makiska1
17. dub 2014

@svanhild ta doktorka, která tě poslala na revizi, by měla vrátit diplom... to je fakt hrůza ☹ ještě že v nemocnici měli rozum! Moc držím pěsti, aby na příští kontrole bylo vše jak má být, a pak bych hned změnila doktorku...

mircisek
17. dub 2014

@cicinky Tak já si mysllím, že den početí je den 0, "standardní cyklus" se počítá na 28 dní, takže podle mě jsi v pátém týdnu, tedy 4+2.🙂 Snad si to ještě pamatuju.🙂 Přeju ať mimi roste.🙂

kvakuska
17. dub 2014

@cicinky ahoj, počítej těhotenství podle data ET ... po prodloužené kultivaci se embryo transferuje pátý den kultivace, tzn, jakoby pátý den po ovulaci, takže den ET počítej jako 19tý den cyklu (14 dní do ovulace + 5 dní kultivace) ... takže pokud byl ET 1.4., je to jakoby první den cyklu byl 14.3., čili dnes jsi 5+0 ... 5.5. budeš 7+4, to už by srdíčko mohlo být 🙂

kvakuska
17. dub 2014

@mircisek no běžně se den početí počítá jako den ovulace, čili 14 DC

mircisek
17. dub 2014

@cicinky Tak vidíš, kecám. Že já se pletu do věcí, o kterých nic nevím. Promiň. 😅

mircisek
17. dub 2014

@kvakuska Tak jsem to myslela. 😉

irennn
17. dub 2014

@cicinky tak přesně tohle jsem taky řešila... na gyndě mi sestřička spočítala termín 8.září a v porodnici dle IVF až 14.září...oni na to po IVF mají speciální program v PC a takové kolečko pro IVF....ale laicky orientačne..den transferu (nebo oplození- pak už nic neodečítáš) a k tomu přičti 280dní mínus ty tři,čtyři ,5 dní,nevím jak dlouhou jsi měla tu prodlouženou kultivaci...podle toho si spočítáš správný termín porodu -protože my narozdíl od holek totiž víme,kdy oplodnění proběhlo, takže výpočty dle ovulace a poslední MS nejsou směrodatné. No a podle toho termínu porodu už zjistíš v kolikátém tt jsi... trošku složité,ale snad jsem ti pomohla...

irennn
17. dub 2014

@cicinky anebo jak píšou holky-den oplodnění je nultý den.... 😉

cicinky
17. dub 2014

@mircisek
@kvakuska
@irennn
Holky moc děkuji, nenapadlo mě se na tohle zeptat v Gennetu ... trubička trochu jsem 😀
Příští týden ve čtvrtek mě chce vidět má gyndařka, tam ještě srdíčko neočekávám, ale třeba toho 5.5. už tam bude :-*.
Ve čtvrtek očekávám tečku 😀

cicinky
17. dub 2014

@irennn Měli jsme 6ti denní kultivaci, 5ti denní jsem nechtěla, to nám při 1 IVF nevyšlo ☹
Tak snad teď se vše udrží a půjde to jak po másle 🙂

nikolav
17. dub 2014

Opravdu se to počítá jinak??? Mě doktor kdysi říkal, že je to jedno, že to berou podle poslední MS. Já jsem po KET (12.4. zavedení a 5. denní expandovaná blastocysta) a podle programu mi to vypočítalo na termín 28.12. nebo 30.12. a dle toho co psala @irennn tak bych měla termín 11.1. je to možné?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru