V 6tt je vidět jen gestační váček, měly jste to tak?

zelvicka373
20. čer 2014

ahoj holky tak dneska jsem byla poprve na utz jsem 6 tt+ 0dni zatim byl videt jenom gestacni vacek 9mm,jinak nic meli jste to taky tak v 6 tydnu?vim ze tady jde o dny🙂ale hodne me rozhodila ,ze uz mi dala tehu prukazku,jen rekla tehotenstvi se vyviji dobre za dva tydny kontrola to uz bude srdicko prukazku muzeme dat uz dneska ..tohle jsem jeste nezazila,ze se dava tehu prukazka pred srdickem🙂vite jak se to rika,,aby se neco nezakriklo"

mosquito
2. čer 2015

Holky jsem 6+6 a pouze gestační a žloutový váček. Za týden znovu kontrola. Těhu být mladší nemůže.... Jsem zoufalá. Je to už podruhé..... ☹

tsterinka
17. čer 2015

@mosquito držím pěsti,také jsem si tím prošla a to čekání je hrozné,poprvé to nevyšlo ale pak už ano 🙂

ajina10
17. čer 2015

@mosquito neboj se min ma cas na srdíčko.. Někomu se ukáže az treba kolem 8 tt me se ukázalo až po 7 tt 🙂 ver v to, ze to bude dobry 🙂

janesafari
31. črc 2015

...já byla na první ko včera...Původně sem byla objednaná na roční kontrolu a tak to pěkně vyšlo,že sem 10 dní předtím našla dvě //...tak sem šla i tak...
Podle MS to včera bylo 5+1 a podle utz 6+1... Taky ještě bez akce-což sem i tak moc brzo čekala 😉
Tak další ko a utz mám 13.8. a to už mám slíbenou i těhu průkazku... Tak snad bude vše ok

janesafari
31. črc 2015

Tak příště Dr přeměří fazolku a upřesní tt...

mosquito
23. srp 2015

@tsterinka @ajina10 nevyšlo to, ale snad do třetice. Ještě měsíc a můžeme se opět snažit 🙂

viovka
26. srp 2015

Ahoj holky,
Jdu si pro radu, jsem z toho smutna. Dnes jsem byla poprve na ultrazvuku, podle ms bych mela byt v 6tt+0. Doktor mi rekl ze vidi gestacni vacek a zloutkovy vacek ale plod zatim ne. Mam jit na kontrolu za tyden. Myslute ze je neco spatne? Muze se plod jeste objevit?
Dekuji za Vase odpovedi.

hanulag
27. srp 2015

Ahojky, já byla dnes 6+1 a taky to vypadalo, že tam nic není. Pak se doktor ještě jednou podíval a říká - nooo,možná tohle bude ten váš mimís. Jen taková šmouha, naměřil 2,8mm. Ale kdybych neprudila... A já se tu nervuju, že nebilo srdíčko... 😕

ajina10
27. srp 2015

@hanulag klid me se ukázalo taky dlouho az skoro v 8 tt 🙂

hanulag
27. srp 2015

@ajina10 děkuji za uklidnění, budu věřít 😉

somalicats
27. srp 2015

@viovka V 6tt jsem měla vidět vždycky jen dutinku, ani žloutkový váček nebyl. Za 14 dnů až 3 týdny už byl mrňous vidět včetně srdíčka.

viovka
27. srp 2015

Dekuji za uklidneni holky. Od vcerejska procitam po celem internetu diskuze a uklidnuji se, ze to ma spousta zen. V pondeli rano jdu na ultrazvuk znovu, tak snad tam mimis uz bude, odpoledne odlitam na dovolenou a na kontrolu pujdu az nekdy v pulce zari, protoze doktor odleta na dovcu par dni po mne. Dneska jsem v praci upustila nejednu slzu ale miminko urcite zabojuje. Je preci po me 🙂

somalicats
27. srp 2015

@viovka Hlavně se nenervuj, když tam v pondělí nebude mimčo i se srdíčkem. Podstatné je, že je tam, kde má být, ono v případě problémů s tím v tuhle chvíli žádnej doktor stejně nic moc nenadělá. Jestli se má udržet, tak se udrží. Chodit na ultrazvuk co týden je pak spíš o nervy.

ty_na
27. srp 2015

Když jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem byla hned druhý den u gyn a byla jsem 5+2tt - t.č. byl vidět jen gestační váček(dutinka) bez žloutkového váčku. O tři týdny později v 8+2tt již bylo vidět tepající srdíčko.

katicicka
27. srp 2015

Ahoj , jsem uplně vynervovaná, dnes jsem byla po druhé na ult. jsem 6+1tt a dr tam opet neviděla. rekla mi, že bud je to malinké, nebo se nevivíjí.mam strach. máte někdo podobnou zkušenost?

viovka
27. srp 2015

Je to moje prvni tehotenstvi, tak to trosku vic prozivam. S pritelem jsme dpolu jiz 12 let a na miminko se oba moc tesime. Verim ze to bude dobry. V pondeli dam vedet jak jsem dopadla.

ty_na
27. srp 2015

@viovka Tomu rozumím, také jsem těhotná poprvé. Nebojte, bude všechno v pořádku. Hlavně žádné nervíky. Víte, ono se stane, co se stát má, já to takhle beru celé těhotenství. Hodně štěstí! 🙂

ty_na
27. srp 2015

@katicicka Mohla jste ovulovat později nebo je celkově těhotenství mladší. Vyčkejte do další kontroly, může se to změnit ze dne na den 🙂 A nemějte strach, určitě to bude v pořádku.

lusila001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
viovka
31. srp 2015

Tak dneska konecne dobra zprava mame mimiska sice trosku mensiho ale uz mu krasne bije srdicko. Neskutecne stesti.

viovka
31. srp 2015
nofreenames
31. srp 2015

Ahoj holky, přidávám se k vám.
Byla jem dnes na prvním vyšetření na potvrzení těhu. Jsem v 7+1 dle poslední menstruace. Ovualci jsem měla po 2,5 týdnu po poslední menstruaci. Doktroka mi potvrdila, že těhotná jsem, viděla ale jen žloutkový a gestační váček, žádné srdíčko. Prý to může být mladší těhu, nebo špatně se vyvíjející se plod :(
Nejsem schopna přijít na jiné myšlenka a hrozně se o své miminko bojím.
Na kontrolu jdu příští pondělí, musí to vyjít 🙂 Držte mi palce

Poslední menstruace 12.7.
Ovulace nejspíš 29. nebo 30.7.
První lehounce pozitivní test 11.8. , zřejmá výrazná druhá čárka o 4 dny později

viovka
31. srp 2015

@nofreenames : držím ti palece, když tam je žloudkový váček, tak se miminko určitě brzo objeví (Mě doktor řekl, že tam možná je ale že je ještě moc maličký a že se to mění každý den, takže co nebylo na ultrazvuku včera může klidně být už zítra), já to stejný prožívala minulý týden a dneska už tam miminko bylo. Určitě to dobře dopadne.

nofreenames
31. srp 2015

@viovka Ahoj, moc díky za pozvbuzení 🙂 Doufám nejvíc doufám a snažím se nepanikařit, ať držím miminko v klidu.

ad. když tam je žloutkový váček, tak se miminko určitě brzo objeví
Co ten žloutkový váček přesně znamená?

linee
31. srp 2015

@nofreenames ten gestacni vacek je maly zarodek miminka, z toho se postupne vyvine dite. Ten zloutkovy je vyziva pro zarodek a mizi ke konci 1.trimestru, pak jeho funkci prebira placenta - vyzivuje miminko.
Podle toho co pises, tak si mela ovulace kolem 18DPO. To by znamenalo, ze muzes mit klidne i tyden opozdeny vyvoj oproti tabulkam. Takze místo 7+1 jsi jakoby v 6+4 nebo 6+5. Tom je pak ten vacek v poradku, srdicko muze naskocit později nebo klidne i o dva dny později, nez jsi byla na prohlídce.
Ze zacatku se ještě k tomu jak je vse male hodne spatne vse meri, takze se opravdu niceho neboj a počkej na další vysetreni. Drzim palce!

nofreenames
31. srp 2015

@linee Díky za objasnění, snad máš pravdu. 🙂

nofreenames
7. zář 2015

Moc všem děkuji za povzbuzení a podporu 🙂 Ten týden čekání byl věčný, ale vyplatilo se.. Dnes jsem na kontrole viděla srdíčko 😎, miminko je v pořádku, akorát mám o týden mladší těhu než říká poslední menstruace. Místo 8+1 jsem 7+3.
Radost největší!!

viovka
8. zář 2015

@nofreenames Tak to jsem za Vas rada. Vim jaky to je cekani a bezmoc. Tak at mimco krasne roste. Ja ho mam take malicke ale hlavne ze ho mame, na kontrolu jdu po 14.dnech to uz bych podle ms mela byt v 8+6tt tak snad uz bude prcek vetsi a dostanu konecne tehu prukazku.

jennas
15. říj 2015

Ahoj holky mam dotaz, dostala jsem prvnu snimek a chtela bych z nej vymyslet darek, oznameni pro babicku a dedu.pry ale snimek nelze kopirovat, ze by se znicil???nebo lze ho alespon oskenovat??mate nekdo zkusenost?dekuju...

viovka
15. říj 2015

@jennas ja bych ho vyfotila fotakem a pak v pc upravila a nasledne vytiskla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru