V 6+6tt srdeční akce stále nikde, máte zkušenost?

meggiiii
2. dub 2013

Ahojky holky.Dnes jsem byla na gynekologii dle UTZ 6+6tt a akce srdeční stále nikde.Je to u mě trošku složitější.Jelikož jsem hlava děravá a nezodpovědná poslední menstruaci jsem si zapomněla zapsat.A jelikož můj cyklus je fakt rozházenej-třeba dva měsíce se menstruace nedostaví.Tak v tom mám zmatek.Na gyndě jsem řekla,že poslední menstruace byla 6.unora....ale tak jistá si nejsem.....jsem z toho celá špatná.mám hrůzu,že z toho bude zamlklé těhotenství.Na minulé návštěvě jsem byla v pátek minulý týden...takže před pěti dny....a dle ulz jsem byla pode doktorky 6+4tt...což by znamenalo,že mimi o něco vyrostlo...Ale nějak se nemůžu zbavit špatného pocitu...Máte někdo podobnou zjušenost...Jednu dceru už mám 4.roky.Těhotenství nic moc od šestého měsíce na udržování...Ale když jsem šla v šestém týdnu poprvé na gyndu srdeční akce už šla krásně vidět.Asi se do dalšího uterý zcvoknu ☹ ☹

meggiiii
autor
4. dub 2013

@agentkadaisy:To je mi líto,že jsi na tom stejně,jako já.....taky všude pročítám kdy se srdíčko objevilo.Ale holky tady v diskusy mě hodně povzbudily,takže už jsem o něco klidnější.Tohle je tvé první těhotenství???Bude fajn,když se navzájem povzbudíme,snad nám pak to čekání rychleji a hlavně trošku v klidu uteče.....Podle ms jsi 7tt a podle ulz???No každopádně máš super doktora,když tě takhle hezky dokáže uklidnit.Mě prostě,jen řekli že se uvidí....že víc mi teď nedokážou říct:(Já už byla na gynekologii od té doby co jsem to zjistila 3x....vždycky doufám,že už tam bude a zatím nic....ale vím,že teď devátého už tam být musí,jinak by to byl asi konec,podle toho co jsem pochopila od doktorů.....a co budoucí taťka,jak ten na to kouká....ten náš mě pořád uklidňuje.Ani na chvíli nezapochyboval,že by tam srdíčko toho deváteho být nemělo.....tak snad má pravdu! 🙂

agentkadaisy
4. dub 2013

@meggiiii My máme už jednoho chlapečka úžasnýho doma, budou mu co nevidět tři roky 🙂 A samozřejmě manžel, ten je úplně v pohodě a jasně, že srdíčko bude a ještě se mi smál, že mám být ráda, že budu mít tentokrát malý miminko a ne takovýho obříka, že jsem ho nemohla ke konci těhotenství už unýst 🙂 Prostě srandičky... Což mě moc neuklidnilo, ale každý zasmání se je asi dobrý, no 🙂
Já jen vím, že podle ms jsem 7 tt. Doktor mi neřekl takhle k velikosti nic. Ani, že je moc malé, ani týden. Prostě řekl, že vše má svůj vývoj a za 14 dní už tam určitě bude.
Ty už dvě děti máš, jo? To se máš 🙂 Já bych taky chtěla tři, i když zatím ani nevím, jaké to je, když máš dvě. A teď v tom stresu o tohle miminko a jeho srdíčko si říkám, jestli jsem vůbec připravená na to druhé, jestli se mu k nám vůbec bude chtít, když jsem teď taková mimo, taková furt ospalá a je mi šoufl a navíc ode mě cítí takový emoce. Prostě na bednu to je.

meggiiii
autor
4. dub 2013

@eficenka:no to máš pravdu,halvně ani nevím,kdy byla poslední menstruace.....hlava děravá jsem si to zapomněla zapsat a teď se k tomu nemůžu dopídit.Más s ms strašný problémy,někdy vynechá i dva měsíce.Taky šílený problémy s cystou......Minulý rok toho na mě bylo moc.....snažili jsme se o mimi.......o měsíci těhu test pozitivní....tak jsme šíleli radostí...první dcerka se nám podařila po dvouch měsících....no šla jsem na gyndu a na ulz nic nebylo vidět.dali mi vyvolávačku injekci....buď to prý těhu povzbudí a nebo vyvolá ms......menstruace přišla...týden na to mě chytl slepák.....takže okamžitá operace.....a musela být přizvaná i gynekoložka...na vaječníkách šíleně cyst.....a vaječníky zdeformovaný.......bylo mi řečeno,že šance znovu otěhotnět bude mizivá...tři týdny na to mi volali z chýrurgie z ambulance ať se dostavím na kontrolu dříve...byla jsem uplně mimo proč...přišli výsledky z hystologie slepáku.byl mi zjištěn karcinoid slepého střeva...neobvyklý nádor,který se objeví u jednoho ze sta tisíc obyvatel.......nakonec vše dobře dopadlo....ale byl to krušný rok......tak doufám,že tentokrát mimi vyjde...je super,že si myslela,takhle pozitivně a nepodávala se tomu......jak říkám díky vám mám i já pocit,že to dobře dopadne 🙂 jste zlatý!!! 🙂 a já děkuju

meggiiii
autor
4. dub 2013

@agentkadaisy :chlapi jsou na tohle asi všichni stejný....hlavně klid žádný stres.....ne ne mám jednu holčičku,barunku v červenci jí budou čtyry roky....je to lump,ale těhu s ní jsem si taky užila🙂od šestého měsíce v nemocnici až do konce ☹ hlavně,že to dobře dopadlo.....no,když ti tohle doktor řekl,veřila bych mu🙂))máš určitě velkou šanci,jinak by ti takový naděje nedával...u mě se netvářili nic moc.....to víš,že se mu bude k vám chtít...už jen podle toho,jak píšeš o svém chlapečkovi i mimču v bříšku,je znát....že jsi super máma......🙂))

meggiiii
autor
4. dub 2013

koukám,koukám a pod profilovou fotkou mám psaný dvě děti????jak je to možné....zadávala jsem jedna dcera a že čekáme druhé mimi 😕 🙂

agentkadaisy
4. dub 2013

@meggiiii aha, tobě tady dole pod příspěvkem totiž svítí "2 děti" - možná je to znamení! 🙂 A já si sem toho prvního ani nenapsala, dala jsem si tady jen to odpočítávání porodu pro tohle miminko, ať to můžu sledovat, taky kvůli tomu srdíčku, který jsem týden atd.
Teda ale ty sis zažila rok! Taky máte doma asi o emoce postaráno. My měli hodně, když náš první syn tady byl na dvou operacích hlavy. Poprvé ve 4 měsících a pak v roce a půl. Prostě hrůzy samé, co? A teď si ještě prožíváme takovéhle čekání tady... Aspoň, že si můžeme pokecat.

meggiiii
autor
4. dub 2013

@agentkadaisy:je mi fakt líto,že tohle taky prožíváš...na druhou starnu je fajn pokecat s někým kdo si prochází tím stejným....hned,jak jsi mi psala,že mám dvě děti...všimla jsem si toho... 🙂 asi jsem to špatně zadala...no snad to bude dobré znamení 😅 Teda,koukam,že máte doma taky pěkně veselo ☹ .......ale po tomhle čekání už nás určitě čekají jen samé krásné věci 🙂 tím špatným už jsme si prošli!Teď zrovna tay odbíhám od PC do Bary pokoje...dneska nešla do školky má rýmu.....no ani boha usnout....furt jen funí vzdychá.....je to čípek......včera jela se segrou a mojí mamkou v autě....a segra říká....já už jsem na to fakt alergická.....a Bára na to,moje maminka je taky alergická....a segra se jí ptá:a na co je tvoje maminka alergická...a barči odpovď zněla:no na mě na Bárinku... 😀 Takže tenhle čípek se mi o zábavu dokáže postarat vždycky 😀

agentkadaisy
4. dub 2013

@meggiiii 😀 Tak tyhle hlášky jsou prostě nej 😀 Malej nás taky vždycky úplně dostane. Dneska mi tvrdil, že je babička, protože sedí na kazetách - nechápu 😀
Taky si říkám, že to hrozný už bylo a ted už bude jen to dobrý. Ale nějak jsem stejně už nastavená na to blbé ☹

meggiiii
autor
4. dub 2013

@agentkadaisy:Tak y super-babička 😀 jj jsou to malý ďáblíci 🙂 Já mam taky chvilku,kdy se tomu začnu poddávat a pak zase světlou chvilku,kdy si říkám nepřipustím si nic jiného,než to....že to bude ok......malá konečně usnula....rychle jsem oškrabala brambory a teď konečně chvilku pro sebe 🙂

agentkadaisy
4. dub 2013

@meggiiii Já se třeba teď nemůžu dočkat toho, až přijde manžel z práce. Prostě chci, aby tu měl malej nějakýho kámoše na hraní a ne jen letargickou mámu, co si pořád něco nervozně hledá na netu ☹

meggiiii
autor
4. dub 2013

@agentkadaisy:mi povídej...ale náš táta dorazí až kolem půl šestý:(takže si ještě počkám........já jswem dneska kupodivu celkem klidná....zato vščera jsem měla pěknou depku......no jdu dát prát prádlo.... 🙄 chjo nic se mi nechce 😒

helllca
5. dub 2013

@meggiiii Ahoj, no jo , již potřetí a vždycky ty emoce udělají své. ještě k tomu srdíčku, mě u miminka - kluka, nenašli srdíčko. Byla jsem v nemocnici s tím krvácením, přešel doktor, řek, že se plod nevyvijí, že nemá ani srdíčko... druhý den přišel další dr., mladší, snaživější, obkroužil mi váček kolem dokola. šťouchnul do něj a šup. povídá, vidíte, a já ho našel🙂 takže možná, že někdy zaleží i na tom, jak se kdo snaží najít, nebo už nevím. 🙂

meggiiii
autor
5. dub 2013

@helllca:Já už na sobě pozoruju všechno......Na začátku sem byla pořád unvená a bolela mě prsa,teď už mi nic není ☹ Tak nevím uvidíme no...Nejtěžší je asi fakt to čekání.......Teda tak to jsi měla štěstí,že se našel taovej fajn doktor,kterej si dal tu ,,práci,, a srdíčko našel....dneska mám zase nějakou depku a říkám si,že to bude všechno špatný ☹ každej den si připadám jinak

meggiiii
autor
5. dub 2013

@helllca:předpokládám,že teď srdíčko buší ,jak splašené 🙂 🙂 🙂

meggiiii
autor
5. dub 2013

tak jsem asi pitimá,ale koukala jsem na internetu na fota a videa z ulz na šestý a sedmý týden.....a s tím naším ulz to nejde vůbec porovnat...u mě nebylo vůbec nic vidět.......ale na těch fotkách z ulz a videí,tam šlo krásně vidět už mimi.....nedávám si moc velké naděje,vlastě teď už žádný ☹

meggiiii
autor
5. dub 2013

a dělala jsem si těhu test a čárka nejde pomalu vůbec vidět ☹

helllca
6. dub 2013

@meggiiii To je proto, že hcg nějak sice stoupá, ale v krvi, a pak ta čárka nejde v testech vidět nebo špatně. toto jsem četla před několika dny náhodně na netu, a dokonce od nějakého odborníka. Hlavně se nestresuj, to miminku neprospěje, a neporovnávej, to také nemá cenu. Ono se tam objeví, neboj, hlavně, když se už držíš takhle dlouho. já si myslim, po zkušenostech, že je nejlepší, když e jde na utz a k lékaři déle, pokud nešpiníš či nekrvácícš, protože se nezalamuješ se srdíčkem a už vidíš hotové mimi - jako já u druhého děcka. hlavně v klidu a nenervuj... i když se to špatně říká, ale já srdíčko také ještě nevím, jestli bije....jsem 5+6, na kont.jdu až ve čtvrtek.

agentkadaisy
6. dub 2013

@helllca
@meggiiii

Ahoj holky! Držím nám všem palce, ať jsou na kontrolách jen ty dobré zprávy! U nás jsou v rodině zprávy ted špatné, švagrová je dnes na operaci, měla mimoděložní těhotenství ☹

helllca
6. dub 2013

@agentkadaisy Ahoj! Vidíš to, člověk ani neví, jak k tomu mimoděl.přjde. Chce to ale pevné nervy... 😕

mi_chelle
7. dub 2013

Ahoj holky, držím všem pěsti, ať to dobře dopadne. Já jsem to vzala z úplně opačného konce - na podzim jsme o miminko přišli, na revizi jsem byla v 8. tt. Jakmile jsem (skoro po roce snažení) zjistila, že konečně čekáme, hnedka jsem letěla k doktorce. A dopadlo to blbě. Teď, když už čekáme podruhé, tak na to prdim, k doktorce nejdu, příroda si poradí sama. Doktorka mi stejně pouze potrdila to, co mi řekl test a napsala mi dalších x termínů. Akorát jsem z toho byla vystresovaná, říkala jsem si, co mě na tom dalším termínu čeká, takže jsem se rozohodla, že tentokrát tam půjdu až v tom 8. tt (pokud nebudou problémy samozřejmě). No a je mi fajn. Samozřejmě si občas říkám, co když se to zase nevyvede, ale rychle ty myšlenky zaženu a užívám si bolavá prsa, nevolnosti a tak... 🙂
@meggiiii: Chápu naprosto tvoje obavy, ale snaž se vydržet. Ženská vydrží všechno. Buď silná, mysli hlavně na sebe a odpočívej. Pokud by to opravdu nakonec nedopadlo, ber to tak, že to je třeba lepší, než pak mít třeba postižený miminko. Ale neboj - určitě vše dobře dopadne 😉

agentkadaisy
7. dub 2013

@mi_chelle No vidíš a já právě kvůli tomu šla 7 tt, protože má srdíčko bít od 6 tt a v minulém těhotenství jsem byla na kontrole v 6 tt a fakt už bilo. Teď jsem si řekla, že klidně počkám ještě ten jeden týden.. úplně v klidu, že... a ono nic. Takže jsem byla celkem vyplesknutá.

meggiiii
autor
8. dub 2013

@helllca @mi_chelle @agentkadaisy:ahoj holky,tak hlásím,že zítra už mě to čeká v devět hodin na gyndu....dneska už jsem vzhůru od šesti a šijou se mnou všichni čerti...jsem nervozní až hrůza......asi to už do zítřka nedám....oproti tomu chlap je uplně vklidu ☹ Jediné čím se uklidňuju je to,že mě píchá v podbřišku.Přesně ,jako u Barči....Tak si říkám,že je to dobré znamení...ale na druhou stranu věřím i tomu,že jsem si to vsugerovala.... ☹ achjo holky,snad jste ve větším klidu a pohodě než já

mi_chelle
8. dub 2013

@meggiiii neboj,vse bude v poradku.Hlavne se nestresuj,tim miminku neprospejes a akorat si privodis problemy.I kdyz se to tezko rika,snaz se myslet pozitivne a nedelat si s nicim starosti. Dej vedet,az to budes mit za sebou 😉

lusinda77
8. dub 2013

Tak se k vam jdu pridat. Dnes jsem byla na gynde a zatim bez akce a je to maly. Kontrola za tyden. Nemám z toho vubec dobry pocit.

zuza01
8. dub 2013

V 6 tt ještě nestresujte, může tam za týden být. Já byla na pohotovosti kvůli krvácení, 9+0 tt. Miminko neodpovídalo velikostí, bylo 6+0tt. A dr. mi řekl, že to srdce nic neznamená, že za týden tam být může. U nás tedy bohužel nebylo, ale je to něco jiného, 3 týdny se nevyvíjelo.

meggiiii
autor
8. dub 2013

@m_chelle:děkuju byla jsem s malou venku,tak jsem se trošku odreagovala a přestala na to myslet......@lusinda77:tak to mi je líto snad to bude dobrý...koukám,že jsi 8tt,jako já no jsem na nás zítra zvědavá...ale občas mě píchá v tom podbřišku,tak si říkám dobré znamení......@zuza01:tak to mě mrzí,určitě to nebylo nic lehkého...ale je fakt,že pozitivní přístup,je určitě lepší.....jen,jak se k tomu dokopat

meggiiii
autor
8. dub 2013

@lusinda77 zadala jsem tě do přízpěvku,ale neoznačila jsi se mi ani @zuza01

otepi
8. dub 2013

@meggiiii Zítra ti budu držet palce,ale věřím že vše bude ok.Já na tom byla podobně.6+3tt a jen a pouze obal,bez viditelného žloutkového váčku,k tomu ještě menší hematom.Bylo to před vánoci.Tak doktor říkal,je to tak 50%na 50%.Nikomu to radši neříkejte.Dávám tomu tak týden,buď začnete krvácet,nebo to bude ok.Kontrola až za 14 dní po svátkách.Vánoce nic moc ,neustále jsem běhala na wc jestli není na papíře kerv.No a pak už šlo všechno dobře.Na utz 8+4 krásné mimčo i se srdíčkem.Teď jsem 22tt a vše je v naprostém pořádku.takže věřím že i u tebe bude vše v nejlepším pořádku

agentkadaisy
8. dub 2013

@meggiiii Ahoj, budu ti zítra moc držet palce!!! 🙂 Já už se rozhodla vypnout mozek a jeho věčné myšlení. Jen tak existuju a nic nehodnotím. Občas se mi to daří a stojí to pak za to. Jestli se mi to podaří naučit na každý den - celý den, budu mít život jedna báseň 😀 😀 😀

helllca
9. dub 2013

@meggiiii Ahoj, tak na tebe dneska moc myslíme, at ti to dobře dopadne. My jdeme ve čtvrtek, tak uvidíme. Dej pak hned vědět, jak jsi dopadla. držíme a myslíme. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru