V 6+6tt srdeční akce stále nikde, máte zkušenost?

meggiiii
2. dub 2013

Ahojky holky.Dnes jsem byla na gynekologii dle UTZ 6+6tt a akce srdeční stále nikde.Je to u mě trošku složitější.Jelikož jsem hlava děravá a nezodpovědná poslední menstruaci jsem si zapomněla zapsat.A jelikož můj cyklus je fakt rozházenej-třeba dva měsíce se menstruace nedostaví.Tak v tom mám zmatek.Na gyndě jsem řekla,že poslední menstruace byla 6.unora....ale tak jistá si nejsem.....jsem z toho celá špatná.mám hrůzu,že z toho bude zamlklé těhotenství.Na minulé návštěvě jsem byla v pátek minulý týden...takže před pěti dny....a dle ulz jsem byla pode doktorky 6+4tt...což by znamenalo,že mimi o něco vyrostlo...Ale nějak se nemůžu zbavit špatného pocitu...Máte někdo podobnou zjušenost...Jednu dceru už mám 4.roky.Těhotenství nic moc od šestého měsíce na udržování...Ale když jsem šla v šestém týdnu poprvé na gyndu srdeční akce už šla krásně vidět.Asi se do dalšího uterý zcvoknu ☹ ☹

meggiiii
autor
2. dub 2013

nikdo s podobnou zkušeností???

tadlen
2. dub 2013

az po 8tydnu,kdy byla jasne prokazatelna

kotito
2. dub 2013

@meggiiii miminko kamarádky mělo srdeční akci až 9+2 už plašili, ale nakonec mají krásnou zdravou holčičku. Určitě to bude v pořádku!!!

fram
2. dub 2013

Já byla v 6+1tt a dr. mě poslala na revizi, protože nebyla srdeční akce. V další těhu jsem byla opět 6+1tt a srdíčkou už bilo. Nevím, co ti řekla doktorka, ale kdyby to bylo beznadějné, určitě by s tebou řešila co dál. Srdíčko je vidět až od určité velikosti plodu, takže bych ještě vyčkala, stejně asi nic nenaděláš ☹ Naděje, že to bude v pořádku určitě je. Držím palce.

veruska007
2. dub 2013

Já měla srdíčko vždycky až okolo 8.tt. Jinak s termínem dle utz. bych si hlavu nelámala, jsem ve 22.tt, k dr. chodím co 2 týdny (rizikové těhotenství), mimčo je podle utz. pokaždé +/- 2 týdny úplně jinak.

gintare
2. dub 2013

Já jsem se v prvním těhotenství taky nechala zbytečně vystresovat. 6+6 tt je podle mě ještě brzo, taky jsem měla AS až později; mě zezačátku postrašilo i to, že tam vůbec nebylo vidět embryo, jen váček. Za týden bylo všechno, i mimi, i srdíčko, a teď už toho zbojníka nepřehlídne nikdo 🙂 Klid a trpělivost...

evcounek
2. dub 2013

jen buď v klidu a pohodě (to se lehce řekne než udělá) ale já ti tu napíšu mojí historii. Teď jsem nějaký 7+něco. Na prvním UTZ (v úterý) mi řekl dr že tam asi něco je ale že si není jistý (vypadá to tady a tady. když něco tak k němu nebo do nemocnice) tak v sobotu jsem jela do nemocnice krvácení (na UTZ srdíčko bije, jen je tam hematom) propuštěna v úterý s tím že mimi tam je a srdíčko bije jen má dvě srdeční akce. plánovaná kontrola ve středu u mého dr. (hned druhý den po propuštění) s tím, že srdíčko nebije a tak ihned na předoperační vyšetření a ve čtvrtek na revizi. Tam dělaný předoperační UTZ a srdíčko bije, ale prý o to asi stejně přídu za týden na kontrolu do nemocnice. Minulý pátek jsem byla na kontrole a prďolka má srdíčko které bije o 106 a dr. říkal, že to vypadá na normální těhu. verdikt dr. normální prosperující gravidita. dnes jsem byla u svého dr. a prý mimi bylo ještě malé.
tak se v tom vyznej, ale pokud budeš věřit v dobrý konec tak to určitě dobře dopadne.

cervenec
2. dub 2013

@meggiiii při druhém těhotenství jsem šla na první kontrolu 6+5 a srdíčko nikde,tak dlouhý týden jsem snad nezažila,nicméně kontrola v 7+5 srdíčko už bilo 🙂 měřila jsem si bazální teplotu a ovulaci jsem měla až 19dc,takže dr říkal,že to bude tím 😉 takže klid,určitě to bude v pořádku 🙂 držím pěsti 😎

martiska36
2. dub 2013

@meggiiii u nás srdíčko bylo 8+0tt

rozum
2. dub 2013

Jak píše@fram, záleží na velikosti plodu než na samotném stáří. Já bohužel 2x musela na revizi, jelikož srdeční akce nebyla, byla jsem tam taky 6tt, ale mě už to dr. řekl hned, že to vypadá špatně. Takže držím moc pěsti.
@evcounek - ježiši,to jsis teda užila. Mě takhle dr udržoval 3 týdny, že pokaždé, že není akce,a zkusím za týden a pak zase a na potřetí už mě dal temín na revizi. Hlavně, že to dobře dopadlo

meggiiii
autor
3. dub 2013

Holky děkuju vám za vaše názory a a zkušenosti.Jsem uplně šílená.Příjde mi že se všechno ser*.No u mě o embryu nemluvili,jen o váčku?Ale ,jak už jsem psala ve čtvrtek minulý týden jsem byla 6+4 a včera 6+6.Takže ,,mimi,, vyrostlo...ale zase málo, mělo by být starší.Jsem prostě z toho na palici,chlap to odnáší šíleným způsobem,jsem nepříjemná,ufňukaná.Včera jsem vyjela i na malou až mi to pak bylo líto.Jenže nervy pracujou ☹ Na víc včera už ležíme v osm v posteli.A najednou zvonek.Kouknu z okna a tam můj šéf z práce.Seběhla jsem dolů a ptam se,co chce.Od čtvrtka minulý týden jsem na neschopence.Volala jsem do práce a říkala jsem mojí šéfový s kterou mám fakt špatný vztahy,že jsem na neschopence a donesu jí v uterý po Velikonocých.Vše mi odkývala.Jenže v uterý jsem lítala až do dvou po doktorech,takže jsem do práce nestihla zaskočit.Psala jsem jí tedy sms,že bohužel až ve středu.No můj hlavní šéf na mě vyletěl,že od čtvrtka jsem o sobě nedala vědět a co tedy se mnou je.Dala jsem mu neschopenku a vše mu došlo.Mimichodem zrovna včera mi končila záuční doba 😲 No hned na mě co a jak.A jestli si za mě mají hledat náhradu.Dělám jako recepční v hotelu pro atlety.Byl šíleně nepříjemný a hned ctěl vědět nějaké konečné rozhodnutí.Tak se v tom teď plácám ☹

meggiiii
autor
3. dub 2013

tak jsem to nevydržela a nechala si koupit od chlapa tt,jen abych se ujistila,že tam jsou stále dvě čárky a že hcg nekleslo...jenže čárka byla slabší než před dvěma týdny...takže jsem si těď přilila do ohně a strach mam ještě větší....je fakt,že čárka je stále dost viditelná,ale s porovnáním prvního tt je o něco slabší.Ikdyž pořád se snažím svalovat to na jiný druh tt a čárka se objevila hned.Tak snad jen opět hloupě plaším.....jestli mě tenhle týden neodvezou někam na psychiatrii,tak už nikdy 😒

kristynaw
3. dub 2013

@meggiiii ja v prvnim tehu srdicko v 5+3, druhy taky okolo 6teho tydne. a ve tretim jsem jeste v 6+ neco (nevim presne) nemela ani srdicko ani plod,jen vacek. o tyden pozdeji se malej ukazal. ale ten tyden teda byl neco. hcg potom uz klesa, takze ze slabe carky bych si nic nedelala

meggiiii
autor
3. dub 2013

@kristynaw:to miminko si moc přejeme,snažíme se rok.Mám hodně zdeformované vaječníky,bylo mi před rokem řečeno,že mám velmi malou šanci otěhotnět.Takže,když se teď po roce zadařilo,tak mě tohle vyvádí hrozně z míry.Ale děkuji za povzbuzení.Mě u prní dcery v sedmém týdnu už krásně bušilo srdíčko...

kristynaw
3. dub 2013

@meggiiii asi to bude kluk a zlobi uz ted, stejne jak me pozlobil ten nas ;)

meggiiii
autor
3. dub 2013

@kristynaw:děkuju 🙂

martiska36
3. dub 2013

@meggiiii Prosím Tě klid, vydrž. Vím, že je to nekonečné čekání a nervy na pochodu, ale jak jsem psala výš - u nás srdíčko až 8+0, vlastně to byla u mně až třetí prohlídka u lékařky. A dcera je zdravá a živá až moc...

meggiiii
autor
3. dub 2013

@martiska36:já vím a moc děkuju za uklidnění....nejspíš sem poznamenaná i prvním těhu s dcerkou.od začátku to taky byla živá katastrofa,časté krvácení a bolesti břicha od začátku na rizikovém těhu...v šestém měsíci do nemocnice a ležela jsem tam až dokonce:(a teď mě k tomu ještě drtí z práce.Ať jim řeknu nějaký konečný verdikt,jestli tedy jsem nebo ne.Když se jim snažim vysvětlit,že těhu jsem,ale stále není přítomna AS a musím vyčkat do příštího uterý....koukají na mě,jak kdybch jim to snad dělal na schvál...mluví se mnou jak s povlem....jako bych si to snad naschvál vypočítala a otěhotněla schválně hned po záučce.Tlačí na mě ať jim řeknu jestli si mají za mne najíd náhradu a ať jim podepíšu,že dohodou mezi zaměstnancem a zamněstnavatelm se ukončuje pracovní poměr...což taky moc nepřidá.... ☹

martiska36
3. dub 2013

@meggiiii Rozhodně nic nepodepisujte, však ono se to do příštího týdne nepo... 🙂 Však po dobu neschopenky se stejn nic dít ani nemůže a tak holt rozhodnutí pár dní počká.
Vzpomínám si ale sama na sebe, chodila jsem po týdnu na kontroly a myslela, že se nedočkám, už jsme to viděli úplně černě. Ale do třetice se zadařilo a doktorka se tvářila že je to normální.
Vezměte si s dcerou barvičky nebo pusťte pohádku a klid.

meggiiii
autor
3. dub 2013

Já taky nechci,vím že mě vyhodit nemůžou...na neschopence rozhodně ne....ale to,jak se se mnou baví...to mě uplně dráždí 😠 Malá je ve školce.....takže sama v baráku a času na přemýšlení je hromada....no musim se uklidnit,máš pravdu. 🙂 jsem občas trošku hysterka,budu si říkat,že je vše ok a nepřipouštět si nic špatného 🙂

helllca
3. dub 2013

Ahoj, já měla u prního dítěte vidět srdíčko až v 7+2, jinak mi sestřička v nemocnici, kde jsem se ocitla s mírným krvácením řekla, že její sestra měla srdíčko vidět až v 9tt. 🙂

timbouctou
3. dub 2013

@meggiiii neděs se, v tomhle období jsem u obou kluků měla jen váček, mimčo vůbec bylo vidět až v 7+2tt a 8 tt 🙂 takže kliiiid a nohy na stůl, otevři okurky, bude to dobrý.

meggiiii
autor
4. dub 2013

@helllca,@timbouctou:holky děkuju,vždycky když mi někdo napíše ,jako vy.Že vašim mimískům se objevilo srdíčko až po sedmém týdnu...mám hned lepší pocit a náladua hlavně naději! 🙂 Děkuju už jsem se od včerejška trošku uklidnila 🙂

meggiiii
autor
4. dub 2013

@helllca:koukám,že jsi taky těhulka.Moc gratuluju 🙂

otahaloval
4. dub 2013

Zatím nestresovat já byla na udržení a srdíčko bylo až po 8 týdnu.
😀

meggiiii
autor
4. dub 2013

@otahaloval:děkuju za povzbuzení a pozitivní už jsem trošku klidnější 🙂

eficenka
4. dub 2013

@meggiiii
my neměli ještě 6-4 srdíčk, objevilo se až 7-4 🙂

agentkadaisy
4. dub 2013

@meggiiii AHoj Meggiii, to se k tobě přidávám, včera jsem byla na první prohlídce - podle poslední ms bych měla být 7. týden. A srdíčko zatím nic. Doktor říkal, že tam někde určitě je, ale zatím není vidět a že mě s klidem objednává za 14 dní. Takže já tady budu 14 dní, takovou dobu!, zevlovat a číst diskuze, komu se kdy srdíčko objevilo ☹

meggiiii
autor
4. dub 2013

@eficenka:holky vy mě tak uklidňujete,že začínám věřit ve šťasný konec🙂děkuju 🙂

eficenka
4. dub 2013

@meggiiii
ono stejně asi ani přesně nevíš, kdy proběhla ovulace.. mimi může být mladší než podle poslední ms!
doktorka na mě, že to vypadá špatně, že 6+4 není srdíčko, ale já si z toho nic nedělala, vím že se to stává hodně holkám a za týden 7+4 už krásně bušilo 🙂 a koukni, bude nám skoro půl roku....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru